Komentáře uživatelů k filmu (610)

 • POMO
  ***

  Všetko, čo ste si chceli po dvestošesťdesiaty krát zopakovať o nacistoch a ich štvancoch, v priehľadnom a sentimentálnom prevedení s ďalšou ultrakrehkou hudbou Johna Williamsa. Detská nevinnosť, srdečný ukrývaný Žid, veľkosrdečný apa a starostlivá mama. Všetci sa majú nesmierne radi, nosia rodinné hodnoty a na dvere im klope gestapo... Pekne nakrútená slzopudná mainstreamovka. Geoffrey Rush a Emily Watson sú hodní vyššieho filmového umenia.(13.2.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Hudba(21.2.2014)

 • Malarkey
  ****

  Mám ty malé, ale přitom pro každého z nás nesmírně významné, příběhy z druhé světové války hrozně rád. Dokazují totiž, že ti lidi si museli prožít svoje a museli se i přesto umět oklepat a nadále pokračovat v životu. Neuvěřitelně mě to fascinuje a každý příběh takových lidí by se měl vtisknout do naší duše, abychom si uvědomili, že naše problémy sice nejsou malé, ale zároveň se dají ustát s grácií. Zlodějka knih je tak hezký film, i když k němu mám celou řadu výhrad. Především tedy jsem celý film přemýšlel nad tím, zdali bylo dobře, že se ve filmu mluvilo anglicko-německy. Anglicky hlavní herci (někdy) a německy všichni okolo jenom proto, aby dodali patřičnou atmosféru Německa. To mě, po pravdě, dost štvalo. Na druhou stranu musím říct, že kulisy Zhořelce neměly chybu. Jakmile budu mít možnost, okamžitě tam vyrazím. Ta historie z toho města přímo srší. Příběh jako takový je pak poctivou událostí druhé světové války. Hezky natočenou, citlivě zfilmovanou a ve vší poctivosti dobře zahranou. Kromě té jazykové bariéry nevidím jiný problém na tomto filmu.(11.4.2014)

 • Enšpígl
  **

  Jako joo, je to doják jak dění na jatkách, ale na mě to nepůsobilo uplně. Přišlo mě to příliš mnoho tradičních a tudíž ohraných elementů. Žid v nouzi, malá holčička a její kukadla, hodný lidi a ten příběh měl jen jeden filmově silnější moment, když nácek je sklepě, při ní jsem svůj dech vyhlásil za nedostatkový zboží, ale jinak mě to bohužel spíš míjelo a přitom jsem si velmi přál aby mě film trefil do toho červenýho bušícího orgánu.(14.2.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $21,488,481Tržby Celosvetovo $76,586,316 Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,185,490Tržby za predaj DVD v USA $12,212,610║ v prvom rade skvelo zahrané, má to nádych danej doby, nejaké to napätie, či zaujímavé scénky, len na škodu je že nosná téma sa nikam zvlášť neposunie, nedá to v konečnom výsledku nič ne vrch a tým pádom to len vyznie ako troška drahšia TV produkcia, lebo mali sme tu už niekoľko silných filmov z daného obdobia a omnoho viac strhli ako Chlapec v pruhovanom pyžame prípadne Predčítač /60%/(14.2.2014)

 • Radek99
  ****

  Knihu jsem nečetl, ale soudě podle jejího odrazu v tomto filmu, si ji brzy přečtu. Sám film nese stigmata i přednosti velké mezinárodní koprodukce - vystavěn na základových kamenech západního žebříčku hodnot coby oslava lidskosti může vyznít trochu cukrkandlově, znepokojivě lesklý vzhledem k pesimistickému tématu, až příliš romantizující pohled na válečné hrůzy, kterým spíš konvenuje syrovost a naturalistický vhled, který tady (až na jeden moment v závěru) naprosto absentuje, až příliš humanity a snahy natočit ,,kladný film" neboli člověčinku (jak se hezky česky říká), všechno ale zachraňuje skvělé mezinárodní herecké obsazení (asi nikde jinde neuvidíte tolik anglofonních herců a hereček používat německé přitakávací částice „ja“ a ,,nein") a dobře odvedené filmové řemeslo. Hodně nefunkční (patrně oproti knize) je pásmo vypravěče, postmoderně koncipované křížení mezi vševědoucím vypravěčem a postavou Smrti, což se pohledem diváka může jevit poněkud prvoplánovité, v tomhle hojně zastoupeném subžánru (válka očima dítěte) je to sice odvážný krok, ale patrně měl zůstat jen na úrovni literárního textu. Jistým zklamáním je naprostá absence dotazování se po důvodech, proč byli mnozí v Německu těch časů svedeni fašistickou propagandou - zřejmě zásadní otázka, která je stále aktuální i dnes. Mnohde naznačeno (účast na vizuálně zajímavém srazu NSDAP, kde došlo k pálení knih atd.), naprosto nedotaženo. Formálně je zajímavá práce s barvami - zprvu bílá (pásmo vypravěče), posléze hnědá, béžové tóny a odstíny šedé, které si podmaňuje až magická síla barvy červené, mystiky všudypřítomných praporů a vlajek s hákovým křížem. Při přemýšlení o zfilmované Zlodějce knih se nemohu ubránit jednomu srovnání - tématicky totožné a důrazem na humanitu podobné Musíme si pomáhat snese hravě světové měřítko, Hřebejkův film řešil obdobné etické otázky s větší mírou jistoty a především hloubky...(20.4.2014)

 • Superpero
  ***

  Takové hezoučké, hollywoodské Musíme si pomáhat. Je tam kladen velký důraz na to, že spousta obyčejných Němců nebyli nacisté a z války byli také nešťastní. Přišlo mi, že na dvouhodinový film se tam toho moc nestalo a ke konci už jsem se celkem nudil.(21.4.2014)

 • Fr
  ****

  ,,NEJSEM SI JIST, CO TO ZNAMENÁ... VŠECHNO, ČÍM JSME SI PROŠLI... VŠECHNO, CO JSME UDĚLALI… PROSTĚ JSME JEN BYLI LIDMI. TO LIDÉ DĚLAJÍ…“ /// Film co začíná a končí smrtí. A příběhem, v němž se už brzy v Německu začnou rozbíjet výlohy a pálit knihy. Stávám se součástí vztahu dvou dětí, získává si mě G. Rush a zjišťuju, že i ta E. Watson má parádní roli. Ať si kdo co chce říká – ta atmosféra 40cátejch let je super! Sere mě, že tady nezní němčina. S ní by to mělo parádní autenticitu! Ovšem i tak jde o hezkej příběh s několika dojímavejma okamžikama. A věta: ,,NESNÁŠÍM HITLERA“ zní z těch dětskej úst neuvěřitelně romanticky! Navíc smrt jako vypravěč – NIKDO NEŽIJE VĚČNĚ – já vím, a nemusí mít na sobě ani pyžamo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2005 napsal Markus Zusak, číst nebudu. 2.) Zajímá mě, jak se dá přes příručku hrobníka dopracovat k lásce knihám. 3.) Thx za titule ,,cetar“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.1.2014)

 • emma53
  *****

  Jsou některé filmy, kde jde všechno stranou a zůstává jen na srdci, co vám napoví přes všechny momenty, kdy by jste jindy měli hned několik důvodů, proč hodnotit méně (možná o dost). Tak tenhle patří mezi ně. Čekala jsem málo, ale dostala se ke mně velká dávka lidskosti, hřejivého tepla, moudrosti, smutku, opravdového přátelství a bylo toho ještě mnohem, mnohem víc v podobě velmi příjemného stylu vyprávění a s kouzelně podmanivou hudbou Johna Williamse. Srdce jde tudíž dneska na pět hvězd nejen za všech pět hereckých hvězd, ale i za opravdu velmi intenzivní zážitek. Souhlasím s komentáři HonzaBez a Alex126.(18.1.2014)

 • M.a.t.t.
  ****

  Bolo by ľahké odpísať Zlodejku už len preto, že niektoré nosné prvky knihy sú vo filme skôr okrajovou záležitosťou. Nespravím to, pretože adaptovať podobne ladené dielo je len z princípu náročné a tak sa logicky upravovalo, škrtalo a odnieslo si to pár postáv, či viaceré miniepizódky. To podstatné tam však stále je. Jediný problém vidím v tom, že Brian Percival síce režíruje zručne, ale ducha knihy sa drží až príliš. Film tak nijak zvlášť negraduje a iba cez sled scénok pomaly plynie k nevyhnutnému záveru. Plynie však k nemu veľmi príjemne a to či už vplyvom neustále sa pod kožu zarývajúcemu soundtracku Johna Williamsa, alebo vďaka skvelo obsadeným postavám a hmatateľným vzťahom medzi nimi. Ale akokoľvek sú Hans, Rosa, Rudy, či Max skvelí, tento film skrátka patrí Sophie Nélisse. Tá sa pre rolu Liesel doslova narodila a všetky jej dilemy, smútok, či radosť budete prežívať priamo s ňou. 85%(3.2.2014)

 • flanker.27
  ****

  Válka a nepříjemné události očima dětí, to může dopadnout hodně dobře nebo hodně špatně. Špatně tehdy, když děti ve filmu přemoudřele mudrují, filosofují a poučují z pozice kárajícího dospělého. Zkrátka když to nejsou děti. Děti nemusí být a nejsou pitomé, za to nelze zaměňovat dětskou naivitu, mnohdy rády přemýšlejí, ale taky teprve zkoušejí, poznávají a tvoří si postoje. Tohle ve filmech často tvůrci opomíjí a dělají z dětí takové malé uvědomělé dospělé. U Zlodějky jsem se právě tohohle bál. A je pravda, že místy tam film měl trochu nakročeno (třeba jak obě děti hned od začátku vědí, kdo je ten špatný), naštěstí se o to jen olízne. Jinak je to překvapivě solidní a pěkný film a já osobně oceňuju právě tu vcelku klasickou stavbu, po které se mi v záplavě všelijakých "netradičních pohledů" a "experimentů" (obvykle krycí jména pro neschopnost vyprávět příběh) docela stýská. Mají dle mého s reálnými osudy více společného a více v nich může vyniknout člověk jako takový. Liesel a její kamarád Hans jsou sympatické děti a člověk jim fandí. Stranou nezůstává ani dobrosrdečný tatík Geoffrey Rush. A konec byl velmi silný.(18.2.2015)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 7.6/10] | me: Dlhé rozprávanie o tom všetkom čo sme tu už v mnohých pútavejších filmoch o nacistoch mali predtým. Film ťaží z detskej nevinnosti, peknej hudby, srdečnosti, lásky .... a na druhej strane zla a nenávisti nacizmu. Myšlienka nie je nijako inovatívna, prevedenie je milé a to je asi tak všetko. Aj napriek výbornému obsadeniu nemali herci možnosť v tomto (v princípe) jednoduchom filme čo ukázať... Je to ok, ba až moc dlhé. Navrhujem skrátiť a zaradiť do poličky s názvom "dojímavé filmy o nacizme". Bis später. One small fact: you are going to die. Despite every effort, no one lives forever. Sorry to be such a spoiler. My advice is when the time comes, don't panic. It doesn't seem to help.(3.5.2014)

 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Michael Petroni, Ken Blancato / Predloha: Markus Zusak - The Book Thief | Hudba: John Williams | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Sunswept Entertainment | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 72,364,175 $ || Pekná, obrazovo zbytočne uhladená jednovečerka, ktorá je ďaľším escenciálným výťahom knižnej predlohy. Je to však tak úprimné a citlivé, že sa na to nedá hnevať. Raz určite neurazí. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.4.2014)

 • Hakha
  ****

  „If your eyes could speak, what would they say?“(26.1.2014)

 • genetique
  ****

  Ľúbezný príbeh, ktorý napriek svojmu odohrávaniu sa v čase jedného z najčernejších období histórie a ktorého rozprávačom je najčernejšia postava vôbec, pôsobí veľmi podmanivo a očarujúco. Divák si ani neuvedomuje, že situácia je omnoho vážnejšia ako sa na prvý pohľad zdá a to ani nemusí obsahovať prvky komédie. Celý dej sa totiž točí okolo kúzelnej zápletky malej milovníčky kníh a aj keď je nebezpečenstvo všadeprítomné, nástrahy vojny prichádzajú až z druhej línie. Ale keď príde nejaká ťažká rana osudu, o to vás zaskočí viac nepripravených a zasadí nečakané rany do živého. Veľmi pekné charaktery postáv prezentujú ľudské správanie onej doby a sú ešte lepšie predvedené neznámymi hercami. Zárukou kvality bol Geoffrey Rush a Emily Watson, o ktorých sa detskí herci určite mohli oprieť podať tak dôveryhodné výkony. K oprávnenej nominácii Johna Williamsa by som určite pridal oscara za výpravu a kostýmy. 85%.(28.1.2014)

 • gudaulin
  ****

  V komentářích čtu výtky ve stylu příliš naivní a sentimentální, nevěrohodný pohled na válku, typický hollywoodský kýč apod. Musíme si uvědomit, že Zlodějka knih je stylizovaná podívaná, kde válečné hrůzy a krutost nacistických pořádků sledujeme očima dítěte, které se sice v průběhu vyprávění přiblíží k hranici dospívání a platonických lásek, ale nepřekročí ji. K tomuhle věku zkrátka určitá naivita a nevinnost patří. Příběh sice není bůhvíjak vynalézavý, ale zpracování je fajn, režisér si umí pohrát s detaily a místy dokáže pracovat s až "mrazivou" poetikou. Navíc obsazení je vážně luxusní, Geoffrey Rush a Emily Watson patří ve svých kategoriích k tomu nejlepšímu, po čem mohou fimová studia sáhnout, a i když se Sophií Nélisse jsem malý problém měl, určité kouzlo jí upřít nemohu. Ano, film chce dojímat, ale za tohle dojetí se stydět nemusíte. Kdyby americká studiová produkce vždycky vypadala takhle, můžeme si gratulovat. Celkový dojem: 75 %.(16.8.2017)

 • sniper18
  ****

  V rámci tejto filmovo veľmi vďačnej tématiky síce Zlodejka kníh nepriniesla vlastne nič nové, teda možno až na tú netradičnú postavu rozprávača, čo mi prišlo ako zaujímavý nápad a či už sa jedná o surovejšie podanie tejto látky alebo aj o detský pohľad na ňu, čo je použité aj v tomto prípade, nájde sa plno zaujímavejších filmov, ale aj tak som stále dosť spokojný. Dej je dostatočne zaujímavý, chválim celý ten prvok s pestúnskou rodinou a rovnako postupná zmena pohľadu na celú situáciu v závislosti na momentálnej úspešnosti Nemecka, len ma trochu mrzí, že tu nie je moc skutočne zapamätaniahodných scén, prakticky len dve. Všetky postavy si ma dokázali získať, obzvlášť hlavné trio, teda príjemná Sophie Nélisse, veľmi sympatický a otcovský Geoffrey Rush a zaujímavá Emily Watson a síce emócie sa u mňa moc nedostavili, ale inak je to režíjne kvalitne zvládnuté, obzvlášť vizuálna stránka. A tak aj napriek prakticky úplnej neoriginalite nemám najmenší problém hodnotiť takto, bavilo ma to a keby to trvalo ešte dlhšie, vôbec by mi to nevadilo. 74%(30.7.2015)

 • hellstruck
  ****

  Navzdory kladnému hodnocení jsem trochu zklamaná. To je tak, když se na něco dlouho těšíte a máte opravdu velká očekávání. Jenže na téma druhé světové války jsem viděla tolik filmů, že už mě jen tak ledacos neohromí. Se Zlodějkou jsem trochu na rozpacích - opravdu nemám ráda filmy, ve kterých se dvě hodiny nic neděje a ke konci vás šokují a doženou k slzám. Což je přesně případ tohoto filmu. Kdybych měla děj shrnout jednou větou, tak mám skutečný problém, protože i ty krádeže knih tam zabraly tak čtvrt hodinu. Zvláštní je, že přes to všechno jsem si ani jednou neřekla "mě to nebaví" - celou dobu mě příběh Liesel hřál u srdce, ty její srnčí oči, milý tatínek Geoffrey Rush, předčítání židovi nebo hašteřivý vztah s Rudym. S příchodem bolestného konce se zážitek jen prohloubil, takže méně než čtyři hvězdičky dát nemůžu. Tyhle malé nemalé příběhy z druhé světové mě zkrátka baví, nikdy jich není dost.(5.10.2014)

 • Botič
  ****

  Even death has a heart. Zlodějka knih je kýč, který vhání slzy do očí za vydatné podpory Johna Williamse, ale pod všemi těmi pěknými a mrazivými obrázky pořád zůstávají hodně silná slova Markuse Zusaka. Podívaná je to nedokonalá, ale místy poměrně silná, za kterou se Brian Percival nemusí stydět. To nejkouzelnější na tomhle snímku však je Sophie Nélisse, která ve svých třinácti letech dokázala na svých bedrech utáhnout celý film.(19.1.2014)

 • ripo
  ***

  Lacný príbeh, kde autori stavili na "osvedčené" témy. Židovský chlapec, ukrývaný v dome v Nemecku, počas vojny. Malé, nevinné stvorenie v čase vojny. Proste klišé nad klišé bez hlbšieho príbehu, bez presvedčivých hereckých výkonov. Tie tri hviezdičky dávam len zo slušnosti. Ako toto mohol byť knižný bestseller rokov minulých? Žeby až tak to filmoví tvorcovia zmrvili ? 3***(2.10.2015)

 • NinadeL
  **

  Další zfilmovaný bestseller, bohužel velmi slabý. Téma skvělé, ale obsazení a výprava tématu nelichotí a vyprávějí o něčem jiném.(23.10.2016)

 • Hild
  ***

  Nejvíce mi na tomto filmu vadila ta jeho naivita, možná, že tato výtka není zcela na místě vzhledem k tomu, že hlavní hrdinkou je dítě, ale filmu jsem prostě neuvěřila. Zlodějka knih má v sobě svým způsobem jisté kouzlo a věřím, že kniha může být velmi dobrá, ale po celou dobu jsem měla pocit, že se dívám na takový ten nedělní film, u kterého stihnete poobědvat, dát si kafe a ještě vyžehlit prádlo. Neurazí, ale ani nenadchne.(19.1.2014)

 • castor
  ***

  Jakkoliv to pojednává o těžké době, která krutě zasáhla miliony životů, a jakkoliv vážně se o blížícím počátku války na plátně mluví, ve finále nám z rovnice vypadne pozitivní kousek plný dojemných momentů o síle lidskosti a psaného slova. Nic víc, nic míň. Myslím to tak, že ta nálož tragična nikdy nejde skutečně na krev. Když se s čistou hlavou ohlédnu zpět, Zlodějka knih je schématická a bohužel i plochá podívaná, která se bere nesmírně vážně a má nespočet utahaných pasáží. Jsem přesvědčený, že si život uprostřed nacistického Německa zasloužil větší péči. Podivná je v téhle dražší televizní adaptaci i angličtina se zřetelným německým přízvukem. Moc jsem se ve smyslu neorientoval. Kameraman Florian Ballhaus (syn renomovaného Michaela Ballhause – Mafiáni, Spáči, Gangy New Yorku) předkládá patřičnou výpravnost, John Williams zase křehkou hudbu, která se musí líbit. Herecky přichází kromě dětských herců kvalita hlavně s Geoffreym Rushem a Emily Watson. On má srdce na dlani, ona hroší kůži. Ale zase jen na oko. Její tvrdá slupka stejně jako u samotného filmu není opravdová.(14.2.2014)

 • troufalka
  ***

  Sladkobolný příběh na pokraji kýče. Má dojmout a tváří se jako hlubokomyslný. Ale cestou se StudentAgency příjemné rozpýlení, ale víckrát to vidět nepotřebuji.(17.7.2017)

 • Jamal
  ***

  Tři a půl hvězdy, film s velkým srdcem, hezkým příběhem, pohledem trošku jiným na Němce, kteří nesouhlasili s Hitlerem a kteří žili nebo spíše přežívali v bídě. Film mě dokázal v některých scénách dojmout, ale v některých jsem měl bohužel pocit, že se dívám na pohádku pro děti, proto také ne hvězdy čtyři.(4.5.2014)

 • D.Moore
  ****

  Krásný příběh od dokonalosti dělí jen trochu podivná jazyková motanice. Postavy mluví anglicky s německým přízvukem (s výjimkou starostova plamenného projevu, který je celý německy), do anglických vět se jim občas vloudí německá slůvka "ja", "nein", "und", "Saumensch" a podobně, na všech domech jsou německé nápisy, ovšem knihy jsou už psané anglicky a stejně tak píší i lidé... To je prostě věc, kterou při čtení předlohy řešit nemusíte, ale ve filmu už ano. Jinak však nemám Zlodějce co vytknout. Úžasné herecké výkony v čele se Sophií Nélisse, Geoffreym Rushem a Emily Watson, řada nezapomenutelných scén podpořených vy-ni-ka-jí-cí Williamsovou hudbou (sněhová bitva vede), perfektní vypravěč... Jsem moc rád, že jsem Zlodějku stihl na velkém plátně.(21.1.2014)

 • gogo76
  *****

  Tak toto ma naozaj milo prekvapilo. Nečakal som až taký útok na city. Najväčšiu zásluhu na tom mal jednoznačne fantastický a hlavne sympatický dobrák od kosti - G. Rush. N. Watson mu skvelo sekundovala a aj hlavná detská postava Liesel hrala na svoj vek neskutočne sebavedome a presvedčivo. Osadiť príbeh do vojnového Nemecka bol dobrý ťah, mám osobne veľmi rád príbehy z tohto obdobia. Filmu veľmi pomáha hudba od J. Williamsa. Nespomínam si kedy som ho naposledy počul (žeby Warhorse?), ale tu je hudba výborná. Dokáže vyvolať emócie, dokáže posunúť postavy bližšie k divákovi a G. Rusha mi posunula k srdcu tak blízko, že som v závere len ťažko skrýval dojatie. Rozhodne lepší film než som očakával a po filme Najvyyšší nabídka je to ďalší veľmi kvalitný zárez od G. Rusha. 90%.(16.8.2014)

 • cheyene
  *****

  Po poměrně delší době výborné válečné drama, které vás dovede vtáhnout do děje, jenž nenudí a stále udržuje v pozornosti, za což možná vděčí své knižní předloze. Herecké výkony jsou potěšující, zejména u dvou hlavních dětských postav.Některé scény mají tendenci být emotivními a občas se jim to i daří. Potěšila mne i hudba a atmosféra, stejně jako vylíčení městečka 30. a 40. let. Trochu lacině se mi jevil konec s úmrtím jedné postavy, neboť na můj vkus byl až příliš "hollywoodský". Ani tento detail však neubírá z výsledného 5* dojmu.(3.2.2014)

 • Madsbender
  **

  Je jedna vec, ktorú automaticky vyžadujem od každej adaptácie knižnej predlohy, nech ide rozprávku bratov Grimmovcov alebo Joyceov Ulysses. Očakávam, že predo mnou zo stránok románu vyvstane živý, uveriteľný svet s postavami, ktoré dýchajú a cítia, miestami, ktoré majú svoju charakteristickú vôňu a atmosféru. V prípade Die Bücherdiebin bola takmer dokonalým priestorom na zostrojenie tohto organizmu ulica, v ktorej malá Sophie trávi časť svojho detstva, rozvíja kamarátstva a prežíva dobrodružstvá v tieni doby. Napriek tomu necháva Brian Percival túto príležitosť nevysvetliteľne ležať bokom a svoj "príbeh", tvorený drobnými epizódkami rozpráva natoľko plocho, priamočiaro a nekonfliktne, až mu napokon zostáva len rozprávka bez emócií a priebežného klimaxu. Tragický záver preto pôsobí nemiestne, ako vytrhnutý z kontextu predchádzajúceho diania, a línia s rozprávaním príbehov prosto nefunguje. Prvá hviezda za kameru a citlivú prácu s farbami a priestorom, druhá za dobre zvolených predstaviteľov ústrednej trojice, ktorí svoje postavy aspoň trochu poľudštili. 45%(15.2.2015)

 • Jacinda
  ***

  pěkné, leč nudné. Do ted jsem ke všemu nepochopila, proč Alex ležel ve sklepě, když ho nahoře mohli najít úplně stejně jako dole. Možná proto, aby měli záminku tam poslat toho nácka. V patře by se totiž bunkr dělal docela blbě. Konec zbytečně krutý, nepomohl tomu ani velmi nepříjemný český dabing Lízy (ostatní hlasy jinak báječné)(29.12.2016)

 • LiVentura
  ***

  Nic nového ve svém žánru. V některých místech mi to přišlo jako Kukačka v temném lese, což je o třídu lepší snímek.(30.3.2014)

 • juta
  ****

  Atmosferický příběh o malé holčičce, která zpočátku trpí v nové rodině v "nazi" době, ale postupně poznává krásy svého okolí a kouzlo knih, které jí pomáhají přelstít bolest. Dlouhý, přesto silný zážitek.(13.3.2014)

 • Beckett51
  *****

  Citově silně nenásilně silné. Skvělá "pohádková" atmosféra spříčená s válkou a nádherným příběhem roztomilého andílka Sophie Nélisse s úžasným chrochro přízvukem. Geoffrey a Emily samozřejmě brilantní jako vždy.(20.9.2014)

 • Momo_desu
  ****

  Nezvyknem nejak extra vyhľadávať filmy z vojnového obdobia ale na tento film som počula chvály a ešte väčšie na knihu. Bohužiaľ knihu som nestihla prečítať skôr ako som videla film ale tak čo už. Na to, že to bol vojnový film tak priznávam, že sa mi to páčilo, pretože nebolo to zamerané na samotné boje ale na Liesel. Koniec bol dosť emotívny už aj na mňa, čo s ľuďmi súcitím vo filmoch oveľa menej. Niektoré scény ma moc nebavili ale celkovo to bol určite, aspoň za mňa, dobrý film.(31.8.2015)

 • Aky
  *****

  S ohromně širokým záběrem vyprávěný válečný příběh z fašistického Německa, navíc zajímavě pohlížený prizmatem Smrti, které Hitler zadává jednu z největších zakázek. Nepomíjí se nic, stíhání politických vězňů, židovská otázka, solidarita i fízlovství, láska, úcta, nenávist, verbování mlíčňáků a starců do hroutící se armády... Napětí se stupňuje a Hitlera by každý normální člověk zabil.(14.6.2014)

 • Chlupis
  ****

  Zvládnutý kýč s až melodramatickými prvky, skvělým Williamsem a perfektní chemií mezi ústřední trojicí Nélisse - Rush - Watson. Je jen škoda, že mnohé nosné motivy (Smrt jako vypravěč, knihy...) končí často na půl cesty.(25.1.2014)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Nějak se nemůžu dobrat k tomu, kdo měl být cílovkou tohoto filmu. Pokud je to dospělý divák, pak jde o hodně slabý a umělý pokus na tísíckrát ohrané téma (ne že bych ho neměl rád), pokud jsou to děcka kolem těch 12 let, se kterýma se potkáváme ve filmu, pak je to, mám obavu, pro ně úplně zbytečný a nezajímavý snímek. Sophie Nélisse hraje hlavně v závěru jako na houpačce, Geoffrey Rush předvádí svůj vyšší standard, Emily Watson mně pila krev svým utrápeným xichtem. Závěrečné rádoby přitlačení na pilu se mnou ani nehlo, takže já nemůžu dát víc jak dvě hvězdy za dočkání se konce a standardně zvládnutou filmařinu. O ničem....mnohem vřeleji doporučuju tohle. 45%(2.3.2014)

 • Rosaviva
  *****

  Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli se nejdřív podívám na film a pak si přečtu knížku, nebo opačně. Nakonec teda vyhrál film. O co tam jde, jsem tušila jen zběžně. V podstatě můžu tomu filmu vyčíst jen jedno. Sice si ráda poslechnu film, kde se mluví anglicky, ale, když jde o Německo v období války, tak mi přišlo dost divné, že většina postav mluvila anglicky. Jinak se mi to ale líbilo a bylo to i dobře zahrané, v čelem s dívkou co hrála hlavní roli a Geoffrey Rushem. Konec jsem sice asi čekala trošku jiný, ale dostalo mě to. 5*(27.4.2014)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Niekoľko týždňov pred vypuknutím "Kryštálovej noci" roku 1938 v Stuttgarte je malá Liesel odvedená od svojich rodičov a priradená rodine Hansa Hubermanna. Jej situácia je veľmi náročná. Postupne si musí zvykať na novú matku, otca či spolužiakov v škole. Vďaka kamarátovi z vedľajšieho domu, Rudymu, všetko zvláda omnoho jednoduchšie. Vojna sa blíži, no to čo deti berú ako obyčajné hrádky, dospelí vidia úplne inak. Nacistická politika je "jasná". Situácia sa ešte viac skomplikuje schovávaním židovského chlapca Maxa. Liesel je jednou z mála detí čo si uvedomuje zlo tejto doby. Napriek všetkým okolnostiam, so situáciou sa vysporadúva po svojom. Čítanie kníh sa stalo jej životným šťastím bez ktorého si nevie predstaviť všedný deň. A tak sa z malej Liesel stala "zlodejka kníh". Pointa príbehu je samozrejme úplne iná. Téma nacistickej politiky a židovskej problematiky tejto krutej doby je nevyčerpateľná. Film mi "trošku" pripomínal nemenej úspešný snímok "Predčítač". "The Book Thief" si ma ale získal viac. Zrejme preto, že hlavnými postavami sú malé deti. Sentiment sa nedá skryť. Režisér zahral na "správnu" strunu. Použil "nástroj", ktorý diváka nenechá len tak chladným. Teda aspoň mňa. Napriek tomu, že som očakával strhujúcejší záver, jedná sa o veľmi pekný film.(1.3.2014)

 • dr.horrible
  ***

  Nemôžem sa rozhodnúť, či to čo mi na Zlodejke kníh vadí, či je to skôr problém môj, alebo problém filmu. Mňa to skrátka nedojalo. Predlohu som nečítal, čakal som veľa a celkom dosť som aj dostal, ale nejak mi to nefungovalo. Príbeh je to pekný (už úvodný rozprávačov spoileroidný vtípek ma dostal), magický; malá je skvelá a niekoľko okamihov hodne silných, čo mi vadí, je teda hlavne záverečná 30minútovka, kde sa už pokazí vážne všetko, jedna dojemnejšia scéna strieda druhú a všetka ta lútosť v divákovom srdci, odrazu prerastie do nepríjemnej bolesti zubov, pocitu násilných oscarových ambícií a citového vydierania. Ale možno sa mýlim. Každopádne, je to pekný film(26.1.2014)

 • Allien.9
  ***

  Zklamání! Vzhledem k tématu (2. světová válka očima dítěte) jsem čekala daleko silnější zážitek. Nejsmutnější věcí na filmu nejsou scény, ale fakt, že si na něj za dva týdny už ani nevzpomenu. (V hlavě mi utkvěl jen ten otravný Božský komentář.)(29.12.2016)

 • Jordan
  ***

  Ja necitlivý, ignorantský odľud - už dávno som sa pri žiadnom filme takto nenudil! A prečo miešali angličtinu s nemčinou, prečo britskí herci napodobňovali angličtinu s nemeckým prízvukom a smrť má totálny britský akcent... A vlastne o čom to bolo? Peknú blonďatú herečku s modrými okami a dvoma skvostnými hercami ako rodičmi zasadiť do dobového Berlína počas druhej svetovej a dať im do pivnice charizmatického žida a všetci si myslia, aké srdcervúce to je... a aké hlboké, lebo je to niekde v druhom pláne o sile slov a príbehov, o knihách a rozprávačom je sám Pán Smrť... u mňa ale táto stávka na istotu nezabrala. Za snahu, peknú kameru a vydarenú výpravu bezemočné ***(2.6.2014)

 • swamp
  ***

  Jen kdyby na mě nepůsobilo všechno tak uměle - kulisy, to přepínání z angličtiny a zpátky do němčiny přes hroznou angličtinu s německým přízvukem. Rozhodně se nejedná o špatný film, jen hrozně neuvěřitelný a příliš okatě drnkající na citovou strunu divákovu.(13.2.2014)

 • mat.ilda
  **

  Až pohádkový vizuál, uhlazený, jen se zlověstnou předtuchou, jakoby opsanou od bratří Grimmů, v podstatě až na Franze Germana bez záporných postav, které částečně nahrazoval přízrak války ve své nevyzpytatelnosti a s ním spojené všudypřítomné pnutí... K nezvyklému vypravěči, kterým je spojlerující Smrťák se smyslem pro humor, ostatním sympatickým postavám a okamžiku povznesení náletovým Modrým Dunajem musím rozhodně připočítat prospěšnost neustálé připomínky lidskosti v nelidském období lidstva, i když jí přes všechny ty "ukradené - neukradené" knihy chyběla filozofická hloubka a přebývala pachuť umělých dochucovadel...(11.2.2014)

 • lamps
  ****

  Na papíře musí film působit jako neúměrně protahovaný a značně sentimentální slepenec všech klišé, které si lze z příběhů o svinských nacistech a síle přátelských hodnot v dobách války vybavit. Přiznám se ale, že finální podoba, její účelné narativní strategie, herecké výkony, přístup k divákovi i to, jak film sám sebe prezentuje, mi tak nevtíravě a zároveň nátlakově imponovala, že musím nižší objektivní hodnocení subjektivně navýšit. Na poeticky ironickém komentáři nevšedního vypravěče, na lehkých tónech Williamsova soundtracku a na ryzích humánních poselstvích skrze optiku nezkažených lidských duší jsem se pohodlně svezl k silnému filmovému zážitku, který je možná vzhledem k závažnosti námětu až moc příjemný, ale co sdělit chce, to sdělí účelně a beze zbytku...(16.10.2016)

 • LoLaa
  *****

  Velmi silný film a zážitek.. Než jsem film zapnula nenapadlo mě, že o 2 hodiny později budu okouzlena a zasažena podobně jako po zhlédnutí Chlapce v pruhovaném pyžamu. Toto téma a děti na mě prostě hluboce působí..(30.3.2014)

 • Hedka
  ****

  Hm, čo mal znamenať ten sprievodný "Boží hlas?!" Pokus o originalitu? Je to hlas Smrti.... Trapné, nevhodné.....(8.5.2014)

 • Happens
  ****

  Adaptace na mě dýchá trochu pohádkovým dechem, což silně kontrastuje s válkou a smrtí (vypravěčem) a zanechává nepříjemnou pachuť. Silně emotivní zážitek, který sice dějově občas pokulhává, ale pocity drží a nepouští.(27.6.2016)

 • Jinny
  ****

  Zlodějce knih se pravděpodobně nepovede zkušenějšího diváka jakkoliv překvapit a chybí jí invence del Torova Faunova labyrintu a Prince bez království. Svým klasickým (ale naprosto profesionálním) zpracováním tématu a hraním na emotivní notu si podává ruce spíše s ještě dalším filmem o dětech během II. světové války - Chlapcem v pruhovaném pyžamu. Můj hlavní problém je v tom, že samotný příběh (adaptované knihy) je plný lásky ke knihám a literárnímu vypravěčství. Ne nadarmo taky důležitou roli v příběhu hraje Lieselina schopnost číst a psát. Film u mě vyvolal chuť přečíst si jednou předlohu, ne vidět ho znovu.(26.5.2014)

 • triatlet
  ***

  Uhlazenost a načančanost snímku místy hraničí s patosem. Příběh je odvyprávěný poutavě, ale nevěrohodně. Rušivě na mě působilo, že Liesel čte knihy v angličtině. Vzhledem k nosnému tématu jsem srovnával s českým filmem Musíme si pomáhat. Zlodějka knih mi přišla na rozdíl od Hřebejkova snímku nevěrohodná. Myšlenky o slovech jsou zajímavé. Očekával jsem, kdo z ústředních hrdinů zemře, a vypravěč - Smrt - celkem překvapil. Jsem zvědavý na knižní předlohu.(30.12.2016)

 • nascendi
  **

  Nečítal som, a ani nehodlám čítať, knižnú predlohu a tak nemôžem posúdiť, či bola verne alebo neverne sfilmovaná. Môžem iba skonštatovať, že film bol nakrútený zle. To, že bol pridlhý, falošný, občas nudný a často nevyužívajúci vedľajšie dejové motívy, nebolo tým najhorším. To sa stáva aj lepším filmom. Najhoršie bolo opätovné potvrdenie toho, že Američanov by nemali púšťať k historickým filmom z európskeho prostredia. Tým, že v tomto filme bol originálny nanajvýš snehuliak v pivnici, vynikli všetky zvrátenosti, ktorými sú hollywoodskí majstri schopní zaplniť film. Vôbec nemám chuť ich vymenúvať a postačí mi označiť film za sentimentálny, moralizujúci gýč s minimom invencie, skvelým hereckým výkonom Geoffreyho Rusha a zaujímavým zjavom Sophie Nélisse.(15.7.2017)

 • heyda
  ***

  Bohužel se opět potvrzuje, že od roku 2010 to jde s českým dabingem rapidně dolů. Zlodějka je celkem pěkný a dojemný příběh na pozadí druhé světové války, ale doplácí na špatné zpracování (hlavně velmi amatérský střih a absence gradace), ale zase má Geoffreyho a roztomilou Sophinku. Možná, kdybych to viděl v originále, přimhouřil bych oko, ale s tím dabingem se prostě přes tři hvězdy nedostanu.(26.3.2015)

 • Flego
  ****

  Zrejme som čakal niečo iné, asi že zlodejka bude kradnúť a zachraňovať knihy, ktoré chcú nacisti spáliť... Nevadí, tento príbeh je tiež pekný.:) Nielen pekný, ale aj múdry, dojímavý a dokáže diváka navzdory minutáži udržať v pozornosti. Má však šlabikárové dialógy a v mnohom mi pripadá ako mládežnícky film, ak sa to tak dá povedať. Príjemným prekvapením sú herecké výkony všetkých zainteresovaných, výber bol urobený precízne, hlavne v detských postavách Liesel a Rudyho. Zlodejka kníh je zaujímavým aj hlasom rozprávača, ktorým nie je nikto iný ako Smrť. A hoci to posobí deprimujúco, film rozpráva o sile ľudskosti a lásky.(14.1.2014)

 • VenDulin85
  *****

  Na Zlodějku jsem se už fakt dlouho těšila, soundtrack jsem měla naposlouchaný do alelujá a až těsně před projekcí jsem se lekla, jestli jsem nepřemrštila svoje očekávání a jestli nebudu zklamaná.. ale už od prvního záběru jsem věděla, že nebudu.. Přestože se děj odehrává během druhé světové války, přestože jsem musela přihlížet pálení knih a navzdory tomu, že vypravěčem je samotná Smrt, takže se strachujete, koho si vezme. Od krásně vystavěného příběhu, kdy s Liesel čteme její první knihu (Příručku pro hrobníky, tleskám), až po moment, kdy ona sama svěřuje papíru svoje myšlenky; přes brilantně zvolené herecké obsazení (díky Geoffrey, adoptovala bych tě za dědečka, nechceš? :-) až k citlivé hudbě z pera mistra Williamse nemůžu najít nic, co bych vytkla. Po Walteru Mittym v závěru roku je toto důstojné zahájení sezóny 2014, nemohlo být lepší.(18.1.2014)

 • Chrustyn
  **

  Film by si možná přál být velkolepým filmem z těžkých časů druhé světové války a potenciál by na to měl, ale zpracování je na tolik špatné a chudé, že film ve výsledku působí spíše televizním dojmem a nemá nic, čím by mohl zaujmout natolik, aby si z něj divák něco zapamatoval.(16.3.2014)

 • PetrPan
  **

  Plytké a přísně mainstreamové poudání o holčičce, která těžký život měla, ale na konci se i smrt na ni usmívala. Ve zkratce asi takhle: "Milé děti, i za války byla spousta hodných lidí, víte? A to i v Německu! No, co vám budu povídat, bylo to těžké, všichni se báli a chleba bylo málo. Ale i tak si někteří dokázali uchovat svou lidskost a někteří i víc! Zachránit v té době lidský život, navíc židovský, to byla velká odvaha! Bohužel se totiž i umíralo. A v tom dospívejte. Strašný. A dál? Dál už naštěstí jen samá pozitiva a životní jistoty. Zasloužila si to, holka, že jo?" Vcelku neškodná pohádka na stokrát zpracované téma, nehledáte-li hloubku nebo ostré hrany, dokáže potěšit. Já je zrovna hledal, sorry. Filmová Výzva 2015 od tatanapope (24.11.2015)

 • eLeR
  ****

  Knihu som čítala štyri roky dozadu, príbeh som poznala, takže som vedela, že po tejto stránke to bude v poriadku. Naozaj pekný film, a som rada, že to nezmrvili ... dokonca aj Smrť bola poriešená dobre. Z kina som odchádzala spokojná. Výprava, kostýmy a muzika super. Hlavné herecké trio neskutočné - Watson je dokonalá, nemôžem sa jej vynapočúvať :-) Nélisse veľký talent, oči veľké na celú hlavu - krásna tvárička a Rush tradične super. Odporúčam a odporúčam prečítať si aj knihu.(17.1.2014)

 • Thomick
  *****

  "It's probably fair to say that no one was able to serve the Führer as loyally as me..." --- I kdybych snad sebevíc chtěl triu Percival-Zusak-Petroni zapsat "pozdní příchod" (což by stejně nebylo fér), na podobné zobrazení (před)válečné atmosféry já prostě jsem a budu; to se už těžko změní. The Book Thief navíc vděčný námět uchopuje originálně, ne že ne. Přináší prvek netradičně zainteresovaného vypravěče; poklidný styl vyprávění protkává údernými, až kontroverzními momenty jako pálením knih nebo nekompromisním shazováním Hitlera; a skrz tuze rezervovanou výpravnost míchá v kombinaci s velmi obratnou kamerou a Percivalovým citem pro zachycení doby až překvapivě skvěle fungující směs čehosi tísnivého a uvolněného zároveň. Ani citová ždímačka to přitom není nikterak brutální, spíš příjemně decentní. --- A pak je tu samozřejmě Sophie, jejíž velká modrá očka budou jednou plést klukům hlavy ostošest; pokud už teda nepletou. :) Ve 12-13 letech takhle odtáhnout podobný film, to se jen tak nevidí. A přitom jaká dáma z ní na konci u krejčího byla, že?(13.1.2014)

