Film rozpráva strašidelný príbeh 27-ročnej Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá okolo seba nečakane začne šíriť skazu a smrť. Po tom, čo miestny kňaz (Michael Peña) zhodnotí, že Angela je posadnutá diablom, Vatikán zaháji pokus o exorcizmus. Starobylé satanistické sily sú ale silnejšie, než sa predpokladalo. Pokus o vyhnanie diabla farárom Imanim (Djimon Hounsou) a kardinálom Bruunom (Peter Andersson) dopadne katastrofálne a, čo je pre cirkev ešte horšie, z Vatikánu uniknú záznamy o tejto udalosti. (ywo666)

silentname

Film nakoniec dopadol celkom okey. Ale musím sa priznať, že som od neho čakal o niečo viac a to najmä čo sa týka faktoru strachu. To je dokopy možno jeden z mála problémov, čo film má, no podľa mňa je veľmi závažný. "The Vatican Tapes" nie je podľa mňa ani trochu strašidelný. Je to celkom fascinujúce sledovať a človek chce vedieť kam sa to posunie, no nebol jediný moment, kedy by som sa vydesil s výnimkou keď vrana vletela do autobusu. To bola najsilnejšia scénka čo sa faktoru strachu týka. Zvyšok bol znepokojujúci, ale nie desivý. Okrem toho ešte trošku vadili 3D Efekty, nakoľko som film videl v 2D. A je to len pre efekt... nič viac ani menej. Efekty sú ale podľa mňa solídne, postavy sú celkom v pohode, jediný kto je podľa mňa ale ozaj dobrý je mladý kňaz. Scénka exorcizmu je výborná a rovnako aj bitka bláznov stojí za to. Som rád, že som film videl a zapôsobil na mňa viac než mnohé iné horory tohto roku, ale skôr po vizuálnej a príbehovej stránke. Plus dávam veľký kredit filmu za to, že skombinoval found footage s klasickým filmom. To sa často nevidí a funguje to skvele. Ale ako som už povedal, z faktoru strachu je film dosť mdlý. Hodnotenie: C ()

tron

30 %. Keď sa kedysi robili horory so Satanom alebo aspoň diablami a démonmi, vyliezli z toho budúce klasiky (Omen, Rosemary, Exorcista). Dnes sa robia videoklipové nudy s neznámymi kočkami v hlavných rolách, ktoré by ste si radšej predstavili v porne. Už si ani nepamätám, kedy som posledný raz videl poriadny horor o vymetaní. Bohužiaľ, ani The Vatican Tapes nie sú výnimkou. Scenár je plný nudných pod-žánrových postupov a klišé, o ktorých sú scenáristi z nejakého záhadného dôvodu presvedčení, že tam MUSIA byť (alebo sa im proste nechce vymýšľať nič nové). Jediní herci, ktorí stoja aspoň za niečo, sú Djimon Hounsou a Michael Peña, ale ani u tých nejde o to, že by super hrali super postavy, ale proste len o to, že sa na nich pozerá lepšie, ako na ostatných (ale Hounsou má takmer len cameo). Film chytí tempo až ku koncu. Vymetanie síce netrhalo nervy, ale vytasilo sa s dvomi nápadmi, ktoré sú v rámci pod-žánru vcelku originálne (nebudem spoilerovať). ()

*CARNIFEX* odpad!

Angelu jedného dňa ďobne havran do bradavky, až jej z toho natoľko prejebe, že sa dostáva pod drobnohľad mexického farárka, bývalého Chucka Norrisa z Vietnamu. Aby toho nebolo málo, jej psychicky narušený foter, ktorý si s ňou v detstve, bez pocitu viny, pár krát nezáväzne vrzol, cíti nepríjemnú konkurenciu v podobe mladého "býčka", ktorému zázračne stojí aj bez modrej lentilky. Jebe kompletne Angele na gebuľu? Alebo si pchá krucifix do zadku úplne bez príčiny? Prepáčte!!! Ale nedokážem písať seriózny komentár k takejto sračke. Mňa by teda fakt zaujímalo koho mohla táto paródia vystrašiť. Na pásky od farárka z Očovej som sa neskutočne tešil. Niektorí "klebetníci" totiž tvrdia, že v "knižnici" samotného Vatikánu, hlboko pod "skodami" za veľkou kovovou bránou, zamknutou na "sedem západov", existujú dôkazy o existencii Boha, čiže zákonite aj Satana, ktorý je hlavným "šéfom" protistrany (pre debilov - OPOZÍCIE). Bohužiaľ, tento polo "F.F." z hororového hľadiska sklamal na plnej čiare, takže na nedeľnú omšu sa zo strachu z princa temnoty opäť nedostavím. Tie vaše oplátky bez chuti si zožerte sami, najebať z vína sa môžem aj sám. Navyše, medzi najväčšími zmrdmi, sediacimi v prvej lavici sa mi aj tak miesto neujde a Boh do zadných radov, kde stojí bedač - nevidí. Keď tvorcovia nemali odvahu odkryť karty, neviem na kerého Krista sa púšťali do takéhoto projektu. Ako ďalšie mínus uvediem (čo nebýva u mňa zvykom) kokocké správanie postáv. Mať takého fotra tak som posadnutý od malička. Nechcel dať dcéru "Karolkovi007" z Pokecu, taaaak nech mu ju trtkáva diabol. Za ten záver si táto zmrdačina nezaslúži nič iné ako - ODPAD, lebo jedno z mála čo z duše neznášam, je keď v horore robia propagandu Ježiškovi. ()

Rodriguez

Nejhorší noční můra nastává, když Vás posedne démon, který chce tímto dosáhnout, aby se z něho stal antikrist. Získáte si mnoho lidí na svou stranu za to, že vyléčíte pár jedinců, které by čekala smrt... Vatikán to však vidí jinak a snaží se za každou cenu dosáhnou své cesty, kterou je náprava všeho co démon v přestrojení Angely provedl. Jenže cesta je to dlouhá a trnitá a i když v tom není kardinál sám, tak se vše nedaří zrovna jak chtějí... 50% ()

T2

Rozpočet $8,495,000Tržby USA $1,784,763Tržby Celosvetovo $8,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ na moje prekvapenie pozerateľné, zvládnutý horror, či už po režisérskej alebo hereckej stránke, hlavne tá režijná ma prekvapila nakoľko Mark Neveldine ma doteraz svojim rozháraným štýlom moc neočaril, tu mu to nejak vychádza, napätie a dusná atmosféra tu samozrejme nechýba /65%/ ()

• V čase 39:49 je možné vidieť tieň kamery na chrbte Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá kráča po chodbe. (DJ Rocco iNc)

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)