Všechno je to moc pěkný a dobře se na to kouká, finále mě i rozbrečelo, ale stejně... je to hrozně utahaný a na jazyk se mi skoro dere slovo nuda.(17.3.2014)

Knihu jsem nečetla, ale nikterak mi to nevadilo. Film je sice dosti klišoidní a na ohrané téma, ale na druhou stranu hezky natočený s překrásnou hudbou. Pokud máte rádi historické filmy, určitě to stojí za to. Více zde(17.3.2014)

O knihe neviem nič a snáď bude dobrá. Film pre mňa fungoval veľmi dobre aj keď neukázal nič nové. Alebo aspoň nič také, čo sa nedalo vidieť v iných vojnových filmoch. Trocha ma miatla zmes angličtiny a nemčiny-neviem prečo to bolo urobené práve takto. Rozprávač bol ale zaujímavý.(15.6.2014)

Pěkný příběh i když téma je neskutečně ohrané. A neskutečně zahrané hlavně od Geoffreyho Rushe.(30.6.2014)

To čo človeka robí človekom je byť Človekom. Ukázať na skutočnosť že ísť proti prúdu a zachovať si zdravý rozum aj v ťažkých časoch sa dá.. A že v každej situácii sa dá nájsť dôvod prečo a pre koho žiť.. Film ktorý ukazuje na dôležitosť týchto faktov a ktorý je veľkým povzbudením k osobnému rozvoju nášho človečenstva. :)(17.8.2014)

Asi vážně měknu, kdo to kdy viděl, abych dal tolika filmům v tak krátkém období 5*? Každopádně Zlodějka knih je svým způsobem velmi laskavým příběhem o válce očima malé slečny. Přesně jsem si dokázal vybavovat, co asi dítě v tehdejší době cítilo a čím se zabívalo. Hlavní představitelka byla velmi milá a já si nedokážu pomoci 5*.(12.9.2014)

Působivý výlet do nacistického Německa plný dobrých úmyslů, roztomilých dětí, navíc s mimořádným hereckým projevem Geoffreye Rushe a hudby Johna Williamse, který tak po 8 letech dělal hudbu pro někoho jiného než Spielberga...(28.1.2015)

Emocionální nakládačka, jakou jsem dlouho nezažil. Skvěle vymyšlené i natočené. Film který ukazuje hrůznost války a nacismu přesvědčivěji, než skoro všechny ostatní a přitom to vlastně není vůbec válečný film. Jenom se odehrává za války.(11.2.2015)

Ano, podobných filmů už tu bylo a jistě ještě bude, ovšem Zlodějka knih se mi určitě nezdá být zbytečná. Pravděpodobně je to díky dokonale vytvořené atmosféře a opravdu vhodně zvolenému místu natáčení. To vše podkopávala snad jen zde zmíněná německo/angličtina. Kdyby byl film v němčině, je to všechno ještě reálnější, ale to je jen drobné mínus. Naopak velké plus jsou herecké výkony, především Sophie Nélisse mě velice překvapila, zvládla svoji roli dokonale. Hereckou ikonu jakou je Geoffrey Rush snad netřeba komentovat a ani Emily Watson rozhodně nezaostává. Vše je navíc dokonale podbarveno hudbou Johna Williamse. Ale, postupem času film v některých momentech přece jen trochu ztrácí, je škoda, že se tvůrci nerozhodli pro kratší stopáž, možná by pomohla. I přesto je tu několik scén co si budu pamatovat, jako třeba jedna z mála veselejších, rozhovor o Hitlerově matce. 60%(15.2.2015)

I přes všechen ten nádherný vizuál, kouzelnou hudbu J.W. a s výbornými herci, je to takový prázdný příběh, který nenabízí nic, co už bysme někde několikrát (a mnohdy lépe) neviděli, a protože jde o pohled na válku očima roztomilé dívenky, je to příliš pohádkové, bez jasného směru, tahu na bránu, bez potřebných emocí. Prostě to kolem mě jen z lehka prošumělo, a bohužel, nezanechalo nic nezapomenutelného...(19.4.2015)

Ano, možná to skutečně je prvoplánový film. Ale co ještě v dojemném válečném dramatu vymyslet nového? Lze to vůbec ještě? Já si tam to své našel a jsem přesvědčen, že to dokáže každý! Rušivě, až skoro komicky, působí německá slůvka v anglickém originále, to je pravda. Ale – jako vždy – zde exceluje Geoffrey Rush. Součtem zcela zasloužené 4 ****.(19.10.2015)

Příjemné, dojemné a přitom ne moc nabubřele patetické dílo. Je znát přeci jen evropská krev, která na tom pracovala. Rush je úžasný, Watson stejně tak. Trochu ten konec není úplně šálek mé kávy, ale jak klasik praví: "Tak život choda":-)(9.3.2017)