 • Ramirez85
  *****

  Od mého nejočekávanějšího filmu letošního roku jsem, přiznávám, očekával trošku něco jiného, více takových těch zasněných scén a hlavně holku, co prostě bude krást knihy, když už je to ta Zlodějka... Nevermind, ve výsledku se mi totiž dostala krásná emocionální nálož, která však člověka zbytečně nedusí nějakými srdceryvnými scénami. Film spíše evropského střihu a hlavně film, který ukazuje čistotu a krásu přátelství a to i v tak těžkých dobách, jako byla druhá světová válka. Netřeba se tu rozepisovat o hereckých výkonech, protože ty byly do jednoho jedním slovem úžasné, Geoffrey Rush a Emily Watson tu (nepřekvapivě) své role nehrají, oni je žijí (Emily jsem si doslova zamiloval), naopak kdo překvapil, je Sophie Nélissse, čmuchám tu další výrazný herecký talent. Výprava snímku, přestože se víceméně celý odehrává v jedné ulici, taktéž brilantní (hlavně scéna s pálením knížek měla koule), no a co se týče hudby... ano, i při psaní tohoto komentáře zas a znova poslouchám ženiální soundtrack páně Williamse. Škoda jen, že jsem zhruba od poloviny filmu začal potřebovat ukrutně na záchod a upadal tak do menšího delíria, ale kašlat na to, aspoň jsem i já projevil značnou dávku sebezapření a na vlastní kůži tak poznal, jak se cítil žid Max uvězněný ve sklepě a SPOILER! přežili jsme to oba, tak co ;-) (Knižní předloha je ještě minimálně o level lepší).(18.1.2014)

 • Big Bear
  *****

  ,,Každý jednou zemře, nikdo nemůře žít věčně. Až to přijde, nepanikařte. Nezdá se totiž, že by to nějak pomáhalo.... '' --- No, tohle byl nádherný zážitek. Hlavní zásluhu za to vše má bezpochyby ústřední trio, kterým je dívenka Liesel a její adoptivní otec a matka. Samozřejmě nejvíce vyčnívá svoji laskavou rolí australák Geoffrey Rush. On je hercem těžce charakterních rolí a dává s je nekutečným přehledem. Někdo jej zná možná jen díky Králově řeči, ale vzpomeňte třeba australský Swimming (2003). Film začíná netradičněa to zcela. Vypravěčem a průvodcem filmu je totiž sama Smrt respektive on Smrt. Knihu jsem nečetl, ale i tak jsem měl z filmu neskutečný požitek. Celé to bylo kouzelně malebné, teplo té rodiny sálalo skrze obrazovku. Velmi tomu napomáhala úžasná hudba a vizuální zpracování. Sophie byla jak panenka, prostě do filmu sedla. Vždycky jsem hájil nálety RAF na německá města a bránil ,,bombarďáka'' Sira Harrise, kterého hlavně po válce obviňovali z barbarství a terorismu. Němce jsem odsuzoval dle kolektivní viny, kde obžaloba byla jasná - volili a podporovali Hitlera (buď přímo) a nebo se mu dostatečně nevzepřeli. U filmu jsem si uvědomil, že jistě bylo více takových rodin v jaké bydlela Liesel, které se chovali lidsky v každé době ,,protože je to lidské''. A také poprvé snad jsem byl naštvaný na hochy v tmavě modrých battledreseech, zabalených do elektricky vyhřívaných beránků, kteří tam někde nahoře v Halifaxu, Stirlingu či Lancasteru udělali ten kiks, že pro odhoz pum zvolili Nebeskou strasse. Parádní záležitost, nutno vidět ! Dávám 5 knih z knihovny syna burgemaistera. * * * * *(10.8.2015)

 • seale
  ****

  Extra porce křehkosti na linii příběhu, detailů i hudby. Filmy o válce jsou pohádky pro dospělé. Pohádky, protože v nich je zřetelně a objektivně definováno dobro a zlo, což vede k univerzálnímu poselství (lze to přiměřit k množství příběhů zasazených do relativního světa, kde bývá definice dobra a zla docela nejednoznačná).(22.6.2017)

 • SLOTH
  ***

  Kouzlo které obklopovalo knihu jakoby z filmu vyprchalo. A smrt je žena!(14.1.2014)

 • Tuax
  ***

  Jako zajímavá výprava i herecké obsazení, ale jinak mě to moc nechytilo. Od příchodu Maxe jsem pak už v pohodě zbytek i dokoukal, ale žádný extra divácký zážitek to nebyl. Navíc mi tam vadil ten jakože vypravěč, který to posouval tak trochu do jiné roviny a měnil to spíše ve fantaskní záležitost situovanou do před a do válečného Německa. V zásadě to, co by mě zajímalo, nebylo ukázané a to ostatní bylo jako výplň filmu. Asi by se mi to líbilo víc, kdyby v tom byl rozvinutější dětský vztah hrdinky a sousedovic kluka, takhle následná vyústění mě nechalo úplně v klidu. Místo toho je to spíše o jejím vztahu k ukrývanému Maxovi a tak finále v tomto ohledu bylo lepší. Ovšem Geoffrey Rush a Emily Watson se mi líbili opravdu hodně a hlavně díky nim, jsem ještě na tom středním hodnocení tří hvězd.(26.11.2017)

 • MontyBrogan
  ****

  Film to mohol byť vrstevnatejší, nakoľko je v podstate príbehom o rozprávaní príbehov. Ale je to aj príbeh o vojne. A teda, napriek všetkej naivnosti, má v ňom hlavné slovo smrť (doslova). A práve to delí túto rozprávku od priemeru - pravda. Môžem ešte tak na okraj spomenúť, že asi prvýkrát sa mi zdal nemecký prízvuk sympatický. Aj keď bol zrejme len hraný, alebo možno práve preto. Každopádne, vďačím za to Sophie Nélisse. Zlatá to osôbka. No film, kde sa niesol naprieč vojnou (aj keď 1. svetovou) iný fenomén umenia a to spev - Joyeux Noël, ma uchvátil podstatne viac. Ale napríklad taký Chlapec v pruhovanom pyžame ani nie. A to vrhal deti do bezprostrednejšieho kontaktu s vojnou. Ale netreba zbytočne porovnávať, treba vidieť.(11.2.2014)

 • rikitiki
  ***

  Božíčku, to bylo všechno tak úhledné, malebné, plné lidského pochopení, že by to připadalo moc i Zdeňku Svěrákovi. Okatá holčička a blonďatý chlapeček jakoby vypadlí z reklamy na kakao zažívají svá válečná i jiná dobrodružství v sice chudé, ale opět dojemně krásně nasnímané uličce. _____Všichni lidé jsou dobří, nemají rádi nacisty a nemají nic proti Židům (připomínám: jsme ve válečném Německu!), zlo vždy přichází z venčí, vždy má nacistickou uniformu a vždy zase rychle zmizí, aby mohla režie opět vybudovat sladkobolnou atmosféru. Ve filmu se sice objevují i kruté momenty, ale to režii nezastaví, aby je nezobrazila sentimentálně, poeticky a zcela falešně. Jakoby na vás někdo hodil plyšový handgranát! /7. 9. 14./(7.9.2014)

 • maseer2
  ****

  válečný příběh, který je plný klišé a v té či oné podobě jsme ho už viděli nesčetněkrát, ale hold pokud člověk není cynik, tak ho to stejně mockrát dojme.. a konec jsem tedy rozhodně nečekal...(21.3.2014)

 • pepo
  ***

  Ideálny film pre sviatočného diváka.Je to fajn, nenaštve, nenadchne, neublíži. proste normálna dráma na ktorú si za týždeň nespomeniete(31.5.2014)

 • ConanVJ
  *****

  Mě to do půlky přišlo, jako tuctový film s danou tématikou, kterých je opravdu nespočet. Jenže jsem se hodně sletl. Film mě do sebe vtáhl, tak moc, že i v tak pomalém ději a s takovou stopáží to uteklo jako nějakej akční 85 minutovej nářez....... Hodně dělá scénář, který pomalu odhaluje všechny hlavní postavy a člověk si k nim postupně najde cestu i díky skvěle hrajím protagonistům. K tomu všemu hraje nádherná hudba, která vytáhne prožitek hodně vysoko. Co považuju za další velký plus jsou emoce, kterých má film spoustu. Pro mě velké překvapení, protože jsem čekal úplně něco jinýho. 100% :)(24.5.2014)

 • joehot
  **

  Několik doopravdy skvělých momentů a nápadů (jistě vycházejících z knihy, na niž mám hned knihomolskou chuť) ani zdaleka nevyváží pomalé tempo, nedějovost a rutinně zpracovanou nudu. Málem jsem se přiklonil ke třetí hvězdě, ale pak jsem si vzpomněl na laciná humanistická klišé a to nechutné kombinování angličtiny s němčinou (klidně i v rámci jedné věty), které mě tak moc sralo, že může být zlodějka ráda za dvojhvězdí. Přitom to mohlo být lepší - stačilo přidat pedofilní vztah s židem a citronádovu smrt z nastydnutí.(18.1.2014)

 • Johny_fork
  **

  Poněkud předvídatelná a prvoplánová freska toho druhého pohledu na válku. Na tom by nebylo v podstatě nic špatného, kdyby se to celé tak nějak nevleklo. V polovině filmu už jsem byl tak znuzený, že mě i okamžiky, které měli být emotivní a napínavé, nechávali ledově klidným.(6.8.2014)

 • honajz
  **

  Takové určité vyděračské podání, doslovné podání obrazů, aby divák věděl, kdy vytáhnout kapesník a plakat a smrkat, a celé to tajemno, navozené od začátku smrťákem, je jen trik na diváka, aby si řekl, jó, dobrá atmosféra, jó, dobrá kamera, zimní obrazy atd... Postavy v podstatě černobílé, dopředu se dá odhadnout, kdo se jak změní, co se stane... těžká artistní, vyděračská nuda.(25.12.2016)

 • ScarPoul
  ***

  Dlho som rozmýšľal. Nejedná sa o zlý film. Atmosféra zasneženého Nemecka hraničí s dokonalosťou. Herecké výkony Rusha, Watsonovej a hlavne mladej Sophie Nélisse sú na veľmi vysokej úrovni. Príjemne a komorné gestá a slová, pôsobili častokrát ako pohladenie. Záľuba v príbehov, fascinácia slovom, zase pôsobila môjmu srdcu zo všetkých prvkov filmu najbližšie. Ale aj keď Percival natočil krásny film, nemal som z neho ten pocit niečoho, čo pohladí srdce a dušu. A nábehov to má bohužiaľ viac než dosť. Problém je absencia pamätnej scény. Dramaticky vyhrotenej situácie. V mnohom to pôsobí ako rozprávka, až na koniec, ktorý tam odrazu figuruje ako päsť na oko. Prišiel mi násilný a skazil mi celý dojem z filmu. Williamsov klavír po dlhej dobe znesiteľný. Čo ma ale osobne najviac mrzelo bola kamera. Krásne panoramatické zábery, hravé scény s deťmi, alebo tie emočné s otcom Rushom sú snímané decentne a s veľkou umeleckou kvalitou. Preto zamrzí, že niektoré(ako finále, alebo strata knihy v rieke) sú spravené bez akejkoľvek nápaditosti. Vtipné je, že aj keď je ich tam menej ako tých kvalitných záberov, kazí mi to dojem podstatne viacej ako keby to bolo naopak. Mohol som dať slabé 4, ale dávam radšej silné 3. S tým, že si ho určite rád pozriem znova.(22.1.2014)

 • Gwaihir
  *****

  Od samého začátku se sice dá vytušit, kdo že to vlastně vypráví onen příběh, v němž slova znamenají život, ale to vůbec nevadí, protože jde o jednoho z nejoriginálnějších průvodců nádherným, i když převážně neveselým, promyšleným dějem, který mě od prvního záběru vtáhl a několikrát neskutečně dojal, díky skvělé atmosféře, v níž se spolu snoubí dětství, láska a válka, díky perfektnímu herectví a díky úžasné Williamsově hudbě. Více snad ani není třeba si přát. 100 %(7.2.2014)

 • Fiftis
  *****

  Nemôžem porovnávať s knihou, pretože som ju ešte nečítal. Každopádne film sa mi páčil, aj keď mi niektoré scény prišli dosť kontroverzné a prehnané. Čo sa týka hereckých výkonov, tak naozaj klobúk dole. Hlavné detské hviezdy - Liesel a Rudy boli skvele vybraní, rovnako ako Jeffrey Rush, ktorý sa do role Hansa vyložene hodi. K herectvu by som nemal absolútne žiadne námietky, pretože mladučká Sophie Nélisse podala vynikajúci výkon a o tom sa z nikým hádať nebudem. Ako tu už bolo povedané, film nepriniesol nič nové, ale určite stojí za zhliadnutie.(9.2.2015)

 • -Ravee-
  ***

  Propašovat product placement od Applu do srdceryvného příběhu z doby WW II to už je marketingová extraliga (čti demence)..(25.11.2014)

 • javak810i
  ****

  Nečtete knihy? Po zhlédnutí toho snímku začnete. The Book Thief je smutným, ale přesto velmi krásným filmem. Atmosféra druhé světové války, která byla ponurá i pro Němce - obyčejné lidi, je ztvárněna velmi přesvědčivě a to ani není hlavním motivem příběhu. Tím jsou síla slov a lidskosti. Samozřejmě pořádné drama by nemohlo fungovat bez dobrých herců, avšak o ty tu nouze naštěstí není. Muž s akordeonovým srdcem Geoffrey Rush opět exceloval a mladičká Sophie Nélisse pro mne byla pozitivním překvapením. Celkově má film mnohem větší hloubku, než se může na první pohled zdát. "Vše, co jsem se naučila, je, že život vám nic neslíbí. Tak radši začnu..." Dávám lepší 4*(31.1.2014)

 • keddy79
  **

  Nevím, čím to je, ale tento film na mne působí strašně uměle. V hlavní roli barbie holka s dokonalými loknami mi do (anglo)německého městečka v obodbí druhé světové mi prostě nesedí. Věřím tomu, že kdybych nečetla předlohu, tak bych si po měsíci děj filmu stěží pamatovala.(2.5.2014)

 • GodComplex
  ***

  Heil Hitler! 6/10(29.5.2014)

 • Paxxx.cz
  ****

  Poměrně vydařený válečný snímek těžící z výborných hereckých výkonu tradičně skvělého Rushe, ale i mladé Sophii Nélisse. Moc se mi líbil i dobrý ST Williamse, pár scén a především smutné zakončení plné emocí...75%.(25.2.2015)

 • JohnCZ
  *****

  Krásný lidský příběh a pohled na druhou světovou válku zase maličko jinak. Pohled na válku dětskýma očima, zprvu trochu naivně a s odstupem - blížící konflikt je pozorován jakoby z povzdálí. Skoro až idylická atmosféra malého německého města mě naprosto dostala, skoro až pohádkové vykreslení postav jakbysmet. Jenže je to příběh z války... and war, war never changes. Je to pravda trochu hollywood-like, vyumělkované a trochu i přeromantizované, ale čert to vem. Má to duši a závěr musí zákonitě dostat i toho největšího cynika.(22.3.2017)

 • hous.enka
  ****

  Nejsem si jistá, jestli to těmi knihami nebylo trochu překombinované a trochu násilně naroubované na celý děj filmu. Protože film jako takový mě nadchl (mám velkou slabost pro filmy nahlížené z pohledu dětí a navíc v období druhé světové války... to je pro mě jasná srdeční záležitost), ale to neustálé svírání knihy v ruce malé Liesel... No nevím. Ale vzhledem k tomu, že jsem ještě ten den, kdy jsem viděla film, prohlížela v knihkupectví předlohu, uznávám, že se mi film víc než líbil. Scéna s Emily Watson ve škole pro mě patří asi k těm nejlepším, na ja.(9.2.2014)

 • MartinezZ
  ***

  Zajímavě pojatý příběh "z druhé strany", ale tak nějak viděný dětskýma očima, které nepojmuly všechno, jen to hezké nebo skutečně zásadní, což je škoda, protože tohle byla spíš válečná tragická pohádka , což, jak uznáte, je hodně divné skloubení žánrů - a máte pravdu, moc to k sobě nepasovalo.(23.3.2014)

 • erased
  ****

  Jako další čerstvý závan do stále znovu omílaného prostředí druhé světové války připomíná Zlodějka knih zdánlivě třeba Faunův labyrint, oproti němu a většině jemu podobných ale zůstává i přes rámec vypravěče víceméně na povrchu tématu, ve výsledku vlastně neukazuje nic, co by se neobjevilo stokrát dříve. Ne, že by na tom bylo něco špatně. Mimo skvělého obsazení a hudby je to hlavně kvůli té dětinské naivitě hrdinky i celého filmu, kdy je od začátku jasné, jakým směrem se postavy i samotný děj budou vyvíjet, proč jsou celé dvě hodiny více než válečným dramatem příjemným hlazením po duši. Přesto je škoda, že se té z předlohy přejaté postavy vypravěče nepodařilo využít nějak víc, než k otevření a uzavření celého příběhu.(2.5.2014)

 • ABLABLABLA
  *****

  "One small fact. You are going to die." Příběh o Liesel se mě velmi dotkl. Už jen to, že to celé vypráví smrtka/smrťák/smrt (vyberte si), tomu dodává punc zvláštnosti. Určitě bych neřekla, že je to film pro děti (jak jsem někde slyšela), jen kvůli tomu, že v tom děti hrají jednu z hlavních rolí, čili 10leté potomky na to do kina prosím neberte. Je to prostě dojemné, někdo by řekl citově vyděračské, já bych takové škaredé slova ale nezvolila. O skvělé hudbě a kameře ani nemluvě. Našlo se tam samozřejmě i pár úsměvných okamžiků, ať už úsměvných-vtipných (když Mama řekla o Maxovi, že alespoň někdo ocení její vaření, a on to vzápětí vyzvrací zpět do talíře), tak úsměvné-smutné (jako například to kdy si udělali menší Vánoce ve sklepě u hroudy sněhu). Vůbec, co se týče těch knih, tak kdybych je viděla hořet, taky by mi nebylo do zpěvu, takové barbarství je neskutečné. Každopádně o Sophie Nélisse doufám, ještě v budoucnu uslyším, protože ta zde předvedla něco bravurního hned vedle G. Rushe, E. Watson. "It's the only difference between us and a lump of clay. A word. Words are life." Emoce ze snímku mnou doslova proplouvaly a k takovému množství posmrkaných kapesníků jsem se už delší dobu nedostala.(16.2.2014)

 • Wysch
  *****

  Well fuck that. Je mi celkem jedno, že je to klišovitý, kýčovitý příběh z nacistickýho Německa. Je mi celkem jedno, že jsem dopředu věděl, jak to skončí, aniž bych četl knihu. Ale skvělé herecké výkony (Geoffrey, Emily - u nich ten přízvuk je fakt skvělej) a k tomu neodbytnej pocit, že až ta holka vyroste, bude to kunda jaxviň (pedofilní? Jo, určitě, když se narodila, držel jsem se za ruku s nějakou třináctiletou holkou a potají za rohem jsme si dávali dětský pusinky.). No ale hlavně k tomu všemu ta darda emocí, který zprostředkovává "vypravěč", tak nenápadný a tak skvěle vymyšlený, až mě donutilo si knihu zarezervovat v knihovně a co nejdřív se do ní pustit. A tak nezbejvá než jen dodat otázku: Proč to nedávali u nás v kině? Chodím kolem něj každej den a tohohle plakátu bych si všimnul. P.S. Film jsem si... ehm... půjčil kvůi Johnu Williamsovi, a ne že ne. Proto bylo tak mírně překvapivý, že hudba byla vlastně až příliš nevýrazná a příliš neemoční.(3.3.2014)

 • Tony.cs
  *****

  Nezvyklé, poklidné, smutné, mrtvé i živé. Opravdové a čisté.(23.3.2014)

 • golfoxovox1
  *****

  No kde začít?... Tak asi především v podstatě věci, že je dobře, že se podobné filmy točí, neboť nám velmi nenásilným způsobem připomínají základní principy, na které občas (až často) zapomínáme. Film má velmi dobrý scénář vyprávěný netradičním zainteresovaným vypravěčem, vykreslení jednotlivých charakterů - od hlavní hrdinky, rodiče počínaje, po uprchlíka a blond kamaráda konče, super soundtrack, John Williams moc věděl, proč zrovna k tomuto snímku osobně chtěl skládat hudbu a nepochybil... (pro fajnšmekry jel podobnou orchestraci jako v Angelas Ashes) Dominantní je ale především myšlenka a zobrazení (ne)rozumu, (ne)důvěry a (ne)lidskosti. Konec je velmi silný a povedený, oddělal mě. Doporučuji jít do kina, nevím, jestli se najde letos ještě podobný snímek, který by tento v myšlenkovosti a dopadu předčil... :-)(16.1.2014)

 • Janjka
  *****

  Po ťažkom dni som si sadla do kina a zažila niečo krásne.Nemala som veľké očakávania,takže sa to všetko ešte zdvojnásobilo.Nemám čo vytknúť,celý ten čas som sa vôbec nenudila,lebo aj keď sa tam nedialo vôbec nič,bolo to nádherne natočené a nedali sa od toho odtrhnúť oči. Sophie si zaslúži cenu,lebo všetkým ukázala,čo dokáže zvládnuť jedna mladučká herečka (mimochodom je ešte aj strašne krásna). Jé a ostatné postavy! Nenachádzam chyby. Kľudne by som si tie dve hodinky ešte zopakovala! :) „Tá polievka je hnusná,však?" "„Nebudeš mi veriť,ale bolo to to najlepšie čo som kedy vyvracal."(22.1.2014)

 • Makky
  ****

  Zlodejka kníh je čarovne obyčajný príbeh priebehu druhej svetovej vojny, kde sledujeme nesfanatizovanú nemeckú rodinu pretĺkajúcou sa problémami svojej doby. Film drží pokope najmä vďaka skvelému hereckému obsadeniu na čele so zlodejkou kníh Sophie Nélisse a mužom s akordeonovým srdcom Geoffrey Rushom. Tento príbeh má zvláštne kúzlo a napriek tomu, že rozpráva o smutnej dobe, vyčarí úsmev na tvári.(28.1.2014)

 • Alementina
  ***

  Na konci jsem brečela, ale jinak... pěkný film, který není nijak výjimečný. Vadilo mi, že je v angličtině s německým přízvukem... A knížka musí být nádherná, jen škoda, že jsem si ji nepřečetla před filmem... ted už se k ní těžko dostanu.(15.3.2014)

 • rt12
  ***

  Největším plusem celého počinu je pro mě výkon mladičké Sophie Nélisse. Jinak není pro mě snímek ničím převratným. Námět podobný jako ,,Musíme si pomáhat", ovšem to byl pro mě lepší film ve všech směrech. ,, Zlodějka knih" se pouze snaží tvářit dramaticky. Vykreslení ostatních postav je černo - bílé, jasně dané, po celou dobu stejné a uzoufání nudné (trpělivý otčím, drsně-hodná macecha, svině soused, hodný chlapec, zlý chlapec) . Bohužel sladký konec dokanale zabil zajímavý drsnější závěr, ve kterém si smrťák vybírá svou daň.(8.6.2014)

 • liquido26
  ****

  Nečetl jsem a budu to muset napravit. Třeba si tu Zlodějku knih stylově ukrást :-) Film se mi moc líbil, skvělí herci a atmosféra a ten závěr mě až skoro dojal :-)(18.7.2014)

 • Mikita
  ****

  Kdyby do filmu nacpali všechny ty hrůzy, či všechny ty dojemné věci z knihy, pak by to vše nejspíš mnozí považovali za citové vydírání a ve finále by to ubralo na hodnotě filmu. (Pak by to byl kýč, na tomhle nic kýčovitého není.) Přestože mě mrzí, že všechny mé oblíbené scény zůstaly jen v knižním světě a v mé fantazii, musím ocenit, jakým směrem se nakonec film ubíral. Bylo to poutavé vyprávění jednoho nádherného lidského příběhu, vyprávění o tom, jak síla slov může změnit mnoho lidských životů, a i když Lieselina slova nejsou tak mocná, jako ta Vůdcova, stojí za to je poslat dál. Komorní příběh z hrozné doby je nakonec podán důstojně a nepříliš tísnivě. Možná nám podivný vypravěč ulehčuje všechny ty smutné věci a my můžeme vnímat tu naději, odvahu a tu radost, která má ve filmu paradoxně navrch. V knize mě naprosto dojala snad každá kapitola, malinko jsem to čekala od každé minuty filmu, ale ve finále nejsem zklamaná, nejsem zničená a ubrečená, jen znovu dojatá lidskostí. Skvělá hudba, herecké obsazení i atmosféra.(26.1.2014)

 • FFilipCZ
  ****

  Sophie Nélisse je hodně talentovaná herečka a velké plus si u mě získává i tím, že je celkem dost podobná mé oblíbené Chloë Grace Moretz. Celkem pomalé tempo s perfektníma okamžikama (smutné, vtipné i romantické). Konec mne trošku zklamal, stejně jako to, že všichni Skopčáci mluvili anglicky. Místy se to prostě nehodilo, ale to nenaděláme nic.(29.7.2014)

 • blackrain
  *****

  Postava Smrti byla hodně zajímavá. Jeho komentáře nutí člověka přemýšlet, i když se ve filmu ojbevuje na několik chvil. Psané slovo má velkou sílu a kouzlo, proto se nedivím, že Liesel knihy tolik fasconavaly a přitahovaly jako magnet. Já nesmím projít kolem žádného knihkupectví, protože si vždy nějakou odnesu domů. Při sledování filmu jsem si vzpomněla na Předčítače a Vlak dětství a naděje s výbornou Helenou Růžičkovou. Ta by si mohla s Emily Wotson podat ruku. Obě byly ze stejného těsta, i když Rosa používala poněkud drsnější slovník. Přestože se tenhle příběh odehrává v tragické a nelehké době, tak dokáže člověka pohladit po duši. Občas působil až pohádkově.(9.2.2015)

 • Una111
  ****

  Pár věcí mi vadilo... Kromě té nasládlosti - "ein bissel kitschig", jak by řekli moji milí Rakušáci! - mi vadilo také to plýtvání moudrostmi pronášenými dětmi a hlavně tím vypravěčem. To bylo jako co? Náhražka vševědoucího Pána Boha? Trochu nejapné! Přesto ale působivý protiválečný film. Takže ode mne slabší 4*.(8.5.2014)

 • Aleee89
  ****

  Film mě zaujal už coby trailer kdysi dávno v kině. A líbil se mi i teď, když jsem ho konečně zhlédla celý. Ano, jsou tam klišé, zkratky..., ale jako celek to funguje více než dobře. Snímek zaujme, dojme, ale ne tak, abyste cítili lacinost... Mnohem raději koukám na příběhy "obyčejných" lidí (ne nadarmo mám ráda filmy Franka Capry) než na bitvy a scény z bojů, aspoň co se filmů o druhé světové válce týče. Pěkný humanisticky laděný snímek, nestydím se přiznat, že mi vyloudil slzy.(24.6.2014)

 • lopata555
  *****

  Jeden z najlepších vojnových filmov ktoré som kedy videl. Príbeh z obdobia druhej svetovej vojny očami obyčajného nemeckého obyvateľstva je parádne spracovaný. Konečne ! pretože tu máme len plno filmov kde sú buď hrdinskí Američania alebo potom Židia. Okrem toho tu máme postavu vyprávača čo ja vo filmoch zbožňujem a veľmi často je to záruka úspechu...(25.1.2014)

 • Dont
  *****

  Nečetl jsem knižní předlohu, tudíž jsem si naplno mohl vychutnat originální příběh, aniž bych tušil, co bude dál, nebo dění na obrazovce jakkoli konfrontoval s knihou. Geoffrey Rush i Emily Watson excelují, velmi zdařile byly obsazeny i dětské role, samotná zlodějka i chlapec ze sousedství Rudy. Po pravdě, moc nevím, co bych vytknul, snad jedině neobratné přechody z němčiny do angličtiny a malinko naivní vyznění snímku, ale to vychází z původního dětského příběhu. Jestli to bylo reálné nebo nereálné pitvat nebudu, od toho je to „jen“ film. Nejsou to pro mě důvody jít s hodnocením dolů.(27.1.2014)

 • MATADOR
  ***

  Jak natočit zajímavý válečný film? Po všech těch tématech to jde opravdu obtížně a velmi mě mrzí, že Zlodějka knih to "nedokázala" dotáhnout výše. O knihách se vlastně moc nemluví, hlavní představitelka vlastně jen ráda čte, i když to půlku filmu vlastně ani neumí. Hrůza druhé světové války v malebné vesničce je vyobrazena velmi dobře, ale celkový dojem kazí je to, že to vlastně bylo takové ... no, o ničem, když to tak řeknu, ale postavy byly dobré!(7.2.2014)

 • Freemind
  **

  Uslzené, naivní dramíčko chlípně pomrkávající po Oscaru za nejlepší zahraniční film. Nacisti, švarný židovský chalan ve sklepě a velkooká hrdinka, která si ráda čte - to prostě musí klapnout. Papundeklová scénografie ale není ani poetická, ani autentická a vůbec tak nepomáhá už dost tak klišoidnímu příběhu, který je vyplněný všemi povinnými a předvídatelnými triky z večerního kurzu kreativního psaní. Tomu filmu jsem prostě už od začátku nevěřil ani jednu scénu, takže jsem se dvěma hodinama úspěšně pronudil v dokonalé emocionální izolaci od toho, co se dělo na obrazovce. A to i přesto, že taky NENÁVIDÍM HITLERA! Kýč heil.(11.2.2014)

 • Verka13
  *

  Snad žádné filmové zpracování podle knižní předlohy mě nezklamalo jako toto. Kdopak že byl vlastně vypravěč? Pan Smrt? Všechno (snad kromě představitelky Liesel, Rudyho a Hanse) špatně.(3.6.2014)

 • Skip
  ***

  Je to zvláštní, ale navzdory tomu, kdy a kde se film odehrává (2. světová válka, Německo), jsem měl pocit, jako bych sledoval nějakou pohádku. Jistě, nijak rozjásanou a veselou, ale přesto to na mě tak působilo, i když téma také nijak pohádkové nebylo. Ač se nejedná o nějaký extra dobrý film, přesto je to vcelku příjemně strávený čas.(24.1.2016)

 • FilmFan24
  ****

  Smrt vypráví příběh z nelehké doby, který je velkou oslavou života...Zfilmovaný knižní bestseller Markuse Zusaka přináší pohled na válku očima dětí. Bezchybná výprava filmu, dobře zvolení herci a nádherná Williamsova hudba umocňují humánní vyznění snímku.(20.5.2014)

 • togaf
  ***

  Film rozhodně není špatnou adaptací, jenže se z ní vytrácejí dva nejdůležitější prvky z knižní předlohy. Důležitost a originalita Smrti jako průvodce a vypravěče a motiv knih. Knihy a jejich "krádeže" jsou ve filmu okrajovou záležitostí. Taky je škoda, že fiml není natočený v němčině, vyloženě by mu slušela. Německý přízvuk angličtiny a občasné "nein, ja" není adekvátní náhrada. Dojemný konec ve filmu zůstal, jen je jako obvykle trochu přemrštěný. Herecké obsazení je ovšem výborné a pro nečtenáře předlohy je film minimálně o hvězdičku výš.(24.1.2014)

 • kaposlav
  **

  Vo filme je pár zaujmavých momentov, ktoré su na seba ponapájane nudnými medzerami. Celý film je taký nemasný neslaný. Chvíľkami mi to pripadalo, ako keby to je z produkcie čechov a slovákov. Váhal som s udelením 3*, ale pokladám si jednú otázku. Prečo knihy ktore čítala boli písane anglicky? Prišla mi to ako ukážkova chyba. Kedysi keď točili amíci sci-fi filmy, tak mimozemšťania klasicky rozprávali anglicky. Toto mi prišlo podobné, ale film nie je z roku 1965.(1.4.2014)

 • Othello
  **

  Další obludný příspěvek do strašidelného subžánru "holokaust pro celou rodinu", pod který například spadá i adorovaný Chlapec v pruhovaném pyžamu. Oproti němu není Zlodějka knih tak agresivně retardovaná a scifistická, leč i zde je pohled na celý problém nacistického Německa shrnut na to, že Hitler a několik jeho kamarádů se rozhodlo vést válku a očistit Reich a ostatní Němci se to jen tak pokoušejí přežít než se to převalí. Ona ta démonizace jedince je vlastně celkem sympatickým pokrokem oproti klasickým filmům z válečného období, kde němčina rovnala se automaticky hlaveň v zátylku, na druhou stranu zde je tento faktor nebezpečí neustále reprezentován zvukem motorů aut, jejichž příjezd do ulice, ve které se odehrává 80% filmu zřídkakdy znamená něco příjemného. Nicméně problém Zlodějky knih je ono úzké zaměření na školní projekce, kde se v jednotlivých scénách odškrtávají elementy toho, že ten nacismus asi nebyl úplně košer, ovšem bez špetky zdravého naturalismu, a to prosím na ploše monstrozních 130 minut. Plesnivou třešní na okoralém dortu, kde se doplňoval nedostatek mouky pracím práškem je postava vypravěče - Smrti, kterou mluví Jeffrey Rush, tedy jinak jeden z protagonistů příběhu, ovšem tyto postavy jinak se sebou nemají nic společného, takže jsem měl bordel v tom, kdy se vlastně vyjeví, že Lieselin adoptivní otec je vlastně smrt a oni všichni jsou už dávno tuhý nebo něco takového. No a když už film vytáhne nějakou potenciálně zajímavou a atypickou scénu, bohužel se někdo rozhodl, že onen vypravěč bude muset diváky informovat o tom, že ta scéna je zajímavá a atypická.(1.5.2014)

 • Katarine
  *****

  Nádherný film. I smutný děj dokáže svou příjemnou atmosférou vykouzlit k zaslzeným očím úsměv na rtech. A opět se potvrdilo klasické heslo, že v jednoduchosti je největší síla. A tohle je teda síla pořádná.(2.3.2014)

 • italka63
  *****

  Nádherný příběh viděný očima osiřelé, dospívající, krásné dívenky ve válečném Německu, která se dostala do pěstounské náhradní rodiny, jejich postupné sžívání i válečné útrapy, které vyvrcholily ukrytím židovského mladého muže Maxe ve sklepě.Její láska ke knihám a četba ho navrátily zpět do života a i přes další obrovskou rodinnou tragedii Liese dožije plnohodnotný život. Já prostě téhle dívence s obrovskýma očima a bezelstným srdcem věřila všechno a závěr mě neuvěřitelně dojmul.Skvělé i zbývající herecké obsazení, tudíž nic jiného než plný počet hvězd dát prostě nemohu.(26.3.2014)

 • Lord.Jim
  ***

  Udělala jsem tu chybu, že jsme měla rozečtenou knihu, která "je úžasná" a mrkla jsem se současně na film. A to nebylo dobře. Možná jsem to měla udělat naopak - pak bych film víc ocenila.(3.3.2015)

 • ..Lucas..
  *****

  Mám velmi rád filmy o 2. světové válce a tento nebyl výjimkou. Neobvyklý styl vyprávění a velmi dobrý příběh, pro mne jeden z nejlepších filmů roku 2013, dojemný, krásně natočený a výborně zahraný. Geoffrey a Emily to zahráli skvěle, ale ani Sophie, Ben a Nico nezaostávali.(13.1.2014)

 • Valsadora
  ****

  „If your eyes could speak, what would they say?“ 7/10*(27.1.2014)

 • dee-key
  ***

  Němci museli natočit film o tom, že ne všichni Němci byli náckové. Film je to pěkný, nenásilný a příjemně poetický, ač tematicky poněkud vyčpělý. Mikrokosmos lidského života bude asi vždycky zajímavé téma jak pro knihy, tak pro filmy, ale je třeba brát v potaz úskalí, že ne každého vtáhne. Film to byl pěkný, pro někoho možná předvídatelný, ale na jedno shlédnutí líbivý a roztomilý. Jen dvě věci tam byly zbytečné, a to narator a konec. Jinak hezké.(14.5.2014)

 • stration
  ***

  Vynikající Geoffrey Rush, ale jinak mlácení prázdné slámy a nic, co si budu pamatovat delší dobu. Orámování vyprávění a "vypravěč" jsou fajn nápad, ale bohužel jediný, kterým se film alespoň trochu liší od tuny dalších, podobných. Trochu zklamání.(5.11.2014)

 • URBAN
  ****

  Skvělý nadprůměrný průměrný film . Chci říct tento film je v jádru skvělý . Má svůj příběh , který je vypravován opravdu báječně spolu s dialogy vypravěče smrti a taky má skvělé herce . Malá zlodějka opravdu překvapila . Navíc je to jeden z historických filmů který mě dokázal zaujat , ale má to jedno velké ALE . Celé to pojetí mi připadalo tak pomalé a 2.světová určitě takové pomalé obrátky neměla . No ve zkratce to byl skvělý film kdyby přidal na svižnosti , ale i přesto se mi líbil , kdybych věděl že se mám připravit na pomalejší tempo , určitě by se mi líbil více . ( 1.3.14/MAC )(1.3.2014)

 • GrungeChild
  *

  Pohádka z ošklivých, filmařsky a literárně vděčných dob, která na papíru zní možná dobře, ale filmové zpracování se minutu po minutě stává neúnosnou katastrofou. V rámci ukojení své zvídavosti bych zvládl jak americkou nablblost, dojemné momentíky doprovázené Harry-Potterovským orchestrem, nesmělá roztomiloučká kukadla malého spratka i všelijaké jiné debility, nezbytné k zahřátí srdíčka co největšího počtu konzumentů, ovšem když k mým sluchovodům dolehla odporná ráčkovaná angličtina, doprovázená mimoděk skopčáckými danke schöny, skutečně velmi věrně doplňující všudypřítomné hakenkreuzy, kudla v kapse se otevřela doširoka a už jsem nebyl schopný věnovat pozornost ani místy dost mizernému herectví, ani příběhu, který to nakonec snad zachránit může, ale pointa žel zůstala na míle vzdálená. Tohle prostě bolí. 1*(5.7.2014)

 • dezorz
  ***

  tak ako v southparku.druha svetova je zla a knihy su dobre, deti. ano?(30.8.2014)

 • apacka
  *

  Fuj! Brak!(31.10.2014)

 • corpsy
  ***

  Tu malú okatú dievčinu si väčšina divákov zamiluje hneď v prvej sekunde. Ihneď vzbudí sympatie a je jednou z mála ,,položiek,, tohto filmu, ktoré sú sledovania hodné. Ináč sa jedná o tuctovku s miliónom klišé a ako to vystihol T2, snímok vyznie ako troška drahšia TV produkcia.(27.1.2015)

 • Tryskomyš
  ****

  Krásný poutavý příběh z 2. světové války. Původně jsem však očekávala něco trochu víc tajemného.(6.2.2017)

 • Crawler-D
  ****

  Ani milovník předlohy se nemusí obávat, byť okouzlující použití Smrti jako vypravěče se specifickými literárními vsuvkami nenašlo ekvivalent ve filmovém vyprávění. Přesto film vypadá jako jedna z těch podívaných z dob války, v nichž můžeme obdivovat lidskost a dobrotu navzdory temnotě a která disponuje naplněným příběhem s emocemi. I tak byl děj zredukován, aby se co nejvíc času dostalo na ústřední téma knih, slov, čtení a jejich moci. Percival si z dob vedeni Panství Downton zapamatoval pár dobrých věcí ohledně herců, a tak nejen Rush a Watson jsou fantastičtí, ale sympatickým objevem je i Kanaďanka Nélisse.(8.1.2014)

 • SgtPepper
  **

  Je mi líto, že dva tak fenomenální herci jako Geoffrey Rush a Emily Watson hráli v ...(**** ?!) tomhle. Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Jo a ta jazyková "autentičnost" byla fakt nesnesitelná. Není nad to, když se německý klučina zeptá angličtinou s německým přísfukem, jestli si někdo nepůjde zahrát soccer -.-(2.2.2014)

 • berusche
  *****

  Půl filmu jsem se opájela tím (nebo spíš opíjela tím), že byli vybráni tak hezcí herci, že bych se na ně mohla koukat do nekonečna. Vůbec vás asi také nepřekvapí perfektní výkon Rushe a Watsonové, kteří tvořili vskutku trefné náhradní rodiče, jejichž láska i hory přenáší. Celkově snímek splní to, co nabízel: minimální historický exkurz, slušnou výpravu, nevtíravý scénář a závěr klasicky dojákový. Velice příjemné ale pro mě bylo, že oproti jiným snímkům, které pracují s problematikou Druhé světové války, tenhle v zásadě není tak smutný a depresivní a člověk od něj odchází s tím, že vždycky je něco pozitivního, co zahřeje.(6.5.2014)

 • milka
  **

  Po Památkářích již druhý totálně mdlý a uchcaný film z druhé světové, v němž se za dvě hodiny (!!!) téměř nic nestane a celý děj tak putuje od nikud nikam. Kniha má zřejmě čtenářům co nabídnout, její okleštěná verze však nedá divákům absolutně nic. Režie se šine tak pomalým tempem, že budete bojovat se spánkem, John Williams jede na automat a hlavní představitelka také moc talentu nepobrala. Voice-over smrtky zde navíc působí jako velké WTF. Už by to nějaký kvalitní dobový film ale po delší době opravdu chtělo.(17.5.2014)

 • kajas
  ***

  Kdybych za sebou neměla čerstvou zkušenost s fantastickou knižní předlohou, hodnotila bych více nadšeně. Tvůrci se ale uvěřitelnosti a dojemnosti knihy ani nepřiblížili. Lieselin příběh je v této podobě okleštěn o mnoho zajímavých příhod (není samozřejmě snadné zadaptovat pětisetstránkovou předlohu do přijatelné stopáže, ale tolik zkratkovitosti si film nezasloužil). Veškerý kontakt s nacistickým zlem je až příliš idealizován. Výtku bych měla také k hereckému obsazení, konkrétně k představiteli Rudyho, do toho klučíka neustále vypadajícího na pět let se skutečně nedalo zamilovat jako při čtení knížky. A největší hrůza? Smrt promlouvající mužským hlasem. Jako čtenářka jsem tedy hluboce zklamaná, na druhou stranu musím snímku přiznat určité kvality (výprava, hudba, Rush a Watson). Takže tak.(22.12.2015)

 • Joges
  *****

  JEDNA Z NEJLÉPE ZFILMOVANÝCH KNIH, CO JSEM KDY VIDĚL. Po výborném románu M. Zusaka jsem nevydržel déle čekat a vyrazil jsem do kina. Nelituju! "Přepis" na filmové plátno je téměř shodný s dějem knihy. Zfilmování knize však vůbec neuškodilo. Atmosféra je jedinečná, dobové exteriéry bezchybné a věrné, hudba velmi příjemná a herci dokonalí. Trojice Rush, Watson, Nélisse (a mnozí další) hraje tak dobře, jako by do té doby patřili. No jo, samá chvála, samé nadšení. Ale ten film si uznání dle mého názoru prostě zaslouží.(14.1.2014)

 • danecek24

  71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - nominace (1) - Nejlepší hudba - John Williams(15.1.2014)

 • frings
  *****

  Slova...ztratil jsem slova...!(25.1.2014)

 • zbyshek
  ****

  Film s příjemným příběhem, v nepříjemné době. Ačkoliv podtext tohoto filmu nebyl nějak šťastný, já jsem z něho cítil převážně pozitivní záření. Také asi díky dobrým hercům, opravdu se mi zamlouvala mladá hrdinka. Ne, že bych měl tu "nemoc" začínajíc na "Pedo" a končíc na "fil", ale výkon od ní byl ohromující. Film neoplýval nijak humorem, ani akcí. Dokázal to však nahradit silným příběhem, který při hodně přimhouřeným očku skončil dobře. 79%.(28.1.2014)

