Pod černou vlajkou (TV seriál)

Black Sails

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014–2017, 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan, Toby Schmitz, Sean Cameron Michael, Louise Barnes, Mark Elderkin, Lise Slabber, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Karl Thaning, Ray Stevenson, Graham Hopkins, Tadhg Murphy, Pierre Malherbe, Chris April, Joe Vaz, Tony Caprari, Martin Le Maitre, Fiona Ramsay, Gregg Viljoen, Andrew Jacobs, Rupert Penry-Jones, Robert Hobbs, Norman Anstey, Danny Keogh, Lars Arentz-Hansen, Luke Roberts, Anna-Louise Plowman, Jason Cope, Isak Férriz, James Alexander, Wayne Harrison, Tshamano Sebe, Bart Fouche, David Wilmot, Chris Larkin, Dale Jackson, Tony Kgoroge, Ilay Kurelovic, Jorge Suquet, Harriet Walter, Ron Smerczak, Lemogang Tsipa, Craig Hawks, Laura Hopper, Jay-Jay Botha, Paul du Toit, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Zethu Dlomo, Quentin Krog, Richard Lukunku, Jannes Eiselen, Brendan Murray, Richard Lothian, David Butler, Eddie Baroo, Craig Jackson, Rob Fruithof, Garth Breytenbach, Leon Clingman

Vypravny serial o piratoch, aky tu uz dlho chybal. Toby Stephensa /bondovka Dnes neumirej/ uznavam a kedze sa voci prudkym heterakom prudko vymedzujem, tak pre mna je to nielen vyborny herec, ale aj sympatak. Jo a aby som ukazal, ze Stephensa uznavam, smrtelne vazne by som kludne udelal rohozku na ktoru by stupil alebo nieco v style Paola Villaggia, ked Villaggio - Fantozzi komusi zahlasil, ze by sa vyspal pred dverami jedneho cloveka ako strazny pes, Jo, smrtelne vazne by som to spravil. Este nikdy som nerobil strazneho psa a vsetko je jednou poprve. ZaplatRamesse vsak tu boli aj nadherne samice ako Hannah New a na seks je vhodna pre mna aj Klara Paget. 92 %(5.1.2016)

8-dílná úvodní série nového pirátského seriálu se poměrně povedla. Vzhledem k tomu, že o 2. řadě bylo rozhodnuto ještě před vysíláním prvního dílu, čekal jsem větší "boom" - a vůbec v produkci TV STARZ, která mě nemálokrát vyrazila dech. Nevadí, koukat se na to dá a jako fanoušek této stanice si samozřejmě druhou řadu nenechám ujít. Doufám ve více lodních bitev, které jsou správně syrové. 70% [2. série BUDE](11.6.2014)

Velmi rozporuplný seriál, na jednu stranu vypadá seriál skvěle, na televizní poměry má obstojnou výpravu i bitvy, zdařilý je i propletenec nejrůznějších postav, jenže na druhé straně příběh za moc nestojí, je extrémně natahován (každý díl začne někdo pochybovat o Flintovi a ten jej zabije), jakékoliv sympatické postavy zde nehledejte, případně zemřou během prvních dílů, scénář má dost děr (tak když vidím, jak to Flint likviduje, tak před ním nevytahuji jak jej udám!!!), některé postavy jsou vyloženě směšné (Vane, Silver...) a co považuji za hlavní mínus seriálu je kapitán Flint, takhle bezpohlavní charakter si přece nelze oblíbit. Dodíval jsem se ze zvědavosti, ze stejné pohnutky si počkám i na sérii druhou. Tak druhá série byla obrovským překvapením, naprosto fantasticky propracovaná, nebojím se říci, že prozatím nejlepší seriál roku. Poté, co jsme se seznámili se všemi postavami v první sérii, začíná se zde osud všech proplétat, každý díl se mění a neustále má co dějově nabídnout. Skutečně po příběhové stránce dokonalé, nečekané zvraty, bitvy, souboje, skvělé propojení linky do minulosti a její rozuzlení na konci. Flintova postava prošla velkými věcmi a sympatie jsou tentokrát vyloženě na jeho straně. Třetí řada je fenomenální, naprosto parádní dějové propojení se skutečnými historickými událostmi a postavami, nový rozměr vztahů mezi postavami, zcela nová hlavní zápletka. To vše vyšlo na jedničku s hvězdičkou. Dějově seriál drží obrovský standart a vše vyústí v epické parádní finále. Silver a Flint obrovští tahouni. Čtvrtá řada velice dobře zakončila příběh známých pirátů, do cesty jim postavila důstojného protihráče a celkově nenudila ani vteřinu. Celé se to podařilo tvůrcům dějově provázat, uzavřít a zároveň napojit na Ostrov pokladů. Dovedl bych si představit spin-off s Rackhamem,(26.4.2014)

Zach McGowan se svým kapitánem Vanem apeluje na nejprotivněji zahranou postavu, co si ze seriálů pamatuji. Neustálé záběry na jeho rádoby nadvěcný pohled a rádoby drsnou chůzi s ohnutým hřbetem na mě udělala naprosto ukrutně béčkový dojem. To ale není nic proti nafoukané neherečce Max v utáhlém korzetu nebo Anne s hlubovými dialogy typu "fuck [doplň jméno]", "fuck [doplň věc]", případně ještě "fuck [doplň událost]"(21.8.2017)

Docela dlouho jsem hledal seriál právě z pirátského prostředí a najednou z ničeho nic jsme objevil BlackSails a nic lepšího jsem si nemohl přát! Splnilo to úplně vše, co jsem od pirátského seriálu očekával. Řekl bych, že je to takový mix mezi Spartakusem a Římem, což je vlastně dokonalá vizitka! Scénáristé a lidé z castingu měli vskutku zlatou ruku při výběru hlavních postav! Toby Stephens jako Kapitán Flint, je naprosto dokonalý! Rovněž tak Luke Arnold a Zach McGowan hrají své role perfektně! Občas má člověk pocit, že některý díl, není tak nabitý jako jiné, ale vždy si tento díl připravuje půdu pro to, co bude následovat a my víme, že se na to můžeme těšit! Toto je první seriál, kdy se vlastně i v každém díle stane něco závažného pro další vyprávění příběhu a je to jednotný příběh, neodbíhá a je výborně odvyprávěný a zato to scénáristům tleskám a těch poměrně dost nečekaných zvratů, mé srdce jásá! Po třech skvělých sezónách se těším na tu další!!!!!!!!!(30.3.2016)

• Toby Schmitz

• - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)

• - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)

• - Představitel Johna Silvera, herec Luke Arnold, přiznal fanouškům svou počáteční fóbii z natáčení podmořských scén. Produkce mu umožnila udělat si kurz potápění, a tak si dnes již pohyb pod hladinou užívá. (LadyRainier)