• GlamourCat

Hrozně mi vadí ten hollywoodský fašismus, nablýskaný a napudrovaný a zejména tedy hrozně trapný.(13.4.2017)

One small fact. You are going to die. Vojna je vzdy peklo, nezavisle od toho, na ktorej strane stojite. Druha svetova bola extraordinarna vo vsetkych smeroch. Bol to cas kedy ludia odkryli demonov, ktorych v sebe schovavaju, rovnako sa vsak dostali do popredia aj cnosti tych najodvaznejsich, ktori sa nebali v tych najhorsich casoch prejavit ludskost. Polanski v Pianistovi prerozpraval pribeh zidovskeho skladatela, cez oci ktoreho sme videli naturalisticke hrozy odohravajuce sa v nacistickom Nemecku. Percival nam ponuka trochu iny, senzibilnejsi a komornejsi pribeh. Na filme je vidno, ze je spracovany podla kniznej predlohy a mimoriadne dobre sa mu dari zachovavat poeticku atmosferu. Podovne ako jeho hlavna predstavitelka si film zachovava urcite nevinnost a na rozdiel od inych surovych spracovani druhej svetovej vojny, je podavany nezne a v pomalom tempe. The Book Thief je presne je jeden z tych snimkov, pri ktorych mate chut dat si salku nejakeho horuceho napoja a zabalit sa do deky, zatial co sa vam pred ocami pozvolne rozvija magicky pribeh, ktoremu chyba k dokonalosti len malo.(12.1.2014)

Ako asi vyzerá a o čom je vlastne film, kde vládne nacizmus, rodičia si adoptujú malú komunistku, ukrývajú v pivnici žida a rozprávačom je samotná smrť? Pomedzi to hrajú blonďatí chlapci futbal, majú radi černošských šprintérov a neznášajú Hitlera, no a cez to všetko je snímok vlastne akousi ódou na knihu. Ešte som nevidel tak zaujímavo a celkove pôsobivo spracované piate cez deviate. Potešilo.(31.1.2014)

I hate Hitler!!! *****(1.2.2014)

Chcela by som svoj komentár k tomuto filmu začať niečím pozitívnym, napr. vtipom: viete, v ktorých dvoch filmoch Geoffrey Rush oslovuje hlavných hrdinov Vaša výsosť? (tento a Kráľova reč). Ale bol to smutný film a plakala som od začiatku až do konca. Našťastie som, keďže som čítala knihu, bola na to pripravená a mala po celý čas v ruke vreckovku. Oproti knihe je film oveľa prehľadnejší, hlavne spôsob, akým rozprávač podáva dej a to že film sa odohráva chronologicky. Vzťahy medzi postavami, ich vývin a komplexnosť sú však značne zjednodušené a tak človek, ktorý knihu nečítal, nemusí mať jasno v príčinách ich konania. Geoffrey Rush a Emily Watson sú vynikajúci herci, o ktorých výkone nemám pochybnosti. Aj Sophie Néliss je vynikajúca a určite ju čaká skvelá kariéra. Ja tomuto filmu nemám čo vytknúť – bol taký, ako som čakala, pravdivo ukázal desivosť vojny a absurditu nacistického režimu, nebol však prehnane dojímavý a nič dôležité z knihy tu nechýbalo (ale prečítajte si ju).(4.2.2014)

Už jste se dívali na film, u nějž je vypravěčem Smrt? Já ne...až do teď. Musím říct, že tato skutečnost mě na Zlodějce knih zaujala asi nejvíce a tím nechci nijak shazovat dojemný příběh, který se mi opravdu líbil. Roztomilé Nélisse, mluvící úžasnou směsicí angličtiny a němčiny, role sedla, stejně jako mému oblíbenému Rushovi. Pohled na válku a na malicherné lidské počínání očima Smrti dává filmu úplně jiný, nezvyklý rozměr, ve kterém se záporné postavy ztrácejí v nezměrné marnosti, kterou nezachrání ani skromně pojatý happyend.(10.2.2014)

• Wancohoff

nudný blábol ktorý som mal problém dopozerať…(2.3.2014)

Pekné, ale nevýrazné. Budovanie vzťahov je celkom precízne, až sa to miestami naťahuje, no napriek tomu mi boli osudy hlavných hrdinov dosť lahostajné. Chýba mi nejaký silnejší moment, ktorý by zanechal výraznejšiu stopu. Nepodarilo sa to ani pri mdlom závere, ktorý som čakal ovela dramatickejší. Naopak, zaujimavý bol rozprávač príbehu. Pravdepodobne rýchlo vyšumí.(5.3.2014)