 • wendelin9
  *****

  Tento snímek v čele se Sophii Nélisse mi učaroval hned na začátku. Válečné téma je už prožrané skrz na skrz, ale film mě i přesto překvapil. Příběh malé Liesel, se kterou život neuvěřitelně zametá, se vás prostě dotkne a zanechá v hlavě spoustu úvah a otázek. Musím také smeknout před výkony mladých, ale i těch zkušených herců...(14.3.2014)

 • Hennes
  ***

  Nic nového v tomto žánru, ale platí mnohokrát opakované, že každá válka je děsná pro všechny a děti bohužel nejsou výjimkou. Je přínosné, že se německá kinematografie stále více nebojí tohoto tématu. Jsou to příběhy smutné a i když se tentokrát jedná o spíše nucený útok na naše city, už jen pro zvolené téma musím hodnotit spíš kladně.(30.7.2014)

 • Havaj8
  ****

  Nejsem žádnej historik, takže moc tohle válečný a kort Hitlerovský období nemusim. Ale zase nějak extra důraz se na to nekladl, jenom taková vložka v pozadí. Ze začátku jsem se v tom dost hledal, ale jakmile se seznámíme se všema postavama, tak je z toho výborný a silný válečný drama. Prospěla tomu i délka, která byla přesně na míru. Skvělá rotace toho špatnýho s tim dobrým. Navíc, když se to točilo kolem dětí převážně, tak o to lepší z toho mám pocit, že se to povedlo takhle vyjádřit.(26.1.2015)

 • sulimo
  **

  Si člověk řekne, že si dá chvíli voraz u kvalitního filmu (ano, já idiot se ještě řídim procenty na čsfd) a pak se z tý očekávaný kvality vyklube přehrávaná kýčovitá blbina, ve který jsou všechny postavy tak dobrosrdečný a děti tak uvědomělý, že to nutí diváka přemýšlet o sterilizaci a zároveň doufá, že z toho ti blonďatí andílci vyrostou tak rychle, aby je někdo ještě stačil do konce války (a tedy do konce filmu) s těmi jejich telenoveláckými dialogy poslat na východní frontu. Mimochodem samotný název filmu je zavádějící, neboť se zde knížky kradou minimálně, vlastně nekradou vůbec, jelikož uvědomělé superblonďaté děti si je samozřejmě jen občas půjčí od dobrosrdečných nacistů. Achjo(18.1.2014)

 • chelseaman22
  *

  To je ale šajze, majn got! Kdybych byl býval pobýval v nacistickém Německu a měl dostatečný kapitál, tak bych si jistojistě založil es-er-óčko (GmbH) nebo mix akciovky a k-ó (GmbH & Co. KG) a pustil bych se do vyrábění těch roztomilých červeno-černých vlaječek, jež by definitivně šly na odbyt jako svině! A přesně na takovéhle nesmysly vás tahle nezáživná a nepoutavá komedie donutí myslet! Jinak dobrý skluz Lízo! Mít kolíky, tak mu zlomíš holenní kost a disciplinárka tě jako Suareze vyautuje na 10 zápasů! 12% Celosvětový výdělek k 3. 2. 2014: $44,115,854(3.2.2014)

 • DruidKarel
  ***

  1488. hodnocený film:(24.3.2014)

 • RickDeckard
  ****

  Herecký koncert ústřední trojice, který by si s přibývající stopáží zasloužil lepší scénář i dramaturgii. Tvůrčí nápad s motivem personifikované smrti je zprvu (za)jímavý, ale na konci trestuhodně nevyužitý. Řemeslně a technicky je film na výši, děj ale bohužel představuje jen další variaci na téma přechovávání osob určených nacismem k likvidaci, která nemá čím překvapit a má navzdory tomu, že se odehrává přímo v Něměcku, zbytečně obroušené hrany. 70%(7.4.2014)

 • kaylin
  ****

  Film má momenty, které jsou nápadité, jsou zajímavé, ale stejně se hodně hraje na to, že jde pořád o příběh z druhé světové války, který je nahlížen očima poměrně malé holky, která se musí smířit s tím, že v takové době se dospívá jinak. Je to hezké, je to lidské, je to místy trochu prvoplánové, ale stejně mě to dokázalo chytnout za srdce. A to i díky skvělému Geoffreyovi Rushovi.(20.4.2014)

 • Morholt
  ****

  Pohled dospívající milovnice knih na život ve válečném nacistickém Německu. Do žánru válečných dramat film mnoho nového nepřináší a je plný účelového sentimentu, ale přesto na mě nějakým způsobem fungoval. Bylo to především díky až neválečnému vizuálu, laskavému projevu Geoffreyho Rushe a výbornému výkonu Sophie Nélisse. Vzdor tématu velmi příjemný film. 70%(7.11.2014)

 • zette
  **

  Krome hereckych vykonu nema film cim prekvapit. Otrepane tema, slaba vyprava a zaver me taky zanechal chladnym...(23.11.2014)

 • Flynn
  ****

  Musím uznat že Geoffrey Rush má poslední dobou skutečně čich na příjemné postavy a hlavně je dokáže úžasně zahrát ( Králova řeč, Best offer atd). Tady si opět získal mé sympatie a film byl zasazen do nelehké doby a ne zrovna veselých podmínek, přesto měl sílu a dokázal mne vtáhnout.(3.12.2014)

 • Wiikii
  ****

  Film končí a já mám přihlouplej úsměv na tváři. .. Tak to má u těchto filmů být. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(18.11.2015)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Člověk je jenom tak dobrý, Lízo, jako jeho slovo." ----- Velice stylový, atmosférický - až mystický příběh. Stojí na straně života a dívá se na svět očima dítěte, třebaže jeho vypravěčem je Smrt. Jeho neprůstřelnost utrpí až v samotném závěru, neboť konečná porážka Hitlerovského Německa je odbyta přece jenom poněkud zkratkovitě a vyobrazena snad až příliš idylicky - i když přihlédnu k tomu, že je letmo zachyceno (a zmíněno !!!) jen jeho obsazení americkou armádou.(29.11.2017)

 • Mirokukii
  ****

  Moc pěkný film plný lásky, porozumění, přátelství a prosté pomoci jednoho druhému, z těžkých dob ovládaných nacisty. Dobré obsazení a stoprocentní herecké výkony. Jak jinak dojemné. Jen těch knih tady bylo něják málo. Jakožto nepoctivý čtenář jsou doufal v trochu inspirace a oslovení. Což však neubírá kvalitám filmu.(19.1.2014)

 • misulka03
  *****

  Už dlouho si mě žádný film neomotal kolem prstu jako toto válečné drama.Brilantní provedení a podání příběhu mně v nezvyklé podobě. Možná mám jen tu výhodu v tom, že mě minula knižní předloha, ale to už se samozřejmě stává. Pro mě osobně se mladičká Sophie stala nejlepší herečkou pro rok 2013. Nemůžu si pomoci, ale jsem z ní unešená. A když to vezmu kolem a kolem, tak herecké obsazení je v této projekci pro mě dokonalé, všechny osoby mi tam skvěle zapadli a celému filmu dodali na autentičnosti.(9.3.2014)

 • Demon.N
  ***

  Komíhání němčiny a angličtiny filmu ubližuje. Krom toho doplácí na sílu původní předlohy. Ale jak pravili moudří, každý převod knihy do jiné sféry je interpretací. Čekal jsem víc...ale skončil jsem jak prostitutka v dešti...bez kunčafta i prachů na výlet do nekonečna...a to bude asi to jádro pudla, proč zlodějce na její nebesky klenuté hýždě nepřipnu víc hvězd...(2.7.2014)

 • nineweh
  ***

  Kniha mě rozbrečela. Film taky. Takže příběh svoji sílu neztratil, ale jinak mě filmové zpracování příliš nenadchlo. Přitom není moc co vytknout - herecké obsazení na jedničku, malebné záběry kamery... nejvíc mi vadil německý přízvuk. Jako vážně? Proč? Buď to natočte německy, nebo prostě na začátku stanovte "toto se odehrává v Německu" a nechte herce mluvit bez přízvuku. Divák není idiot a nezapomene na to, neboť mu to budou připomínat všudypřítomné rudé vlajky se swastikou.(17.1.2014)

 • Noviik
  *****

  Nádhernou hudbou doprovázený smutný a zároveň nezapomenutelně krásný film plný výborně napsaných postav, jež navíc hrajou skvělí herci.(4.2.2014)

 • campix
  ****

  Stačí když uvedu, že Zlodějka knih je světový knižní bestseller a odehrává se během druhé světové války. A máme zaděláno na kvalitní film. A opravdu Bruce Percival natočil kvalitní knižní adaptaci s příjemnými a dobrými herci a hezkou dobovou stylizací. A přesto to není úplně tradiční pohled na druhou světovou válku. Všechno je vidět ze strany malé dívky v nacistickém Německu. A dalo by se také čekat, že se z tohoto filmu udělá blockbuster, ale není tomu tak. Hodně příjemně strávené dvě hodiny a dokážu si dobře představit, jak dobrá ta původní kniha musí být.(9.2.2014)

 • SeanLSD
  *****

  Stačil mi jediný pohľad na upútavky ZLODEJKY KNÍH, kde to nádherné dievča s veľkými, úprimnými očami obkolesené hákovými krížmi, ukradomky dvíha obhoretú knihu z čadiacej hromady papierového popola, a vedel som, že tento film budem milovať. Už viem, čo si pustím, keď si budem potrebovať poplakať ľútosťou nad márnosťou ľudských dejín a radosťou z prostej veľkosti človeka a krásy samotného žitia.(19.2.2014)

 • laik_60
  *****

  Som rád, že sa točia takéto filmy. Som rád , že sa píšu také knihy. Nech pripomínajú nezmyselnosť ľudskej namyslenosti a zloby, ale aj krásy ducha. Som rád, že sa na produkcii zúčastnilo aj Nemecko, je dobré, keď si národy sami sebe vystavia zrkadlo, už dnes sa teším (ak dožijem) na filmy z Ukrajiny a Ruska o konfliktoch, ktoré teraz „lomcujú“ nielen východnými krajinami ale snáď pol svetom. Obraz, keď nacisti pálili knihy židovských (nielen nemeckých) spisovateľov bol až neskutočne verný. To ako detský zbor spieval, „nehráme sa so žiadnymi židmi“ a v duchu piesne ukazovali zábery z „kryštálovej noci“ bol natočený s nemeckou precíznosťou s dôrazom na typický germánsky sentiment, ktorý v tomto prípade počas celého filmu ale vôbec neškodil. Celý príbeh akoby vyrozprávaný milosrdnou smrťou ma priviedol rozhodnutiu snáď prvý krát, popozerať sa po originály - knižke a prečítať si príbeh ešte raz. Už jedna z úvodných myšlienok stojí za to "KEĎ SA PRIBLÍŽI TVOJ KONIEC, NEMAJ PANIKU, AJ TAK TI TO NEPOMÔŽE". Vďaka úžasnej Emmily, skvelému Rushovi a zaujímavo peknej a okatej Nelisse dávam filmu s pocitom vďaky 5. b.(4.3.2014)

 • Riley
  *****

  Nějaké mouchy by se asi našly. Ale tem film byl tak úžasně zpracovaný, dojemný a hlavní hrdinka tak úžasná, že se nedalo nic jiného než ho celý prožít a probrečet.(28.3.2014)

 • Pajky3
  ****

  Mě se to líbilo, i když je předem jasné, že když jde o válečný film, tak zároveň půjde i o dojáček. Takže jsem tak nějak čekal, že Geoffrey Rush nezažije happyend, i když je fakt, že konec jako takový jsem úplně nečekal. Na druhou stranu, když to vypráví Smrt. Jednou věcí, která mi celou dobu vadila a nepřišel jsem ji na kloub byla, proč se mluvilo anglicky s chvilkama němčiny. Zpočátku jsem si myslel, že to má ukázat, že Liesel je odněkud z ciziny, ale když to pak pořád nezmizelo, tak jsem to vážně nepochopil a možná, že i tím, jak jsem nad tím přemýšlel mi to trošku pokazilo zážitek z filmu. Jinak je to pro mě silnější průměr.(30.3.2014)

 • dr.fish
  ***

  Tak jsem se dožil toho, že z druhé světové války v paměti 21. století zbyla akorát hrůza bombardování a schovávání Židů ve sklepě. Podle toho se asi ta válka pozná :-). Trošku chudá bilance na tak velký konflikt...ale teď vážně. Nástup fašismu v Německu, rok 1938. Válka očima malé holky, to všechno už tu bylo a líp. Sophie Nelisse hraje ale dobře a oba rodiče (Rush a Watson) jsou šperkem filmu. Obraz války je ale drasticky zjednodušen, a to i na vnímání dítěte. V naší kinematografii je nepochybně o dvě třídy výš Vlak dětství a naděje. Ohledně schovávání Židů zase kraluje Musíme si pomáhat. Pro nás tedy nic nového ani převratného. Kamera ovšem příjemná. Smrťákův komentář se mi bůhvíproč spojil s Pratchettovým Otcem prasátek....Takže nakonec mi v paměti krátce zůstane možná klaustrofobie bombardování a výborný Geoffrey Rush. 60%(22.8.2014)

 • Minimie
  *****

  Nikdy jsem z kina neodcházela tak emocionálně vysátá jako u Zlodějky knih. Připravte si kapesníky!(30.1.2015)

 • applause
  *****

  Tento film jsem viděla již po druhé a zase jsem ho vnímala jinak, než po prvním zhlédnutí. Ale musím říct, že je to opravdu silný film, který ukazuje ztráty druhé světové války, pro někoho až fatální. Hudba byla krásná a hlavně především herecké obsazení bylo povedené. Geoffrey Rush v roli tatínka Liesel byl skvělý a Sophie Néliesse mi v této roli přijde vždycky roztomilá. Film má právem vysoké hodnocení, dala bych i vyšší. Doporučuji.(2.12.2017)

 • Tosi
  ***

  Zřejmě s malým hladem jsem usedal ke stolu, abych pozřel tenhle knižní vývar, a to jsem ho nechal táhnout přes dvě hodiny....stejně jsem musel naběračkou lovit hodně hluboko, abych ucítil nějakou vůni a chut'...dlouho to byl totiž vývar z točeňáku, neslanej a nemastnej. Nejchutnějším soustem byl pro mě Geoffrey Rush, nebýt jeho, raději bych zůstal hladem (ta jeho spiklenecká mrknutí na malou Liesel za zády Rose, byla hodně hřejivá)...alespoň že lžíce ze dna talíře byly plné kořeněné vůně a síly, jakou má správný vývar mít. Pro mě to holt nemělo tu správnou hloubku (nemyslím objem hrnce), a tak od stolu odcházím ne zcela nasycen a s pocitem knedlíku v krku.(19.1.2014)

 • Reesam
  *****

  Je možné, aby někdo dokázal napsat takovou knihu, která má víc poslání, než kterákoliv jiná? Jak vidno, je. A já musím děkovat Petronimu a Percicvalimu, že zpracovali tak úžasnou předlohu a dali jí duši i ve filmové podobě. Něco tak čistého, láskyplného a obyčejného jsem už dlouho neviděla. Nebudu tu lhát, že jsem nebrečela. Brečela. A ne jednou, probrečela jsem celý film dojetím, jak je ten film krásný, kvůli moudrům, kvůli vývoji příběhu, smrti, lásce, knihám. Vždyť nejkrásnější filmy nejsou ty, co mají 90% postprodukce doděláno za zeleným plátnem. Stačí pointa a správná volba herců, jako je Sophie, v té holce čpí talent, jako v málokom. Jsem ráda za tento film.(26.1.2014)

 • romajz15
  ****

  První překvapení tohoto roku ve mě zanechalo hluboký dojem. Ve filmu nechybí ani vtipné hlášky a když děti ve škole zpívaly o slávě Říše, a jak se nebudou bratřit s negermány, musel jsem se usmívat, že tomu ti lidé tehdy skutečně věřili. Není zde ani zbytečné násilí a krev asi kromě Křišťálové noci. Pěkné výkony dětský herců, skvělá výprava a spád děje dělají z filmu jedno z nejlepších dramat poslední doby.(19.2.2014)

 • venison
  ****

  Předesílám, že knihu jsem nečetla.. Velmi citlivě a naivně dětsky zachyceno dospívání mladé německé dívky, která se dostává do pěstounské rodiny a prožívá s ní II. světovou válku.. Nečekejte žádný krvák, přesto se zde odehraje několik "miniaturních" vyhrocených situací plných napětí.. Postavy mají výborné charaktery a jsou skvěle psychologicky propracované a co je hlavní perfektně zahrané herci se zárukou kvality Geoffreyho Rushe a Emily Watson i nováčkem Sophií Nélisse.. Líbí se mi, jak tvůrci dokázali vytřískat z tématu maximum - první láska, fascinace knihou, odpor k fašismu, komplikovaný vztah s nevlastní matkou, spiklenectví s nevlastním otcem, ukrývání Židů, prověrky, atd. Mínus jsem viděla v tom, že hlavní hrdinka je celkem neemotivní v situacích, které by se měly zalít slzami.. Navíc velké plus mají u mě za skvělé barvení filmu, které se do "romanticko-pohádkového" pojetí válka naprosto skvěle hodilo! Ps: Trošku připomíná film "Hugo a jeho velký objev" jen bez té komediální nadsázkové složky..(13.3.2014)

 • Nach
  ****

  Emotivní, herecky výborný, příběhově nenucený snímek, který i přes veškeré to napětí a strach o hrdiny v nelehké době přinesl i mnoho úsměvů, jenž vyvolaly charaktery postav, s nimiž se zde seznámíte. Je to válečné drama, rozhodně souhlasím. Ovšem válečné drama očima dospívající Liesel. Ta již nevidí svět tak dětinsky, jako tomu bylo například ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu, ale ani ho nevidí zas až tak dospěle, jako například v Pianistovi. Jde prostě již spíše o adolescenta milujícího knihy. Další palec nahoru za výborného Geoffreyho Rushe, jenž zde exceluje na výbornou. Takového tatíka by si přálo snad každé dítě. Další palec vzhůru za Emily Watson za ztvárnění té nejtvrdší milující matky, kterou jsem zatím měl tu čest vidět. Sedla jí ta role jako můj zadek na záchodové prkýnko. A čtvrtou hvězdu posílám za doprovodný komentář smrtky či osudu, který do celku krásně doplňoval atmosférickou třešničku na dortu. Krásný to film. Doporučuji! 80%(5.5.2014)

 • Mrkvič
  ***

  Pěkný příběh, ale nic moc nového. Takřka od začátku jsem musel myslet na české Musíme si pomáhat, které svou tragikomičností bylo úplně někde jinde. Tady jsem se na konci cítil až lehce dotčen, jak násilně jsou z diváka ždímány emoce. Přitom do té doby to bylo takové, takové obyčejné. Žádný z dialogů mi neutkví v paměti jako z Schindlerova seznamu nebo Chlapce v pruhovaném pyžamu. Prostě fajn příběh s trpkým koncem na jedno zkouknutí.(20.6.2014)

 • silentname
  ****

  Z toho čo si pamätám, tak išlo podľa mňa o veľmi dobrý film. Napriek tomu som s nim však mal nejaké problémy, ktoré podľa mňa ma stiahli dolu, aby som si ho užil. Veľmi dobre zobrazený obraz nacistického Nemecka, máme tu skvelú hlavnú hrdinku, páči sa mi jej snaha zachraňovať knihy, ktorými je maximálne fascinovaná a rovnako aj jej vzťahy s ostatnými postavami. Problémy nastanú keď film začne byť ku koncu trošku melodramatický a najmä úplný záver keď nám smrť hovorí ako všetkých vzala, ale nechala ju nažive a musí sa vyrovnať s tým, že sú všetci mŕtvi. A okrem toho ich telá vyzerali na konci moc zachovalo po bombovom útoku. Neničí to film, len v závere je človek trošku sklamaný, keď vie, že film mohol byť efektnejší. Ale celkovo je The Book Thief veľmi dobrým filmom či už po filmovej alebo aj historickej stránke.(15.6.2015)

 • Aljak
  ***

  Pôsobivé dielo s úžasnou aurou vtedajšej neistej vojnovej doby zmietanej v tieni nacizmu. Ale na to ako to bolo skvelo rozohrané mi to prišlo akoby sa tá pozoruhodná dejová niť niekde pretrhla a zostalo to až príliš dlho na rovnakej úrovni - až to pôsobilo občas monotónne. Stredná časť filmu vyplnená dokola tým istým dejom bez väčších zlomov. A naopak záver, kde sa toho dialo až príliš veľa počas krátkej doby. Mimochodom, tie záverečné scény boli naozaj nesmierne silné a normálne to vyvolávalo vo mne zimomriavky. Možno keby tá dramatizácia bola nejako úmernejšie rozložená, aj môj celkový dojem by bol ešte lepší. Takto je to "len" ľahký nadpriemer, očakával som od toho o kus viac.(13.1.2014)

 • Mr.Cinephile
  *****

  Zlodějka knih má jednu obrovskou výhodu v tom, že si diváka nemusí uměle získávat zbytečnými citovými výlevy, ale jen prostou jednoduchostí vyprávění a skvěle zahranými charaktery. O Rushovi všichni víme že je skvělý herec, to samé platí i o Emily Watson, ale tím největší hereckým lákadlem je výkon Sophie Nélisse, která je prostě skvělá. Knihu jsem nečetl, ale pokud by se mi někdy dostala do rukou, určitě ji neodmítnu, protože film byl téměř dokonalý. A myslím, že je asi zbytečné se zmiňovat o hudbě Johna Williamse, protože ten opět dokázal jak jemnou a dojemnou hudbu umí vykouzlit. Jedno z největších filmových překvapení minulého roku.(18.1.2014)

 • Mishqo
  ***

  Asi prvý film s tématikou WWII, ktorý ma zanechal pomerne chladným. Celkovo mi príbeh až tak moc nerezal, zdal si mi nedotiahnutý do konca, zakopával na detailoch. Ale herecky ozaj fajn a hudba pekná. Ale inak pre mňa menšie sklamanie.(9.3.2014)

 • Pump
  ***

  Z mého pohledu tento film řekne více mladší generaci nebo dalším generacím, pokud se k němu dostanou. Témata, která jsou motivem a také námětem filmu jsme měli na talíři častěji než bychom asi chtěli. Téma války, křivd a tragédií lidských životů. Chci říci, že je dobře si připomínat takové události a příběhy, jen bych sám volil malinko jinou formu. Film je to pěkný, jak jen s takovým příběhem a vyústěním může být. Herci jsou fantastičtí a na zbytek se podívejte sami....(8.4.2014)

 • Gothar
  ***

  Lepší priemer, ale vlastne ničím výnimčný film z prostredia obyčajných ľudí počas 2. sv. vojny. Vizuálne spracovanie je fajn, atmosféra miestami tiež, ale celkovo mi to pripadalo príliš cukríkové. 70 %(9.6.2014)

 • Endyis
  *****

  Řekl bych prostě moc hezký film z nehezké doby, co víc? Nevím... 85%(23.2.2017)

 • danca044
  ****

  Jedno velké Wau. Nečekala jsem , že mě film takhle hluboce dojme. Sophie Nélisse byla v roli Liesel neuvěřitelná a dodala tak filmu společně s Geoffreym Rushem jiskru a doplnila velice zajímavý příběh. Když už mi ukápne pár slz, je jasné, že je filmy dobrý. Velmi příjemné překvapení.(26.1.2014)

 • Honzek
  ***

  Čekal jsem od tohoto snímku asi trošku víc. Dostal jsem jen utahanou a pomalou nudu, která byla hustá jak guláš. Naneštěstí tento pokrm okořenil scénář, který nebyl úplně hloupý. Vizuál byl zajímavě proveden a docela mi sedl. Jen ta režie a celkové zpracování mi prostě nějak nesedli. Chvíly to bylo dobrý a pak nuda a šeď a takhle pořád dokola, dokud neskončil film. Nevím no, čistý průměr řekl bych.(28.2.2014)

 • animaxis
  *****

  Další film o hrůzách druhé světové války, ale tentokrát podaný trochu jinak, než obvykle. Filmy o 2. světové mám celkem rád, ale moc je nevyhledávám. Nějaké mají dobré zpracování, ale některé ne a ukazují jen to, co už ukázal jiný film nebo dějiny. Ale Zlodějka knih je pro mě něco tak nějak zcela nového. Příběh filmu je dojemný a to takovým příjemným způsobem. Čím dál se děj vyvíjel, tím více se mi film líbil. Pravděpodobně je to nejlepší film odehrávající se v průběhu 2. světové války jaký jsem kdy viděl. Hodně lidí asi bude něco namítat, ale je to jen můj názor. Herci byli výborní a nemám co vytknout ani dětským hercům. Ze začátku mi Sophie Nélisse nebyla tolik sympatická a upřímně jsem si začal říkat, která herečka by se do její role hodila víc. Ale po pár minutách filmu mi začala být sympatická a to přetrvalo až do konce filmu. Hudba tu je pěkná a příjemná. Nejvíce se mi líbilo zpracování, kterým jsem docela nadšený. Hlas Smrti bych si představoval jinak, ale sem se hodil. Hodně zajímavý nápad.(2.5.2014)

 • Kali4
  *****

  Nečekejte víc, než Vám film může dát. Zlodějka knih je pohádka. Pravda, odehrává se za druhé světové války, důsledkem čehož je do vyprávění místy vnesena syrovost reálného světa, přesto je však poctivou pohádkou, které nechybí správné ingredience pro to, aby byla ve svém žánru nikoli dobrou, nýbrž přímo vynikající záležitostí. Moralizuje a odříkává, a to hodně, ale zároveň se pyšní tím, čím se mohou pochlubit také ty nejlepší české pohádky (i když to nerozdává tak štědře), totiž nadhledem a lehkostí vyprávění (místy mi možná chybělo už jen to, aby se hrdinka podívala do kamery a lišácky mrkla; dokonale jsem si ale nakonec vystačil se slovy: "Já nekradu, jen si půjčuju!"). I když je válka a vše se bortí, dětská hrdinka i v největším zmatku nakonec sáhne po knize, a to je možná právě ta nevinnost mládí a chuť žít i s vědomím, že ve světě jsou horší a důležitější věci než krádež jedné dvou knih. Sophie Nélisse je famózní, na jedné straně nevinná a naivní, na druhé dospělá v tom smyslu, že vidí věci průzračně čistě a jasně, díky čemuž je dokáže pojmenovat, avšak ještě ne úplně posoudit v celkovém kontextu. Knihy zde hrají roli, pouze možná trochu menší, než by leckdo dle názvu očekával. Jsou nicméně klíčovým a rozlišovacím nástrojem vyprávění a též nezbytným atributem hlavní hrdinky. S prostředím a zápletkou skvěle koresponduje i vypravěč (neznámý a zároveň všem známý), který sice trefně komentuje dění, ale zároveň jakoby dotváří rámec příběhu, který ale podle mě stejně vytvořený je. Proto mi možná přišel trochu zbytečný. Závěrem musím říct, že Geoffrey Rush si loni (v roce 2013 :-)) vybíral zajímavé, poklidně plynoucí projekty, u kterých mi bylo obecně dobře, za což mu patří můj dík, neboť bez vědomí jeho přítomnosti (či v případě jeho úplné nepřítomnosti) bych je nejspíš opomněl.(16.1.2014)

 • skinny
  ****

  Pokud nemáte rádi válečné filmy a knihu vidáváte jen za výlohou knihkupectví, Zloděja knih pro vás nejspíš nebude to pravé ořechové. Což není můj případ, tak mohu říct, že je film melancholicky surový a chladně dojímavý. Je to taková válečná pohádka, kde těm dětem na jednu stranu divák fandí, ale závěr to všechno bezcitně ukončí. Nelze očekávat závratnou gradaci nebo napětí, snímek prostě tak naivně proplouvá a vypráví osudy, sny a plány hrdinů, které zhatí válka. Mně i přesto chytil za srdíčko. Herecké výkony, tj.štěněčí oči Liesel, šibalský úsměv Rudyho, dobrotivé srdce Hanse a nepřístupný pohled Rosy zkrátka chytnou a nepustí. Jediným mínusem je délka filmu.(16.3.2014)

 • Dado
  ***

  Druhá svetová vojna, nacizmus, holokaust. Veľká téma, veľký potenciál, veľké očakávania. A po vyše dvoch hodinách filmu napokon sklamanie. Nie síce také veľké, ako by sa mohlo vzhľadom na náväznosť k úvodu hodnotenia zdať, ale predpoklady na výsledný dojem z filmu, utvorené doterajšími pozitívnymi odozvami kritikov i obyčajných divákov, zostali nenaplnené. Netuším, ako to bolo v knihe, no vo filme je to, čo malo byť už len podľa názvu jeho hlavnou témou, len akýmsi nevýrazným doplnkom celého scenára, ktorý po zasadení do pútavého obdobia a prostredia vyznieva nepochybne lákavo, no vo výsledku nemá na príbeh výrazný dopad a neposúva ho dopredu takým tempom, ako by sa dalo očakávať. Útočenie tvorcov na city sa dalo taktiež očakávať, ale aj napriek tomu to v niektorých pasážach človeku príde predsa len prehnané a očividné, že snímka opiera svoj potenciálny úspech viac na podobné scény, než poriadny dej. Ani tie však nemajú v tomto prípade až takú prirodzenú silu, podobne, ako v prípade Hansa Zimmera a jeho soundtracku k filmu 12 rokov otrokom, sa aj v prípade málo výraznej hudby k tomuto filmu dostavilo u mňa sklamanie. To by však možno ani nebolo také výrazné, keby sa o ňu postaral nejaký menej známy a úspešný skladateľ, no pri takých génioch filmovej hudby, medzi akých John Williams nepochybne patrí, je to neodpustiteľné a výsledná nominácia na Oscara preto z môjho pohľadu o to nepochopiteľnejšia. Aj napriek zdanlivo zdrvujúcej kritike však má Zlodejka kníh aj nemalé klady v podobe spomínaného prostredia a samozrejme aj doby, v ktorej sa odohráva (pričom zimné pasáže dodávajú snímke neobyčajne čaro) a chvála určite patrí aj hercom a to nielen skúsenej dvojici Geoffrey Rush a Emily Watson. To je však stále málo na to, aby mohlo byť výsledné hodnotenie čo i len o percento vyššie. (65%)(23.3.2014)

 • Johnny.ARN
  ***

  Nelisse to zahrala fakt bravúrne. Hudba podmanivá. Atmosféra celkom aj trafená. Kostýmy ušli. Ale čo viac?? Dej bol síce zaujímavý, ale strašne predvídateľný a nikam sa to nejak neposunulo. A to už kde sme, keď najlepšia postava je Smrť?? Mal som miestami pocit, že pri vykresľovaní emócie sa zbytočne tlačilo na pílu. Možno k tým plusom by som pridal ešte peknú opisnú kameru v dvoch - troch momentoch a nie úplne zlú réžiu. Z môjho pohľadu to však zdevastovalo to, že sa absolútne nebral dôraz na detaily. Prečo preboha čítala po anglicky?? Prečo písala po anglicky?? Prečo nebolo obsadených viac nemeckých hercov do hlavných úloh?? A hlavne prečo sa to muselo skončiť happyendom? Takže taká B-čkovina, ktorá sa radí do kategórie Čiernej knihy, ale rozhodne sa nechytá na Predčítača. 3 z 5(25.3.2014)

 • elanius
  **

  (68/2014) / Prečo preboha niekto z produkcie nezastavil tú nemecko-anglickú šialenosť? Nemám potrebu hodnotiť to ostatné v tomto filme, lebo som bol permanentne nasraný. (4/10)(25.5.2014)

 • ti88na
  ****

  Neviem sa zbaviť dojmu, že sa z toho dalo vytĺcť viac. Námet bol veľmi dobrý, nevšedný rozprávač - úplne úžasný nápad, krásne a veľmi jemné herecké výkony, ale niečo mi tam akosi chýbalo. Nedá sa to presne definovať. Film ma však nalákal na knihu, ktorú si určite zaradím na zoznam s názvom "musím prečítať" a budem dúfať, že tam nájdem to, čo som nenašla vo filme. Veľmi ma prekvapila Emily Watson. Hneď ako som ju prvý krát zbadala pomyslela som si, Bože aká je už stará. Avšak stará - nestará, stále je výborná a tu teda skvelo zahrala postavu na odľahčenie. Zdalo sa mi, že tá ústredná téma, kradnutia kníh vyznela na konci trochu slabo a tiež sa mi žiadalo vidieť aspoň pár šťastných scén na konci, nielen fotiek z opisom rozprávača. Cez všetky výhrady ide však o veľmi peknú a svojím spôsobom aj originálnu vojnovú drámu. Takže po prečítaní knihy musím konštatovať, že film je len slabým tieňom svojej krásnej predlohy. Veľa momentov a to aj silných bolo nepoužitých alebo úplne zmenených, ani jednotlivé charaktery neboli celkom verné svojmu obrazu, rozprávač bol využitý len veľmi chabo. Napriek tomu však hodnotenie nebudem znižovať. Film som si po dočítaní knihy opäť pozrela, a to čo si z nej vybrali a ako to podali je veľmi pekné, ľahké ale zároveň dojemné. Trochu ma mrzí záverečné stretnutie s Maxom, ktoré mohlo byť emotívnejšie.(19.6.2014)

 • SniperG1
  ***

  Příliš utahované a nudné...40%(14.9.2014)

 • PanZahadnyCZ
  ***

  Závěrečné hraní na city bohužel nevynahradí přetrvávající neměnnost a nudu, jenž doprovází tento film, a tím ho odsuzuje k opovržení. Zanedbatelný kousek, který nenabídne nic kromě Geoffreyho Rushe v nezáporné roli, což je u tohoto herce trochu rarita. U mě je to bohužel jen lehký nadprůměr.(20.1.2015)

 • Sevcik
  ****

  Film je neskutečně velký kýč, ale s tím jsem počítal a s tím jsem to taky sledoval. Ten kýč ještě umocňovala dojemná hudba Johna Williamse a krásná kukadla Sophie Nelisse. Nádherný příběh, který měl jedinou menší vadu - postava tatínka v podání Geoffreyho Rushe. Nechci říct, že hrál špatně, naopak postavu svým herectvím vyzdvihl o laťku výš, problém je však v tom, že spíše než charakter, byl sluhou příběhu. A to je škoda. Ale nakonec to vůbec nevadí, i tak se jedná o krásný film, který mě nalákal ke koupi knižní předlohy. Doporučuji...(18.4.2015)

 • C0r0ner
  *****

  Nedojalo mě to tolik, jak asi mělo, ale přesto jsem byl z tohohle nenápadného filmu vyloženě nadšený. Doba II. světové války zde sice byla pouze prostředkem, ale i tak se tvůrcům povedlo špičkově zachytit všechno důležité. Nejvíc mě ale oslovil přesah, který Zlodějka měla, protože poselství filmu bylo opravdu silné a pravdivé. 95%(15.5.2017)

 • standsiller
  ***

  Aj keď príbeh bol nasiaknutý už takmer rutinným sentimentom, o kvalitu sa stará scenár, herecké výkony a hlavná idea.(30.3.2014)

 • Kosmik 1
  ****

  Mě tyhle filmy o válce nikdy nepřestanou zajímat a bavit. Mám je prostě hodně rád, ikdyž je to pro leckoho už ohrané téma. Zlodějka knih celkem dost hraje na city, ale naprosto přirozeně. Příběh je smutný i radostný zároveň, někdy zase dojímá i překvapuje. V jednu chvíli se člověk usmívá a o chvilku později má slzy na krajíčku. A pak si uvědomí, s jak malými problémy se v dnešní době potýká... 80%(12.4.2014)

 • ZinedineCR7
  ****

  Ja neviem, som na vážkach. Na jednej strane ma film dojal a takéto útoky na city z obdobia vojny ja môžem(Život je krásny). Plus ešte keď prirátam očarujúcu Liesel, tak to je proste za 5...lenže na strane druhej príbeh za veľa nestojí a v konečnom zúčtovaní si fakt zapamätám len mladú Sophie. Všetko je vykresľované krásne a keďže od začiatku viete, kto rozpráva príbeh, tak viete, ako to nakoniec skončí. Možno pri druhom zhliadnutí niekedy inokedy navýšim, teraz sa ešte fakt nedá aj keby som chcel.(23.7.2014)

 • carlos 2010
  ***

  Kvalitná práca, ktorá však nič nové a originálne do žánru neprináša, ale odporúčam.(3.10.2015)

 • hansel97
  *****

  Vůbec mi nevadí, že tohle je něco, co už bylo tolikrát ukázáno, protože tohle je ukázáno velmi rozdílným způsobem. Oproti jiným filmům s podobným tématem tenhle nemusí ukazovat utrpení koncentračních táborů, aby jste to s vašimi hrdiny stejně prožívali. A dojímavost je tu něco, co nedovedu vytknout, protože to nebyl ten levný druh dojímavosti. Velmi zručně natočené a velmi strhující, konec mě naprosto sebral. A velké plus za vypravěče, který je vlastně Smrt. Skvělý nápad.(25.11.2015)

 • Ravi
  ***

  Prostředí není elementem, které v tomto případě zaujme. Film podle knihy si bere na zřetel příběh malé dívky, která se protlouká nástrahami druhé světové války přímo v Německu. Její zážitky balancují na hraně toho, co divák zná a toho, co je zvláštním způsobem spojeno do milého celku, na který se dobře dívá. Snímek je to hezký, všechno v něm je mistrně zvládnuto, ale příběhu chybí drive. Knihu jsem nečetl, ale tuším, že bude mnohem lepší. 60% = 3/5(6.11.2016)

 • Timak
  ****

  Nepřestává mě udivovat, jaký skvělý herecký výkony předvádějí tak mladí herci. Sophie nebo Nico, jsou prostě báječní. Škoda toho patosu na konci - Rudy neměl nic říkat. Geoffrey a Emily špičkoví. Celkově mě film nadchnul. Hlavně jak byl chytrý, naučný a zábavný. Prostě takové pohlazení po duši.(28.11.2016)

 • fantassia
  *****

  Každý vidíme jinak a každý vyslovíme jiná slova, potom je to i jiný obraz, jiný život a o tom to je, o setkání a rozloučení, o rozloučení a setkání, o slovech, o knihách, o slovech napsaných v knihách a o slovech, která dávají život a tím nás odlišují od hromady prachu. Nebyl to film o válce, ale o životě a smrti, docela klidně to mohlo být zasazené i do jiné atmosféry, ale ta válečná výborně posloužila. Úžasné herecké výkony, nádherná "žena oděná do vichřice" Emily Watson. Celkový dojem 90%(12.9.2017)

 • grizly007
  *****

  Celej film je zábavnej ale tak nějak tomu něco chybělo. To něco přišlo v posledních cca 15minutách díky kterým neváhám dát 5hvězd a s klidem mohu říct že tohle by si zasloužilo nejednu filmovou cenu. Jen dodávám , že nechápu srovnávání s Pianistou. Ten byl o třídu lepší a pokud se to srovnáná jen na základě skrývání žida tak to mi přijde divný....(14.1.2014)

 • provitamin
  ****

  Filmu chýbala autenticita. Prišlo mi veľmi neprirodzené, že vo filme ktorý je o jednej nemeckej rodine, resp. o Nemcoch počas druhej svetovej vojny, rozprávajú takmer všetci Nemci po anglicky, pričom v ich reči sa objavuje len "ja", "nein" a pár ďalších nemeckých slov. Ale chápem to z toho pohľadu, že Američania ktorí nedokážu čítať (titulky) to majú takto pohodlnejšie. Sú tu prítomné aj povinné ftípky o Hitlerovi, avšak žiaľ platí tu že 100-krát opakovaný vtip prestáva byť vtipný. Poslednú výtku by som mal k tomu, že záporák sa volá Deutscher. Autori takto pomenovali zlo = Deutscher = Nemec a tým vlastne (ne)vedome personifikovali zlo na celý nemecký národ. Napriek spomenutým nedostatkom ide o pekný film, ktorý sa oplatí vidieť. U mňa 90%.(19.1.2014)

 • classic
  ****

  Čo pritiahne diváka je príbeh Liesel(Sophie Nélisse),alebo skôr hl.predstaviteľka,ktorá ju stelesňuje,chýry,ktoré sa šírili široko ďaleko sú pravdivé:je sympatická,pôvabná,môže mať kľudne pred sebou sľubnú hereckú kariéru. Manželia Geoffrey a Emily sú obetaví,keď sa schyluje ku konfliktu,tak pomôžu jednému židovskému mladíkovi,kde si s ním Liesel začína rozumieť pomocou slov a začína písať svoj príbeh v „nehostinných časoch...” Čo by som vytkol je nemecká angličtina,ktorá pôsobí občas komicky.Pôsobí to rozprávkovo,ale uveriteľne. Hudba Johna Williamsa vťahuje do príbehu. Tvorcovia sa snažili,čo im sily stačili,a tak vzniká zaujímavé dianie,ktoré neurazí,ale ani nenadchne.(23.1.2014)

 • KR4T4S
  ***

  Takový dobrý nápad (Smrt vypravěčem) a tak nevyužit všechen jeho potenciál! Jinak slušný film, kterému by trochu prospěly nůžky, či přidat na tempu. Úplně jsem taky nepochopil občasného užití němčiny, když většinu filmu se mluví anglicky (s německým přízvukem).60%(9.2.2014)

 • Pavlík
  *****

  16. 03.2014 (81.); delší dobu jsem již nedal pět hvězdiček, tento film si je rozhodně zaslouží(16.3.2014)

 • earl hickey
  ****

  Moc krásný film, knížku jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat. Na začátku jsem přemýšlel, kdo je vypravěč, byl jsem fakt překvapenej. Prostě paráda!!!(27.3.2014)

 • ondrula
  **

  Upřímně řečeno, je to dost otravný a naivní film, mající idealizovat válečné strádání. Otravovalo mě to zejména proto, že hlavními aktéry jsou děti, které neumí hrát. Poměrně neuvěřitelná je proměna zlý Emily Watson v milující maminku. Všechno se v podstatě natáčelo v papundeklových kulisách v jedné středověké uličce (chvílema jsem si říkal, že to má takovej ten punc levných béčkových filmů, který Amíci jezdí točit do Evropy). Poměrně silným tahounem filmu je skvělej Geoffrey Rush, ovšem nemá na to, aby zachránil celej film.(19.6.2014)

 • strelenaL
  *****

  Na Zlodějku knih jsem se těšila. Byla jsem zvědavá, jak se z knižní předlohou poperou. A za mě se jim to rozhodně povedlo. Silný, dojemný příběh o dívce, která má ne neobvyklou, ale nebezpečnou zálibu – čtení knih. Bohužel se nenarodila v době, kdy si každý mohl číst co chtěl. Naopak se knihy ve velkém pálily, především protože byly nevhodné svým obsahem. Obsahovaly nějaké tabu apod. BACHA SPOILER: Však i přesto naše hlavní hrdinka byla natolik statečná a svým čtením zachránila jeden židovský život.(5.11.2014)

