Reklama

Reklama

Pod černou vlajkou

(seriál)
Trailer 2
USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (224)

Lischai 

všechny recenze uživatele

Chytřejší a líp napsané, než se zdá. Všichni hlavní piráti jsou extrémně pohlední frontmani rockových kapel a všechny ženy sexy badass bojovnice, ale když přijmete tenhle svět nerealisticky cool pirátů, je to příjemná Game of Thrones v Karibiku s chytrými zvraty, konsekvencemi pro hlavní hrdiny a nečekanými úmrtími na všech stranách. 7,5/10 pirates would raise the black under Flint again. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Obrovské překvapení, ke kterému jsem přistupoval s lehkým počátečním skepticismem. A první díly skutečně jsou lehce pozvolnější, ale kvalitně budují Nassau a představuje hlavní charaktery. Brzy mě ale pohltil, charismatické postavy s vynikajícím vývojem si mě získaly. Nemůžu než nesrovnávat se seriálovými Vikingy - Black Sails jsou totiž Vikingy počátku 18. století, a to co do přibližného tématu a kvality zpracování. Černé Perly mají spoustu neskutečně zajímavých postav, jejichž životní příběh a osudy jsou postupně rozbalovány, co se ale musí nechat, tak život se s nimi nesere a nejedna to dost zle odnese. Někdo by mohl namítnout, že seriál o pirátech je plnej politiky, zvratů a intrik, jenže já věřím, že ono to tak skutečně bylo a nebylo hlavní náplní pirátů loupit a vraždit. Pokud se z prostředí politikaření přesouváme na rozbouřené moře, tak dostáváme nášup dost dobré akce (ale je pravda, že si musíme počkat, než přitekly finance s druhou sérií). Jedinou výčitku mám k vyústění Teach vs Guvernér, kde jsem postrádal logiku, jenže tam to zachránila neskutečná následující scéna, a možná k úplnému finále, ale to jsou jen drobné nedostatky, které s radostí odpustím. ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Hra o trůny vraj našla pokračovateľa. Takéto vyjadrenie je urážkou. Pod černou vlajkou má veľa kvalít, ktoré z tohto pirátskeho dobrodružstva robia zaujímavú, naozaj dobre vyzerajúcu, ale béčkovú záležitosť. Hlavná príbehová kostra je premyslená od A do Z. Sú tu však pridlhé pauzy medzi jednotlivými zvratmi. Tie sa tvorcovia snažia vyplniť hlavne prsiami, chlpatými rozkrokmi a holými prdelami. Na rozdiel od Hry o trůny sa vývoju postáv nedá moc veriť. Buď sa ich evolúcia udeje z ničoho nič, alebo postavy tak často menia kabát, že už Vám je vlastne jedno, čo vôbec chcú dokázať. Navyše herci umocňujú celkovú béčkovosť jednotlivých charakterov. Najviac mi vadili dve ústredné ženské postavy, pretože im všetci ostatní (chlapi) všetko neskutočne žrali z rúk, a pritom k tomu nebol žiadny výrazný dôvod. A na rozdiel od Hry o trůny sa tu len hraje na nečakané a šokujúce úmrtia. Ten čo zomrie sa vlastne dvakrát vráti z hrobu, alebo keď už teda naozaj zomrie, tak je to vo chvíli, keď si už x dielovo hovoríte, že tam zbytočne zavadzia. Ak by štyri série nahustili do dvoch, tak by som bol ušetrených dlhých, zbytočných dialógov u ktorých často prechádza mozog od úsporného režimu. Napriek vymenovaným negatívam nemôžem odrádzať. Ak ste fanúšik pirátov, tak ste dosť možno našli žánrovú jednotku. Pre mňa však len krásna pohľadnica, ktorú niekto až priveľmi popísal. Na záver musím pochváliť úvodnú znelku. Tá ma ani po 38 x neomrzela. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tento seriál z produkce Michaela Baye se odehrává v roce 1715 na jednom z Bahamských ostrovů New Providence a vypráví o pirátských posádkách. Kapitán James Flint se se svou posádkou snaží najít a přepadnout legendární španělskou loď Urca de Lima, která je údajně plná pokladů. Jeho hlavní soupeř je kapitán Charles Vane, který se taky snaží získat chybějící stránku vedoucí k pokladu. Celou situací docela zamíchá John Silver, který tuto stránku ukradne. Značná část děje se odehrává v pirátském přístavu Nassau. Tomu velí Eleanor Guthrie spolu se svým otcem, kterého později vystrnadí. Časem se osudy posádek různě proplétají a dojde i na nějaké ty námořní bitvy. Nakonec skutečně dojde k honu na Urcu. V další sérii se stane spousta věcí. Na scénu přichází nový protivník v podobě kapitána Neda Lowa. Dočkáme se i prvních flashbacků do Flintovy historie. ;) Děj této série je na úplně jiném levelu. S některými postavami se rozloučíme. Spolier: Dochází ke spojenectví Flinta s Vanem a zlato jim vyfoukne Jackova posádka. 3. série je tu a s ní i obávaný Černovous. Boj o Nassau pokračuje a Flint nachází nové spojence. Ve 4. a poslední sérii probíhá závěrečný boj o Nassau. Nakonec to skončilo nečekaně dobře. Je vidět, že to je od Starz, hlavně díky těm odvážným scénám. :) Ještě mě dost překvapil demokratický systém na pirátských lodích. "Ráda si určujete podmínky, co? Ano, co mi narostly kozy." :D ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Od prvej minúty skvelá atmosféra pirátskych dobrodružstiev ako za starých čias - je vidno, že práve TOTO tu chýbalo. Michael Bay peniazmi rozhodne neinvestuje zle, miestami je to síce ešte mierne kolísavé ako po stránke príbehu, tak sem-tam hercov, zato Toby Stephens celkom slušne vládne, výprava je strhujúca, McCrearyho muzika je úžasná a celkovo to vyzerá, že po rokoch nárekov a nostalgickým spomínaním na prvých Pirátov a Hornblowera je tu konečne tá pravá látka, pripravená vyraziť nám dych. Najprv sa však musí poriadne rozbehnúť. Pilot: 70% Po druhej epizóde dávam 3*, ale vidím v tom silný a sľubný potenciál do budúcna. Prvá séria: 75% ()

Galerie (551)

Zajímavosti (12)

  • Téměř všechny flashbacky ve druhé sérii se natáčely v řadě v průběhu pouhých 10 dní. (oli009)
  • Roland Reed nahradil ve druhé sérii Jannese Eiselena v roli Dufresnea poté, co Eiselenovi diagnostikovali nádor na mozku a v roce 2016 zemřel. (oli009)

Související novinky

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (více)

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Pokud nás tvůrci čím dál sledovanější Hry o trůny něčím rozčilují, určitě je to vyhýbání se velkým bitevním scénám. Když už ale náhodou k nějaké akci dojde, stojí to za to. I proto byla epizoda… (více)

Reklama

Reklama