Čas sklizně (festivalový název)

Beneath the Harvest Sky

Blue Potato

(pracovní název)

USA, 2013, 116 min

• Chris.T

Film o bramborách. No tak zas až tak úplně ne, ale je to až tak moc syrově natočeno, že to tak nakonec může působit. Tyhle "chladný" filmy se povedou málo kdy, ale tady to ten případ nebyl, bylo to pro mě až tak chladné, že na mě nezapůsobily ani náhlé smrti...(Spoiler sorry), které možná zas tak nečekané nebyly, když vezmeme v potaz jak není problém někoho sejmout v takhle točených snímcích. Každopádně obsazení je jediné kvůli čemu se stojí na to podívat, s tím na štěstí vedle nešlápli - Emory Cohen, Callan McAuliffe nebo Aidan Gillen to celou dobu se ctí táhnou a určitě stojí za to si je vyhledat v jiných filmech.(17.7.2016)

80% ... Pekné, milé, úprimné, plné surových emócií. O dvoch chalanoch z malého mestečka poblíž kanadskej hranice, o ich silnom priateľstve, o ich nie príliš ľahkom živote a o ich plánoch do budúcna. Well played, well scripted.(1.12.2014)

Beneath the Harvest Sky přináší osobitý snímek s výborným obsazením i výkony, ale... Emory Cohen is a f*cking talent, dostal mě už v Place Beyond The Pines a jeho postava v podstatě táhne celý film. Je sprostý, jak dlaždič a v jeho mluvě snad nenajdete jedinou větu, která by neobsahovala "f*ck." Jeho charakter má ale temperament, a navzdory jeho mluvě nepůsobí jako nějaký kretén, ale pálí mu to. Callan McAuliffe je zase spíše takový nenápadný, dalo by se téměř říct nevýrazný, což zase vynahrazuje to, že je fakt hezký:) Aidan Gillen umí a ostatní postavy na tom nejsou o nic hůře. Celý snímek mi rychle utekl, díky dynamickému ději jsem měla pocit, že netrval snad ani hodinu. Ale po zhlédnutí jsem měla i přesto pocit, že mi něco chybělo. Myslím, že přes veškerou tu akci a spád děje, mohl být větší prostor věnován charakterům obou chlapců. Nějaký hlubší rozbor jejich postav, nebo důraz na jejich přátelství bych rozhodně uvítala. Přišlo mi, že jejich vztah byl tak nějak vedlejší a většina děje je zaměřena spíše na obchodování s drogami, rizika a následky, které s touto činností souvisí. Ale jinak se jedná o skvěle obsazený a scénáristicky rovněž velmi zdařilý snímek s výborným hudebním soundtrackem.(30.8.2015)