 • Yardie
  ***

  Celkem zklamání, po hodnoceních a komentářích zde. Natočeno celkem pěkně, tak poeticky, pěkná kamera, resp. obraz jako takový. Ale obsah, děj filmu, to bylo takové slabší. Až je mi to trošku blbé takto mluvit o filmu, který pojednává o čem pojednává. Ale strašně se to táhlo, nic moc se nedělo, bylo to takové bez atmosféry, nedokázalo mě to vtáhnout do dějem, udělat si vztah k postavám. Druhá polovina byla trošku lepší, na chvilku se dostavilo i napětí, bylo to takové "akčnější" - prostě se něco dělo. Ale celkově prostě takové vláčné. Viděl jsem už nějaké filmy podobného zaměření a musím říct, že ty mě vzaly více. Tohle se moc nepovedlo, fakt jsem občas kontroloval čas. Za zmínku a velkou pochvalu stojí výkon hlavní hrdinky, který byl opravdu na ten věk výborný. A Geoffrey předvedl taky velmi příjemný výkon. Ale to na celkovém hodnocení nemůže nic změnit. Film na jeden kuk, člověk se zamyslí a připomene si hrůzy války, ale to je tak vše. Howgh!(11.10.2017)

 • vitekpe
  *****

  Ja ani nevim, jestli je to dobrej nebo spatnej pribeh, protoze me dostala uplne na kolena uz jen ta samotna Sophie Nélisse... To co predvadi jsem nevidel roky. Je uzasna! (myslim samozrejme v kategorii detskych hercu) P.S.: bezva je i Rush a Emily Watson. Krasne natocene, vyborne zahrane. Hodne dojemnej film. Hodne...(13.1.2014)

 • Vironey
  ***

  Úžasná výprava - na ty omšelé kostýmy tlumených barev se v dnešní papouškovské hyperpestrosti dívá nádherně, to je pro mne první (ryze subjektivní) pozitivum. Jinak příběh je samozřejmě silný, dojemný a tak zatraceně lidský, až je z toho patosu člověku trochu zle. Ale budiž, natočené je to skvěle, o tom žádná, ale nemůžu si pomoct, z každičkého záběru čpělo nefalšované "spielbergovské" vyděračství, což prostě pro mne nešlo skousnout, takže za tři a je to na hraně. Pro fanoušky Spielberga ovšem ryzí dokonalost.(12.2.2014)

 • Piškotka
  ***

  Sázka na krásný obličejík Liesel, na ní film stojí. Místy poetické, místy vytržené z kontextu, přesto hodnověrně snímané dětskýma očima. Člověk by čekal zázrak či magii, ale nedostavují se. Zakončení vzhledem k volbě tématu reálné. G. Rush dostal velmi málo prostoru se projevit, stejně tak i jeho protějšek E. Watson.(26.2.2014)

 • VeverkaLesni
  ***

  Film mi přišel zbytečně dlouhý a oproti jiným válečným filmům s dětmi, jako je LA VIE EST BELLE nebo CHLAPEC V PRUHOVANÉM PYŽAMU slabší. G.Rush mi zde přišel nevýrazný.(5.5.2014)

 • Neshika
  ***

  Tohle sem o filmu napsal jako recenzi na Sloh: Toto válečné drama bylo zpracováno pod klapkou režiséra Brian Percivala, který točí převážně reklamy a televizní filmy, ale já osobně znám jeho práci ze seriálů „Láska v bílém pekle“, který se odehrává v polovině 19. století, a „Panství Downtown“ odehrávající se začátkem století dvacátého. U tohoto film se Percival posunul po časové ose zase trochu dál – do 50. let. Na rozdíl od těchto seriálů, které jsou umístěny do prostředí Anglického souostroví, se „Zlodějka knih“ odehrává v Německu. Změna to není veliká a je vidět, že výměna slušivých fraků za esesácké uniformy šla docela hladce. Co se týče hereckých výkonů, bych snad neměl výtek. Naprosto sem propadl výkonu Geoffreyho Rushe a Emily Watsonové, kteří zachránili své role, které byly napsány dost neuvěřitelně (v tom špatném slova smyslu). Hlavní hrdinka Sophie Nélisse působila celkem přirozeně a sympaticky, což mělo za následek, představitel Rudyho Ben Schnetzner vedle ní působil velmi ploše. Celkově na mě film působil celkem naivně a kýčovitě. Hlavní hrdina je malá holčička, příběh se odehrává za války (zase?), děj je utahaný, nekonečné mluvení v básničkách (což je místy hezké, ale všeho moc škodí…), příběh vypráví smrt a konců je snad víc než v Návratu Krále. To je však samozřejmě věc osobního vkusu. Navíc jde o film s knižní předlohou, nemůžu za tyto věci tvůrce vinit. Zpracování se jim konec konců povedlo zvládnout hezky.(29.5.2014)

 • gutshoter
  ****

  Moderní, trochu z jiného pohledu, a sice z německého. Jsem si jistý, že režisér nemohl vybrat lépe co se hlavní představitelky týče. Velice intenzivní, emočně náročný film, který nekonkuruje určitým, velkým filmům o druhé světové, nicméně účel rozhodně splnil. Líbilo se, moc!(8.1.2015)

 • Pretender
  ****

  "I'm not ready. I want to grow up before I die."(26.6.2015)

 • kocik1
  ***

  Já vám nevím, on je to v podstatě pěkný film, má dobrou kameru, má svůj příběh, ale.... je to takové instantní, bez emocí. Zlodějka knih mi trochu připomíná Babičku od Boženy Němcové. Tam prý ve skutečnosti taky nebylo všechno takové černobílé. Zkrátka a dobře mi film přijde až moc zidealizovaný a pěkný je nějak moc. I když je točen očima malé Lízy a ta už třeba po těch létech nemá kdovíjakou paměť, jsou věci, které člověka zarazí. Třeba deník, který se ve vodě nerozmočí anebo mrtví, kteří zůstávají tak hezoučky celí, neporušení.Prostě film, který je sice precizně natočený, ale chybí mu to zásadní: srdíčko. ? Mezi 2 a 3*.(11.11.2015)

 • angloumene
  ***

  Začátek Zlodějky byl celkem slibný, jenže pak se z toho stala taková ta nepravděpodobná dojárna, která mě vždycky spíš rozčiluje, než opravdově dojímá. Závěr střídá jedno klišé za druhým a tak tohle dílko sráží na slabé 3*.(31.7.2016)

 • HonzaBez
  *****

  Lidsky velmi silný a moudrý příběh zasazený do syrové reality nacistického Německa. Film se sice hodně točí kolem myšlenky síly slov a čtení knih, ale neméně důležité mi ve filmu připadají veškeré zápletky spojené právě s tou dobou, ve které se film odehráva (ukrývání židovského mladíka, permanentní strach z nacistické persekuce, pálení "závadných" knih, posílání mladých německých hochů do války, válečné hrůzy očima civilního obyvatelstva) Souhlasím s Fiegem, že se jedná tak trošku o "mládežnický" film, ale v tom nejlepším slova smyslu. Myslím, že je to vhodný film pro to ukázat dnešní mladé generaci zrůdnost nejen nacismu, ale i jakékoliv ideologie založené na rasismu/antisemitismu. Skvělé herecké výkony podávají představitelé obou hlavních dětských postav. Skvělý je i Geoffrey Rush v roli náhradního otce hlavní hrdinky. Jinak jak tu někdy zmiňoval paraelu s Pianistou, tak s tím bych úplně nesouhlasil. Ne, že by jeden z těch filmů byl horší či lepší, ale spíše proto, že v Pianistovi je ta tématika nacistického Německa a pronásledování Židů zpracována mnohem drsněji. A upřímně řečeno jsem byl docela i rád, že až tak daleko tento film nešel. Myslím, že by to bylo spíše na škodu. Spíš se mi v části filmu vyprávějící o ukrývání židovského mladíka, vybavil skvělý Hřebejkův film Musime si pomáhat.(17.1.2014)

 • Dyas
  ***

  Válečné drama, v němž je hlavní hrdinkou mladá Liesel, která si postupně zamiluje nejen knihy, ale i svou pěstounskou rodinu a najde si i přátele. Čekal jsem dost jiný příběh, ale to nevadí, protože tento kýč je celkově moudrý, poučný a v některých scénách i napínavý, přičemž velmi poutá na lidskost. Pořád mi to bohužel připadá jako průměrný film. Rozpočet n/a ][ USA tržby $20,191,000 ][ Celosvětové tržby $ 31,463,000 ][ Otvírací víkend $4,864,861(21.1.2014)

 • Roman Albach
  ***

  Docela obyčejný válečný příběh by mohl být velice silný právě díky absenci typických scén a zápletek, na které jsme u válečných filmů už zvyklý. Ale není. Bohužel pro mě mu podrážela nohy řada situací a scén, které snad pramenily z určité neznalosti autorů tehdejších reálií. Jednoznačně jako nejslabší místo vidím v ukrývání židovského mladíka Maxe. Nejenže by za ty tři roky musel být ve sklepení domu dávno nalezen, ale jeho samotné "propuštění" by se rovnalo v tehdejší době sebevraždě. Ve třetí ulici by byl zadržen a co by následovalo není snad potřeba popisovat. Takových míst je v celém filmu více, to mi bohužel celkový filmový zážitek snižovalo.(26.1.2014)

 • Scevola
  ***

  Dalsi z rady filmov odohravajuci sa pocas druhej svetovej vojny v nemecku, dotykajucich sa aj zidovskej otazky. Priemerny, ale pozeratelny snimok, autenticitu vsak narusa pouzitie anglictiny namiesto nemciny. 6/10(11.5.2014)

 • M.i.k.e
  ***

  jeden z těch filmů na které se moc pekně kouká,ale přidaná hodonta není žádná a všechno už bylo s menšími obměnami viděno jinde.Hodně mi to svojí naivitou připomnělo Spielbergova Válečného koně.Za vidění Zlodějka určitě stojí,bohužel ovšem jen jednou...70%(24.5.2014)

 • Litvicek
  ****

  Má to drobné chyby, které vadí ale né zase tak, aby to poškodilo film, například angličtina míchaná s němčinou, inu dobrá, nevadí to moc, jen to bylo divné. K filmu. Úžasné vyprávění, které opravdu chytne za srdce a nepustí až do konce filmu, kdy se pak prostě neubráníte takovému tomu pocitu, že to bylo fakt vynikající. Já jsem teda byl nadšen, nutno říct, že Geoffrey Rush vzbuzuje moji zvědavost v posledních snímcích a rozhodně dokazuje, že patří k absolutní špičce herců, kteří zvládnou cokoliv. Nejvyšší nabídka, ted tohle? Co bude příště? Nechám se mile překvapit. Líbilo se mi to, rozhodně 4 * dávám.(7.7.2014)

 • vyfuk
  ****

  Tento film má své rodinné kouzlo. Nutno podotknout, že jde o příjemné zpracování jedné knihy. Zklamání bylo, když film ani není o krádeži knih, ale o přežívání a žití v tehdejší době. Celkové pojmutí filmu sice trochu smutné, ale hezké. Bravo! Rushova role byla jedna asi z mých nejoblíbenějších. Scéna s koulovačkou ve sklepě...(26.9.2014)

 • Disease
  ***

  V rámci válečných dramat jsem tedy větší kýč ještě neviděl, nicméně celkem zručně natočený mainstream to byl. Dost mi vadilo vkládání německých slov a replik do jinak anglického zvuku. Ješte u projevu bych to pochopil kvůli údernosti, ale různá "danke" a "ja" mi přišly poněkud směšná.(3.12.2014)

 • velkyvezir
  *****

  Díval jsem se na film a opakovaně si pokládal otázku, v čem se lišil život Němců za Hitlera od toho našeho za komunistů, a pořád se mi vtírala na mysl odpověď "V ničem". Mezi obyčejnými lidmi byli přisluhovači, stejně jako hrdinové i ti zastrašení. Neboli fakt je čas udělat tlustou čáru, jít dál, avšak nezapomenout. Jinak herci naprosto úžasní, geniální vývoj postavy hrané Emily Watson, kterou jinak nemusím, ale tady je prostě výborná.(8.2.2015)

 • Hanys_
  **

  Takové víc na city "Musíme si pomáhat". Ale ne tak povedené, navíc s dost táhnoucím se závěrem. Tak nějak se mi zdá, že tyhle srdceryvné příběhy jsou v poslední době na jedno kopyto.(23.2.2015)

 • barlow
  ***

  Je mnohem těžší psát o filmu, který je podle knihy, protože člověk má vlastní představu. Problém číslo jedna - hrdinka mě neoslovila; problém číslo dva - obrazová složka snímku nevykreslila takové emoce jako knížka; s tím, že mi tam hodně chyběla emočně silná scéna s Maxem... Poctivé zpracování knížky, technicky a u většiny herecky nelze co vytknout, ale knížka je založena na emocích, které je nutné v tomto filmu hledat. Úžasná Emily Watson!(23.10.2015)

 • VanTom
  ***

  Komorní příběh (víceméně neopustí jednu rodinu, dům, ulici) sleduje dívku, která měla ráda knihy a díky psanému slovu přestála neutěšené válečné časy. Zní to vzletně, ale matný výsledek neodpovídá záměru: jako by bázeň a úcta k předpokládané síle materiálu odpařily životnost, hned od prvních záběrů se tlačí na slzičky jak podle učebnice a celé je to takové strnulé, plné umělých frází. Mimochodem titul klame, o "kradení" knih vůbec nejde, jen kratičká epizodka.(10.3.2014)

 • Shagrath19
  *****

  Velice příjemné válečné drama v čele s nadanou mladou herečkou Sophií Nélisse.I v hrůze války mohou vznikat krásné příběhy,které pohladí a zahřejí duši.(28.6.2014)

 • Petullka.66
  *****

  Už dlouho se mi nestalo, že bych o zhlédnutém filmu přemýšlela týden. Možná déle. A ještě nikdy se mi nestalo, abych si pak koupila knižní předlohu. Silný příběh, který zanechá emoce, o to tady právě jde. A já si to nesmírně užívala. Na konci jsem mohla kapesník ždímat... Stane se. :) /Dávám 5 hvězd z 5!/ A už se těším na druhé zhlédnutí - asi po přečtení knihy. No nebo možná dříve...(21.2.2015)

 • Daewiik
  *****

  A skvělý výběr i výkon herců! Kniha krásná a film taktéž. Okouzlující, milá a zároveň strašná ukázka z války z pohledu malé holky. Určitě předtím doporučuji přečíst knihu.(25.1.2016)

 • Autogram
  ****

  Aj z detského pohľadu sa dá natočiť niečo ako Musíme si pomáhať. Keď už je to trochu o knihách, čítaní a rozprávaní, najsilnejšou scénou bolo určite pálenie kníh, ten nechutný rozmar fanatikov. Očakával som detský film, ale už prvé minúty ma vyviedli z omylu, a tiež rozprávač nikomu neprirastie k srdcu, hoci rozpráva múdro a pútavo. Film diváka nešetrí, vojna so všetkými následkami doľahne aj na Nebeskú ulicu, kde sa celé detstvo zlodejky kníh odohráva. Mám rád, keď takéto filmy majú uzavretý koniec, a v tomto prípade je uzavretý pekne a citlivo. –––– Kým sa desaťtisíc duší ukrývalo a triaslo strachom, jeden Žid ďakoval Bohu, že hviezdy potešili jeho oči. –––– Nie som pripravený. Chcem narásť, kým zomriem.(29.9.2016)

 • Ollie235
  ***

  Válečný příběh, který zaujal stylem vyprávění a samotným koncem. Určité prvky originality se tak upřít nedají, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že podobných filmů jsem viděl už nespočet. A to bohužel včetně opakujících se žánrových klišé. Přesto se na to kouká dobře - prostředí působí věrohodně, herci v čele s Rushem jsou výteční, jenom tomu pořád něco chybí. Co jsem za celé dvě hodiny nepřekousl je obzvláště iritující mix angličtiny s němčinou, který mě (navzdory docela příjemnému pocitu, který ve mě film zanechal) nutí nechat hodnocení ,,jen" na lepších třech.(8.1.2017)

 • Ombak▼Penari
  ****

  Jeden z mnoha příběhů zasazených do válečných časů, který mě potěšil především nečekanou dávkou pozitivna. Dětský svět, který aspoň tentokrát není válkou zašlapán do země tak brutálně jako obvykle ve válečných snímcích a který se soustředí na ty malé pozitivní věci a záblesky světla na dně lidských duší. Výborný Georffrey Rush i Emily Watson. Hezké.(8.1.2017)

 • Randyz
  *****

  Knížka byla výborná, ale nevěřil jsem, že i film bude takhle krásně vtipnej a zároveň velmi dojemnej.(18.1.2014)

 • Harapes
  *****

  Vynikající drama,které stojí na vynikajících hereckých výkonech tria Geoffrey Rush, Emily Watson, Sophie Nélisse.Příběh o malé holčičce,která se ocitne v jiné rodině,kde má nového taťku,mamku.Kde poznává nové lidi,kamarády a musí se vyrovnat se ztrátou své vlasní rodiny.Působivý příběh na pozadí druhé světové války.Už dlouho jsem neviděl takový film,který mě velmi zasáhl svým smutkem,lidskostí a hřejivým příběhem,který mě upoutal až do poslední vteřiny filmu.(19.1.2014)

 • laepus
  ****

  Vynikající film - skvělá hudba - famózní výkon Rushe a Watsonové a taky Sophie Nélisse - krásná výprava - nezpochybnitelný vypravěč - zajímavý příběh - několik kulervoucích scén = prostě zkurvená válka.(19.1.2014)

 • Neonka007
  *****

  Emocionální bomba! Takhle moc mě dlouho nic tak nerozslzelo! Kontrast lidskosti (Liesel, Hans) a nelidskosti (Hitler, 2. světová válka) zde byl opravdu zřejmý. (Je opravdu šílené, že něco takového se opravdu stalo.) Film perfektně vykreslil válečnou situaci a náladu, která v období války panovala. Opravdu se mi líbila postava Liesel, která byla symbolem čisté lásky, přátelství a lidskosti, dávala mi celý film jakousi naději v lepší zítřky. Filmu nemohu nic vytknout, jeho děj mě maximálně pohltil a celý film nepustil. -5*(29.1.2014)

 • Norino12
  *****

  Geniálny film s perfektnou atmosférou a skvelým nádychom vojny. Pre mňa spoločne s knižkou jedno z najväčších prekvapení roka.(1.3.2014)

 • lucijelucije
  ****

  Hodnotit knihu M Zusaka bylo dost obtížné a s filmem to není jinak. Po přečtení příběhu zlodějky jsem nevěděla, co si myslet, protože kniha je to krásná a příběh opravdu silný, Ovšem hodně kontroverzní. Přestože cítíte hloubku, která vám společně s fantazií dodává překrásný zážitek, stejně tak máte pocit, že v příběhu něco chybí, že plytkost, společně s jednotvárností vám jde vstříc ať chcete, nebo ne. Co se týče filmu, je téměř s knihou totožný, až na nepatrné detaily, takže hodnocení je velmi podobné. Pravdou ale je, že celých 131 min, vás děj nenudí, malá zlodějka vás svým životním posláním v celém svém koloběhu, ve kterém zažívá strašné, nevšední i krásné situace tak oslní, že na konci chytrých slov, které pronáší sama smrt, cítíte blažený a plný pocit s dobře provedené práce. Navíc S. Nélisse je nádherná bytost a společně s kamerou a hudbou splynete absolutně s prostředím. 7/10(4.3.2014)

 • tterez
  ****

  Film, co mě baví (nadchne, dojme a nepustí), si 4 hvězdy zaslouží. I ta slzička ukápla.(10.5.2014)

 • M1k9
  ****

  "Lovely" Vizuální stránka je podmanivá. Sophie Nélisse je naprosto k sežrání. Příběh je ale tak nějak nenapínavý, strohý sled událostí, ke všemu zakončený běžným emocionálním vydíráním. Člověk každopádně dostane spoustu podnětů o kterých může přemýšlet. Aneb, když obyčejné téma začíná být zvláštní. Aneb, co to je lidské chování. 7.5/10(21.5.2014)

 • readan
  ****

  Vždy si rada pozriem film, ktorý sa odohráva v období prvej či druhej svetovej vojny a konkrétne tento film sa mi teda rovnako páčil. Hudba bola príjemná a herci odviedli perfektné výkony. Taktiež ma oslovili aj pekné citáty, ako napr. „If your eyes could speak, what would they say?“ Jediné čo by som však vytkla je asi to, že film sa z môjho pohľadu uberal trochu pomaly.(26.6.2014)

 • Mitin
  ***

  Filmy z druhé světové války se poslední dobou točí jak na běžícím pásu a zlodějka knih bohužel není jeden z těch filmů. které by mě zvlášť oslovily. Děj by se dal shrnout do pár minut a zbytečně se protahuje. Kromě dobrého hereckého obsazení nemám, co na filmu vyzdvihnout.(5.7.2014)

 • farfalla
  ***

  Film se mi líbil, i když téměř všechno už bylo řečeno a zobrazeno někde jinde. Dětští herci byli dobře vybraní, no ne vždy přesvědčivý. Geoffrey Rush a Emily Watson byli příliš velcí pro své role. Originální byl vypravěč příběhu - neosobní a všudepřítomný.(3.11.2014)

 • majo_svk
  ***

  Je dobrý film s pekným príbehom zobrazujúci klasické protipóly vojnových čias. Na jednej strane hrôzy vojny, nacistické príšernosti páchané na ľuďoch a ničenie kultúry a národov. Na strane druhej otvorené srdcia, starostlivosť, rodinné a priateľské hodnoty. Celé je to zabalené do sentimentálneho obalu a nádhernej hudby. Krásne prostredie, súcitiace pocity, detská nevinnosť, odhodlanosť a dobrosrdečnosť ľudí môžu pri citlivých divákoch vyvolať slzičky na tvári. Necítite tam však krutú dobovú atmosféru, nevidíte ľudské ohavnosti navonok a to niekomu naozaj chýba. Celkový dojem je fajn, taký obrázkový, ale silný zásah som necítil. Všetko sme už mnohokrát videli.(23.11.2014)

 • Kovaja
  *****

  Úžasná kamera a silný příběh z války.Tyhle kousky neomrzí(10.12.2014)

 • vander19
  ****

  Listujem si v zozname čo si pustiť na dnešok a zrazu som dostal chuť na niečo jemnejšie. Film o dievčatku z druhej svetovej vojny pred vianocami???? Ideál prvého dovolenkového dňa. Lenže som vlastne prvú hodinu ani presne nechápal prečo dali tomuto filmu takýto názov. Až po čase človek pochopí. A pochopí aj to, že sa vôbec nejedná o jemný film, ale o dosť zaujímavý vojnový príbeh. Iný ako napr. Fury alebo Záchraňte vojaka Ryana. A predsa rovnako silne emocionálny. Je to aj tým, že skvele sa tu dopĺňa celá partia hercov. Nad nimi stojí ako kráľ Geoffrey Rush a princezná Nélisse. Práve táto dvojka- otec+dcéra mu dávajú ten pravý šmrnc. Nie, nie je tú bojová línia, ani streľba, ale deti by som na toto asi do kina nebral. Zusak napísal veľmi silný príbeh, ktorý sa dotkne každého. Aj malé ľudské osudy trpeli v nezmyselnej vojne a tento film a knižka je možno aj taká pocta pre nich.(22.12.2014)

 • geimz
  ***

  Adaptácia Zusakovej predlohy môže byť síce adaptáciou celkom vernou, no je natočená tak nejak sterilne, bez srdca a umelo, čo sa o knihe povedať nedá.(31.8.2016)

 • Necrotongue
  ****

  Melodramatický snímek z období 2. světové války,jehož děj vypráví sám Velký Žnec.Zatímco hrdinný Wehrmacht dobývá většinu Evropy a pochoduje na Moskvu,pod střechou domu Hubermannových pozvedá svou ohavnou hlavu židobolševická hrozba.Film mi připomíná Hřebejkovu komedii Musíme si pomáhat,je kvalitně obsazen,tomu odpovídají herecké výkony,ale má i slabé stránky,chce nám vlastně jen vysvětlit,že všichni Němci za války nebyli zlí,jenže to dělá hodně naivním způsobem,nakonec jsem měl dojem,že ve městě žili jen dva nacisté z přesvědčení:starosta a Franz Deutscher.Vadily mi i srdceryvně dojemné scény,které si mohli tvůrci klidně odpustit,ale i tak se mi film líbil,jelikož jsem taková citlivá duše.(10.1.2017)

 • sedlo03
  *****

  Knihu jsem nečetl, takže jsem moc nevěděl, co mě čeká. Samozřejmě vidíte trailer a už víte, že to nebude žádná komedie. The Book Thief je nicméně velmi příjemný, až pohádkový film propletený vyprávění o válce a útrapami, které s válkou přichází. Často se přistihnete smát, aby vám v dalším okamžiku slzeli oči, ale neřekl bych, že to je klasická citová vydíračka, už právě kvůli tomu kouzelnému zpracování a také, že film zas až tolik na pilu netlačí. Liesel a její knihy a dobrosrdečnost vám přirostou k srdci stejně tak, jako Rudy a jeho fotbalový balón, či Max, který se skrývá u nich před nacisty. Výborně obsazené a skvěle zahrané. Příběh vás jednoduše pohltí a nezbývá než soucítit s postavami a cítit se štastně, že žijeme v téhle době, at si každej říká co chce. Velké plus za netradičního vypravěče a dobře zvládnutý konec.(11.1.2014)

 • Marina111
  ****

  Na počiatku bolo Slovo... a potom slová, slová, slová. A na konci ticho. Pretože, "naše náboženstvo hovorí, že každý má v sebe nejaké slovo pre život", a teda, že "slovo je život". Slová sú silné. A hoci som sa obávala, že silný príbeh malej zlodejky kníh (a slov) nebude možné hodnoverne pretaviť do filmového jazyka (nakoľko Zusakov rukopis sám o sebe je skvostom a jeho sila spočíva v celkovom sujete a fabule, nielen v samotnom deji) tvorcovia ma milo prekvapili, no a hoci film mal pár slabých momentov, tie silné ich prevážili a u mňa tento príbeh povýšili na jeden z najkrajších, aké som v poslednom období (a možno aj vôbec, ktovie) videla. Množstvo podnetov k zamysleniu, prekrásne kamerové sekvencie, výborne zvolené exteriéry i herci v hlavných aj vedľajších úlohách, odkazy na iné (poväčšinou knižné) diela a (skôr naznačené) pohrávanie sa so zmyslom slov (v tom zmysle, že aký zmysel majú slová - a príbehy - vo všeobecnosti)... A hoci celkovo vnímam tento film skôr ako takú temnejšiu rozprávku s filozofickým podtónom než ako "vojnovú drámu", nemožno mu zaprieť autentickosť - ak už nie faktografickú, tak tú psychologickú, pocitovú, určite. Jednoducho sa mi zlodejka kníh (postava) i Zlodejka kníh (film) páči.(17.1.2014)

 • BeranSon
  **

  Nevím, na můj vkus až moc umělé a není to to co jsem čekal! 4/10(17.1.2014)

 • Elyonka
  *****

  Nádhera s hořko-sladkým nádechem. Baví a dojímá zároveň. Už dlouho se mi nestalo, že bych při sledování nějakého filmu vystřídala tolik emocí. Jen jsem byla dost zmatená z té podivné anglicko-německé řeči, kterou tam provozovali, ale budiž. Překousnout se to dalo.(18.1.2014)

 • Chmur
  ****

  Milý a hezký film, i když zobrazuje dobu, která milá ani hezká určitě nebyla. Všichni herci jsou skvělí, zejména pak představitelka Liesel. Příběh se odvíjí poklidným tempem, ale přitom nenudí. Co jsem obzvlášť ocenil, je hodně silný konec.(14.2.2014)

 • chessbeer
  *****

  Čekal jsem, jak se film popere s knižní předlohou, která nastavila laťku ku*revsky (momentálně mě nenapadá slušné synonymum) vysoko. Bude to ve stylu Kmotra (film totožný jako kniha), či ve stylu Motýlka (film dobrý, ale oproti knize totálně dojebaný)? Kmotr-style zvítězil, naštěstí. A tak je stejně jako kniha i tento film skvělým dílem. Rozhodně doporučuji, především všem negramotům, co neumějí číst, ať si alespoň pustí film. Jediné co bych vytknul, jsou němci mluvící německo-anglicky. Přeci jen: "Rudy nein! Rudy wake up! Rudy nein!" zní poněkud divně. Ale i přes tuto drobnost (nebylo to nijak extra časté) si film zaslouží five sterne.(22.2.2014)

 • zahadum
  **

  Večná šablona podľa ktorej sa tieto gýčovité a ultra sentimentálne filmy točené,je žiaľ stále v kurze.....(3.3.2014)

 • willy1
  ****

  K tomuhle filmu nemám ani moc co říct, takový klasický válečný film bez zbytečných potoků krve a násilí - což jsem uvítal. / režie 90% / scénář 90% / hudba 85% / herecké výkony 80% / napětí 20% / akce -% / // celkové hodnocení 85% // (viděno: internet)(16.3.2014)

 • PetkaW.
  ****

  Pořád si říkám,že se na filmy podobného ražení nesmím dívat večer. A stejně to pořád dělám a pak se dvě hodiny převaluju v posteli a přemýšlím nad dějem. Na Zlodějku knih jsem byla zvědavá. Trochu jsem se bála, že půjde jen o další drama z druhé světové války, kde se bude pořád dokolečka řešit politika a válka samotná. V tomhle směru mě film velmi mile překvapil. Válka se tu pochopitelně řešila, ale z trochu jiného úhlu, než jak jsme zvyklí a tak nějak... okrajově. Jde tu hlavně o lidi. O jejich každodenní radosti a starosti, o tom, jaký na ně měla dopad, co jim vzala a někdy i dala, jak je utvářela... Někdo tu kritizuje zbytečný pathos a naivitu. Ale dětský pohled na svět je naivní a patetický, takže se to dalo očekávat, vzhledem k tomu, že hlavní postavou je dospívající holčička. Navíc je vše podávané v únosné míře, takže vyprávění nepůsobí zbytečně přehnaně. Celý děj je skvěle propracovaný, má gradaci a dokáže vyvolat v člověku silné emoce. Všemu vévodí skvělé herecké výkony všech hlavních postav a celá atmosféra je výborně dokreslována skvělou hudbou mistra Williamse. Já si Zlodějku knih užívala je pro mě moc příjemným překvapením. A nějaká ta slzička taky ukápla :)(27.3.2014)

 • Vendo86
  *****

  Narrator...asi najfascinujucejsia "postava" celeho filmu, ktora svojim ciastocne ironickym hlasom vzdy dostala moje napatie, zaujem do najvyssieho stupna, velmi pekny prehlad historie nastupu nacionalizmu v Rakusku, cez Anschlusz, pana Fuhrera, a vsetky dolezite fakty pred zaciatkom vojny...mam rad vojnove filmy, trosku tazky film, no stal za to, parada(1.4.2014)

 • Pawlisman
  ***

  Hezky zpracovaný, avšak zcela nazáživný film bez nějaké silnější stavby děje a gradace. Přítelkyně četla a kniha to samé.. "Čekání na Godota". 7/10(5.5.2014)

 • Mallyyy
  *****

  Další film, který mě nutí si koupit knihu! Výborní herci, silný příběh a klidné prostředí. Hlavní představitelka mě nadchla. Doufám, že bude mít v budoucnu další dobré filmy.(14.5.2014)

 • andalin
  ***

  Výborná knížka, kterou jsem nemohla přestat číst - na druhou stranu, film mě hrozně zklamal! Těšila jsem se na něj jako malá, ale spousta důležitých scén chybělo nebo bylo pozměněno - např. Maxovy knížky, které psal pro Liesel (moje nejoblíbenější věc na celém příběhu), Hansův a Alexův odchod do války, kradení jablek nebo pochod židů městem. A vůbec, některé dialogy mi přišly dost strojené, takže filmu s těžkým srdcem dávám 3* jenom proto, jak moc mě naštval.(24.6.2014)

 • mclenin
  ****

  Zlodejka kníh patrí do kategórie tých - filmov zvláštnych, u ktorých ma od ich zhliadnutia odrádza ani nie tak ostych, ako skôr ich nádych. No musím povedať, že ma milo prekvapil. Príbeh je vskutku dojemný a smutný, útočí na divákove city, prostredníctvom sympatických postáv, ktorých postihol osud nepriaznivý, povedzme, že nie na správnom mieste, v čase žili, navyše tak dobre zahratých, že nebol problém, aby som sa s nim stotožnil a všetko si veľmi živo predstavil. A naviac je aj vizuálne podmanivý - predovšetkým kontrast bielej zimy s krvavočervenými vlajkami nemeckými. Aby som však film iba nechválil, nedá mi, aby som nezmienil, že hoci je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy, nebyť dobre obsadený, javil by sa až príliš predlhý. Navyše som mal miestami pocit, že netuším čo mi chcel autor povedať, zdeliť, kam príbeh smeruje, že sa neposúva z bodu A do bodu B, čo je klasický naračný princíp, ale že skôr ide o dokumentaristický obraz doby, aj keď len pomerne strohý. Zaujímavo tvorca aj jazykovú otázku vyriešil, aby mnohých ľudí z kinosál neodplašil, už v úvode naznačil, že sa ponesie v duchu - minimálne bilingválne - kombinuje angličtinu s nemčinou a divák si na to časom zvykne. Príbeh zlodejky kníh je len jeden z mnohých, ktoré boli natočené v rámci tohto žánru a historického obdobia, a hoci preferuje fikciu a fakt stavia do úzadia, netreba sa báť jeho zhliadnutia. 3,5 *(29.6.2014)

 • Nethar
  ***

  Válečný film pro děti a mládež, tak bych to asi charakterizoval. Nic nového pod sluncem, ale je to (v rámci námětu) milé, stojící na výborných hercích - Geoffrey Rush, Emily Watson, ale i Sophie samotná. Co sráží tenhle film dolů je ta němčongličtina. Kdo tohle vymýšlí, to by mě teda zajímalo. To to jinak Američani nepochopí nebo o co tam vlastně jde? Abych vysvětlil - občas se zažvatlá nějaké německé slovíčko (Nein, Mein Gott, apod., abychom pochopili, že se jako mluví německy) a jinak se žvatlá anglicky s německým přízvukem. Jenže jediný výsledek takového přízvuku jsou hlavně retardovaní herci, celé město je retardované, celé Německo je retardované, prostě pakárna. To nemůžou mluvit normálně? To by nikdo nepochopil, že je to v Německu? Tohle snad musí být lepší s dabingem :-) Navíc jak se to na začátku prolíná, dokud jsem neviděl všude vlajky s hákovým křížem, divil jsem se, proč tu holku kurňa převezli z Německa do Anglie. Konec výlevu.(17.8.2014)

 • Mikeel
  ****

  Dokonalá symfonie obrazu, hudby a slov. Film je stejně krásný, čistý a dojemný jako kniha. Tentokrát ani nebylo na škodu, že pár věcí se lišilo a něco se vypustilo. Tvůrci to hladce zvládli a vytvořili jedinečnou emocionální ždímačku.(1.9.2014)

 • Prochy38
  ***

  G. Rush a E. Watson byli jako rodiče parádní. S. Nélisse ve svém věku moc šikovná a myslím, že máme na trase další šikovnou herečku. Přesvědčivý výkon. Hezký skoro pohádkový příběh o mladé lásce a dospívání na scéně druhé světové války. Ta válka mi to ale trochu pokazila. Krásně se povedlo vyobrazit takřka nevinnou dětskou duši, ale tím, že tam strčíme tu válku a její hrůzy budou každým okamžikem na spadnutí, beru to jako lehké citové vydírání. A když to vypadá, že by to mohlo i pohádkově skončit, nezapomene nám to připomenout, že je vlastně válka a všechno krásné zase vezme... Nevím, zklamání určitě ne, ale rozporuplné pocity.(5.1.2015)

 • arthur.22
  ****

  Příběhy o dětech, odehrávající se během války, jsou vždycky o citovém vydírání, s tím člověk musí počítat. Angličtina s německým přízvukem je prazvláštní řešení, zřejmě vycházející z toho, že divák je debil a nepochopí, že v Německu žijí převážně Němci. Posledních cca 20 minut je ještě větší kýč než zbytek filmu. Tohle všechno vypadá tak na dvě, možná na tři, ale je tu i spousta hezkých věcí a hlavně - Geoffrey Rush a Emily Watson jsou tak dokonalí..(30.1.2014)

 • valasek.m
  *****

  Knihu jsem nečetl, takže nemůžu posoudit, ale z filmového hnediska se jedná o vynikající kousek. Téma knihy a drůhá sv. válka tu ještě nebylo a je velice dobře, že tento film byl natočen. A jak byl natočen! Přímo skvěle skvelí herci, hudba, režie, scénář prostě to vše do sebe zapadalo tak jak má. A konec vás opravdu zasáhne! Proooooč? Za mě 95%(7.3.2014)

 • Alnag
  **

  Utahané, na city hrající melodrama podle velmi omšelého scénáře. I přes dobré herecké výkony, filmu chybí spád, ztotožnění s hlavní hrdinkou je obtížné, a celkově to působí jaksi kašírovaně a klišovitě. O tom závěrečném applovském product placementu, který je jak pěst na oko ani nemluvě.(9.4.2014)

 • patrikus
  ***

  Což o to, film je to krásný, ale nic nového. Uměle romantické, hra na citovku, ale místy jsem se hodně zasmál. Válka nebyla žádný med, ani pro samotné obyvatele říše, kteří s nacismem neměli nic společného. A mnohdy to byli i dobří lidé.(23.4.2014)

 • jandula00
  ****

  Jelikož jsem knihu nečetla, nevidím to odchylky od scénáře, to vynechání důležitých pasáží, to, co vám dá jen kniha. Film, který jsem viděla já měl jednoduchý děj, skvělé obsazení a moc příjemnou hudbu. Líbil se mi vývoj postavy matky, líbila se mi každá scéna s Geoffrey Rushem, líbilo se mi vyprávění příběhu smrtí. Ani mi tentokrát ty dvě hodiny nepřišly jako věčnost. V podstatě vlastně nemám co vytknout.(24.8.2014)

 • radektejkal
  ***

  Nemohu si pomoci, ale první věta, kterou jsem si přečetl v tomto "topiku" sedí naprosto přesně (viz POMO) a tak ji zopakuji: "Všetko, čo ste si chceli po dvestošesťdesiaty krát zopakovať o nacistoch a ich štvancoch, v priehľadnom a sentimentálnom prevedení s ďalšou ultrakrehkou hudbou Johna Williamsa." Chápu, že je těžké vzdát se takového velkého tématu jako je období nacismu, ale přece jen přepírat stále dokola různě obarvené stejné prádlo asi donekonečna také nejde. To už i rytíři kruhového stolu jsou na tom lépe, ale žádný Robert Bresson už není (viz Lancelot od jezera), aby dobu veřejného hajlovánípojednal přece jen trochu jinak. Nebo to nejde? Všechny postavy mi tu byly jakoby cizí (včetně veskrze lidského tatíka Hanse a vypravěče Jiřího Ortena). Dějový rámec (zlodějka/čtenářka knih) drží celé dílo jen chabě pohromadě, pokud jej ovšem takto chceme chápat. Nebo se s tím vším můžeme vyrovnat floskulí: válečné filmy umí natočit stejně jen Rusové...(28.8.2014)

 • filmmovier
  ****

  Na to, že to bylo válečné, tak se mi to fakt líbilo. Zápletka byla skvělá a herecké obsazení také velice povedené, hlavně Geoffrey Rush a Sophie Nélisse, ta byla vynikající a rozhodně z ní ještě něco bude. Všechno je to tam tak nějak příjemně podané a líbilo se mi, jak si tam dělají prdel z Hitlera. I když na vážné téma, tak si u tohoto filmu odpočinete, protože je fakt pěkný. Pro mě rozhodně velice příjemné překvapení a jeden z nejpovedenějších loňských filmů. Předlohu pravděpodobně číst nebudu, ale i přesto je tento příběh pro čtenáře všeho možného jako stvořený, protože tu atmosféru, kterou zažijete jen při čtení, se skvěle povedlo přenést na plátno. Víc asi psát nebudu, jen doporučím, protože je to velice zajímavý příběh. 75%.(13.9.2014)

 • simply
  ***

  Zlodějka knih není špatný film, spíš takový čistý průměr. Nicméně od filmu s takovým hereckým obsazením jsem čekala mnohem víc (Geoffrey byl skvělý), navíc konec byl až zbytečně sentimentální...3,5 *(22.7.2015)

 • johnymdoe
  ****

  Herecké výkony a styl vyprávění 100%. Scénář a originalita bohužel jen tak na 65%...přece jen mnohokrát viděné(Musíme si pomáhat,Schindlers list). Nicméně strašně krásné a váhal jsem, dík konci, přiklonit se k 5* i přes tragický skorokonec.(29.12.2016)

 • mclovin077
  *****

  Čekal jsem pohádku, místo toho když film skončil a začaly titulky, tak celý kinosál seděl a nikdo se neodvážil vydat ani hlásku... slyšel bylo jen občasné smrkání do kapesníku. Tak silný to byl příběh. Pět hvězd zcela zaslouženě(19.1.2014)

 • owwidius
  ***

  Fajn pribeh, o dobrych povahach v zlych casoch. Ale skor na taky nedelny televizny vecer, ako seriozny film. Navyse dve tretiny hercov rozpravaju lubozvucnou anglictinou s nemeckym prizvukom a preto aj ich dialogy su otrasne. Zaver celkom uspesne zautoci na city, ale ako celkom len niekde medzi 3 a 4. [#8/2014](28.1.2014)

 • Mona-Lisa
  ****

  Patříte k lidem co milují šustění stránek při listování knihou? A při hudbě pana Williamse cítíte šimrání až v prstech u nohou? Nebo v každém filmu zasazeném ve válce hledáte špetku lidství? V tom případě tento filmový zážitek jen doporučuji. Od přidání hvězdy mě odradil po celou stopáž vnucující se pocit, že celý příběh musí lépe fungovat na papíře.(28.1.2014)

 • Petrus1
  ***

  Rush natočil v roce 2013 dva dobré filmy. Tenhle je pro mě ovšem ten "horší". Nějak sem hlavně nechápala, proč se tam mluví německo-anglicky. Tak buď jedno nebo druhý, ne? Proč to motat dohromady...nechápu. I když má jít především o kouzlo knih a slov, nějak sem se nemohla ubránit dojmu, že jde o něco jinýho. Mě to prostě hlavně připomínalo Musíme si pomáhat. Herecky dobré, ale celkově mě to moc nechytlo. A ani komentáře hlavního "vypravěče" mě moc neoslovily...asi mi to připadlo zbytečné. Vzhledem k tomu, že ústředním tématem jsou knihy, myslím, že i knižní předloha bude snad lepší než filmové zpracování.(30.1.2014)

 • Tred2
  ****

  Velmi podmanivý audiovizuál, skvělí herci a trošku jiný způsob vyprávění. Ta ona "smrt", která měla působit jakožto zvláštní prvek, mně spíš rušila. A vzhledem k tomu, jak málo prostoru dostala, jsem ji ani nebral na vědomí. Celkově jsem to pak vnímal pouze jako snahu o citové vydírání diváka. Příběh samotný je taky docela zapeklitý, mnoho důležtých postav dostává prostor jen v určitých částech filmu, jejich nepřitomnost pak vyvolává spíš až seriálový dojem. Musím přiznat, že ten trošku podivný děj mi chvílemi vadil. Přestože se na to dívám trošku přes prsty, kvůli čisté snaze o dostání nějaké té slzy, nemůžu jít pod 4. Finále docela brutální, docela mě překvapil ten chladný způsob, kterým to bylo podané. Jako kritika se to dá přijmout určitě, i když v dnešním roce to nepusí až tak důležitě. Pravdou ale je, že když děti u jezera křicí "I hate Hitler!", tak mi strnulo, jestli je někdo neuslyší. 80%(3.2.2014)

 • BathoryMan
  *****

  Smrt ako rozpravac pribehu? Preco nie....Dalsi dojimavy pribeh z jedneho z najtemnejsich obdobi ludstva ( 2.svetova vojna) .Viac ako vojne sa ale pribeh venuje teme nacizmu,priatelstva, lasky ku kniham......Predstavitelka Liesel vyborne vybrata,rovnako aj predstavitelia jej kamaratov Rudy a Max...a samozrejme zaver silno vhanal slzy do oci.SPOILER:Len skoda toho odflaknuteho zaveru ked sa Liesel na konci vojny stretne s Maxom.(16.2.2014)

 • matkoulko
  *****

  Zlodejka kníh je film, ktorý ma prekvapil svojím záberom. Dokázal prepojiť svet vojny a svet detí, ukázať ho bez veľkého odstupu ale zato s nahľadom nezaujatého rozprávača. Malé detaily vytvorili príbeh, ktorý ma zaujal od začiatku do konca, pospájal rôzne postavy, ktoré ma dokázali milo prekvapiť, tak ako to v živote býva. Pár nervydrásajúcich scén, pár scén pri ktorých sa tlačili slzy do očí, a to zakončenie filmu, hmmmm... Opäť dobrá výprava, herecké obsadenie i hudobný doprovod.(18.3.2014)

 • redwik
  ****

  Prednedávnom som dopozeral Band of Brothers, ktorý mi ukázal vojnu trochu inak ako väčšina iných filmov. No a teraz tu bol Book Thief, ktorý to dokázal opäť. I keď v závere som čakal čosi viac, alebo aspoň čosi, film ma skutočne upútal a ani raz som v pozornosti nepoľavil. Geoffrey Rush sa mi v posledných filmoch páči čoraz viac a viac, v tomto najviac asi jeho prízvuk, no Sophie Nélisse bola asi ešte o kúsok lepšia. A z celého filmu najlepšie bolo to, že som dlho predlho nevedel kto to je ten rozprávač (mimochodom porovnateľný napríklad s Morganom Freemanom alebo Liamom Neesonom). Roger Allam - narrator /:/ Sophie Nélisse - Liesel Meminger /:/ Geoffrey Rush - Hans Hubermann /:/ Emily Watson - Rosa Hubermann /:/ Nico Liersch - Rudy Steiner /:/ Ben Schnetzer - Max Vandenburg /:/ Levin Liam - Franz Deutscher /:/ Rainer Bock - Burgermeister Hermann /:/ Barbara Auer - Ilsa Hermann(2.4.2014)

 • Brody01
  ****

  Historické filmy a filmy, ktoré opisujú niečí život sú moje obľúbené, tento sa mi teda páčil tiež. Počas celého filmu som sa síce vôbec nepozrel na čas kedy to skončí, no dej mohol byť podľa mňa viac "rozvinutý", pretože sa tam vlastne nič zvlášť napínavé nestalo a ani ma to nejako veľmi nedojalo. Herecké výkony ale boli skvelé a hudba ešte lepšia. Ak sa zaujímate o obdobie 2. svetovej vojny tento film si určite nemôžete nechať ujsť.(20.4.2014)

 • mala_kea
  ***

  Jakkoliv to pojednává o těžké době, která krutě zasáhla miliony životů, a jakkoliv vážně se o blížícím počátku války na plátně mluví, ve finále nám z rovnice vypadne pozitivní kousek plný dojemných momentů o síle lidskosti a psaného slova. Nic víc, nic míň. Myslím to tak, že ta nálož tragična nikdy nejde skutečně na krev. Když se s čistou hlavou ohlédnu zpět, Zlodějka knih je schématická a bohužel i plochá podívaná, která se bere nesmírně vážně a má nespočet utahaných pasáží. Jsem přesvědčený, že si život uprostřed nacistického Německa zasloužil větší péči. Podivná je v téhle dražší televizní adaptaci i angličtina se zřetelným německým přízvukem. Moc jsem se ve smyslu neorientoval. Kameraman Florian Ballhaus předkládá patřičnou výpravnost, John Williams zase křehkou hudbu, která se musí líbit. Herecky přichází kromě dětských herců kvalita hlavně s Geoffreym Rushem a Emily Watson. On má srdce na dlani, ona hroší kůži. Ale zase jen na oko. Její tvrdá slupka stejně jako u samotného filmu není opravdová. Mladé herecké naděje mám rád a fandím jim. Ne, že bych si z filmu nic neodnesl nebo mě film nudil, Ale tyhle filmy na pozadí druhé světové války se dají zvládat lépe..(14.9.2014)

 • Richie24
  ****

  Ano, možná to skutečně je prvoplánový film. Ale co ještě v dojemném válečném dramatu vymyslet nového? Lze to vůbec ještě? Já si tam to své našel a jsem přesvědčen, že to dokáže každý! Rušivě, až skoro komicky, působí německá slůvka v anglickém originále, to je pravda. Ale – jako vždy – zde exceluje Geoffrey Rush. Součtem zcela zasloužené 4 ****.(19.10.2015)

 • Michalechal
  *****

  Pro mě jeden z vzácnějších pohledů na 2. světovou válku a život v nacistickým Německu, z pohledu dětí. Hodně zajímavé ... opět ukázka toho, že samozřejmě ne všichni Němci byli špatní a zlí. Ovšem to jak umí stáhnout stádo i děti a jednotlivce tu trochu vidět je. A konec jsem si do posledního okamžiku představoval úplně jinak ... příjemně mě překvapil a kapesník ještě neuschnul :-)(16.11.2015)

 • Teringer
  *****

  Nádherný, silný a sakra hodně smutný příběh poukazující na absurditu války, která díky pohledu bezprostředního dítěte na věc o to víc vyniká. Mám tyto filmy z válečné doby (ale nesoustřeďující se čistě na válku) ráda, ačkoliv z toho mrazí, jelikož takhle věci prostě opravdu byly. A na to spousta z nás dnes zapomíná... A vypravěč jakožto Smrt sama je naprostou třešničkou na dortu.(21.1.2016)

 • Erinien
  *****

  Co vám budu povídat, bulim jak okap při dešti.(27.10.2016)

 • Heroine
  odpad!

  Nudný a sladkobolný příběh, o nejšťastnější holce za světové války. Zapamatování hodný tam byl snad jen ten podivný detail, že se navzájem postavy velmi často uráželi výrazem "čuně".(10.4.2017)

 • milaneg
  *****

  Předlohu jsem nečetl, ale po zhlédnutí je mi jasné, že to musím brzo napravit...! Filmové zpracování je totiž hodně dobré!!(15.1.2014)

 • Jaro_slav
  ****

  Někdy spočívá síla filmu právě v jeho schématičnosti a tohle je další z nich. Avšak i přes předvídatelná vypravěčská klišé (hodní a utlačovaní židé a komunisti s hezkými obličeji vs. zlí nacisti s ošklivými obličeji, USA osvoboditelé s odhodlanými výrazy žvýkají žvýkačku...) a zkratky (křišťálová noc během několika sekund; mimochodem - asi poprvé jsem ve filmu viděl, že se před kamerou mlátí a kope i do žen) tento film neuráží a naopak člověka potěší pomalost a přímočarost vyprávění. Místy děj odlehčuje komentář Smrti, aby ho na konci naopak uzavřela proslovem, který by jednoho rozbulel. Velmi povedená je nevtíravá a přitom přesně dokreslující hudba a též vyrovnanost hereckých výkonů starců a dětí, kdy je zjevné (a nejspíš záměrné), že staří své role poněkud přehrávají, aby jim děcka stačila. Jako celek to tedy funguje výborně, pokud od toho ovšem nečekáte existenciální drama. Wir müssen zusammenlesen.(19.1.2014)

 • anitae
  ****

  Kdybych nečetla knihu tak dávám filmu 3* - zpracování mi připomnělo Pianistu.(25.1.2014)

 • figliar
  ****

  Krásny pribeh o tom, že v zlých časoch môže byť kniha najlepší priateľ a aj prostriedok na únik pred krutou realitou. Netreba zložitý a do detailu premyslený pribeh, špeciálne efekty za milióny dolárov... Stačí nahodiť tú správnu atmosféru, čo sa v tomto prípade podarilo. Film o vojne, ktorý v podstate nie je o vojne, ale o adaptácii mladej Liesel do novej spoločnosti, pôsobí tak nevinne, že človek pomaly zabúda na zlé casy, počas toho najhoršieho obdobia. Až na podľa môjho názoru nie príliš premyslený koniec ma film príjemné prekvapil.(11.2.2014)

 • Drom
  ***

  Zloději jsou. Ale nekradou. Asi proto je ve Zlodějce knih krádeží jaķo šafránu. Mé rozpaky počínají již u překrásných a sugestivních kulis. Tak typické, nejmalebnější z malebných, skoro malované pohlednice. Kýč nestydatě vystrkuje prsty a s celým scénářem je to, bohužel, podobné. Hlavní představitelku sice naučili pěkně ráčkovat a echt německé Ü, uniforma jí sedla, ale to pocit íber dojče rajchu neudělá. Hlavní závadou filmu totiž je, že v zájmu líného anglicky mluvícího diváka, je Třetí Říše plná anglicky mluvících němců. Asi etnických, přesídlených? Tvůrci sice vystužují audio německými výrazy, ba i celými větami v němčině, všichni správně (ač někteří křečovitě) křiví huby, když říkají schöchëwäjnischübungentlichendentich (nebo co), ale je to naprosto umělé, noha naroubovaná na jahodovej puding, der Katzenhund (nebo die Hundenkatze?). Zcela rušivé a otravné. Neméně otravný je žid ve sklepě, naprosto nesympaticky nezahraný Benem Schnetzerem (který se hodí spíše do módního časopisu). Ten dokresluje celkový patos, lemovaný kýčem, s pěknou porcí nelogických situací. Za shlédnutí naopak stojí rodiče hlavní hrdinky, kteří (ač jako ostatní) pronášejí někdy prapodivné repliky, jsou oba výborně zahráni. Realita celého filmu je spíše levně srdceryvná, než depresivní či empatii vyvolávající. A rozhodně málo gestapáků i propagandy, človek by si řekl, že to v Říši byla sice drsná ale pohoda. Kromě jednoho mlácení židů a pálení knih dohromady nic (i když íbrsong hitlerjungentíků se povedl). Za pokřikování v lese, že Hitler je opičí zadek (či co) žádnej koncentráček, natož popravička. No asi jim tu englišdojč donašeči nerozuměli. Vlastně tam byl jenom jeden práskač. Malej. Našly by se tam i dobré scény, ale ta všechna negativa to dobré ubíjí a proto nejlépe průměr. Hajtla!(14.2.2014)

 • ZackSawyer
  *****

  Přenádherně odvyprávěné a ztvárněné drama o jedné velmi smutné epizodě života a lidských osudech.(22.2.2014)

 • Wancohoff
  *

  nudný blábol ktorý som mal problém dopozerať…(2.3.2014)

 • Brinkley
  ****

  Možná naivní - to ovšem neznamená horší; takový už dětský náhled obvykle bývá. Navíc, čím jsem starší, tím víc sentimentálním..... zkrátka já si pobrečela (byť přiznávám, i pod vlivem jiných faktorů). A pokud bych si měla vybrat, jestli tuzemskou Musíme si pomáhat nebo Zlodějku..., pak jednoznačně vítězí Zlodějka. P.S. Předlohu jsem nečetla.(7.6.2014)

 • cartwheel
  **

  Nemám nic proti multilingválním filmům, viz třeba W ciemności. Jenže tady to bylo křečovité, nepochopitelné a absurdní. Absurdní asi tak jako celý film. A) vypravěč je smrt, klišé číslo jedna. B) děti jsou děti a budou dělat hloupé věci, ale ta hlavní dvojka je rozhodně retardovaná, protože řvát u řeky, že nenávidíte Hitlera, je v rocích 42/43 dost stupidní nápad, i když si myslíte, že vás nikdo neslyší. C) Moc hezká procházka transportovaných židů po městě. S malými kufříky a vycházkovým tempem. Škoda, že by se to NIKDY nestalo. Stejně jako D) celá historka s židem ve sklepě. Ani nemám sílu to kritizovat. Nečekala jsem od filmu nic, a nic jsem ani neobdržela. Kromě banalizované historie, romantizované hudby Johna Williamse a naštěstí aspoň skvělé dvojice Watson a Rushe. SPOILER. A samozřejmě všechno dobře skončí a pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a ten malý árijský hošík řekne slečně, že jí miluje v minutě poslední.(24.7.2014)

 • RedFox
  ***

  Vzhledem k tomu, že jsem jako první četl knihu, nemohu se vyhnout srovnávání. A v tom mě film dost zklamal. Chápu, že kniha, která má přes 400 stránek se do dvouhodinového filmu vtěsnat nedá, ale mrzelo mě, že se filmařům nepodařilo zachytit atmosféru místa ani vlastnosti jednotlivých postav, tak jak byly vykresleny v knize. Celý film působí jako rychlý průřez knihou s vynecháním spousty podstatných okamžiků, takže divák neznalý knihy vlastně ani neví, proč se to či ono stalo. V knize byly výborně vykresleny vztahy Liesel k otci, matce, Maxovi, Rudymu a ženě pana starosty a bohužel ve filmu se ani jeden z těchto vztahů nepodařilo zobrazit tak, jako v knize. Zejména vztah Liesel k paní starostové je jedním z nosných pilířů příběhu a ve filmu se mu nedostalo prakticky žádného prostoru. A když už, tak naprosto jinak než v knize, takže ani označení "zlodějka knih" nepůsobí jako ústřední pojem. Takže za mě hodnocení - slabší průměr, film jako takový špatný není, zejména po vizuální stránce se na něj kouká dobře, ale zatímco u knihy jsem se neubránil slzám, film mě nechal chladným nezúčastěnným divákem. Bohužel.(30.12.2014)

 • Eluin
  ****

  Natočené hezky (byť už trochu stereotypně), až mě celkem chvílemi mrzelo, že jsem nečetl tu knihu..(24.1.2015)

 • BDMarty007
  *****

  Emocionální nakládačka, jakou jsem dlouho nezažil. Skvěle vymyšlené i natočené. Film který ukazuje hrůznost války a nacismu přesvědčivěji, než skoro všechny ostatní a přitom to vlastně není vůbec válečný film. Jenom se odehrává za války.(11.2.2015)

 • hazaba
  ****

  Moc pěkná adaptace stejnojmenné knihy, se skvělými hereckými výkony. Člověka dojme, ale netlačí příliš na pilu a po skončení filmu zavládne určitý pocit smíření se světem.(12.8.2015)

 • H4ku11
  ****

  Film som viackrát začal pozerať a nedopozeral. Až keď som si konečne dovolil ostať až do konca, zistil som aký je to pekný príbeh. Na konci to bolo dosť emotívne a poriadne som s Liesel súcítil. Smrť ako je prezentovaná v tomto filme je presne taká, aká dúfam aj v skutočnosti je.(2.5.2016)

 • Spacecore
  ****

  4, 5 * .. skvělý, ale něco málo chybělo k dokonalosti ..(9.8.2016)

 • Torgal
  ***

  Typ filmu, na ktorý sa dobre pozerá a pritom vlastne nie je ničím výnimočný. Hercov ale musím vyzdvihnúť, hlavná hrdinka je sympatická a Geoffrey Rush s Emily Watson sú zábezpekou hereckej kvality. Téma mohla byť každopádne vyťažená zaujímavejšie, na tak dlhý film sa toho veľa nestane. Na druhú stranu zas nemôžem povedať, že by som sa čo len sekundu nudil. 7-/10(29.9.2016)

 • Derny
  ****

  Jak jinak zapět ódu na lidskost než na pozadí válečného konfliktu? Krásný film o síle lidskosti a zároveň poukázání na obyčejné žití života, kterého si je třeba vážit a žít ho radostně, žít ho naplno a žít ho dobře tak, abychom na jeho konci byli spokojeni, i se sebou. Já jsem byl z filmu opravdu nadšen. Hořkosladké, ale milé a přívětivé sledování. Trochu mě však mrzel konec, tím myslím vyprávění Smrti, protože bylo zdlouhavé a přemelancholizované, a mě zkazilo do té doby výborný zážitek.(29.12.2016)

 • Ryuuhei
  ****

  Ani pořádně nevím, co k tomuto filmu říct. Tušil jsem, že bude stát za to, ale ne že tolik. Dojímavé drama z období druhé světové, které zbytečně neskáče z období do období a soustředí se hlavně na dětství hlavní hrdinky, která dokázala svýma očima člověka uhranout. Dlouho se mi nestalo, abych měl pocit, že jsem se na chvíli stál součástí děje, leč jen jako jakýsi imaginární duch poletující nad scénou. 90%(29.12.2016)

 • Trendis
  ****

  Grucie Lulecká: Jaka byla ta zlodejka knih? Aleš Brunclík: Bomba(16.1.2014)

 • Loxias
  ****

  Tu němgličtinu jsem vůbec nepochopil a pozastavoval jsem se nad ní v průběhu celého filmu, ale co už. Dál mi trochu vadil vypravěč, který mi tam přišel prostě zbytečne navíc (možná kdyby to nebyl Smrť, tak by to tolik nevadilo). Ale když pominu tyhle drobnosti, tak to bylo docela příjemné, nenáročné pokoukání a z kina si odnáším docela příjemný zážitek.(22.1.2014)

 • simon84
  ****

  pěkně, dojemné, smutné... smrťák má skvělý smysl pro humor a Geoffrey Rush je výbornej.(24.1.2014)

 • teddinka1
  ****

  Uvítala bych to v němčině, mělo by to naturálnější šmrnc, ale chápu, že film by se tolik "neprodával". Dobře obsazené, neokoukané tváře, silný příběh dle knižní předlohy.(26.1.2014)

 • siloalampa
  ****

  Ako asi vyzerá a o čom je vlastne film, kde vládne nacizmus, rodičia si adoptujú malú komunistku, ukrývajú v pivnici žida a rozprávačom je samotná smrť? Pomedzi to hrajú blonďatí chlapci futbal, majú radi černošských šprintérov a neznášajú Hitlera, no a cez to všetko je snímok vlastne akousi ódou na knihu. Ešte som nevidel tak zaujímavo a celkove pôsobivo spracované piate cez deviate. Potešilo.(31.1.2014)

 • ROBOTER
  ***

  Bylo by to na ****, ale ta angličtina s přídavkem "ja" a "nein" film zabila...(1.2.2014)

 • dannyd14
  *****

  I hate Hitler!!! *****(1.2.2014)

 • Kingjiri
  ***

  Rozhodně nejde o klasickej film z 2. světový války ve znamení židi vs. nacisti - jde předevšim o život lidí v době probíhající války. V první polovině se toho moc nestane a scénář se do styku s válkou/nacistama dostává jen okrajově. Pak ale přijde druhá polovina, ve který se to zásahama válkou do života lidí a potřebnejma emocema (bez větší porce patosu) jenom hemží. Osudy hlavních postav jsou (jak už to ve válce bývá) jen těžko předvídatelný a typickej hollywoodskej konec se nekoná, což je jenom dobře. Tentokrát mi ani nevadil netradičně pojatej "vypravěč", kterej udělal sympatickou tečku za celym příběhem. Škoda nepříliš zajímavý první poloviny snímku, lepší žánrovej průměr.(2.3.2014)

 • Margarettka
  ****

  Dojemně hřejivý film z pohledu devítileté holčičky o lidskosti a malých všedních radostech vyvažujících všudypřítomný strach, nepochopení, nejistotu a bezmoc života na předměstí Mnichova za druhé světové války. Knihu jsem četla, film jí poměrně odpovídá, ale přesto mi tam něco chybělo - snad věrnější znázornění emocí a hlubší vykreslení charakteru postav. Poněkud na hraně mi přišla angličtina se silným neměckým přízvukem a zcela nedoceněn byl hlavní vypravěč - Smrt. Z toho se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Také byl film místy až příliš "cheesy", to si kniha nezasloužila. Těšila jsem se na takový ten "malý velký film", ale dostalo se mi jen mainstreamového zpracování. Bylo to dobré, nikoli však vynikající. Škoda!(4.3.2014)

 • deLaFere
  ***

  Bohužel je celý snímek ortodoxně prvoplánový, jednoduchý a v podstatě nudný, závěrečná scéna vyžadující kapesníčky se dala očekávat od začátku. Film postrádá více dramatických prvků a nezachrání ho ani Rush či Emily Watson, jejíž postava postrádá více logiky a odhalení jejího dobrého srdce je tak jasné, jako, že film je nudný a bohužel místy až hloupý. Je to škoda, připadá mi, že si Percival nemohl vybrat zda natočí méně atraktivní artový snímek či mainstreamovou záležitost a vznikl z toho kočkopes, který je snadno čitelný a mě osobně svojí jednoduchostí až uráží.(9.3.2014)

 • Anayka
  ***

  Všechno je to moc pěkný a dobře se na to kouká, finále mě i rozbrečelo, ale stejně... je to hrozně utahaný a na jazyk se mi skoro dere slovo nuda.(17.3.2014)

 • Haide
  ****

  Knihu jsem nečetla, ale nikterak mi to nevadilo. Film je sice dosti klišoidní a na ohrané téma, ale na druhou stranu hezky natočený s překrásnou hudbou. Pokud máte rádi historické filmy, určitě to stojí za to.(17.3.2014)

 • Rockerman
  ****

  Nejdříve negativa. Film působí značně nevěrohodně. Nad některými scénami jsem kroutil hlavou. Např. to "kradení knih" ze starostovy vily jsem Líze fakt nevěřil a takových logiku postrádajících momentů je tam víc. Největší slabinou jsou však dialogy. Je to jen mechanické odříkávání obecných pravd, stokrát slyšených. Prostě tomu chyběla nějaká hlubší neotřelá myšlenka. Nejlepší scéna je asi ta "koulovačka" ve sklepě a také to postupné "roztávání" Rózina ledového srdce se mi líbilo. Proč dávám tomuto ne příliš povedenému filmu čtyři hvězdy? Protože jsem už starý dojímavý blb a tento film je prostě doják, který mě dostal.(17.5.2014)

 • Nail
  ****

  Pěkný příběh i když téma je neskutečně ohrané. A neskutečně zahrané hlavně od Geoffreyho Rushe.(30.6.2014)

 • pasty
  *****

  To čo človeka robí človekom je byť Človekom. Ukázať na skutočnosť že ísť proti prúdu a zachovať si zdravý rozum aj v ťažkých časoch sa dá.. A že v každej situácii sa dá nájsť dôvod prečo a pre koho žiť.. Film ktorý ukazuje na dôležitosť týchto faktov a ktorý je veľkým povzbudením k osobnému rozvoju nášho človečenstva. :)(17.8.2014)

 • bono22vox
  ****

  Působivý výlet do nacistického Německa plný dobrých úmyslů, roztomilých dětí, navíc s mimořádným hereckým projevem Geoffreye Rushe a hudby Johna Williamse, který tak po 8 letech dělal hudbu pro někoho jiného než Spielberga...(28.1.2015)

 • Pttak
  ****

  Opět další válečné drama s pohledu němců, kterých je podle mě stále málo a znovu ukazuje, že i němci trpěli a jak už tady spoustu uživatelů napsalo. Mohlo se to vlézt i do kratší doby než do dvou hodin, ale i tak supr filmek, který určitě nadšenci pro druhou světovou válku ocenní a citlivé duše chytne za srdce.**** hvězdičky zasloužené.(4.2.2015)

 • Renfield
  ***

  Ano, podobných filmů už tu bylo a jistě ještě bude, ovšem Zlodějka knih se mi určitě nezdá být zbytečná. Pravděpodobně je to díky dokonale vytvořené atmosféře a opravdu vhodně zvolenému místu natáčení. To vše podkopávala snad jen zde zmíněná německo/angličtina. Kdyby byl film v němčině, je to všechno ještě reálnější, ale to je jen drobné mínus. Naopak velké plus jsou herecké výkony, především Sophie Nélisse mě velice překvapila, zvládla svoji roli dokonale. Hereckou ikonu jakou je Geoffrey Rush snad netřeba komentovat a ani Emily Watson rozhodně nezaostává. Vše je navíc dokonale podbarveno hudbou Johna Williamse. Ale, postupem času film v některých momentech přece jen trochu ztrácí, je škoda, že se tvůrci nerozhodli pro kratší stopáž, možná by pomohla. I přesto je tu několik scén co si budu pamatovat, jako třeba jedna z mála veselejších, rozhovor o Hitlerově matce. 60%(15.2.2015)

 • Hpatrik
  ***

  I přes všechen ten nádherný vizuál, kouzelnou hudbu J.W. a s výbornými herci, je to takový prázdný příběh, který nenabízí nic, co už bysme někde několikrát (a mnohdy lépe) neviděli, a protože jde o pohled na válku očima roztomilé dívenky, je to příliš pohádkové, bez jasného směru, tahu na bránu, bez potřebných emocí. Prostě to kolem mě jen z lehka prošumělo, a bohužel, nezanechalo nic nezapomenutelného...(19.4.2015)

 • jadran90
  ****

  He, já jsem asi zloděj filmů. Nečekaně zajímavý zážitek na rozhraní 3 a 4 hvězd. Často do komentářů píšu, že se film tak nějak snaží útočit na více frontách a ve výsledku je z toho vlastní kapitulace, tedy strašný mišmaš. Tady se ovšem podařilo dětské vnímání světa, tak i dospělácký pohled. Tudíž film pro celou rodinu. U začátku jsem usínal, ovšem druhá polovina dojímá. Konec pak už působí hodně natahovaně. Rush skvělý, ale i postava matky byla zajímavá. "Chci vyrůst než zemřu."(14.7.2015)

 • bearmeedek
  *****

  Drama není moje nejoblíbenější téma, ale jestli to nevyzní blbě, tak tohle drama pohladí (po duši). Jsem rád, že jsem viděl na velkém plátně a určitě se ještě k filmu někdy vrátím.(28.7.2015)

 • Rawar
  ***

  Knížka byla perfektní, film mě zklamal. A stalo by se tak i kdybych nesrovnával. Protože to nebyl příběh o nejsilnějším poutu mezi malou Liesel a Rudym, ale byl to příběh o hrůzách totality. A na to jsem se dívat nechtěl. Chtěl jsem vidět loupeživé nájezdy na ovocné sady a fotbalové turnaje. A bez chladného ale uklidňujícího výkladu smrti samotné, to také hodně tratilo na kouzlu.(8.8.2015)

 • strelenka
  ***

  Jak moc byla Zlodějka očekávaná, tak moc zklamala. Nechci hanit celý film, byl pěkný, příjemný na pohlazení, ale chybělo mu jediné: duše. Ocitli jsme se v mnoha velmi citově zabarvených situacích, ale film sám se citu nedočkal. Proplula jsem jím jen z čiré zvědavosti, jak se vyvine. Nevyvinul, byl neslaným, nemastným produktem o několika informacích z války a o přátelství (?). Jaká škoda Liesel.(11.10.2015)

 • tranquill
  ****

  Spoiler: Takové americko-německé Musíme si pomáhat, jen poněkud tragičtější a Hřebejkův snímek má na můj vkus takové přirozenější podání, zde jde Hollywood cítit. Ale každopádně je to silný příběh.(31.12.2016)

 • Black-star
  ****

  Svým způsobem zase jiný a silný příběh z 2. světové války. Obyčejně neobyčejný život malé Lízy, která měla velikou zálibu v knihách a měla velké a dobré srdce. Neuvěřitelný příběh o jednom nešťastném omylu a o smrti - která patří k životu a nikdo tu nemůže být věčně, tak hlavně nepromarnit chvíle se svými blízkými!(2.1.2017)

 • E lan
  ****

  Příjemné, dojemné a přitom ne moc nabubřele patetické dílo. Je znát přeci jen evropská krev, která na tom pracovala. Rush je úžasný, Watson stejně tak. Trochu ten konec není úplně šálek mé kávy, ale jak klasik praví: "Tak život choda":-)(9.3.2017)

 • GlamourCat
  odpad!

  Hrozně mi vadí ten hollywoodský fašismus, nablýskaný a napudrovaný a zejména tedy hrozně trapný.(13.4.2017)

 • Lachtaan
  ****

  Na doporučení těch, kteří tento film hltají jako spásu novodobých filmů z prostředí války, jsem se k snímku loni v prosinci konečně odhodlal, abych mohl ve finále zhlédnout melancholicky i dojemně laděné, pěkně vykreslené dílo, které však mimo lehkopádný příběh jedné pomaloučku se sbližující "rodiny" nic záživného nenabízí. Přišlo mi, že ústřední téma, se kterým se shoduje název snímku, je do kontextu vsazeno poněkud nuceně a že pokud by se film jmenoval úplně jinak, nic by se nestalo, ba by mu to dokonce napomohlo.(3.11.2017)

 • Shredder
  ****

  One small fact. You are going to die. Vojna je vzdy peklo, nezavisle od toho, na ktorej strane stojite. Druha svetova bola extraordinarna vo vsetkych smeroch. Bol to cas kedy ludia odkryli demonov, ktorych v sebe schovavaju, rovnako sa vsak dostali do popredia aj cnosti tych najodvaznejsich, ktori sa nebali v tych najhorsich casoch prejavit ludskost. Polanski v Pianistovi prerozpraval pribeh zidovskeho skladatela, cez oci ktoreho sme videli naturalisticke hrozy odohravajuce sa v nacistickom Nemecku. Percival nam ponuka trochu iny, senzibilnejsi a komornejsi pribeh. Na filme je vidno, ze je spracovany podla kniznej predlohy a mimoriadne dobre sa mu dari zachovavat poeticku atmosferu. Podovne ako jeho hlavna predstavitelka si film zachovava urcite nevinnost a na rozdiel od inych surovych spracovani druhej svetovej vojny, je podavany nezne a v pomalom tempe. The Book Thief je presne je jeden z tych snimkov, pri ktorych mate chut dat si salku nejakeho horuceho napoja a zabalit sa do deky, zatial co sa vam pred ocami pozvolne rozvija magicky pribeh, ktoremu chyba k dokonalosti len malo.(12.1.2014)

 • SamanthaM.M
  *****

  Chcela by som svoj komentár k tomuto filmu začať niečím pozitívnym, napr. vtipom: viete, v ktorých dvoch filmoch Geoffrey Rush oslovuje hlavných hrdinov Vaša výsosť? (tento a Kráľova reč). Ale bol to smutný film a plakala som od začiatku až do konca. Našťastie som, keďže som čítala knihu, bola na to pripravená a mala po celý čas v ruke vreckovku. Oproti knihe je film oveľa prehľadnejší, hlavne spôsob, akým rozprávač podáva dej a to že film sa odohráva chronologicky. Vzťahy medzi postavami, ich vývin a komplexnosť sú však značne zjednodušené a tak človek, ktorý knihu nečítal, nemusí mať jasno v príčinách ich konania. Geoffrey Rush a Emily Watson sú vynikajúci herci, o ktorých výkone nemám pochybnosti. Aj Sophie Néliss je vynikajúca a určite ju čaká skvelá kariéra. Ja tomuto filmu nemám čo vytknúť – bol taký, ako som čakala, pravdivo ukázal desivosť vojny a absurditu nacistického režimu, nebol však prehnane dojímavý a nič dôležité z knihy tu nechýbalo (ale prečítajte si ju).(4.2.2014)

 • smajly
  ****

  Už jste se dívali na film, u nějž je vypravěčem Smrt? Já ne...až do teď. Musím říct, že tato skutečnost mě na Zlodějce knih zaujala asi nejvíce a tím nechci nijak shazovat dojemný příběh, který se mi opravdu líbil. Roztomilé Nélisse, mluvící úžasnou směsicí angličtiny a němčiny, role sedla, stejně jako mému oblíbenému Rushovi. Pohled na válku a na malicherné lidské počínání očima Smrti dává filmu úplně jiný, nezvyklý rozměr, ve kterém se záporné postavy ztrácejí v nezměrné marnosti, kterou nezachrání ani skromně pojatý happyend.(10.2.2014)

 • sWONDER
  ***

  Pekné, ale nevýrazné. Budovanie vzťahov je celkom precízne, až sa to miestami naťahuje, no napriek tomu mi boli osudy hlavných hrdinov dosť lahostajné. Chýba mi nejaký silnejší moment, ktorý by zanechal výraznejšiu stopu. Nepodarilo sa to ani pri mdlom závere, ktorý som čakal ovela dramatickejší. Naopak, zaujimavý bol rozprávač príbehu. Pravdepodobne rýchlo vyšumí.(5.3.2014)

 • TommyDiamond
  **

  Válečné drama si představuji malinko jinak. Zlodějka knih je moc pohádková a pozadí války na mě vůbec nepůsobí. Film působí jednotvárně až monotónně a divák se nudí. Chybí tu dějové zvraty v průběhu filmu a tím pádem i vkusný tragický závěr vyšumí do prázdna. S jistotou vím, že Zlodějku knih si vícekrát nepustím, ani ji nedoporučím. Dvě hvězdy ode mě jsou tak velkým milodarem.(8.3.2014)

 • MickeyH.
  ****

  Sice to působí všechno tak nějak uměle, ale je to vcelku dobrý film. Jediné, co mi na tom filmu opravdu vadilo, bylo, že se z nepochopitelných důvodů chvíli mluvilo v němčině a chvíli v angličtině. To, že na tom spolupracuje Německo s USA, ještě neznamená, že se tam nutně musí objevit oba jazyky. Když už angličtinu, tak to měli udělat celé anglicky, ale ten přízvuk byl teda špatný, takže bych to raději viděl celé v němčině, zvlášť když se děj odehrává v Německu. Smrt jako vypravěč je zajímavý nápad, ale přišlo mi, že se zde objevila jen jako doplněk, když už nebylo jak příběh rozvinout, a ne jako nosný sloup, kterým by vypravěč měl být, ale možná je to jen můj pocit. Rozhodně to stojí za shlédnutí.(12.3.2014)

 • Mlle
  *****

  Vynikající film s klasickou filmovou strukturou v perfektním profesionálním provedení. Příběh, kterému nic nechybí. Možná nepřekvapí, ale určitě vyvolá silné emoce a nikdy se nemůže opakovat, takových nikdy není dost. Skvostné herecké ztvárnění, excelují všichni, výjimečně ale zaujme zejména Sophie Nélisse, jejíž výkon je pro roli nenahraditelný.(6.4.2014)

 • Stuck
  ***

  povedené(10.4.2014)

 • dj.coffee
  ***

  Oproti jiným filmům s nosným tématem nacistického Německa či holocaustu, je Zlodějka knih řekl bych méně naturalistická. O to víc je zde kladen důraz na psychologii hlavních postav. Zdá se mi to lehce neučesané, rozhárané, nekompaktní...proto 3*. Možná časem změním na 4*.(21.4.2014)

 • waska
  ***

  Podmanivý romantický příběh, jen už lehce okoukaný.(16.5.2014)

 • Lucius55
  ****

  Přiznávám, že na čtvrtou hvězdu tento film dotlačil hlavně Geoffrey Rush, který mi v poslední době dělá jenom radost;-) Filmů s podobným tématem života dětí za druhé světové války už byla natočena spousta, tento patří k těm lepším. Líbivou formou vyprávěné i to nelíbivé. Opravdu jsem skoro celý film přemýšlel, kdo že vlastně ten celý příběh vypráví...(24.5.2014)

 • Bezmenny
  ****

  O knihe neviem nič a snáď bude dobrá. Film pre mňa fungoval veľmi dobre aj keď neukázal nič nové. Alebo aspoň nič také, čo sa nedalo vidieť v iných vojnových filmoch. Trocha ma miatla zmes angličtiny a nemčiny-neviem prečo to bolo urobené práve takto. Rozprávač bol ale zaujímavý.(15.6.2014)

 • Psycho.R
  *****

  Asi vážně měknu, kdo to kdy viděl, abych dal tolika filmům v tak krátkém období 5*? Každopádně Zlodějka knih je svým způsobem velmi laskavým příběhem o válce očima malé slečny. Přesně jsem si dokázal vybavovat, co asi dítě v tehdejší době cítilo a čím se zabívalo. Hlavní představitelka byla velmi milá a já si nedokážu pomoci 5*.(12.9.2014)

 • Rejže
  *****

  Krásný film... Kouzelný film... Kapesníčkový film....(14.9.2014)

 • Eventyrer
  ****

  Príjemný, citový film, ktorý je postavený na dialógoch, ktoré sú viac ako podarené. Obdivujem a milujem ho vždy, keď si naň spomeniem.(25.9.2014)

 • Mayaku
  ****

  Z knižní předlohy jsem byla paf (ostatně jako 99% všech, kdo ji četli), o to větší jsem měla obavu, jak tohle zfilmování dopadne. A k mé velké úlevě to dopadlo opravdu velmi dobře, a to hlavně díky výběru ústředních protagonistů. Goeffrey Rush, Emily Watson i Ben Schnetzer byli skvělou volbou, ale alfou a omegou je naprosto fantastický výběr dětských protagonsitů - vážně, Sophie Nélisse se pro tuhle roli snad narodila a díky ní film šlape jak švýcarské hodinky. Nezaujatému divákovi se může zdát, že jde jen o jeden z bžiliónu válečných filmů, které tu už stokrát byly, ale já jsem divák Zusakovsky zaujatý a jsem toho názoru, že film dělá předloze čest a tomu také odpovídá mé hodnocení :) A Rudyho maminku hraje Simírova manželka z Kobry 11, chachá :D(7.10.2014)

 • kabeck
  *****

  Knihu jsem četl, je opravdu krásná. Film jsem měl možnost vidět hned v zápětí a doopravdy moc mě překvapilo, že se filmaři víceméně drželi knižní linky a moc neupravovali. Film se mi jako celek líbil moc. Decentní hudba, která je milá a pohladí na duši. Vynikající Geoffrey Rush a Emily Watson. Líbili se mi i dětští protagonisté. Sophie Nélisse se do role Liesel opravdu hodí a je to pěkná holka. Kniha by měla být mezi povinnou četbou a film by se měl pouštět ve Školách. Ukazuje, že ne všichni němci byli Nacisté, a že i v těžkých časech se najdou lidé, kteří mají opravdové srdce. Suma sumárum 9/10 :)(17.1.2015)

 • Gertruda.W
  **

  Dala bych tento film do protikladu k těm, které jsem v poslední době ohodnotila maximem (Devátý den, Černá kniha). Je totiž tak zjednodušující, hollywoodský, opravdu jako pohádka. Nehodnotím podle množství prolitých slz. V této zvláštní kategorii patří u mě někam mezi Volání divočiny a Goro, bílý pes. Tohle téma si takové zpracování nezaslouží.(12.2.2015)

 • filipvrbik
  ****

  Hezky a mile natočená nuda..70%(25.9.2016)

 • Kimkong
  ***

  Na film jsem narazil náhodou v televizi. Přesto, že dokola omílá téma lidskosti a přátelství, to vše na pozadí války, jsem na film koukal rád.(29.12.2016)

 • Alex126
  *****

  Perfektní herecký výkon Geoffreyho Rushe i Emily Watson dává filmu tu správnou atomosféru. Samozřejmě roztomilá Sophie táhne celý film tím, že ukazuje jedinečnost obyčejného života té doby. Najdeme zde samozřejmě mnoho shod z předchozích zpracování tématu, avšak tento film nehraje tolik na Holocaust, jako spíše na to, aby ukázal obyčejný život obyčejných lidí. S troškou filosofie se toto válečné drama určitě zhostí své role a donutí vás přemýšlet. Pokud někdo říká, že je to film nevhodný pro děti, pak si dovolím oponovat. Právě tímto filmem bych začínal děti se situací v Německu v této době seznamovat. Perfektní. Nominace na 1 Zlatý Glóbus, 3 výhry a dalších 5 nominací.(12.1.2014)

 • Tatizz
  ****

  Keď pred dvanástimi rokmi Roman Polanski spracoval na motívy knihy Wladyslawa Szpilmana príbeh o geniálnom židovskom klaviristovi a jeho osudoch počas Druhej svetovej vojny, kritici ho za to odmenili Oscarom. Dozaista podobné ambície mal aj Brian Percival so Zlodejkou kníh. Neobyčajne obyčajné príbehy obyčajne neobyčajných ľudí situované do obdobia nacistického Nemecka sú, ako história dokazuje, vďačným artiklom, pretože dokážu veľmi verne a realisticky opísať, a to i bez zbytočných slov, aká silná býva vôľa k životu. V Polanského filme aj scény, v ktorých sa naoko nič nedialo, boli informačne veľmi bohaté, keďže pripravovali diváka na to, že čoskoro sa niečo stane___Kým Pianista operoval len s niekoľko málo motívmi, tak Percivalova Zlodejka kníh chce byť všetkým. Chce byť veľkolepým príbehom zahrňujúcim všetko - od rodinnej drámy (vzťah medzi Liesel a „matkou" Rosou), cez príbeh o prvej láske (Liesel a Rudy) až po príbeh o ukrývaní židovského mladíka Maxa. Chce byť zároveň príbehom o veľkom hrdinstve tých zopár ľudí (Rosa, Liesel, Hans), ktorí sa nebáli pod hrozbou smrti ukrývať u seba počas vojny Žida. Ale film potrebuje viac než len veľa mikro-príbehov, potrebuje mať premyslenú a pevnú dramatickú štruktúru a tá sa v Zlodejke kníh problematicky hľadá.___Každý jeden z príbehov je v Zlodejke kníh len krátkou epizódou. Spracovanie predlohy je (nešťastne) fragmentálne, podobné spracovaniu denníkových zápiskov, s jasným úmyslom zachytiť všetky motívy Zusakovej knihy. Zároveň však táto fragmentárnosť negatívne vplýva na film ako celok v tom, že ho príliš „kúskuje" na čiastkové epizódy, ktoré po spojení vytvoria nie príliš súvislý celok.___Ďalším problematickým aspektom Zlodejky kníh je jej žánrové vymedzenie. Film sa snaží tváriť ako vojnová dráma a to predovšetkým svojim námetom, ale v konečnom dôsledku je to skôr, v širšom význame slova, len trochu temnejšia rozprávka. Ťažko totiž veriť tomu, že život v tých časoch bol tak, s trochou zveličenia, idylický. Tých zopár vážnejších scén nezastrie celkovú snahu o nazeranie na svet prostredníctvom detských očí, v čom je aj zásadný rozdiel oproti Pianistovi, ktorý naň nazeral podstatne realistickejšie. A keď už s tým začne aj Zlodejka kníh, tak k tomu divákovi „pribalí" i hektolitre zbytočného pátosu. A koniec koncov, aj identita samotného rozprávača naznačuje, že sme viac v trochu temnejšom rozprávkovom svete, než v nacistickom Nemecku za vojny.___Percivalovo dielo sa tiež nevyhýba určitým logickým „kiksom". Postavy v rámci filmu prakticky nestarnú a v trinástich rokoch vyzerajú rovnako ako v deviatich. Hoci sa dej filmu odohráva v Nemecku, tak Liesel, píše v pivnici slová po anglicky. Poviete si, nič to nie je, ale na vierohodnosti a autenticite celého filmu to príliš neprídáva. Stálo by možno za zváženie predabovať jednotlivých hercov do nemčiny namiesto snahy pridávať im nezmyselný nemecký akcent. Príliš podarené nie sú ani scény výbuchov bômb vytvorené počítačovo, ktoré kvalitou pripomínajú skôr to, čo môžeme vidieť v béčkových filmoch. Za údajne $35 miliónový rozpočet by som čakal v rámci postprodukcie trochu viac.___Nenechajte sa oklamať predchádzajúcimi riadkami, Zlodejka kníh nie je zlý film. Len má ďaleko od toho, aby bola veľkolepou vojnovou drámou ako Pianista. Ukázalo sa to už pri udeľovaní Golden Globes, kde si jedinú nomináciu vyslúžil John Williams za hudbu. Percivalovo dielo je takmer úplne obyčajný komorný film o osudoch jedného dievčaťa, respektíve rodiny, počas vojny. Príliš výrazne nenadchne, ale určite ani nesklame. U niektorých možno vyvolá zopár sĺz, iní budú možno nadávať na, asi nevyhnutný, pátos v závere. Ale bez neho to asi v takýchto príbehoch nejde.(15.1.2014)

 • Budisovie
  *****

  Jeden z mála neokukaných príbehov v poslednej dobe, dobre to padlo :).(18.1.2014)

 • Dolarek
  ****

  vadi mi postava "vypravece" a celkove absence pointy pribehu, ale i presto 75%(19.1.2014)

 • Samarol
  *****

  První, co mě zaujalo a nejsem si jistej, jestli to už někde bylo, byl vypravěč smrťák, což se mi jeví jako výbornej nápad. Atmosféra ve válečném Německu, které je vlastně vykresleno atmosférou a čtverem ročních období v Nebeské ulici, nevím, kterého města, se také moc povedla. A příběh negramotné Liesel, která se, v adoptivní rodině, dopracuje ke vzdělání, od hrobařské příručky až ke spisovatelské dráze, rozhodně patří k nejlepším. Výborný herecký výkon podal, jak už to v poslední době od něj čekám, Geoffrey Rush v roli Hanze. Emily Watson a mladá Sophie Nélisse taktéž nezůstali za očekáváním. Jediné, co mi na filmu trochu vadilo, byly přechody mezi němčinou a angličtinou, i když té němčiny tam bylo hodně pomálu, ale s tím se nedá nic dělat, pokud jsou hlavní herci z anglosaských zemí. Takže bez uzardění mohu směle udělit pět hvězd.(24.1.2014)

 • dj_kure
  ****

  Nečetl jsem knihu a film mě jen přesvědčil o tom, že bych měl. Už z děje jsem vycejtil jaký musí bejt ta knížka žrádlo a celkem záhul na city, škoda, že ve filmu se to tak úplně nepovedlo. Jako celek to působí dokonale, když se vám to uleží v hlavě neni čorce co vytknout, přesto ač nejsem fanda tlačení na city, myslim, že The book thief si vyloženě malinko víc přitlačit zasloužila. Možná jen kompletní představení postav nebylo dostatečný a já se nedokázal do toho závěru plně vcítit, těžko říct. Takovej trošku faunův labirint na mě z toho dejchal, nemůžu si pomoct :-). 73%(25.1.2014)

 • alpeew
  ****

  Ke knize jsem se ještě nedostala, tak je moje hodnocení ryze pocitové z filmu. Od samého začátku mne vadil ten kočkopes němčiny s angličtinou, a tím jsem se k vlastním pocitům dostala až po chvíli. Líbilo se mi vyprávění, líbili se mi herci,i nevšední pohled na osudy a názoryx postav (Němci v Německu za 2. sv. války), ale přesto mne film jednoduše nechal skoro chladnou,neuchvátil (až na určité momenty). Soudě dle nadšených recenzí čtenářů, mělo filmové zpracování na mnohem víc, než kolik dalo. Takže se těším na knihu - a dnes jsem ji dočetla. Kniha mne naprosto dostala, film z pohledu více detailů a pocitů postav taky nebyl špatný, ale znáte to - není to totéž. Bylo prima vidět za víčky jak Rudy a Liesel vypadali, ale klidně bych se bez toho obešla. Vyprávění naruby, tedy přeživších o smrti, ale smrti o ne-přeživších bylo v knize mnohem jasnější, ve filmu vyznělo polopaticky. Přidám jednu * za to, co jsem pochopila až v knížce. Některé příběhy, které v literatuře dosáhnou takové dokonalosti, se vážně na plátno přenést nedají.(28.1.2014)

 • Marator
  *****

  Drsný příběh z druhé světové války. Je toho natočeného dosti na toto téma, ale Zlodějka knih má přesto co nabídnout. Ať už jsou to neokoukané tváře, výborná Emily Watson, hudba, výprava, zvuk a v neposlední řadě zajímávé anglickoněmecké původní znění. A to vše komentuje temný vypravěč. Až se z toho oklepám, pustím se do knihy.(4.2.2014)

 • zed.
  ****

  škoda, že kniha sa nedá naozaj sfilmovať....(5.2.2014)

 • kubas369
  *****

  Malý zázrak(28.2.2014)

 • Veniss
  ***

  Průměrný příběh, ve kterém se neobjevilo nic, co už někde nebylo viděno nebo slyšeno. Neznamená to, že by se filmu nepodařilo vytřískat z vás nějakou tu slzičku. Jen je otázkou, jestli jste o to stáli. Bohužel celý film je postavený na emočních scénách. Herecké obsazení je hvězdné, a opět jsme tlačeni si okamžitě zamilovat tu překrásnou nešťasnou dívku, která by v reálu byla nejspíš podvyživená, zubožená obyčejná holka, takže pohled na ní by nebyl dvakrát velké terno. Proto z toho je spíš rodinný film než drama z války. Nicméně vypravěč smrt - to je geniální myšlenka, kvůli které si pravděpodobně přečtu román, který, doufám, bude lepší než film.(1.3.2014)

 • morris22
  ****

  Trochu smutný, přesto milý příběh o dívce, která se učí číst a propadá tak kouzlu psaného slova. Jen se mohli tvůrci rozhodnout, kterou řečí se bude mluvit. Chvíli němčina, chvíli angličtina a to vše klidně v jedné větě. Za mě poctivých 75%.(2.3.2014)

 • jasa
  ****

  I přes ten hollywoodský závěr - 76%, takže 4 hvězdy.(3.3.2014)

 • Forsetino
  ***

  Zbytečně natahovaný sentimentální příběh, který v závěru až nechutně gradoval. Už tam chyběl jen usmrcený králíček, který byl tím nejlepším domácím mazlíčkem. Velké zklamání.(4.3.2014)

 • Jack333
  *****

  Film na motivy stejnojmenné, skvělé knihy Markuse Zusaka. Bravurně natočeno, hrdinové jsou přesně takoví, jací jsou i v knize. Nebo mám ten pocit, a to i přestože bylo něco vynecháno. Duch díla tam však je.(15.3.2014)

 • gicous
  ****

  Na pozadí Druhé světové války, která tu a tam probleskuje do života hlavních postav, se odehrává citlivý a lidsky hezký příběh, jehož rámuje klidný a vyrovnaný hlas pana vypravěče. Čekal jsem větší příběhovou roli samotných knih, zmíněných v názvu filmu, jimž se film honosí. Knihy, mezi jejimiž řádky je pečlivě ukryta moudrost a smysl okolního světa hrají pouze okrajovou roli. Možná, že je to tak lepší, neboť Zlodějka knih tak není ochuzena o citlivost a emoční přesah, obsažených v hlavních tématech filmu, jako jsou přátelství, láska a lidská dobrota. Příjemní herci, jistá réžie a hezká hudba z tohoto filmu dělají moc pěkný divacký zážitek. 7/10(16.3.2014)

 • thomasnikrs
  ****

  Herecý balet, ale tyhle filmový konce....:-( ještěže jsem se díval sám...:-((3.4.2014)

 • Zombiepod
  ***

  Book Thief je filmom vskutku rozporuplným. Gýčové zobrazenie začiatku vojny prostredníctvom detského vnímania, v povrchnom životopise mladého dievčaťa. Film sám o sebe je krásny aj smutný zároveň, no dejovo sa nikam neposúva (čo je na svoju dĺžku trochu otravné). Atmosféra a spracovanie však v podaní sympatických hercov a príjemnej hudby zaručuje ľahké sledovanie pre široké publikum. Kŕčovité emócie sú v tomto prípade bez odozvy, kde sa podarila iba jediná - samotný záver. /60%/(27.4.2014)

 • R.O.man
  ****

  Dalsi dokaz o tom aka 2.svetova vojna bola . . . kolko krutosti, nasilia a bolesti . . . hlavna predstavitelka Liesel skusana osudom. Odlucenie od matky, novi rodicia, strata kamaratov. blizkych, a nakoniec aj soulmate-a . . . Kruta, ale pravdiva drama . . . az taka realna, ze by som ju radsej mozno ani nevidel.(17.5.2014)

 • veroniiiiika
  ***

  Musela jsem zapátrat po předloze tohoto filmu a o to víc jsem byla zklamaná - závěr filmu mi přišel, tak moc "šťastný", že jsem uvažovala a dokonce sebe sama přesvědčila o tom, že se jedná o biografii holčičky/paní Liesel. Upřímně jsem toho očekávala víc, tedy alespoň nějakou pořádnou zápletku o krádeži knih, jak už název filmu sliboval. 3*(3.6.2014)

 • speedy7929
  ****

  Prvé veľké plus bolo sprevádzanie rozprávača celým filmom, kde sme si mohli všimnúť, že šlo vlastne o smrť. Film som si pozrel s titulkami (mal som na výber aj dabing) a prišlo mi to dosť "amícke" a.k.a americké. Veľa slov bolo po anglicky a zrazu povedali: " Ja, Nein, Entschuldigung". Dosť mi to vadilo. Hlavný hrdina filmu malé dievča, okej v pohode. Dej filmu nebol tam žiadny veľký zvrat a koniec som predpokladal. Napriek týmto mínuskám dávam filmu 75%.(27.7.2014)

 • zubrik66
  ****

  Najprv som si prečítal knihu, ktorá ma úplne dostala. Škoda, že z filmu vypustili hlavného rozprávača - smrť, ale aj tak dobre spracované. Skvelý výkon pána Rusha. Aj počas vojny sa musí žiť. Obete sa nachádzajú nielen na frontoch, ale na obidvoch stranách.(7.9.2014)

 • Joppo88
  ****

  Okrem toho, že ide o námet 1000x použitý a neraz oveľa lepšie zvládnutý, tento film má - nedá sa to napísať inak ako - čaro. Okrem všetkých sentimentom nasiaknutých pasáží a klišé viet, je tam niečo silné, jedinečné, čo spôsobuje zimomriavky... Je to Hlas, ktorý zaznieva občas, v úvode a závere... a ....(7.9.2014)

 • JK77
  ****

  kruty zaver, ale ved vojna je uz taka(16.2.2015)

 • Pochtli
  ***

  Film neurazí, v podstatě mnohé už viděno v jiných. Neskutečně mě štval mix angličtiny a sem tam slovíčko německy (měli to dělat v jednom jazyku). Na konci už přestřelili totálně - po zásahu domu pumou silně pochybuju, že by mrtvolky vytáhli v jednom kuse, natož bez škrábanců.. A hřebík do rakve tomu dal apple, který tam musel za každou cenu narvat jeden z těch svých verglů.(16.8.2015)

 • Terezinka198
  odpad!

  Měním své hodnocení z 1* na Odpad!. Tento film byl pro mě opětovně ztráta času. Kniha mě už předtím nezaujala. Tomuto filmu jsem dala před 1* zřejmě z "pokusu ve mně probudit city při jedné ze smrtí". Ale nyní s odstupem času, když jsem to viděla podruhé, dávám Odpad! s čistým svědomím. Film mi nic nedal, jen mi knihu naprosto znechutil.(17.3.2016)

 • chrispe
  ****

  Moc pěkné zpracování příběhu od Markuse Zusaka. Hlavní představitelka Liesel na mě byla až příliš líbezná :-), za to Geoffrey Rush a představitel Rudyho mě doopravdy okouzlili (a to i přesto, že když jsem knihu četla, tak jsem jako Hanse viděla typově spíše někoho, jako byl například pan Plachta). Kdo by nechtěl mít tak laskavého tátu a být milován tak správných chlapcem, jako byl Rudy. Příběh je to naléhavý a přesto stravitelný pro povahy, jako jsem já. Výborné.(29.12.2016)

 • Tominni
  ****

  Malý velký příběh z druhé světové války, příběh Leslie, která se na začátku války dostane do nové rodiny. Na začátku neumí moc číst a psát, ale knížky se pro ní stanou důležitou součástí. Dalo by se říci taková hollywoodská verze musíme si pomáhat o ukrývání židů, ale má své osobité kouzlo. Někdy je hrdinství už jen to být lidmi. Každý takový film je dobrý pro připomenutí, co vše bylo možné a jak je to dneska vlastně prima.(29.12.2016)

 • dzberry
  ****

  Poetické vyprávění „hodného“ strejdy Smrtky o jedné malebné uličce, jejích obyvatelích a jedné zbytečné válce... Vhodné ku štědrovečerní večeři. Kdosi to tu přirovnává k Pianistovi...co do motivů to má sice leccos společného, ovšem rozdíl je zhruba stejný jako mezi trenýrkami a slipy – funkce stejná, estetický dojem a pocit sevřenosti značně rozdílný, v náladě, kterou oba filmy vyvolávají, by se to pak dalo přirovnat k cestě „do“ a „z“ práce... Dětští hrdinové podaření, Geoffrey Rush tradičně parádní... 3,5.(14.1.2014)

 • Facerr
  ****

  Půjčuje si knihy a nenápadně i srdce diváka. Aspoň v mým případě to tak bylo. Důležitý je slovo "nenápadně". Tenhle film jsem nejdřív po patnácti minutách vypnul, protože mě začínal pekelně nudit. Druhej den jsem Zlodějku knih dotáh do konce a musím konstatovat, že si mě pomalu, ale jistě omotávala kolem filmovýho kotouče, abych v závěru byl nalomenej na nějakou tu slzu. Pravděpodobně mi chybělo víc prostoru pro vypravěče v podobě smrti, ale na druhou stranu o to víc vyniklo každý jeho-její slovo. K tomu nechyběla hodně reálná atmosféra, výborný herecký výkony a "nenásilnej" děj. Přestože tady někdo zmiňoval vtipnost některých okamžiků, tak to za mě ani náhodou. Spíš jenom lehká úsměvnost, kterou dokáže vykouzlit jen opravdovej a hodně lidskej film, kterej divák dokáže dostatečně prožít ... a já si tenhle film prožil na plný pecky.(19.1.2014)

 • AdrianaLarman
  *****

  Dojemný snímek plný malých nedokonalostí, které ho ale naopak dělají o to kouzelnějším. Geoffrey Rush je výborný a Sophie Nélisse je pro mě největším překvapením, věřila jsem jí každé slovo. :)(20.1.2014)

 • danny.79
  ****

  Vždycky mě zajímalo, jak sami, prostí obyvatelé Německa, chápali 2. Světovou válku (chtěli ji? Ne? Proč?) a tento film mi dal celkem jasnou odpověď. Krásně mi také ukázal, kdo všechno se v této době bál, co všechno bylo postihováno a jak si tento politický režim moc vychovával mládež. Velmi silný příběh, příjemná hudba a skvěle zahrána hlavní role. Díky Emily Watson! Přesto nemůžu hodnotit plným počtem, a to ze dvou důvodů. 1. Postava vypravěče (smrti) působí v tomto filmu a v tomto provedení velmi kýčovitě a spíš mi připomíná úvod v trilogii Pána prstenů. 2. Ten slaďácký předvidatelný americký konec, ve kterém je dopředu jasné, že jeden z dvojice Max, Rudy musí zemřít, aby byla Liesel s tím druhým do konce života šťastná – kdyby film skončil o 5 minut dřív ve chvíli, kdy Liesel leží na ulici, a divák netuší, zda přežije, bylo by to 5*.(31.1.2014)

 • Zoidbeeland
  *****

  Krásný film, parádní film a silný zážitek...jen si myslím, že pro dokreslení té nejvěrohodnější atmosféy chyběla němčina. Za mě 8,1/10.(6.2.2014)

 • Looka
  *****

  100%(8.2.2014)

 • rigby
  ****

  Možná trochu moc dětský pohled, možná až moc hezké obrázky, možná až moc naivní, ale přesto silný příběh. Bohužel některá slova zůstala nevyřčena, a to filmu moc neprospělo. Přesto jsem spokojen z příjemného pocitu kvalitního filmového zážitku, který i když neoslnil, tak ani neurazil. V neposlední řadě také kvůli hereckému obsazení a velmi dobrým výkonům.(28.2.2014)

 • mArtinko5MB
  ***

  Nesmierne vyčerpaná téma, žiadne očakávania a ono to aj dopadlo podľa predstáv. Musím sa však priznať, väčšinu času som sa nudil, film ma vôbec nezaujal, hodnotím ho však objektívne (je kvantum horších :) ) 55%(6.3.2014)

 • godycz
  ***

  nikdy bych to nechtel zazit.(7.3.2014)

 • WoodoX
  **

  Film v podstate o ničom. A to doslova. Názov je vehementne zavádzajúci (ale na tom by ani nič tak nevadilo), no samotné pozeranie tohto snímku ma nudilo čoraz viac a neprestajne ma obletoval pocit, že sa pozerám na film z druhej svetovej vojny určený veku 9+. Malo to aj svetlé momenty, resp. svetlé záblesky, ktoré sa len ligotali a nakoniec aj tak zmizli vo vzduchoprázdne. Potešil aj jemný humor na tému Hitlera, no to len potvrdzuje moje predchádzajúce tvrdenie.(13.3.2014)

 • walmezak
  *****

  Někomu by se tento námět mohl zdát jako takové filmové klišé: Nacisté, 2. světová válka, holocaust. Ano, opravdu na první pohled se tak jeví. Ovšem tenhle film má v sobě něco mnohem víc a tím je krásná poenta. Vypravěčem je zde samotná Smrt, která čeká na každého a nikdo jí neuteče. Ať je to nacista, komunista, žid, ti všichni skončí v její náruči. Někdy se však najdou i takové duše, nad jejichž životem se i samostatná Smrt pozastaví a vyslechne si jejich příběh. - Originální zpracování filmu je dále umocněno neuvěřitelnými hereckými výkony snad všech postav ve filmu( obvzlášť pak Sophie Nélisse). Co mi ve filmu nejvíce vadilo? Snad jen občasné, ne příliš dokonalé, filmové efekty. Ty však v žádném případě nemohou zkazit nádherné a velice kladné dojmy z toho filmu. /95%/(16.3.2014)

 • klukluka
  ****

  Ten barvotiskovej styl vyprávění mi ze začátku moc nevyhovoval, přece jen jsem si už navykl na krapet ostřejší věci. Tohle bylo od A do Z spíš jak film pro moje děti - teď koukám, že to chybí v žánru rodinné, což je 1. chyba, 2. škoda, protože tenhle film má potenciál stravitelně a přijatelně dětem osvětlit 2. světovou válku. Nakonec se mi to ale moc líbilo, i když to byl dojáček, u kterého je lepší extra nepřemýšlet. Jak to myslím? Dojal jsem se třeba nad nerudnou matkou, kterou tolik rozněžnilo, když se chlap ve sklepě opět probral k životu. Je to reálné, aby se najednou tak změnila? I když - možná jo, taky měla najednou doma dítě, které třeba nebyla sama schopná přivést na svět, to ji taky mohlo vnitřně rozsvítit a najednou se to v ní prodralo na povrch. Melodrama, ale pěkně udělané. Hezké... :-)(23.3.2014)

 • nana071
  *****

  Jednoznačne jeden z tých lepších filmov zachytávajúci obraz doby pred začiatkom 2. Svetovej vojny. Film v divákovi nevyvoláva pocit odporu voči všetkým Nemcom, naopak vykresľuje beznádejný stav ktorý vojna a akékoľvek nepokoje prinášajú. Nie každý nemecký občan totiž sympatizoval s politickou ideológiou, ktorá vtedy panovala. Myslím že film by znel ešte dokonalejšie, keby bol v nemčine, i keď miestami som pochybovala, pretože to aj napriek tomu znelo dosť autenticky. A to že je hlavnou hrdinkou 13 ročná malá slečna už len dokonalo umocňuje dojímavý zážitok z filmu.(25.3.2014)

 • Ikedar
  **

  Většinou filmovou adaptaci s knižní předlohou nelze porovnávat. Jde o úplně jiný sport, viz. Shining (1980). Film Zlodějka knih, ale přesto trpí stejnými neduhy jako její knižní předloha. Domýšlivé klišé s vlezlými scénami a literárně morálními replikami, které jsou stejně umělé, jako celá podoba filmu.(28.3.2014)

 • Valkyra
  *****

  Příběh o malé zlodějce knih, které nechybí odvaha. Nenechá si od nikoho nic líbit. Na venek působí jako "malá potvůrka". Její skutečnou tvář odhalí její nový přítel Rudy. Jeho vzorem je (Jesse Owens) americký černošský sprinter, účastník letních olympijských her v Berlíně v roce 1936. Toto nadšení však nesdílí někteří straničtí stoupenci. Rudy nerozumí tomu : "Proč by nemohl chodit kolem přebarven za černocha "? Atmosféra "Křištálové noci " v listopadu 1938. Plamenné ideologické projevy o úsilí a cestě ke svobodě. Vzájemná sounáležitost pouze s němci a ne s židy aj. Nadšení z klamné interpretace slov propagandy se pomalu vytrácí s přibývajícími nálety. Ve vzpomínkách zůstává jen melodie z německé hymny („Deutschland, Deutschland über alles“ - Wikipedie)(27.4.2014)

 • terezka.zav.
  ****

  Jednu hvězdu strhávám, protože mi téma 2. sv. v. přijde už otřepané a řešené ze všech možných úhlů. Musím říct, že herečka, která ztvárnila Liesel se do příběhu náramně hodí. Už si brousím zuby na knihu.(12.5.2014)

 • Paulie26
  ****

  Velmi působivý příběh, výborně natočené. Co mě zklamalo, je to, že knihy a nápisy ve sklepě byli anglicky, za to o * méně.(14.5.2014)

 • Jas3
  *****

  Škoda toho odbytého konce..(17.5.2014)

 • Urgost
  ****

  80%(17.5.2014)

 • papadoce
  odpad!

  Toto je jeden z najhorších a najnudnejších filmov aký som za posledný rok videl. A zase som raz naletel na miestne vysoké hodnotenie. Bol by som lepšie urobil, keby som namiesto sledovania tejto kokotiny skúšal otvoriť chladničku pohľadom alebo učil lietať psa. Jéééžiš to bola fakt chujovina.(10.7.2014)

 • lobo87
  ****

  Jeden z top filmov z druhej svetovej vojny za posledné obdobie. Citlivý príbeh dievčatka (skvelá Sophie Nélisse) a jej pestúnskych rodičov (rovnako skvelí Rush a Watson) na pozadí blížiacej sa katastrofy. Napriek tomu, že filmom sa nesie pozitívna atmosféra, stále je cítiť, že sa stane niečo zlé. Príjemná, emotívna rodinná dráma... 75%(15.7.2014)

 • DENIROSIS
  ***

  ***1/4.(20.7.2014)

 • KeiGe
  ****

  Na první dojem to vypadalo na vyumělkovaný film, kde vás dostanou tak maximálně zlodějčiny velké oči. Ve finále ale dobrý, neškodný a oddechový film, který si drží "ještě nějakou úrověň" a má své určité kouzlo.(13.8.2014)

 • psynoxious
  *****

  jeden z tých filmov, ktorý by som si pozrel aj 3x a stále by som mal o čom premýšlať.. rozprávanie Smrti o jeho neobyčajnom stretnutí zakotvený v poznaní, že aj človek sa vie zachovať ako človek a že aj v miestach, kde prekvitá nenávisť, je možné zhliadnuť lásku(12.10.2014)

 • kitram71
  ***

  film asi není špatný, bohužel ale srovnávám s knížkou ... ta hloubka knižní předlohy tam prostě není(26.11.2014)

 • waltosin
  ***

  Opravdu silný příběh o válce a o lidech, co se mají rádi i když jsou štváni nacistickou propagandou. :) 60%(9.2.2015)

 • Vasyl
  ***

  Pěkný. Jenom dost pomalý a povědomý. A možná jsem mohl dat i míň, protože to skončilo před hodinou a jediná věc co mě napadá je, že z té malé jednou určitě vyroste krásná baba. Jo a strašně mě srala angličtina. Chápu že natočit to v němčině by znamenalo o dost míň vydělaných peněz, ale poslouchat hitlerjugend jak anglicky oslavují že se jde do války s Británií je hnus. Navíc dost lidí mluví s německým a hlavní hrdinka dokonce francouzským přízvukem, takže to vypadá jako uměle poangličťovaná, ale přesto nacistická německá vesnice.(17.2.2015)

 • rafix
  *****

  Nejlepší film který jsem dosud viděl.(19.3.2015)

 • Hvězdář
  ***

  Nápad zajímavý a určitě fajn, jen mi to přišlo dost nedotažené, nedomyšlené, neucelené... prostě spíš tak, hlavně aby to bylo líbivé a byly tam všechny možné události a situace, které by se tam daly nacpat. Místy poněkud naivní. Škoda. Efekty velká bída, obzvlášť exploze... Ale koukat se na to ještě dalo.(21.3.2015)

 • DZOUKR
  *****

  Začáteční vyprávění mi spíš připomnělo pohádku, než válečné drama. Nicméně film je pěkně natočený, ani trochu jsem se nenudila a předválečné i válečné Německo přiblíží dokonale. Zájemcům o 2.světovou válku rozhodně doporučuji. A ten konec... no, reálný. :-I(31.3.2015)

 • Domas88
  ****

  Tohle není můj čálek, ale je to úžasné a smutné a krásné, sice je to spíš na film na sobotní večer na pohodu a klid, v klidu se zamyslet a užít si to...(11.8.2015)

 • jarmik
  ****

  Mám rád silné příběhy, o to víc silné příběhy z války, navíc dětské... Herecky top výkony, ale celé mi to tak trochu kazil ukecaný vypravěč Smrt, který tam vůbec být nemusel, stejně jako zbytečný závěr.(1.1.2017)

 • Vikyy98
  *

  Tahle tématika mě už nudí. Neoriginální a kýčovité. Normálně bych přidal ještě jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že ani Pianista mě nijak nedostal, tak tohle je fakt ubohý pokus.(30.4.2017)

 • oli009
  *****

  Takové malé komorní drama o válce očima obyčejných lidí, které je mi ale daleko sympatičtější než kdejaký velkofilm až po okraj naplněný válečnou vřavou. Bez zbytečných vyšperkovaných frází nebo hrdinného přetvařování se nám ukazuje obrázek netradiční rodinky, jejíž nejdůležitější členkou se stává malá uličnice Liesel. Ačkoli faktem zůstává, že film těží především z fantasticky napsané knižní předlohy, pocit téměř dokonalého díla, který ve mě film vyvolává, je z velké části podpořen i precizní režií a skoro až k dokonalosti dovedenými hereckými výkony.(20.7.2017)

 • elanista1
  ***

  Podobne Pianistovi, len s akordeonom. Druha svetova z pohladu rodiny ktora ukryva Zida, nie je to nic noveho, tato tematika vsak dokaze vzdy zaujat a vyrazit dych.(11.1.2014)

 • Rodriguess
  *****

  Filmy z druhej svetovej vojny su vzdy zaujimave a casto aj naskakuju zimomriavky, krasny pribeh a ktomu brilantne zahrane.(13.1.2014)

 • psychohippo
  ****

  Od tohoto filmu jsem nečekal nic moc, spíš sladkobolnou podívanou, takovou tu americkou technikolorovou představu života ve válečné Evropě. A právě to jsem našel, ale v jaké podobě! Knižní předlohu jsem nečetl, ale rozhodně už chci. Pro mě je základem každého filmu, ostatně každého uměleckého díla, jakož i života lidí, dobrý příběh. Tady byl. Ano, pohádkový. Přesně tohle potřebujeme. Zrovna v dnešní době, která se době filmu začíná přibližovat. Ne, už nás neoblbuje ani tak politická propaganda jednoho Vůdce, ale i tak pozbýváme lidství, přestáváme číst a sdílet příběhy, mimo těch z palcových titulků (což je už skoro stejné jako volání Sieg Heil na náměstí u pálení knih). Takže příběh sedl. Když k tomu přidáte naprosto skvělé obsazení, herci svým charismatem přesně padli do rolí (Geoffrey Rush a Emily Watson zejména), v lidském rozměru těch postav se mi vybavily vzpomínky na Kachyňův Vlak dětství a naděje, což beru jako poctu. Slečna Sophie Nélisse byla tedy výtečná! I jeji kamád Rory - Nico Liersch, který film obohatil o kouzelnou postavu typicky árijského kluka, který chce být černý sprinter. Pro všechny naše dospívající děti a jejich rodiče by měl být film povinností: Číst! Vidět svět kolem jak příběhy a ty příběhy sdílet. Až do smrti i se smrtí (která je vlastně taky takový vyprávěč, jak nás naučil tenhle příběh).(16.1.2014)

 • Mates Hradecky
  *****

  Jednoznačně má srdcová záležitost. Dojímavý a hluboce lidský příběh ćetbychtivé siroty na pozadí událostí 2.svět.války. Znamenité obsazení-Rush/Watson korunuje i mladičká Sophie Nélisse. Zdařilá knižní adaptace netradičně vyprávěná samotnou Smrtí.(17.1.2014)

 • kacer4
  *****

  Vojnová téma ma nikdy príliš nebavila, či to bol Ryan alebo Čierna kniha. Ale toto bolo niečo nezabudnuteľné. Neuveriteľne krásny a dojímavý príbeh, v ktorom je minimum chýb. Niekoľko krát som mal čo robiť, aby mi slzi nezaliali oči. Zo začiatku som mal pocit, že to bude rozprávkový námet, ale časom som zmenil názor.(18.1.2014)

 • Alca
  *****

  Knížka je super a film taky, budu na to muset zajít ještě jednou, protože napoprvé mě to nadchlo tak, že jsem přijímala všechno, co mi bylo předloženo, naprosto nekriticky a s uspokojením. Zvládla jsem si všimnout jen jedné skvělé věci. Nádherné hudby.(19.1.2014)

 • lulu37
  ****

  Koniec (nechcem napísať, že záverečné bláboly) v podaní rozprávača znižíl hodnotu dvoch hodín napätia, citlivosti a veľkej myslienky.(23.1.2014)

 • Richie1
  ****

  Jeden z mála filmů, na který jsem vyrazil dříve, než jsem četl knižní předlohu. Asi proto ho hodnotím velmi dobře - nebyl jsem ovlivněn velmi oceňovanou knihou. Herci své role zahráli opravdu perfektně, nemám co vytknout. Šílenost té doby byla také velmi sugestivně znázorněna (z hlediska Němců samotných). Asi nejdojemnější scéna pro mě (knihomola) byla, když Liesel vstoupila do knihovny u starosty a fascinovaně zírala na to obrovské množství knih. Prožíval jsem to s ní. :-) Závěr byl trochu uspěchaný, scéna s Rudym holywoodsky přehnaná, ale jinak se mi film opravdu líbil.(24.1.2014)

 • ZG2013
  ****

  Čekal jsem větší napětí, zvraty, více emocí. Z takového tématu se dalo vytěžit mnohem více. Příjemný snímek, ale nijak se mě nedotkl.(27.1.2014)

 • natalie15
  *****

  Nemôžem inak, než dať Zlodejke kníh plné hodnotenie. Čím to vlastne je? Prekrásnym vizuálom, nádhernou hudbou? Vynikajúcimi, reálnymi hereckými výkonmi, tak ako dospelých, i detských predstaviteľov? Príbehom, scenériou? Skvelo napísanými postavami? Áno, pravdepodobne, no najmä však láskavosťou, ktorá z celého filmu srší. Zlodejka nie je len filmom o vojne, je najmä filmom o ľudskosti. O tom, že všetko čo vykonáme má zmysel, hoci si toho v danej chvíli nemusíme byť vedomí. O tom, že spolupatričnosť a ľudskosť môžeme vyjadriť jediným slovom, a to jediné slovo môže zmeniť mnoho - srdcia ľudí. Geoffrey Rush a Emily Watson boli vynikajúci pár, a Sophie Nelisse rozkošná a nevinná. No a zabudla som, smrť v podobe rozprávača, to som ešte nikde nevidela. Jej záverečný príhovor o ľuďoch, a o tom, ako sa čuduje, ako môže dobro a zlo existovať dokopy, v každom jednom z nás, bol skutočne na zamyslenie. Už dávno som nevidela taký krásny film, ľudský, a láskavý. 90%.(29.1.2014)

 • kleria
  *****

  Před filmem jsem četla knižní předloha a hodně toho zanechali, čím film nezkazily. Ale přitom mi trochu přijde, že tomu filmu něco chybělo, nedokážu přesně říct co, ale vím že nejspíš něco jo. Z hereckým obsazením jsem byla moc spokojená a atmosféra filmu byla taky skvělá. Moc ráda se na tento film ještě někdy kouknu.(7.2.2014)

 • Sgt.Tracnik
  *****

  Knížka se za film rozhodně nemusí stydět. Děsil jsem se toho, jestli je kniha zfilmovatelná, ale film se opravdu v rámci možností povedl. Výborné herecké výkony, Rush jako vždy perfektní, holt má štěstí na role.(24.2.2014)

 • metztlimoon
  ****

  Smrť ako rozpávač, Hitlerova matka a odchod Maxa. 'nuff said. 80%(28.2.2014)

 • Snakefinger
  ****

  Film nebyl špatný, proto taky 4 hvězdy, herecké výkony naprosto fenomenální, ale celkově tak nějak roztahané, někdy dost nudné pasáže, ale beru to jako historickou výpověď o nástupu nacistů k moci a života normální, obyčejné, bezpartajní rodiny a života v německém městě. Každopádně se velmi těším na knížku.(5.3.2014)

 • Celup
  *****

  Jakmile jsem zhlédla trailer na Book Thief, věděla jsem, že nejdřív musím stihnout přečíst knížku, než na to půjdu do kina. Měla jsem velká očekávání a jak to tak většinou v takových případech bývá, nebyla naplněna. Ačkoliv film zdařile vykresluje poměry v Německu během 2. světové války, čekala jsem něco víc. Hudba Johna Williamse, která bývá většinou zdařilá, nepřinášela očekávané emoce. Nejlepší herecký výkon podal Geoffrey Rush, a to bez debat. Mladičká Sophie Nélisse celkem obstojně ztvárnila Liesel Memingerovou, ale mojí nejoblíbenější postavou je Rudy Steiner a Nico Liersch ho převedl na filmové plátno velmi věrně a "THE BOY WHOSE HAIR REMAINED THE COLOUR OF LEMONS FOREVER" ukradl mé srdce. Ne-čtenáře knižní předlohy čekal na konci filmu šok a čtenáře zase dvojitý šok (kdo ví, ten ví).(5.3.2014)

 • MrFarmer
  ***

  Kéž by to nebylo tak pře-američtěný....Kdyby stejný film vznikl ryze v Evropě, věřím že bych sáhnul po vyšším hodnocení, takhle pouze lehký nadprůměr.(9.3.2014)

 • nefersobek
  ****

  Na filmu mi dost vadilo, že se v něm chaoticky střídá němčina s angličtinou, jak v mluvené formě, tak dokonce ve psané.... původně jsem v tom hledala záměr, což mě dost mátlo, ale zjistila jsem, že to žádné pravidla nedodržuje... s plným využitím němčiny bych byla spokojenější...(12.3.2014)

 • Solverino
  *

  Leštěný prd ve světě filmu! Milionkrát omílané téma války, židů a vůbec všeho okolo... Naivní zpracování vhodné tak pro američany. Po nějaké době to už začíná býti značně nudné... dost bylo 2WW, dost bylo holocaustu, na to už se dívat nechci! Jedna hvězdička za hlavní hrdinku, která je opravdu dobrá!(15.3.2014)

 • LucinkaSk
  ****

  Jednoduše a výstižně : cesty života jsou nevyzpytatelné.(24.3.2014)

 • aannemer
  ****

  Film milý, místy laskavý. Brilantní výkon G. Rushe i hlavní hrdinky. Jen ta němčina mi tam chyběla. V Německu se mluví německy, ne anglicky. Jenže to debilní Amíci zkrátka ignorují!(31.3.2014)

 • Big Daddy
  ***

  V zásadě nic nového pod sluncem. Asi největší síla filmu je jeho útok na city, což ale není moc dobrá zpráva pro méně sentimentálního diváka. Za další je velmi příjemné vidět Geoffrey Rushe a Emily Watson v obsazení jedněch z hlavních rolí, ikdyž scénář nemačká maximum z jejich umění. Scenérie, a to především ulice městečka, působí příliš studiově což by v opačném případě atmosféře jen prospělo.Význam názvu Zlodějka knih mi zůstal poměrně utajen, ikdyž ano, hlavní hrdinka měla ráda knihy:)(6.4.2014)

 • xcerm113
  *****

  Geoffrey Rush ("tatínek") a Emily Watson ("maminka") sehráli opravdu veliké role v malému příběhu. Knižní předlohu jsem nečetl a až to napravím, možná přijde update. Každopádně zlodějka knih je opravdu malý příběh jedné holčičky. Chybí tu dramatický zvrat, akce, hrdinství a ano, všichni už jsme viděli nejmíň milion příběhů o tom, že náckové byli prostě hrozný zmrdi.. ale i tak je tenhle příběh něčím jedinečnej. Ze začátku máte pocit, že nenávidíte všechny Němky a v druhé půlce zjistíte, že jste se šeredně spletli.. Nakonec, když přijde vypravěč (rozuměj smrt), dělí se diváci jen na dvě skupiny - ti, kteří neudrží oko suché a zatracený lháři. Zlodějka knih se mi tak líbila a i když dávam plnou palbu, vím že ten film není bez chyb. V první řadě máte pocit, že by se to nemuselo jmenovat zlodějka knih, protože o ty knihy tam až tolik nejde. Ta všudypřítomná angličtina dost kazí celkovej dojem. Pak role Maxe a role vypravěče jsou natolik potlačený, že jejich význam se trochu ztrácí. Takže přesto že má film přes dvě hodiny, strašně informací vám schází. Ale asi to není sranda udělat dobrou adaptaci takové knížky. Jen mě sere, že ten blonďák ostrouhal a ani tu pusu nedostal, kdežto Maxík - ten to vyhrál.. Mimochodem ta hláška "všichni zemřete" vyzněla daleko víc hustě, když se ve filmu objevila ta sekretářka z Kobry 11 coby prošedivělá maminka Rudyho - čas prostě neúprosně letí.(6.4.2014)

 • Kennedy_R
  *****

  Moc pěkně natočené. Jemný příběh na pozadí tvrdé reality války v nacistickém Německu.(18.4.2014)

 • Spoiler
  *****

  Velice doporučuji přečíst si stejnojmennou knihu od Markuse Zusaka. Myslím, že tato kniha bude mít v mém srdci svoje místo už napořád. No a k filmu: Percival vystihl úplně výborně atmosféru a nádherné prostředí. Na pět hvězdiček to asi není ale jsem ovlivněn výbornou knihou a nemůžu zkrátka jinak. Na závěr ještě něco k Geoffrey Rushovi. Naprosto v něm vidím toho milujícího otce, kterého popisoval Zusak ve svojí knížce. Nedoceněný herec.(23.4.2014)

 • VideoTuti
  ****

  Pořádná dávka válečného dramatu z pohledu dětské duše a smrti. Překvapivě působivý válečný film v který není pouze o hrůze války, ale i o lásce jednoho člověka k druhému. Herecký výkon Geoffrey Rushe stejně jako ve filmu Nevyšší nabídka je strhující. Emily Watson hrající nevlastní matku Rosy ukazuje, že za nepřístupným povrchem je dobrá žena - rovněž výborný výkon, stejně jak ve filmu Válečný kůň nebo Anna Karenina. Herečka Sophie Nelisse ztvárňující hlavní hrdinku Liesel, bude pro mnohé určitě stejně milé překvapení jako pro mě.(24.5.2014)

 • Mr_Corny
  **

  Je to rozprávka s prvkami vojny, priateľskej oddanosti, nespokojnosti s tamojším režimom... Celý film mi prišiel ako z produkcie Hallmark, preto som chápal účinkovanie Cariny Wiese aka Andrea Gerkhan z Kobry 11, no výskyt Geoffrey Rusha som nechápal. Dalo sa na to pozerať, ale skrz hmlu nereálnosti, bezchybnosti, presladenosti by som si to viackrát už nepozrel. Okrem toho, pointa používania angličtiny s lámanou nemčinou a naopak mi totálne nešla do hlavy.(11.7.2014)

 • B3njamin
  **

  Ten film mi přišel naprosto o ničem, strašně zdlouhavé a děj nic moc. Nicméně Sophie Nelisse to zahrála skvěle, proto * *(27.7.2014)

 • Ghely
  *****

  Citlivě zasazený děj postavy děvčete Liesel do druhé světové války se špetkou humoru: ,,Náhodou, byla to nejlepší polévka, co jsem kdy zvracel."(11.9.2014)

 • blondboss
  *****

  Mám asi slabosť na podobné filmy, ale Zlodejka kníh je nádhernou ukážkou toho, ako sa dá spraviť film aj bez toho, aby sa kládol dôraz na krv a akciu, čo sa v mnohých vojnových filmoch stáva. Krásne a realisticky zobrazené Nemecko z čias bojov druhej svetovej vojny s dôrazom na hodnoty ľudí, ktorých v tom čase bolo málo. Sophie Nelisse to zahrala na svoj vek neskutočne a mnohé terajšie herecké stálice sa môžu len diviť. A okrem toho oplýva veľkou charizmou. Skrátka rodí sa nová hviezda filmového plátna. Až na pár nedostatkov veľmi kvalitný film. Oplatí sa pozrieť. 85 %(20.9.2014)

 • Adigiotto
  ***

  99 % Nemcov neskrývali v pivnici Žida.(21.10.2014)

 • Hladho
  ****

  Další příběh, který se mi vtiskl do duše. Nevím, jestli jsem jediný, ale od tohoto snímku mám rád šťastné konce... Musím dát velké plus hudbě, kameramanovi, hereckým výkonům a kostýmům. Za mě - 85%(1.2.2015)

 • PamelaJJK
  ****

  Jak vcelku mile vyprávět o nehezkých věcech se dozvíte právě ve Zlodějce knih. Neobyčejně obyčejný příběh jedné dívky, kterých jsou kolem nás tisíce a přesto je zajímavý a přitažlivý a i přes hodně volné tempo diváka zaujme a nedovolí nudě se vůbec přiblížit. Místy mi trošku vadila překročená hranice sentimentu a drobné prohřešky proti logice. Vadilo mi i příliš okaté tlačení na pilu, aby se tvůrcům povedlo ukázat, že ne každý Němec byl špatný. Na druhé straně byl film prodchnutý lidskostí a opravdovostí a nepostrádal duši. Když k tomu přičtu parádní obsazení, hlavně trio ústředních postav - Sophie Nélisse, Emily Watson a skvělý Geoffrey Rush, tak je výsledek jasný a dávám čtyři hvězdy, vy čuňata...(16.2.2015)

 • kolodej1
  ****

  takových podobných variací na téma druhá světová válka jsem viděl už celou řadu. Stejně se mi ale další a další příběhy dokážou dostat pod kůži. Je to tím, že se jedná o tak dramatické a silné téma, že to každý příběh umocní a nedává moc prostor banalitám. I tento příběh, soustředěný na osudy několika lidí uprostřed války, měl svou sílu. Film na mě opravdu zapůsobil. Jen v některých momentech, především v první polovině, by si film zasloužil trochu sestříhat, některé pasáže byly trochu zbytečně natahované. FIlm by získal větší hutnost a intenzitu. Nicméně jako celek film zcela jistě obstojí a stojí za vidění(18.2.2015)

 • Jana548
  *****

  Děvčátko které si jde za svým a čte knížky i když by nemělo. Skvěle znázorněná doba za A. Hitlera. Konec mě překvapil a dojal. Úžasné dílo.(1.3.2015)

 • MirkaP
  ***

  Musíme si pomáhat mě dostalo víc.(18.4.2015)

 • megajalec
  **

  Film o tom, čo sme tu už mali x krát. Zavretý žid v pivnici, zloby fašistického Nemecka...Navyše, Zlodejka kníh nemá nejaký výrazný dej, skôr je akousi zbierkou udalostí, ktoré s stanú jednej rodine a na jednej ulici počas obdobia zopár rokov. Najlepšia scéna bola pálenie kníh pri starej nemeckej hymne.(21.4.2015)

 • Leegy
  ****

  Ze začátku mě film moc nezaujal... Dokonce jsem koukala na čas, jak dlouho do konce... Jenže pak mě pohltil a konec mě chytil nehorázně za srdce... A jestli někdo říká, že filmů s podobnou tématikou už bylo mraky, já říkám že takových filmů není nikdy dost, protože po každém z nich si uvědomíme, jaká je válka svině...(31.8.2015)

 • Gortyna
  ***

  Nevím proč, ale nemůžu se nějak ubránit dojmu, že knížka bude asi lepší než tenhle jistě kvalitní film.(18.11.2015)

 • PozorGranat
  ****

  Svět války dětskýma očima; svět plný krutosti, nespravedlnosti, smutku, ale i radosti a úlevy. Zajímavé však je, že děti se na tento film dívají z jiného úhlu pohledu než dospělí, řekl bych více jako na pohádku, než na válečné drama. 4/5(21.1.2016)

 • Cody1
  *****

  10/10(12.7.2016)

 • EMIRATESxP
  ****

  Pekný film ale vnútorne nenapĺňajúci, miestami až utrpenie pozerať. 70%(11.8.2016)

 • SteveK
  **

  Zlodějka knih bude ve filmu krást pouze deset minut. Vizuálně krásné, charakterové rozporuplné a dějově plytké. Zlodějka knih vám bude od začátku držet hlavu pod vodou a nutit vás si okamžitě zamilovat ústřední charaktery. Bohužel film neudrží pohromadě povrchní nudná zápletka a pár dobrých scén (sklep, záchrana deníku). Je zde pár scén a dějových linek, které jsou nedotažené či úplně ignorovány. Takto si z vás Zlodějka knih snaží dělat panenku, kterou třepe, dokud nevidí slzy.(1.9.2016)

 • ill
  ****

  Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."(9.10.2016)

 • ssarka
  ****

  plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla..(30.10.2016)

 • ardeas
  ***

  Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších.(19.11.2016)

 • brasek
  ****

  Snímok sa môže pochváliť slušným príbehom, postavy sú sympatické a myslím si, že aj herecké výkony sú veľmi dobré. Samotnú pointu sme už niekoľkokrát videli a preto snímok automaticky nie je predurčený k úspechu vo svete filmu.(29.12.2016)

 • Dampfer
  ****

  Jedna z knih, které pro mě představují snad to nejlepší, co jsem zatím mohl na papíře prožít, je předloha tohohle filmu. Tím pádem jsem měl velký strach z toho si snímek někdy pustit, na druhou stranu jsem se snažil strach ze zklamání překonat a uvidět příběh Liesel a Maxe na plátně. Provedení je to skvělé. Geoffrey Rush a Emily Watson jsou brilantní a přesně vystihující postavy z knihy. Melancholická milost, která prostupovala každou stránku Zusakova příběhu je patrná i z každičké minuty filmu a celkový dojem před závěrečnými titulky se přibližuje tomu z poslední strany knihy tak moc, jek jen to film podle skvělé knihy může dokázat. Tenhle tam malý dojemný příběh o "hodných" Němcích a překrásné lásce ke slovům a knihám, bohužel napadanou jako mnoho jiných lidských ctností nacistickou zrůdností, je klenůtkem, který stojí za pozornost. Ta místy "cukrovatost" je víc než odpustitelná a kdo chce, nechá se dojmout. Jedinou výtku mám snad jen k mužskému hlasu Smrti, v knize to pro mě vždy byla žena. Bránit spokojenosti mi to však nebude.(1.1.2017)

 • Saxos
  ***

  Válečná doba v prožitcích školou povinné dívenky, jejich vrstevníků, ale i civilního obyvatelstva v městečku nacistického Německa, vše komentováno panem smrťákem. Nedivím se nominaci na Oskara za hudbu, protože ta k filmu opravdu seděla.(28.1.2017)

 • BOURQUE
  ****

  Ďalší film z obdobia II. svetovej vojny, čiastočne zameraný na zločiny, spáchané nacistami. Zaujímavý a srdcervúci príbeh, kde pre dievča kniha a čítanie znamenajú útočisko pred hrozbami obdobia. Na konci som takmer neudržal slzy. Jedna z najmilších rolí pre G. Rusha. E. Watson stále ukazuje, že je herečka mnohých tvár. Hudba od J. Williamsa nemá ani tú najmenšiu chybu. Osobné hodnotenie: 84% (****) (13.2.2017)

 • demovka
  ****

  Ve stejné době, kdy jsem četla knihu, jsem zhlédla i film. Oboje bylo kvalitní a doporučuji. Akorát to není tak hluboké dílko, jak je prezentováno. Film hraje na city. Sdílíme život s opuštěným dítětem, přísnou nevlastní matkou a hodným nevlastním otcem. Pozorujeme přežívání ve sklepech, kradení knih u bohatých, řešení konfliktu, když na to přijdou a následně bombardování. Trochu se liší hlavní zaměření. V knize se opravdu řeší, že hl. hrdinka krade knížky, ve filmu se více zaměřují na opuštěnost hl. hrdinky. Celkově tedy hodnotím 70%. Po krátké době si z knihy i z filmu pamatuji velmi málo.(21.5.2017)

 • zampano
  *****

  tak nevím, jestli je to pohádka pro dospělé, nebo drama pro děti, každopádně mě si film naprosto získal (možná proto, že jsem stále tak trochu obojí). skvělé herecké výkony a hudba johna williamse. jediné, co mi trochu lezlo na nervy, byla jakási zvláštní "germenglish", o kterou se herci snažili.(5.8.2017)

 • marek29
  ****

  Ano mainstreamovka, ale nic hollywoodského s klasickým scénářem. Ano film je o intelektuálce, které knihy obohatí život a kdo z nás vlastně čte? Ano válečný film z Německa, ale nic co by napovídalo vývoj děje. Objevil jsem film uz ohodnocen na 4 a asi to tak i nechám. Přesah na 4 to má leda ve své myšlence v poslední minutě filmu, což je na 5 hvězd málo jasný pane :)(26.11.2017)

 • anti.rybka
  ***

  Hudba nemá chybu, ale jinak pro mě film dost pokulhává. Scéna, která měla donutit diváky plakat mě spíš rozesmála a jak už psal honajz dá se dopředu odhadnout, kdo se jak ve filmu promění a vlastně co se stane. Takže dávám 3 hvězdy za hudbu a za to, že jsem nečetla knižní předlohu.(27.11.2017)

 • zigy
  ****

  Vyprávěno tak citlivě a s láskou k dobrým lidem, jako kdyby to natočil Kachyňa....bohužel ve válce se ti zlí lidé dostali k moci a způsobili mnoho bolesti. Holčička a její válečný příběh, plný poznávání světa a válečných strastí, hodně smutný, ale lidský. Jen trochu monotónní a se sklony k bezvýraznosti. Na konci však jedno oko nezůstane suché. A kdo byl sakra ten vypravěč?(30.11.2017)

 • xzajox
  *****

  Úžasné. Skvelý zážitok víru citov. Krutá doba opísaná z nežného pohľadu dospievajúceho dievčaťa. Správna atmosféra snímku prišla v prvých sekundách a ostala tam až takmer do konca (ale o tom neskôr). Vďačí za to symfónii výborných a uveriteľných hereckých výkonov hlavných postáv, hudby a zvukov v pozadí. Výber hercov bol trefný. Tématika pohľadu na WW II z uhla Nemeckých dedinčanov tiež zaujala a bola skvele spracovaná. Naposledy som niečo takéto cítil pri čítaní "Na západe nič nové". Nakoniec ešte kvitujem skvelý nápad, dať úlohu rozprávača cynickej Smrti. Ak zvažujete ísť na to do kina s niekym blízkym, neoľutujete. Vyčítať môžem to, že dievča hrala jedna herečka, pričom mala zostarnúť o 6 rokov. Ale najviac to pos**li na konci s tým jabĺčkom. 94% Skvelé.(14.1.2014)

 • hajner
  ***

  Jeden z tých slabších potenciálnych snímkov v tomto období. Ale sto ľudí, sto chutí. Ale vykreslené to bolo výborne aj prostredie a ani postavy neboli zlé ale nebavil som sa pri tom a nedokázal som sa do toho akosi vcítiť a prežívať to. Chýbala tomu väčšia hĺbka.(15.1.2014)

 • pafka
  *****

  Skvely dej a pribeh, ktery jak plyne, zacnete s figurami zit a bojite se, aby to jen tak neskoncilo. A tohle umi malo ktery film. Ja byl smutny, ze film skoncil. Oblibil jsem si styl vypraveni, kameru, herce, proste kde co. Hlavni predstavitelka je talent, jak ma byt a o to to bylo lepsi, kdyz mela vedle sebe tak skvele herce (Rush, Watson). Skvele, skvele. Dlouho me zustane tenhle snimek v hlave.(17.1.2014)

 • MartinSTFC
  ***

  Jaké je to žít v tak hrozné době, to vědí pouze lidé, kteří něco takového zažili. Těžko říci, jak bychom se chovali my. Já vím jedno jistě. Já bych se choval tak, abych se po letech mohl postavit sám před svůj vlastní odraz v zrcadle a být hrdý na to, co vidím. Film ukazuje život obyčejných lidí v nacistickém Německu. Né fanatiků, avšak ani né flegmatiků. Lidí, kteří prostě jen chtějí žít poklidný život, a celý Hitler a jeho slavné Německo jim je přesně tam, kam slunce nesvítí. Samotný příběh Liesel a její adoptivní rodiny mi nepřišel nijak zvlášť silný, ovšem role Emily Watson byla vskutku vydařená. I konec mohl skončit zajímavěji, ale neskončil, tedy alespoň ne pro mě. Filmu by určitě prospělo, kdyby nás seznámil více s Lieselinou původní rodinou, tím pádem by si divák vytvořil i silnější pouto k hlavní hrdince, avšak ani to se nestalo. I přesto byl však film povedený, a mně se líbil. Myslím si, že lepší tři hvězdy si zaslouží.(26.1.2014)

 • pesbara
  ****

  moc příjemná věc s takovým pomalým a dlouhým rozjezdem, ale ke konci graduje a graduje. Je to takový skoro český film svou atmosférou a hodně se to podobá Musíme si pomáhat. Přiznám se, že jsem ještě neviděl film, kde je vypravěčem MO smrt a dělá to velmi dobře a poeticky:o)(30.1.2014)

 • Nemain1987
  *****

  Na tenhle film mám jen jediné slovo: WOW. Když jsem do toho kina šla, očekávala jsem doják u kterého si vybrečím oči. V tomto ohledu mě rozhodně film nezklamal a 2/3 filmu se mnou prořval i zbytek osazenstva hlediště, včetně těch nejdrsnějších chlapáků. Film mě nezklamal ani v ostatních ohledech... Dobře vymyšlená zápletka, dobře zpracovaný a rychle ubíhající děj bez zbytečného natahování, dobře zpracované dialogy a i postavy jsou zahrané zcela věrohodně. Netradiční vypravěč v podobě smrti je jakousi třešničkou na dortu... Jediné co mě na celém filmu trošku vadilo je konec (což je ale asi jen můj subjektivní dojem věčného romantika). Film mohu vřele doporučit a na cestu do kina přidávám jednu radu: Nezapomeňte si vzít dostatečné množství kapesníků. Budete je potřebovat.(1.2.2014)

 • adambejsovec
  ****

  Nejvíc mě na celym filmu mrzí, že jsem nečetl knihu. Teda chystám se na ní, ale zkrátka jsem ten film viděl dřív než jsem stačil přelouskat předlohu a teď jsem trochu na vážkách. Každopádně se mi The Book Thief hrozně líbil, víc než bych si myslel kdyby mi někdo zevrubně řekl o co jde a co se v něm děje. Jediná věc, kterou bych tomu trochu vytknul, ale to je hodně specifický u mě, je fakt, že se celej ten film tváří hodně reálně, myslim co se týče okolností, doby a tak podobně a (nechci být konkrétní a kazit to) je část závěru, kdy je Liesel ještě malá. To i v celym tom sladce naivním, ale hezkým nádechu působí prostě jako kýč nad kýče. A znovu opakuju, že naivita celýho toho filmu mi nevadila vůbec, spíš naopak. Celý je to hodně lidský a hodně hezký. Neřek bych, že vyloženě oddechový a to je taky dobře. Jen to chvílema je až moc, jako by se prostě tvůrci chvílema nemohli rozhodnout, jestli se teda koukáme dětskýma očima na vážnou věc a nebo to chceme udělat přeslazený. Ale to je prostě můj problém. Jinak jsem nadšenej. Moc se mi líbí to zkloubení německýho přízvuku a slov a angličtiny a moc se mi líbí výkony herců. Především Lieselini rodiče jsou skvělý a ona samozřejmě nezměrná, i když pominu fakt, že je jí třináct nebo kolik. Věřim tomu, že kniha tomu dá zas o něco víc a moc se na ní těšim. A jsem zvědavej zároveň. Pro každýho, kdo chce vidět milej film, ale si v tom chce najít nějaký hodnoty a občas se trochu zamyslet nad "člověčenstvím" jako takovým je tohle moc hezkej a zajímavej film.(2.2.2014)

 • injoy
  ***

  Čekal jsem víc, chvílema jsem se nudil... a některé scény mi přišly zbytečné, strojené a těžko uvěřitelné...(2.2.2014)

 • Lord.Filipus
  **

  Příliš pomalé tempo v kombinaci s tím, že se ve filmu vlastně ani nic neděje, bylo uspávající. Navíc ani ty postavy mi nepřišly příliš sympatické. Čekal jsem něco víc.(2.2.2014)

 • Krokyno
  *****

  I přesto, že patřím spíše k fanouškům akčnějších děl, tento film mě doslova pohltil, krásně natočeno, atmosféra trefně vystihovala zfanatizovanou německou mládež, dětské nechápání války, ochotu i strach pomoci a taky kdo jiný by nás měl provázet filmem, jenž začíná i končí smrtí než smrt samotná? 5 hvězdiček!(4.2.2014)

 • wick
  ****

  Podařené válečné drama...z doby, ze které se zdá, že se už vyčerpala všechna témata, a proto tento originální námět zaslouží pochvalu. Zásluhu na tom má tradičně dobrý Geiffrrey R., zajímavý voice-over, ale zejména výborná Sophie N.(5.2.2014)

 • Ivuska71
  *****

  Zlodějku jsem četla, je to asi půl roku, možná víc. Dobře si ji pamatuju - smutné i veselé vyprávění, velmi silné a zajímavé. Vyprávění z pohledu Smrti. Kniha byla výborná. Smutná, surová, zvláštní, jiná a hlavně poctivá. Nějak jsem v ní brala vše, jak přicházelo a byla jsem s tím smířená. Film mě mnohem víc zasáhl. Hrál na city a to u mě funguje. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, je to prostě tak.(11.2.2014)

 • tereza.k
  *****

  knihu jsem nečetla, takže neporovnávám. Fil jako takový mě nadchl a vlastně ani nevím proč. Zajímavá byla starostovo žena , celkově vedlejší postavy měli charisma a nebyly jen do počtu. Je to asi miliontý film o druhé světové, ale ukazuje, že i během války se dál žilo, na což v jiných filmech nebylo místo, asi pro to u mě zabodoval.... ..... dneska jsem to viděla v češtině, mám ráda náš dabing opravdu jo, ale co provedli s timhle je trestuhodný, všechno dobrý... ale co Lisel.. z oduševnělé postavy je ukníaná a hloupá holka, která mi je protivná stejně tak jako její macecha... to je taky hrozný... škoda...(16.2.2014)

 • jarmil8
  *

  Čisté řemeslo a... vznešeně trapná nuda.(21.2.2014)

 • LaaN93
  *****

  Celý film na 1* :-)(28.2.2014)

 • maco19
  *****

  Už od začiatku som vedel že to bude krásny film. Filmu nemám čo vyčítať. Skvelý dej, herecké výkony, hudba. Malá zlodejka kníh v pestúnskej nemeckej rodine skrývajúca žida počas druhej svetovej vojny. Strach, neistota a všadeprítomná smrť ktorá je sama vyprávačom filmu. Smrťou to začína a smrťou to končí. Smrti nikto neutečie aj keď sa akokoľvek snaží. Film nás zavedie do nacistického nemecka. Uvidíme pohľad obyčajných ľudí na druhú svetovú vojnu od začiatku až po koniec. Čo si myslia deti o svojom vodcovi ? Ako chápu vojnu? Hitler sa chystá dobyť Moskvu. „Svet sa zbláznil, ale čo veď my nevyhrávame? " Jediné mínus filmu je angličtina zasadená do filmu. Liesel nevie čítať ani písať. No za nejaký čas už číta knihy v angličtine. Dávam 95%(1.3.2014)

 • ivanlaris
  ****

  Celkom obstojné...(10.3.2014)

 • david666
  ****

  Příběh, který i přes dobu, ve které se odehrává na Vás dýchne pohodu a krásu. Díky hereckému obsazení je na co se dívat i přes místy patetické scény a dialogy.(17.3.2014)

 • mira007
  ***

  Můj šálek kávy jako fandy filmů s tematikou období II. světové to moc není, ale je pro lidi, co mají rádi dětskou poetiku vidění nevidění zla, tak jako Chlapec v pruhovaném pyžamu. Řemeslně solidně natočené, dobré herecké výkony , výprava fajn, ale pro ty co hledají něco jiného, tak můžou zkusit v tom filmu najít Simira z Kobry 11 , já tam zahlédl jen Andreu.(19.3.2014)

 • Kovcaaa
  ****

  Knihu jsem nečetl,ale byl to krásný pohled na válku ze strany občanů fašistického Německa a Geoffrey Rush opět excelentní.Na konci jsem měl na krajíčku.(19.3.2014)

 • TOPmoovie
  ***

  poeticky pribeh, o smrti muzskeho rodu. kvoli tej rozpravkevej tvari dievcatka, si to pozrite.(22.3.2014)

 • Poga
  ***

  Veľmi príjemný film, ktorý môže stavať hlavne na hereckých výkonoch. Menovite Geoffrey Rush a Emily Watson, a mladunkej, šarmantnej Sophie Nélisse. Hlavne vďaka nim je film dopozerateľný až do konca, nakoľko scenár neoplýva dramaturgiou. Je tu nastolená základná premisa, ktorá sa bohužiaľ nikam ďalej nevyvíja a neposúva nám príbeh a tak po prvej, vcelku pútavej tretine filmu, vlastne nemáme moc na čo čakať. Pekné obrazové a výpravné spracovanie (aj keď skôr to radím do kategórie dobrý televízny film) podporené Williamsovou príjemnou hudbou. V skratke: Pekný televízny film, ktorý nám však neprinesie nič nové. Lepší priemer, 60%.(24.3.2014)

 • fabregas1
  ***

  Scénář a herci jsou na velké úrovni, dobrý film.(31.3.2014)

 • vorel999
  ****

  Moc pěkně povedený film, ve kterém se mi moc líbil Geoffrey Rush, který patří k opravdu nej hercům. Sophie Nelisse také moc pěkně zahrála a hrozmě mě ze začátku srala ta matka, která jí neměla ráda a jak tam pak přišel ten žid, tak mi připadal jak ňákej úchyl na Liesel. :D. Moc pěkná atmosféra, ale na knihu, kterou jsem již četl to bohužel nemá. Skvělá hudba a naprosto netypické vyprávění paní smrtky. Trošku mi vadilo, že němci umí tak skvěle anglicky, ale pan Rush asi německy neumí no :D Samozřejmě naprosto skvělý příběh. Dávám 80%(5.4.2014)

 • migl
  ***

  Pripomína mi to príbeh z produkcie Hallmark(u).V nespočet krát omletej téme o nezmyselnosti a krutosti 2. svet. vojny nič prevratné sa nekoná,ale nemení to nič na fakte že je to celkom dobre pozerateľný film.Ten záverečný do očí bijúci product placement je trapný,záverečná scéna na spomienkové fotky z tej doby a medzi tým monitor z veľkým logom apple(8.4.2014)

 • m.arta
  *****

  Musím říct, že pustit si tento film na nedělní deštivé odpoledne bylo to pravé. Příběh plný lásky a odhodlání. Takové filmy mě vždycky donutí přemýšlet a uvědomit si spoustu věcí, na které se v dnešní době zapomíná. Dostal mě vypravěč příběhu, nikdy by mě nenapadlo přemýšlet nad tím, jak si smrt uvědomuje, koho si vybírá. To mě naprosto dostalo. Celou dobu jsem řešila, jak to asi skončí...Doporučuji a řadím mezi své nejoblíbenější filmy.(14.4.2014)

 • pixie428
  *****

  O tomhle filmu jsem věděla už dlouho, ale nějak zvlášť mě nelákalo se na něj kouknout až když jsem z mnoha stran slyšela, že je to skvělý film, tak jsem se konečně rozhodla ho schlédnout. Díky Díky !!! za to :D Obsazení a celý příběh byl zkrátka a dobře skvělý. Herečka co ztvárnila hlavní roli mě okouzlila hned od začátku, nejen protože je tak krásná, ale její herecký výkon mě zasáhl natolik, že jsem u konce (nedá se říct ronila slzy), ale doslova brečela. Krásný film se skvělým obsazením a jedinečným příběhem.(24.4.2014)

 • Standey
  *

  Vlastně ani nemám co hodnotit, jelikož jsem se natolik nudil, že jsem zlodějku musel po půlhodině vypnout...(9.5.2014)

 • montel
  ****

  Německo 1938. Malá Liesel (Sophie Nélisse) přijíždí ke svým novým rodičům Hansovi (Geoffrey Rush) a Rose (Emily Watson), kteří ji koupili společně s jejím bratrem od jejich matky, která už je nedokázala živit. Bratr ale po cestě zemřel a tak se Liesel ocitá sama v úplně novém prostředí. Brzy se seznámí se stejně starým chlapcem ze sousedství Rudym (Nico Liersch), který veme Liesel poprvé do školy. Liesel ale neumí číst a tak se stane terčem posměšků. Se svým problém se svěří svému novému otci Hansovi a ten ji ve sklepě učí číst. Když jde jednoho dne Liesel s čistým prádlem do starostova domu, objeví zde obrovskou knihovnu, ze které začne krást knihy. Problémy ale Liesel a její okolí teprve čekají a to ve chvíli, kdy začne Hans s Rose schovávat na půdě jejich přítele, hledaného židovského chlapce Maxe (Ben Schnetzer) a Německo vzápětí vstoupí do války...Nádherný příběh malé holčičky, která se vinou velmi špatné nevlídné doby ocitá u cizí rodiny. Film má sice pomalejší rozjezd, ale snaží se příběh plně rozvíjet a seznámit diváky s těmi důležitějšími postavami. Druhá půlka filmu už je pak balzámem na duši, především díky hlavní představitelce Sophie Nélisse a jejím nevlastním rodičům, které bravůrně sehrála dvojice Rush-Watson. Kaňkou na krásném filmu je snad jen nepříliš dobrý český dabing a tak doporučuji shlédnout film v původním znění. 70%(20.5.2014)

 • whimsy
  ***

  nostalgia a vojna. melodráma hrajúca na city. tá angličtina to robila 1. neprirodzené, neuveriteľné; 2. nelogické - hlavne keď hlavná hrdinka použila nemecké slovo. príjemný film, ktorý môžete pozerať s celou rodinou - od malých detí až po starých rodičov. v takejto konštelácii dokonca môže vyvolať podnetnú diskusiu o vlastných zážitkoch z obdobia vojny, bombardovania (pamätám si, že raz som pozerala Narniu s dedkom a jeho na tom najviac zaujalo práve bombardovanie Londýna. počúvať o skrývaní sa deciek v pivniciach a hrobkách počas toho, ako sú na mesto zhadzované bomby, a počuť to z vlastnej skúsenosti človeka, ktorého poznáte, však môže byť pôsobivejšie a reálnejšie (v konečnom dôsledku aj emocionálne silnejšie - môžno práve preto, že nepatetické). a opäť sme pri tej spomienkovosti a nostalgickosti. tvári sa to ako dramatický rodinný film a ním to aj je. takže dostanete presne to, čo očakávate. len to malo byť v nemčine. (ale potom by v tom už nebola Emily Watson.)(10.6.2014)

 • Sitar1
  *****

  Nemám rád filmy z války proto, že po nich vždy nenávidím Němce, ale u tohoto se to nekonalo. Dal bych šest hvězd, ale nějak mi to tam kazilo to míchání nemčiny a angličtiny.(17.7.2014)

 • Molerat
  *****

  Protože to jde od srdce a vše jsem sledoval bez přivření víček, musím hodnotit arcidobře. Protože ač tenhle film možná podle ostatních není bůhvíjaký, mě arcisilně chytil za srdce.(31.8.2014)

 • Kassandra
  ****

  Moc super scéna byla, když Liesel zmlátila toho kluka :D Jinak moc krásný a dojemný film s neobvyklým vypravěčem, místy jsem měla co dělat :) "I want to grow up, before I die."(1.9.2014)

 • Zagros
  **

  Válečný film z pohledu dítěte, popřípadě dospívajícího? No proč ne. Ale ani v tom případě by to nemělo být tak naivní. Navíc mě hodně štvalo jakési podivné přestylizování, kdy červené vlajky nacistů svítily a zbytek světa byl pochmurně šedivý. Celé to bylo divně umělé a příběh mě taky do kolen nedostal. Na druhou stranu hlavní představitelé byli vybráni docela dobře a celkem se i snažili. Můžou si mezi sebe rozdělit dvě hvězdy.(10.12.2014)

 • Kozlowski8
  ****

  V Evropě zuří 2. světová válka. Dívka Liesel a její mladší bratr jsou odebráni od své matky - německé komunistky a mají být svěřeni do péče německé rodiny. Cestou k novým rodičům chlapec zemře. Liesel přes prvotní nedůvěru postupně nachází k manželům Hubermannovým cestu... Jediné drobné (a velice subjektivní) negativum, které jsem při shlédnutí filmu cítil, byl lehký pocit jakési strojenosti a svázanosti jako důsledek toporného režisérského vedení. Jinak už jenom samá chvála - za krásnou kameru, kulisy, kostýmy, za pěknou hudbu i za herecké výkony, které byť vesměs neměly punc mimořádnosti, rozhodně byly poctivě odvedené. Celkově výborný zážitek. 80%.(27.12.2014)

 • KikiNetka
  ****

  Jedna hvězda dolů za úplně zbytečné klišé. Dvanáctiletému chlapci vkládat do úst slova Miluji tě, mi přijde naprosto stupidní a za uši tahající!(5.2.2015)

 • robfi
  ***

  trochu moc doják na city, až se stanu afektovanou šedesátiletou babkou, tak to bude to pravé ořechové.(20.2.2015)

 • Great.Gatsby
  ****

  Knihu som nečítal čo teraz ľutujem ale film krásny. Smutný no nie sentimentálny, herecké výkony výborné(Rush je jeden z mojich obľúbencov). Najkrajší moment bola finálna scéna s monológom Smrti.(22.2.2015)

 • navel
  **

  Nevím jak kniha, ale tento film by mohl být synonymem kýče.(27.2.2015)

 • LencaN
  ****

  Nejspíš delší než by filmu slušelo, ale zase to hezky plynulo. Možná je právě Zlodějka knih filmem, který by měl člověk jednou za život vidět, aby poznal, že ne všichni Němci byli za válek, které rozpoutali, ti zlí, ti zabijáci, ti nacisti, kteří se jen vozí po Židech a vyvražďují davy lidí. Právě tady je hezky vidět, jak měli mnozí obyčejní Němci strach z bombardování, jak se neopovážili se vzepřít, protože by to stálo krk nejen je, ale třeba i celou rodinu. Trpěli hladem, ale přesto se uměli zamilovat, uměli snít, hrát si a udržet si nějakou tu lidskost pro nacisty nežádoucí. Co mi trochu vadilo to přepínání mezi jazyky. Tak buď to mělo být celé v němčině a nebo celé v angličtině. Takhle to vypadalo dost nekompaktně. Naopak se mi moc líbil vizuál. Super výprava a hlavně barevné kompozice. Ty rudé vlajky s hákovým křížem na omšelým rozpadajících se domech vypadaly jako vykřičníky, jako upozornění na něco zlého. Vypravěčem je smrtka. Sice je to trochu pesimistické, ale její postřehy byly trefné a celý film to svojí dětskou naivitou, romantičností a nadějí vyvážil. Ovšem je pravda, že konec jsem stejně obrečela.(3.3.2015)

 • Maki.K
  ****

  Hezké. Kouzelné...... A velice dobře vybraná hlavní hrdinka, která svou specifickou mimikou je naprosto luxusní. Jakoby po shlédnutí tohoto filmu měly knihy opravdu duši... :) Doporučuji :)(5.3.2015)

 • Rajca
  ***

  Napriek obľúbenému Geoffrey Rushovi a Emily Watson ma film nezaujal. Nepresvedčivý dej a vykreslenie postáv. Najlepšia asi len hudba. Nenáročný film k žehleniu :)(10.3.2015)

 • raru
  *****

  Asi už mäknem na staré kolená,ale tento film ma neskutočne dojal.Herecké výkony Sophie,Geoffreya a Emily,k tomu niet čo dodať.A ten príbeh...jednoducho fantázia.Znovu,zase a opäť som sa presvedčil,aké ja vojna SVINSTVO.A seriem na ostatné hodnotenia.Ešte som zabudol dodať,že to rozprávanie z pohľadu smrti bolo fakt originálne.(20.3.2015)

 • stuj
  ***

  Příběh civilistů z války. Koukat se dá. I pár silnějších scén se najde. Ale už si nepamatuju, jaké to byly :) Takže celkově jen obyčejný zážitek.(10.4.2015)

 • zeromen
  ****

  Pěkně dojemně natočený snímek z druhé svět. války. Výborní herci a krásným hudebním doprovodem. Jinak film celkově ušel i když tam mohlo být drobátko více scén s války.(20.4.2015)

 • bonovox
  ****

  Miestami podmanivý príbeh na pozadí vojny. A vhodný hlavne na dnešné posledné dni pripomenutia výročia 2. svetovej vojny. Veľmi dobrí herci, dobrý nápad zo smrťou ako rozprávača príbehu a pekný koniec. (ten zo súčastnosti). 7/10(10.5.2015)

 • Mark1983
  ***

  I když se film nakonec bude odehrávat v průběhu 2.světové války,řekl bych,že dobrá polovina,či předpolovina filmu je spíše předválečná a ten děj je spíš dramatický,než válečný.(28.5.2015)

 • Akatinka
  ****

  Senzační film. Já se teda na tuhle tématiku moc koukat nemůžu, ale i tak jsem to vykoukala a moc mě to nadchlo. Krásný děj, realistický. Výborně natočeno. A má to jednoho z nejzvláštnějších vypravěčů, co si ve všech filmech vzpomínám... :)(11.8.2015)

 • slamic5
  ***

  No knížka byla prej hodně dobrá, ale já ji nečetl a nakonec jsem se rozhodl pro film. A asi sem to neměl dělat. Dvouhodinová nuda.(23.10.2015)

 • Mr.Dude
  ****

  Knihu jsem četl, v době kdy už byl film, jakmile jsem byl tedy s knihou hotov, vrhl jsem se na filmové zpracování, a kupodivu jsem nebyl zklamaný, skoro všechny postavy mi sedly, Ovšem ty emoce moc ne, v knize mi to přišlo dojemnější.(25.10.2015)

 • Konev
  **

  Celý film plyne jako voda. Nejsou tam emotivní scény, že bych si musel jít pro kapesník, ale je tak nějak lidský. Až na ten úděsný dětský dabing hlavní představitelky a hlas Richarda Geera, který na mě mluvil z úst Geoffrey Rushe :-((1.12.2015)

 • Dosty85
  ***

  Pěkně natočené dílo pojednávající o strasti WW2 z pohledu německých občanů. Velmi smutný příběh, kterému ale chybí hlubší zápletka a napětí. Děj nikam nesměřuje, prostě jen plyne.(12.12.2015)

 • Pastelka..
  ****

  Osobně bych se na takovýto film nikdy nekoukala, ale byl mi doporučen. Vzhledem k tomu, že jsem už dlouho neviděla žádný pěkný film, tak tenhle stál za to.. Ano je smutný, aby taky ne, když je válečný. Ale jsou tam i veselé momenty, kvůli kterým jsem ten film dokoukala. Překvapil mě i výběr vypravěče, to bylo opravdu svérazné. Sice už se na něj asi znovu nepodívám, především kvůli té válce, tak jsem ráda, že jsem ho viděla..(7.2.2016)

 • adys.sp
  **

  Knihu jsem četla,a film byl docela zklamání.Spoustu krásných momentů z knihy mi tam chybělo,se ztvárnění postav jsem nebyla spokojená,kdybych neznala knihu,tak by mě film jako takový nebavil,vlastně jsem na něj koukla jen pro srovnání,a jak jsem řekla,byla jsem mockrát zklamaná.Ne že by byl špatně natočen,to vůbec.Ale ted mluvím o příběhu,a to bylo zklamání.Takže 2 hvězdy.(19.8.2016)

 • KraLuban
  ***

  Film s velkým, ale neproměněným potenciálem. Skvělé výkony hlavních hrdinů a pěknou výpravu zazdí slabý příběh. 60%.(5.11.2016)

 • JJaannee
  *****

  Za poslední dobu film, který mě bavil od začátku do konce. Film ukazuje i druhou stranu 2. světové války. Vykresluje pohled na válku očima dětí. I když vypravěčem je smrt. Hodně jsem si pobrečela.(29.12.2016)

 • Eliza
  ****

  Viděla jsem spoustu filmů s touto tématikou, avšak tento hodnotím jako jeden z nejlepších. Už jen ten úvod dokáže diváka zaujmout, "každý jednou zemře, nikdo nežije věčně"- koho by tohle nezaujalo, na úvod docela silné kafe. A jak silně film začal, tak i pokračuje až do úplného konce. Skvělé zachycení tehdejší situace v Německu, děti sborově zpívající s úsměvem na tváři nenávistné písně aniž by tušili, co se tím textem chce říct a koho vlastně oslavují- sladká nevědomost. Film končí dle mého názoru přehnaně tragicky, ale co se dá dělat, i taková mohla být tenkrát realita. A jak tragický byl mezikonec, o to víc byl konec naivnější. Příjezd americké armády už je jak z hollywoodské továrny, a setkání Liesel s Maxem je ještě naivnější, ale tak proč vlastně ne, těch tragédií jsme si na začátku užili dost tak proč to takto nezakončit.(2.1.2017)

 • Jard
  *****

  Jeden z najlepších filmov zameraných na obdobie 2. svetovej vojny. 90%(23.1.2017)

 • Ukrizku
  *****

  Tady je zbytečné poměřovat s jakýmkoli jiným filmem o válečné ambivalenci dobra a zla. Jinakost je ve všech ohledech jeho předností. Za mne nejvyšší hodnocení za silný zážitek z příběhu o hrůze bez hrůzných cákanců krve, o přátelství bez plácání po ramenou, o lásce bez sexu, o milosrdenství bez patosu a o smrti bez definitivy. Opravdu citlivý snímek s půvabnou Sophií Nélisse, v jejíž očích je mnohem víc než lze pojmout jednorázovou konzumací. A Emily Watson, geniální herečka, které věříte, že „není tak tvrdá, jakou se zdá být“ – skvěle zahraná Němka, pěstounka s neuspokojenou mateřskou potřebou. Nechápu doporučení od 15 let; není snad láska k učení, knihám a kultivovanému vyprávění pro děti inspirací a sounáležitost spolu s ohleduplností předpokladem prosociálního cítění?(5.2.2017)

 • Fraktální

  Nacistický film z pohledu dětí a z pohledu němců. Z mého pohledu něco netradičního. Je to film který je naprosto reálný a mrazivý ale díky vypravěči a stylu natočení působí tak nejak jako pohádka. Cítím trochu rozpor, vlasně nevím kolik mu mám dát, je to takové od hezkých 3* po slabších 5*(28.2.2017)

 • Drslw
  ***

  Bohužiaľ, melodramatické scény a hĺbavá hudba nenahradia dobovú atmosféru, o to viac, že autor predlohy sa narodil v roku 1975 a určite to tak nemohlo byť, ako si to (on aj my) dnes snažíme predstaviť... Taký Vlak detstva a nádeje je trikrát lepší.(14.5.2017)

 • tomkat
  ***

  Těžká věc, vymyslet nějaký neotřelý úhel pohledu na 2. světovou válku - ono i to ,,koukněme se na to okem obyčejných Němců" už tu bylo. Vzít to přes knihy a jazyk už ale zní slibně - a daří se: jen by se to dalo podle mého využít mnohem více. Třeba příště; za podívání tenhle kousek ale určitě stojí.(9.7.2017)

 • Joshua2121
  ****

  Píše sa rok 1944. Osamote vysedáva v zatuchnutej pivnici, dumá a píše. Slová, ktoré vytvárajú život, tvoria nový svet. Premieňajú myšlienky na skutočnosť. Vonku je zima a chlad jej otupuje zmysly. Zaspáva. Je to tá najhlučnejšia tichá noc akú doposiaľ zažila. Hluk sirén zaniká v rachote rúcajúcich sa domov a z nebies padajúcich diel skazy. Mesto zmizlo v prachu v priebehu pár okamihov a ten bez koho by život neexistoval, rozpráva svoj životný príbeh. Príbeh tak krutý, že by sám človek neveril, že sa dokázal naozaj niekedy stať. Príbeh druhej svetovej vojny.(16.1.2014)

 • gabimka
  ****

  Od filmu jsem nečekala nic, ale když jsem už přečetla knížku, chtěla jsem ho vidět. Příjemně překvapil. Herci nemohli být vybráni lépe, a i když se do filmu všechno nevešlo a místy byl trochu zdlouhavý, chytnul za srdce stejně jako předloha. Angličtina míchaná s němčinou umocňovala dojem autencity a vůbec mi nevadila. Smrt měla krásný hlas a mohla do děje vstoupit i častěji. Při čtení knížky mě trochu iritoval styl vyprávění a působil na mě dojmem snahy o efekt. Než jsem knihu dočetla, trochu jsem si zvykla a ve filmu to myslím po této stránce dopadlo lépe - podle mě byl přesvědčivější.(19.1.2014)

 • Valtrik27
  ****

  Asi nic, co by se muselo nutně objevit v nějakém výběru filmů bez kterých se neobejdete, ale na druhou stranu je to pořád záblesk kvality v té přehršli odpadu, co na nás producenti každý týden kladou. Nedojímá, spíš ukazuje laskavou stránku válečné reality. "Musíme si pomáhat" - jen graficky mnohem, ale mnohem, krásnější, a to přese všechny ty výbuchy jak vystřižené z Call of Duty a scény na zbořeništi, při kterých jsem si vzpomněl, že musím zase někdy na výstaviště mrknout na Marlodovo panorama bitvy u Lipan. 75%(20.1.2014)

 • Isognomostom
  ****

  Děkuju za spoiler hned na začátku. Děkuju za pěkný film. Děkuju za krásný příběh. Kde se dá sehnat knížka? A je v ní stejně charismatický vypravěč? :-)(21.1.2014)

 • Roches
  ***

  Sfilmovať nesfilmovateľnú knihu? Nuž áno, osekať, precediť, odfarbiť a dostaneme Zlodejku kníh. Zredukovaná na patetickú rodinnú vojnovú drámu stále zo mňa dostala pár sĺz, ale nenadchla. Chválim herecké obsadenie, menej sa mi už pozdávalo preskakovanie medzi angličtinou a nemčinou (už druhý film tento rok, v ktorom mi nejednotná jazyková forma kazila dojem, viď 47 roninov). Kniha patrí medzi moje obľúbené, preto zamrzelo vynechanie a pozmenenie niektorých úderných scén (minimálne "ako tatko učil Liesel heilovať" je jedna z tých, ktoré mi chýbali). Verdikt: smutnokrásny destilát výnimočnej knihy, z ktorej sa ale nepodarilo vybrať to najlepšie. Výsledný dojem je fádny. Domnievam sa, že tí, čo nečítali, to budú vidieť inak (či už ako srdceryvný doják alebo gýčovú nudu). * za herecké výkony (Rush, Nélisse, Watson), * za snahu sfilmovať knižku a * za hudbu. // Komentár užívateľa SLOTH vystihuje i môj pocit.(23.1.2014)

 • Jespa_k
  ***

  Zlodějce chybělo napětí, kromě matky žádná postava za roky! neprošla zásadním vývojem (časování bylo vůbec nějaké podivné), zmatení jazyků jak v Bábelu znervózňovalo. Filmařsky však šlo o sympatickou podívanou, Williamsova hudba neurazila, ale asi by se to obešlo i bez ní. Myslím si tři a půl, klikám tři.(23.1.2014)

 • maxieanne
  *****

  Tak dobrá, dám tomu těch pět hvězd. Ani jakožto čtenářka knihy a její milovník jsem nebyla zklamaná. Ano, kouzlo příběhu Liesel je pravě v jazyce, jakým píše Markus Zusak, nicméně film není rozhodně špatný. Herci jsou velmi dobře vybráni a všichni se svých rolí zhostili dobře, snad jen Rudy není tak kouzelný, jako v knize. Pár vynechaných scén je sice škoda, ale filmu jako takovému to neubírá a je pochopitelné, že to tak musí být. Nicméně mě trochu mrzel konec, loučení s rodiči a Rudym prostě nebylo tak úplně správné. Táta měl přijít na řadu poslední, prostě měl! A ona měla mluvit. A Rudy neměl žít. A pak ještě možná trochu moc dlouhá reklama na Apple... i když je fakt, že jsem se necítila tak zdrcená.(25.1.2014)

 • GH98
  *****

  Nejpůsobivější film, co jsem kdy viděl. Viděl jsem válečnáky, kde umřelo víc lidí, atmosféra byla ponurejší, ale tohle u mě zabodovalo nejvíce. O to víc je mi líto, že tu za pár dní uvidím komentáře některých rádoby kritiků a intelektuálů, kteří: a) najdou na něm milion chyb, b) budou pronášer řečičky typu: bylo to moc černé, moc bílé, zkrátka všechno špatně, c) vyčtou, že komín na domě pochází až z poválečného období ( jako třeba u Titaniku: Chyba ve filmu: Na lodi jsou malby až z roku 1917 - no to nikdo nerozdýchá!! - zamyslete se nad sebou a nebuďte ti, co si film přejedou 100x, a potom s výkřikem Ha, chyba! sem napíší, že knoflík hlavní představitelky je v další scéně otočen o 0,1 stupně. Já osobně film považuji za jeden z nejhezčích, jaký jsem kdy viděl. Výborně zvolené obsazení a výborný herecký výkon, atmosferická hudba a prostředí dělají z tohoto snímku krásný a zároveň smutný zážitek.(26.1.2014)

 • wewe
  *****

  Naozaj čarovný príbeh o tom ako sa aj Nemcom dostávala vojna pod kožu. Síce smutný príbeh, ale aj tak dokáže vyčariť úsmev na tvári. Veľmi sa mi páčili všetky charaktery filmu, najmä postava Rudyho. Skvelé herecké výkony, aj keď ich "hatlaninu" - nemčinoangličtinu som trochu nepochopila... Ale tento film sa naozaj oplatí pozrieť!(2.2.2014)

 • Icarrus

  Knižní předloha od Zusacse je naprosto geniální. Pro mně je to jednoznačně nejlepší kniha co jsem kdy četl. Přenést bezchybné knižní zpracování do filmu to je jistě tvrdý oříšek, se kterým se Percival úspěšně popral. Herecké výkony všech obsazených se mi líbily, především Sophie Nellise fakt válí. Smrtka jako vypravěč v knize bylo něco neuvěřitelně originálního a je škoda, že do děje nevstupovala ve filmu častěji ...... BTW nemůžu si pomoci ale ke smrtce mi více sedí uchraplaný hlas nějaké staré babky :)(3.2.2014)

 • len.tilka
  ****

  Ty kráso. Nechápu, jak to někdo mohl vydržet, nedala bych ani jeden den a Liesel už má ve svých 12 letech za sebou víc, než skupina důchodců dohromady. Ten neustálý stres, přesun, noví a cizí lidé, kterým máte najednou věřit, protože to někdo řekl - po nějaké době si na ně zvyknete, přijde nálet a poďme zase všechno znova - jestli máte nějaký problém, koukněte se na to a hned vám dojde, jak moc je malicherný. Geoffrey je neuvěřitelnej.! Z role v Pirátech se vyšvihnout na něco takovýho? Absolutně sem to nečekala. I nad Emily Watson musíte uznale pokývat hlavou. Kdo by nebyl protivnej, kdyby musel snášet to, co ona. A nakonec vypravěč v podobě smrti; nepopsatelný, dává tomu ráz originality a úplně jiný náhled. Bohužel, jak je to celé v angličtině, ztrácí to občas důvěryhodnost. Ta němčina tam prostě měla být.(12.2.2014)

 • Honzulik
  ***

  Zlodějka knih (Book Thief, The) - Zajímavý film pojednává o dvanáctileté Liesel (Sophie Nélisseová), která je odebrána své matce (protože tato je komunistka) a poslána na druhý konec Německa k náhradním rodičům (Geoffrey Rush, Emily Watsonová). S nimi prožije asi 7 let (do konce války), naučí se číst, krást knihy a opatrovat uprchlého žida.Film režíroval Brian Percival, který měl dosud zkušenosti především s televizní tvorbou ("Panství Downton") a nemá problém patřičně vést herce a sestavit scény do celovečerního filmu. Film vypadá příjemně výpravně a soundtrack je od samotného Johna Williamse Film má ale mnoho problémů, které - zdá se - pramení především z nevhodných rozhodnutí scenáristy, případně z nezfilmovatelnosti předlohy. K velmi bizarním rozhodnutím patří to, jak filmové postavy mluví. Film se odehrává v Německu a všichni jeho hrdinové jsou Němci. Jde o americký film, natočený v angličtině, tudíž by mi připadalo logické, kdyby spolu všichni mluvili normální angličtinou. Ovšem není tomu tak a všichni mluví sice anglicky, ale s extrémním německým přízvukem a s občasným "ja", "nein" nebo "und" místo "ano", "ne" nebo "a". A když se někdo naštve, začne nadávat stoprocentní němčinou. V některých chvílích to působí až legračně a připomínalo mi to mluvu "národních bocialistů" v této slavné scénce z britského venkova.... Uděluji 3*.(28.2.2014)

 • arowhill
  ****

  Rozhodně stojí za hlédnutí,snímek jako jeden z mála se nevěnuje válce jako takové ani propagandě.Zaobírá se obyčejným životem německé rodiny,která musela žít v takovým podmínkách které panovali přitom nepatřila ani ke střední ani privilegované třídě.Filmy o válečném tématu jsou notoricky určené a málokdy se zaměří na něco jiného než válečné hrůzy a osudy milionů zabitých.Nemám nic proti historii,ta je taková jakou ji lidé vytvořili.Na druhou stranu jsem rád že se někdo pokusil natočit i jiný úhel pohledu oné doby.(1.3.2014)

 • Dracconnis
  ****

  Bylo nebylo v jedné blízké zemi jménem Německo žila mladá dívka... Film mě zaujal už od chvíle, kdy jsem viděl první fotky z natáčení, když jsem viděl samotný film, silně na mě udeřila atmosféra Lieselina světa. Příběh je od začátku do konce velmi emotivní a sem tam se objeví i něco pro zasmání. Je to první film u kterého jsem se setkal s tím že vypravěčem je samotná Smrt, která provází diváka příběhem od začátku k poslední scéně. Podle mě jsou dobré titulky datumů, díky kterým máme lepší orientaci o tom jak dlouho se příběh odehrává. Jediný co se mi ve filmu nelíbilo, ale zároveň zajímalo, byl skoro konec, kde skoro všichni Lieselini blízcí zemřou. Vím že to je příbeh z druhé světové, ale o důvod víc, aby aspoň vymyšlený příběh skončil trochu šťastněji, ale tato předposlední scéna mě zaujala, ještě nikdy jsem se v žádném filmu nesetkal s tak procítěnou smrtí doprovázenou hudební kulisou. Celkově se jedná o zajímavý film, který zobrazuje válku s menšími příkrasami.(3.3.2014)

 • Mr.Spaghetti
  ***

  Super scéna o Hitlerovi a jeho mámě, to mě dosti pobavilo. Jinak to bylo celý dost utahaný a nudný. Díky Sophie 3 hvězdy(4.3.2014)

 • johnsnow
  *****

  Vynikajúca vojnová dráma. Na konci som chcel plakať.(9.3.2014)

 • liBOREC564
  *****

  Úžasný film, krásná hudba a všeobecně vydařené. Podařilo se vytvořit atmosféru, udržet tempo příběhu.. Prostě 95% a doporučení..(10.3.2014)

 • nel.lyct.7
  *****

  Škoda, že smrt ve filmu nemluví častěji, neboť některé pasáže v knize jsou opravdu dobré! Ale i tak se mi příběh velmi líbí, je jiný. Ač se zdá, že příběh se točí jen kolem dívenky - je v něm zapleteno mnoho jiných lidských osudů. Herecký výkon Sophie Nélisse je naprosto neuvěřitelný, myslím, že tato herečka má před sebou skvělou budoucnost. Doporučuji všem! a knihu také samozřejmě!(11.3.2014)

 • Hanzell
  ***

  Ačkoli jsem ve skrytu duše až neuvěřitelně přecitlivělá supermáčka, kterou rozbrečí i taková banalita, jako je krájení cibule, tady to na mě moc nefungovalo... Je to bez debat srdcervoucně natočená dráma s láskou, přátelstvím, rodinnými pouty, harmonikou, náckama a židem ve sklepě, ovšem - žel bohu - nic novýho. Percival precizně natočil, Williams malebně ozvučil, herci skvostně zahráli, ale žíly a slzný kanálky mi to tak nějak neroztrhalo...(13.3.2014)

 • Tlaulí
  ****

  Tenhle film, o kterém jsem nic nevěděl, mě docela nadchnul. Jediný důvod, pro který jsem po něm sáhnul, byl Geoffrey Rush, který si mě získal Královou řečí (a jeho výkon v Nejvyšší nabídce taky stojí za vidění). A myslím si, že to pro něj byla krásná oddechová práce, které se ujal excelentně. Kdo mi ale úplně uchvátil, je Sophie Nélisse - je neuvěřitelný, jak tato tehdy 13-tiletá dívka, která v podstatě neslezla z plátna, utáhla celý film. Vzhledem k tomu, že film je vlastně jejím příběhem, nečekal jsem "nemilosrdnou" obžalobu nacismu ve stylu Schindlerova seznamu. A dobře jsem udělal. Film je jedním z těch "malých" příběhů na pozadí války. Má ale skvělou atmosféru, výpravu a herecké výkony, a přestože je to film o smíření, některé scény (možná právě proto) vyznívají neskutečně krutě. Jedna věc mi na něm ale hodně mrzí - je to film o Němcích, odehrává se v Německu... Když si uvědomím, jak přesvědčivé, opodstatněné a dobře podané jsou německy mluvené pasáže, nechápu proč Lízin deník ve sklepě jejich domu je psaný anglicky...?! Pro někoho detail, pro mě 10% dolů. Ale i tak film určitě stojí za shlédnutí.(14.3.2014)

 • tyzmrde
  ****

  Co bylo na fimu nejtrapnější byl vypravěč jiak je to pěkný film(15.3.2014)

 • krasava
  ****

  Krásný obraz, zvuk, výborná hlavní představitelka. Nenásilný náhled na fašismus pro tuto generaci, na proměnu charakteru lidí v kritických situacích. Po všech těch smyšlených příbězích dotek z historického hlediska poměrně nedávné historie. Moc dobrý počin.(19.3.2014)

 • gurmet
  **

  Bolestně šablonovité, mnohokrát viděné, za použití standardních postupů, přesto však nikoliv bez kouzla.(23.3.2014)

 • Danie
  ****

  Nepatrím k ľuďom, čo čítali aj knižnú predlohu, avšak tento film ma veľmi milo prekvapil. Krásny príbeh, ktorý vás dojme a ukáže vám silu lásky a múdrosti. Hlavnou hrdinkou je dievča, ktoré trpí, ale pri vyliečení jej veľmi pomáhajú knihy. Človek si môže pomyslieť, že to, že je rozprávač Smrť je deprimujúce, ale ja si myslím, že je to niečo originálne a nové. Príbeh o sile a ľudskosti a krutej dobe.(24.3.2014)

 • BR23
  ****

  Literárnu predlohu som čítal ešte za čias ked to nebolo moderné, (áno vlastním pôvodný výtlačok s pôvodnou obálkou, nie s tou marketingovou titulkou čo je na plagáte filmu ) Kniha ma avšak zaujala iba do istej miery. (od tohto autora mám ešte jednu /Posol/ tá sa mi páčila viac.) No ale k veci-... Narozdiel od knihy ktorá bola viac menej dobrá film ma milo prekvapil. čakal som nejakú lacnú verziu, niečo na spôsob Eragon- kniha a Eragon- film. ALE! Film sa mi viac páčil. To že postava Smrti je značne zredukovaná na rozdiel od knižnej predlohy je trocha na škodu, lebo akurát Smrť som mal najradšej. Ale všetko ostatné klape ako hodinky. že je to len daľší z dvestošesťdesiatich filmov o nacistoch? To môže tvrdiť asi len ten kto nečítal knihu. Tento dej má byť totiž o inom... o dieťati a jeho živote. Neviem ako dlho hľadali Sofie na stvárnenie Liesel ale musím uznať že lepšie už ani vybrať nemohli. Ostatné osadenstvo je tiež super- ako som písal, možno lepšie než v samotnej knihe (čo je trocha paradox) Malo to skrátka grády- dej, hudbu, emócie... ja dávam spokojných 85% čili 4,5/5 :)(29.3.2014)

 • PavkaHu
  ****

  Četla jsem knihu - ten příběh je prostě skvělý. Takže stručně řečeno - film to nepobabral, ale ani nic extra lepšího nenabídl. Tedy kromě E. Watson, která byla (jako obvykle) vynikající.(10.4.2014)

 • nenudin
  *

  Celkom som sa na tento film tešil a nemohol som sa konečne dočkať nejakej poriadnej zápletky, ale.... neprišla. Film natiahnutý do 131 minút sa dá prakticky prerozprávať v 90 sekundách, ak by som chcel spomenúť veľa detailov, tak 120 sekundách. Dávno sa mi nestalo, že som sa už nemohol dočkať konca. Nuda, nuda, nuda. Herecké výkony dobré, ale nuda. a k tomu to miešanie nemčiny a angličtiny! Koho to vôbec napadlo. Oveľa autentickejšie by pôsobila len nemčina.(13.4.2014)

 • Jarisko2
  *****

  Půlku páté hvězdy bych si nejraději uloupl zpět. Ale ne za naivitu příběhu ( je pořád důležité, dokázat se na svět dívat dětskýma očima ), ani za plochost některých postav, ale za ty texty a knihy v anglickém jazyce.. Cožpak by nenašli pár knih v němčině, kdyby hledali? A Lieselin sklepní (ná)stěnný slovník to samé... Ale kvůli překrásné hudbě pana Williamse a kvůli dalšímu Židovi, jenž přežil, nechám plný počet. A film si uchovám mezi těmi oblíbenými, ke kterým se rád vracím(14.4.2014)

 • studentice
  ****

  Prijemne prekvapeni. Film byl skoro tak stejne dobry jako knizka. Ze zacatku mi trochu vadilo pomale tempo vypraveni, ale postupne jsem si na nej zvykla a pribeh me naprosto vtahl do deje. Uzasna byla nejen hlavni detska predstavitelka, ale i ostatni herci. Po delsi dobe vyborny filmovy zazitek:)(19.4.2014)

 • nikan
  ****

  Kniha byla krásná a dojemná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Film neurazí, snaží se zachytit některé z detailů knihy, ale ...NENÍ TO ONO! V knize jsou postavy výraznější, živější než ve filmu, ačkoli v něm bylo prostoru dost. Chyběla mi vyřídilka Rosy a některé postavy. Určitě stojí za to přečíst knihu, film neurazí.(25.4.2014)

 • Mexican82
  ***

  Slusny film bez nejakej velkej formy finale. Trochu ma iritoval mix anglictiny a nemciny.(27.4.2014)

 • zdenoush
  *****

  Myslím že se povedl po dlouhé době jeden film z války, takhle nějak to přece obyčejní lidé mohli prožít ať si kdo chce a co chce říká. I v Německu žili a žijí jen obyčejní lidé kterým byla válka na obtíž, potřebovali práci aby měli peníze, zkrátka obyčejní lidé. Film je natočený citlivě, a je smutný až je krásný a stojí za to se na něj podívat vícekrát. Určitě není pro TY kdo očekávají střílečky a hrdinné americké zachránce kteří spasí celý svět.(27.4.2014)

 • lineker
  ***

  Bohužel vítězství patosu nad obsahem. Snaha dojímat nemůže fungovat jako pilíř filmu. Někdy jsem měl dojem že to co bylo již stokrát jinde podáno a fungovalo to, zde vyšumělo do ztracena. Několik světlých momentů, hudba a herecké výkony bohužel atmosféru neudělají.(3.5.2014)

 • student_P321
  ***

  Je radost koukat na Sophii Nélisse, ale film samotný mi, až na dvě, tři scény, nijak neučaroval. Prostě jsem celou dobu čekal že se "něco" stane abych po tom mohl napjatě sledovat jak se příběh vyvrbí, ale místo toho se prostě jen "posunujete" (a docela zdlouhavě) ke konci (dobrý je motiv vypravěče, ale tenhle nápad je využitý taky jen tak na půl). Resume: film jede celou dobu na půl plynu, což je škoda, protože potenciál by měl... P.S. Bez těch až možná trapnejch dvou "akčních" scén by se to fakt obešlo.(7.5.2014)

 • petr.mrazek
  *****

  Nafilmovat tento malý příběh o jakési německé dívce, které čtení v podstatě zachránilo život a pomohlo jí vydržet trauma při němž přišla o matku, byl výborný nápad! Fascinující poselství tohoto filmu a skvěle zahrané role výsledek jen podtrhují. Konec jsem sice čekal o něco méně smutnější, ale rozhodně člověka dojme. Jediné, co jsem nepochopil je fakt, že herci do své angličtiny mísí německá slovíčka. Výsledný jazyk je tedy jakási směs germánských jazyků, která sice navozuje atmosféru Německa, ale finální dojem spíše kazí. Dle mého by úplně dostačoval pouze německý přízvuk. Důraz je také kladen na fakt, že ne všichni Němci byli z války nadšeni a sami se báli o své životy, nejen díky spojencům, ale i díky vlastním lidem, což je jistě plus.(9.5.2014)

 • Edwin44
  **

  Ach jo poslední dobou mám ale pech na zdlouhavé filmy. V tomhle případě jde o více jak dvouhodinový historický exkurz do nacistického Německa, které právě vstupuje do války a začíná vyhlazovat židy. Malá holka má neuvěřitelný štěstí, hodná rodina, hodný kamarád, hodná starostova žena a hodný sklep!! A taky nemá ráda pana Hitlera, stejně jako její kamarád Rudy, který se o nic tak moc snaží ale ona na to nějak moc nebere, proto mu nikdy nedá pusu....no vlastně jediný pro mě dobrý z tohohle filmu byl právě Rudy, ten malej herec byl fakt super, takovej prototyp Arijce. Kdyby ten celej děj vtěsnali do hodiny a pul monžá bych šel s hodnocením vejš, ale tady sem místama zkrátka skoro usínal.(10.5.2014)

 • sobol1
  ****

  pěkný dojemný válečný příběh z trochu jiného pohledu.I když se mě to chvílemi zdálo trochu dětské ale ditě tam hrálo hlavní roli tak je to v pořádku.Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson skvěle zahrané.(11.5.2014)

 • Tomur
  ****

  Ano spoustu Němců nesympatizovalo s vůdcem. A tenhle film podle knižní předlohy. Skvěle vypraví jak se žilo v Německu za války a že i pro ně to nebylo vůbec lehké. Smrt vypráví příběh tak duchaplné a klidně. Že vás v táhne do silného příběhu. Hlavní hrdinka Liesel (Sophie Nélisse) která na začátku filmu přijde o bratra při cestě do pěstounské peče. Mě dojal a začíná je ji příběh. Který je blízko smrti a strachu. Užasni herecké výkony herců. Jenom mě vadilo že v originálním znění mluvily anglicky. Podle mě by to bylo určitě lepší německy, ale to není u takovéhoto dramatu zásadní problém a i přesto je film skvělým zážitkem.(15.5.2014)

 • vixina
  ****

  Vskutku umne zvládnutý ponor do zázemia druhej svetovej vojny (atď, atď.) - až nad očakávania slzupotný (áno, slzy vám potečú aj z podpazušia). Napriek tomu, že som tu osobne pociťovala niektoré prvky ako mínus, musím sa prikloniť k štvrtej hviezdičke, lebo napriek všetkému je Zlodejka kníh stále hlbšie ako mnoho iného, čo sa spolu s ňou v multiplexoch (!) premieta. Veľká škoda len toho konca, kde majú autori potrebu všetko dopovedať (malo to všetko úderne a katarzne skončiť scénou pri tých sutinách).(20.5.2014)

 • Grandimir
  *****

  "Rudy?! Nain Rudy, kiss me!!!" Já nevím proč, ale v životě mě žádný film nerozbrečel. Maximálně jsem cítil lehký smutek. Tenhle z nějakého důvodu jo... Těžko říct proč.(24.5.2014)

 • eexDon
  *****

  Für mich - 80%, - /nějak tam chyběla ta německá zfanatizovanost, která se v průběhu války/filmu mohla vytrácet, ikdyž to asi v knize není, do filmu se to mohlo přidat, vypadal by seriózněji, takhle to bylo pořád jenom zlí papaláši a chudáci obyčejní Němci, kteří se nestačili divit, do čeho se dostali a neměli co do huby - takové románově černobílé a taky je poznat, že předloha je román, je tady od všeho něco, fantazie, válka, zlá maminka/než otočí/, hodný tatínek, hodný/zlí klouček a láska hlavní hrdinky, ale tak je to podle románu a nedá se čekat nic jiného, romantickému filmu se také nedá vyčítat, že to s reálem nemá moc co společného a jsou tam jenom emoce/láska/, + /povedeně natočeno - tak, aby se to líbilo, Sophie/Geoffrey povedená dvojka, dobrý konec u filmu podle románu docela potěšil - zvlášť po tom srdceryvném náletu/, hodnocení - hezoučký a líbivě natočený film o válce a knihách, jenž se mi docela líbil, ale také je pravda, že už jsem zažil lepší filmy s podobnou tématikou(24.5.2014)

 • jerry007
  *****

  velmi podařený film,hlavně jeho závěr !!!(31.5.2014)

 • stret
  *

  Zcela zbytočný film, nudný, bez príbehu, založený na peknej tváričke hlavnej postavy, 1000x recyklovaná téma bez pridanej hodnoty. Jedna hviezdička za veselú scénku na konci: "miluju t...." - a exit. Tak to ma skutočne zabavilo. Ale ani tato vtipná scénka stratu času nijak nevyváži.(24.6.2014)

 • Aklena
  ***

  Více či méně stejný příběh 100x omílaný dokola...zpracování kvalitní a hudba špička, ale 2* strhnuty za hlas Boha na konci.(28.6.2014)

 • andydufrsn
  ***

  Čekal jsem něco malinko jiného, něco jako Clařinu válku, ale film mě rozhodně nezklamal (i když také nijak extra nenadchnul). Jako pohled na život obyčejných němců v době války je to rozhodně zajímavé. Film vyprávěný smrtí by si asi zasloužil jiný než tradiční happyendový konec!!(30.6.2014)

 • @liska
  *

  velke zklamani, oproti knize rekneme slusne velka americka sladarna.... prepokladam, ze kdo knihu cetl, tak se mu film nemuze libit, neb si tvurci scenky prikresluji, aby byly vice srdce rvouci a divactejsi. Pribeh tak kompletne ztraci svuj styl. Dalsi hoolywoodska nuda.(10.7.2014)

 • Nio767
  ****

  Nadstandardní herecké výkony, podmanivá hudba a příběh postavený na reálných základech. Akce je ve filmu sice pohříchu málo, ale svoje kouzlo tenhle doják nesporně má. 80%(17.7.2014)

 • Chris.T
  ****

  U filmů s knižní předlohou je ten problém srovnávání, který si asi nikdy neodpustím, ale už se snažím nebýt tak kritická. Smrt jako vypravěč má podle mě na plátně velmi málo prostoru k vyjádření , alespoň pro mě to poté ztrácelo na kouzlu, které mě unášelo v knize, kdy má Smrt neskutečné a ohromující pasáže k zamyšlení, ale výběr vyprávějícího, respektive zabarvení hlasu se velmi vydařila! Další byl ten hladový vyhublý žid s vlasy jako chmýří na kterého jsem napjatě čekala…první záběr – jako model dobrý, ale když jsem zjistila, že je to doopravdy Max – ten skoro umírající??? Jen mu trochu ulízli vlasy a on nasadil tragický výraz. Ne že by dobře vypadající Ben S./Max ženskému oku nelahodil, ale já vážně nutně potřebovala toho vyhublého špatně vypadajícího žida aby z něj následně mohli udělat toho koukatelného „zdravého“ Maxe! Celkově film pro diváka plyne, pro mě až moc rychle, ale účel to splnilo, slz na konci bylo dost. I přesto, že máme kvůli tomuto k Němcům předsudky (přiznám se, že já HODNĚ, nesnesla jsem ani výuku němčiny na střední) film/kniha poukazuje na to, že ani někteří Němci si válku nevybrali dobrovolně(ty co se nenechali zblbnout), stejně tak, jako ty proti kterým bojovali…(17.7.2014)

 • lisbon
  *****

  Zlodějka knih je prostě úžasný film, který už jen tak někdo nepřekoná... Krásný děj, který má konečně hlavu a patu... Ze všeho nejvíc mě ovšem dostal Rudi... :-) ♥(26.7.2014)

 • RonnieR
  ***

  Pre mňa osobne sklamanie. A čo malo znamenať to striedanie angličtiny a nemčiny, no comment! 60%.(29.7.2014)

 • Dominique55
  *****

  Krásné, ale kdyby nebylo mamky, nedojde mi, že to vypráví Bůh...(6.8.2014)

 • Lasllye
  ***

  Milý příběh s velkou hloubkou. Přesto jakoby tam něco chybělo.(12.8.2014)

 • barapatty
  *

  Téměř vše špatně, velké zklamání. Knížka se mi moc líbila.(16.9.2014)

 • Sadi
  *****

  Nečetla jsem knižní předlohu, ale rozhodně se chystám. Obsazení Geoffreyho Rushe pro mě bylo příjemným překvapením, film na mě zapůsobil, velmi se mi líbil. Nejdojemnější byly scény Liesel a Hanse, ale asi nejvíc ta s její pěstounskou matkou na školní chodbě, kde šlo nejlíp vidět, jak se vztah těch dvou vyvinul, i díky Maxovi. V knize je to určitě lépe prezentováno, pokud je celá vyprávěna z pohledu Smrti, filmu to ale z mého pohledu spíš uškodilo. Smrt dostala prostor jen na začátku a na konci a právě jeho nedostatkem poselství tohoto charakteru bylo zastíněno.(24.9.2014)

 • lalailah
  **

  Pre mňa rozhodne sklamanie. Kniha pre mňa bola absolútne úžasná, no film ma minul. Bude to asi tým, že je určite ťažké dať filmu niečo z atmosféry knihy - zatiaľ čo monológy smrti pôsobili v knihe prirodzene a dodávali príbehu emotívnosť, vo filme jej monológy vyčnievali a do typu rozprávania sa nehodili. Emocionálny dopad bol nulový. Aspoň, že herecké výkony boli dobré - Geoffrey Rush celý film zachraňuje.(16.11.2014)

 • Bilbo.cz
  *****

  Jediné, co mě trochu zarazilo byla kombinace němčiny u nápisů na ulicích a angličtiny v knihách a Lieselině slovníku. Jinak skvělý film s ještě skvělejším Geoffreyem Rushem. Možná to někomu může připadat ohrané, ale pro mě je to naprosto čisté a dojemné ztvárnění doby. Rozhodně doporučuji.(20.11.2014)

 • hanzikk
  ****

  Větší část filmu se zdá poněkud sušší oproti jiným válečným dramatům ve kterých taháte kapesníky jak peníze na striptýzu, ale konec mne celkem přesvědčil o kvalitě filmu. Ke konci se z toho stane celkem srdeční záležitost kterou určitě většina diváků ocení. Nejlepší ve filmu je ovšem Geoffrey Rush jak díky svému umění, tak díky výborně napsanému charakteru jako na míru, dokonce mi to na něj velice sedí. Tak příjemný děda s optimisticky flegmatickým pohledem na svět se jen tak nevidí. Už je to nějakou dobu co jsem viděl ve filmu prostě sympaťáka. Nakonec je třeba připomenou, že po zaměření na detaily se toto dílo zdá lepší než na první pohled.(15.12.2014)

 • phoenix9
  ****

  Filmy ktoré sa odohrávajú v období 2. svetovej vojny sú obvykle kvalitné a sú stavané na silnom príbehu, a tento nie je iný. Ale k úplnej spokojnosti to nie je , ale rozhodne poteší. 70 %(30.12.2014)

 • sikky
  ****

  Dojímavý příběh se silnou myšlenkou. Herecky výborné. Hudba mi nepřišla až tak extra, Williamsův standard. CO ovšem silně snižuje dojem z filmu, jsou německé reálie s anglickými texty v knihách i "ve slovníku". Stejně tak jsem nepochopil, proč v té verzi, co jsem viděl, je 95% filmu česky, jen několik pasáží v němčině s anglickými titulky.(23.1.2015)

 • AndreiRanger
  ***

  Zajímavý příběh o tom, že lidé žili i za 2ww, bohužel celý film v mém hodnocení bude trpět srovnává s knižní předlohou, které se bohuže nevyrovná. Když pomineme upravený (nijak razantně) děj, zahrané to bylo na hodně vysoké úrovni a celý film má ten opravdový nádech válečného období.(4.2.2015)

 • vilanella
  *

  Když jsem viděla upoutávky docela jsem se na tenhle film těšila. První půlhodinu se to tvářilo jako vcelku pohodový nedělní film při kterém se člověk poveze na nenáročném příběhu. Pak mi došlo že se dívám na naprosto zpackanou verzi našeho českého Musíme si pomáhat. Jako by někdo vzal tuhle českou klasiku a osekal z ní vtip, zahrabal herecké výkony, příběh proměnil v táhnoucí se nudu prošpikovanou nacistickými výjevy a všechno to utopil v emocionálním balastu. Výsledkem jsou dvě hodiny nudy. Abych nepůsobila jako úplný exot dávám * ale upřímně bych napsala odpad, sorry.(10.2.2015)

 • clubland
  **

  Prečo sú všetky filmy o Židoch z čias druhej svetovej vojny úplne rovnaké a ich dej predvídateľný od samého začiatku? Prečo sú v týchto filmoch všetci Židia tí dobrí a nacisti sú tí zlí? Kedy už konečne príde film, ktorý by aspoň trochu zodpovedal skutočnosti? Pravdu nech si hľadá každý sám, nie je riešením bezhlavo udeľovať filmom s touto tématikou vysoké hodnotenie. Tento film som, bohužiaľ, nedokázal dopozerať do konca a sám sebe som sľúbil, že je posledný o Židoch a vojne.(11.2.2015)

 • caniferus
  *****

  Nemam slov, silne ludsky a jednoducho krasny film, silne blbovzdorny, vdaka bohu zan.(11.2.2015)

 • yarca
  ****

  Už dlouho se mi nestalo,abych se stejnou měrou poskládala z knížky i filmu zároveň..tady se to povedlo..a mimo jiné za to může i naprosto dokonalé obsazení - věřila jsem všem postavám každé slovo,prostě neuvěřitelný!btw ,- jedna z hvězdiček je pro geoffreye rushe a jedna pro představitele rudyho steinera :-)..(11.2.2015)

 • machopoltar
  ****

  ludia tu pisu, ze tento film je kopia toho ci hentoho,,,,kazdy jeden film o zverstvach z II sv vojny je iny,,,dnesní mladí ludia ktori nepoznaju historiu, ani len nemaju sajnu,moznost ci zaujem po tom patrat, ake to bolo len formou filmu,,,,videl som dost filmov tejto tematiky, no ani jeden nedokazal poukazat na krajne tazku clivost, atmosferu ktora v danej dobre exzistovala,,,,mal som podobny pocit, ako ked som sedel starej mame na kolenach a bez dychu pocuval co zazila pocas vojny,,,,a prave o to ide vo filme zlodejka knih,,,,tak vzacny film,,,este na zaver ako vzdy- fantasticky G.RUSH(12.2.2015)

 • RosieKing
  *****

  Moc pěkný film, který mně doopravdy dojal. Další moc pěkné zpracování života za války. Opravdu krásná je postava Rózy. Pod přísnou, nepříjemnou, protivnou slupkou se přece jen nachází milující žena a matka. Také se mi velmi líbil konec filmu. Takový jemný, žádný velkolepý americký 'hepáč', ale tiché dovyprávění. které člověku krásně doplní celkový zážitek a prožitek z filmu.(17.2.2015)

 • pelerin
  *****

  Bez patosu, dramatických či spektakulárních válečných scén věrohodně popsány očima německého děvčete hrůzy nejstrašnějšího období v dějinách lidstva. Povinně pouštět žákům osmých a devátých tříd po celém světě!(4.4.2015)

 • BrunoCZ
  ****

  velmi dojemné a věcné ♣(9.5.2015)

 • CrashHP
  *****

  Pred zhliadnutím filmu som si prečítal knihu a musím povedať, že kniha je naozaj prekrásna. Knihy s filmom sa nedajú veľmi porovnávať, preto film beriem proste ako film. Avšak aj filmová podoba sa dala zrealizovať do krásneho filmu. Príbehy z druhej svetovej vojny v sebe vždy skrývajú čosi, tentokrát príbeh rozprávala samotná smrť. Je fajn vidieť vojnu aj z pohľadu civilného obyvateľstva Nemecka, nielen zo strany USA, Ruska či spojencov. Krásne zobrazený ťažký život v rokoch vojny so skvelou podmanivou Williamsovou hudbou, ktorý určite treba vidieť.(21.6.2015)

 • Liesel1
  *****

  Zlodějka knih je velice pěkný film. Nezaměřuje se ani tak na strasti války, jako spíše na život Liesel Memingerové. Líbí se mi, jak dokáží postavy prožívat své pocity - strach i odvahu, smutek i radost, vztek i vděčnost, nezájem i zvědavost, lásku i nenávist... A i když jsem nemyslela, že by kniha mohla být lepší než film, protože film je úžasný, tak jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že kniha je ještě lepší. Doporučuji jak knihu, tak film.(27.6.2015)

 • Kanec.Pumba
  **

  Hotová science fiction... Jedna hvězda za hlavní hrdiny, zahrané je to opravdu velice pěkně. Druhá hvězda za dojem pohádkového příběhu před spaním. O tři hvězdy se film připravil díky nereálnosti a hlavně nepravdivosti, míchání jablek s hruškami a taky angličtina v Německu? Vážně? Knihy, které Líza četla jsou v angličtině, zápisky na zdi jsou v angličtině... A já jsem si celou dobu myslela, že se příběh odehrává v Německu. Jak říkám, pohádka fajn, ale drama to ani za mák není.(3.1.2016)

 • PreLa
  ****

  Málo kdy mě upoutá kniha i film natočený na její motivy. Zlodějka knih je velice nevšední příběh kdy se na tytéž události díváte z pohledu dospívající dívky, jejího otce, její matky a paní smrti. Některé momenty silněji vyznívají v psané podobě, ale film dává jednotlivým postavám konkrétní tváře a hudba dotváří atmosféru.(28.3.2016)

 • radek.896
  ***

  Příběh zněl zajímavě, ale po půl hodině jsem to dost často proklikával. Přeci jenom, filmů na podobné téma 2. sv či1. sv a dalších válek jsem viděl desítky a nic nového tam neukazují. Za mě to je průměr, protože mě to nějak moc nebavilo, ale jako příběhem to je reálně i na 4* u toho, koho to moc zasáhne, mě ne...(4.8.2016)

 • Sof Raven
  ****

  Je množstvo filmov na tento námet, no Zlodejka kníh medzi nimi určite obstojí. Niesom práve fanúšik vojnových filmov, ale príbeh malej Liesel ma skrátka dostal. Dobré herecké výkony doplnené zaujímavým a dojímavým dejom. Za mňa štyri hviezdy.(25.9.2016)

 • Marrakech86
  ****

  Další z pěkně uděláných filmů z 2.světové války, dojemné scény a hezký příběh dělají z tohoto filmu nadprůměrný zážitek.(31.10.2016)

 • Tomas_313
  *****

  Válečné drama Zlodějka knih se se svou tématikou a hlavní myšlenkou nijak neliší od svých předchůdců, přesto okouzlí a poznamená. Vyzdvihujícím prvkem je emoční síla snímku, která diváka turbulentně vybízí k upřímné radosti a přitom opětovné scény štěstí vyplňuje ukázkami hrůznosti dané doby. Mnohé scény přibližující válku jsou minulostí prověřené a nepřekvapivé, ale i tak dojmou, jelikož je chování postav natolik přirozené a lidské. Nejvýraznější složkou je tak uvěřitelné civilní pojetí, které však díky dětskému pohledu na svět upozaďuje krutou realističnost a v plné míře nabízí euforické pozorování vzájemného vývoje vztahů mezi hlavní hrdinkou Liesel, její novou rodinou a přítelem. Válečné pozadí umocňuje možnosti postav semknout se a vybudovat si vyvíjející se vztah, čemuž značně dopomáhají dominantní výkony rodičovského dua v podání Geoffreyho Rushe a Emily Watson. Všední prvky jako je přátelství, láska nebo důvěra režisér Brian Percival předkládá nápaditě a dodává tak i obehraným scénám nový hábit a zábavnost. Jednoduchý příběh výjimečně poukazuje na opomíjenou krásu života, která je v dobách války výraznější než kdy dřív, čímž se mi Zlodějka knih asociovala s podobně naladěným počinem jménem Život je krásný. 85%(30.12.2016)

 • januar789
  *****

  5/5 Fakt pekná herečka, ale ten príbeh a celé spracovanie toho filmu bolo ešte lepšie. Taká fakt hodnotná vojnová dráma.(3.3.2017)

 • Liesel
  *****

  Zlodějka knih. Nevím jak začít a tak začnu, jak to cítím. Někdy je těžké vyjádřit se k tomu, co vás zasáhne. První byla jak jinak - u mě - knížka :-) Do kina jsem na rozdíl od kamarádek věděla ( tušila ) na co že to vlastně jdu. Myslím, že Markus Zusak byl navýsost spokojený. No a, že se pár věcí lišilo. Každý máme nějaký náhled, názor, vnímání .. LIESEL, chce se mi pomazlit s tím jménem. Rudy a jeho vlasy barvy citrónu, Rosa - vichřice, Hans - Vaše výsosti, Max s vlasy jako peříčko. Bylo to tak krásné číst a bylo to tak krásné vidět. U velkých věcí, ke kterým tento film řadím, závidím těm co ještě neviděli. Stále jsem se nevyjádřila k filmu. Nádherně pojaté filmové dílo o druhé světové válce ( zní to zvláštně v tomto větném spojení, omlouvám se ), o pospolitosti, nenávisti k Hitlerovi, ale hlavně o obyčejných lidských vlastnostech a věcech ,,všedního dne. O lásce ve více významech. O dětství, co by mělo být jiné. Hudba, která vše umocňovala. Barvy. Možná že to jediné bych si uměla představit více zdůrazněné, protože to v knižní předloze hrálo důležitou roli, ale .. ale.. Kdo četl nějaký můj příspěvek, ví, že neumím psát ,,filmové komentáře a kritiky", že hodnotím neodborně a čistě citově. Pro mě nezapomenutelný zážitek a všem přítomným v kině Atlas se ze srdce omlouvám za rušení při filmu. Celý jsem ho probrečela a strhla i dost přítomných dam. Doufám, že se někdo ujme i dalšího námětu z pera Marka Zusaka a sice Posla. P.S. přes všechny negativní komentáře je to pro mě jeden z NEJ filmů(7.4.2017)

 • Ignitus.C
  odpad!

  Tak to se ti nepovedlo. Ty čuně!(7.4.2017)

 • jungewolf
  *****

  Místy velmi poetický film o nelehkém životě obyčejných lidí v nacistické "Třetí říši" . I přes happy end má vcelku realistický konec . G. Rush a E. Watsonová jsou velmi dobří, objevem je mladičká Kanaďanka S. Nélisse v hlavní roli . Takže : 4,5 * a 79 % .(25.4.2017)

 • Jan_Hybern
  *

  Tak trochu zbytečný film - nic nového nepřinesl a hlavně je strašně nudný. A do toho celého taková hra na tajemno, duchovno a mysteriózno. Prostě slátanina. Bylo tam rozjeto tolik zajímavých dějových liní (krádeže knih, po dítěti truchlící paní starostová, prozrazení tajemství, psaní vlastní knihy...) ale ani jedna z nich nebyla dotažena do konce, vždy se to tak nějak rozplizlo. Škoda. Ještě že tam hrál Geoffrey Rush, ten dokáže člověka vždy potěšit.(22.6.2017)

 • capitanflash
  ***

  Trochu těžko hodnotit film má nějakých 120 min a 105 min je to v zásadě maximálně průměr. Prostě x-tý film o tom jak rodina žije v předválečném-válečném Německu a později ukrývá žida, film táhne v zásadě pouze titulní dětská hrdinka. Poslední čtvrt hodinka přináší pro mě nečekaný zvrat, hraje na city (možná až hodně prvoplánově přes čáru), ale určitě je to jasně nejlepší část filmu. Na druhou stranu více než 3 hvězdy film jako celek ode mě nedostane...(28.11.2017)

 • avalonek
  ****

  První jsem četla knihu,a tak se ani nedivím,že mě film trošku nepotěšil..Kniha měla víc děje a člověk si tak dokázal vše představit.A to mi na filmu chybělo,ale celou knihu nedokáže nikdo krásné zfilmovat,takže to ušlo..(3.12.2017)

 • SinisterBlac
  *****

  Absolútne nesúhlasím s niektorími hodnoteniami a komentármi...človek ktorý sem napíše že film je odpad, nepodarený alebo hlúpy musí byť citovo absolútne vyprahnutý.Je to jeden z mala filmov popisujúcich pocity a myslenie Nemcov (najme tých najmenšich) žijúcich pod vládou tretej ríše.Film je podľa mňa veľmi pekne univerzálne spracovaný pre dospelých ale aj pre mládež na pochopenie že nie každý Nemec a že vojna je vždy peklo pretože nezáleží na ktorej strane stojíte ... Lucile bola úžasná kiež by som raz mal takú dcéru.(23.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace