Komentáře uživatelů k filmu (604)

 • Kingjiri
  ***

  Rozhodně nejde o klasickej film z 2. světový války ve znamení židi vs. nacisti - jde předevšim o život lidí v době probíhající války. V první polovině se toho moc nestane a scénář se do styku s válkou/nacistama dostává jen okrajově. Pak ale přijde druhá polovina, ve který se to zásahama válkou do života lidí a potřebnejma emocema (bez větší porce patosu) jenom hemží. Osudy hlavních postav jsou (jak už to ve válce bývá) jen těžko předvídatelný a typickej hollywoodskej konec se nekoná, což je jenom dobře. Tentokrát mi ani nevadil netradičně pojatej "vypravěč", kterej udělal sympatickou tečku za celym příběhem. Škoda nepříliš zajímavý první poloviny snímku, lepší žánrovej průměr.(2.3.2014)

 • Margarettka
  ****

  Dojemně hřejivý film z pohledu devítileté holčičky o lidskosti a malých všedních radostech vyvažujících všudypřítomný strach, nepochopení, nejistotu a bezmoc života na předměstí Mnichova za druhé světové války. Knihu jsem četla, film jí poměrně odpovídá, ale přesto mi tam něco chybělo - snad věrnější znázornění emocí a hlubší vykreslení charakteru postav. Poněkud na hraně mi přišla angličtina se silným neměckým přízvukem a zcela nedoceněn byl hlavní vypravěč - Smrt. Z toho se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Také byl film místy až příliš "cheesy", to si kniha nezasloužila. Těšila jsem se na takový ten "malý velký film", ale dostalo se mi jen mainstreamového zpracování. Bylo to dobré, nikoli však vynikající. Škoda!(4.3.2014)

 • deLaFere
  ***

  Bohužel je celý snímek ortodoxně prvoplánový, jednoduchý a v podstatě nudný, závěrečná scéna vyžadující kapesníčky se dala očekávat od začátku. Film postrádá více dramatických prvků a nezachrání ho ani Rush či Emily Watson, jejíž postava postrádá více logiky a odhalení jejího dobrého srdce je tak jasné, jako, že film je nudný a bohužel místy až hloupý. Je to škoda, připadá mi, že si Percival nemohl vybrat zda natočí méně atraktivní artový snímek či mainstreamovou záležitost a vznikl z toho kočkopes, který je snadno čitelný a mě osobně svojí jednoduchostí až uráží.(9.3.2014)

 • Anayka
  ***

  Všechno je to moc pěkný a dobře se na to kouká, finále mě i rozbrečelo, ale stejně... je to hrozně utahaný a na jazyk se mi skoro dere slovo nuda.(17.3.2014)

 • Haide
  ****

  Knihu jsem nečetla, ale nikterak mi to nevadilo. Film je sice dosti klišoidní a na ohrané téma, ale na druhou stranu hezky natočený s překrásnou hudbou. Pokud máte rádi historické filmy, určitě to stojí za to. Více zde(17.3.2014)

 • Bezmenny
  ****

  O knihe neviem nič a snáď bude dobrá. Film pre mňa fungoval veľmi dobre aj keď neukázal nič nové. Alebo aspoň nič také, čo sa nedalo vidieť v iných vojnových filmoch. Trocha ma miatla zmes angličtiny a nemčiny-neviem prečo to bolo urobené práve takto. Rozprávač bol ale zaujímavý.(15.6.2014)

 • Nail
  ****

  Pěkný příběh i když téma je neskutečně ohrané. A neskutečně zahrané hlavně od Geoffreyho Rushe.(30.6.2014)

 • pasty
  *****

  To čo človeka robí človekom je byť Človekom. Ukázať na skutočnosť že ísť proti prúdu a zachovať si zdravý rozum aj v ťažkých časoch sa dá.. A že v každej situácii sa dá nájsť dôvod prečo a pre koho žiť.. Film ktorý ukazuje na dôležitosť týchto faktov a ktorý je veľkým povzbudením k osobnému rozvoju nášho človečenstva. :)(17.8.2014)

 • Psycho.R
  *****

  Asi vážně měknu, kdo to kdy viděl, abych dal tolika filmům v tak krátkém období 5*? Každopádně Zlodějka knih je svým způsobem velmi laskavým příběhem o válce očima malé slečny. Přesně jsem si dokázal vybavovat, co asi dítě v tehdejší době cítilo a čím se zabívalo. Hlavní představitelka byla velmi milá a já si nedokážu pomoci 5*.(12.9.2014)

 • bono22vox
  ****

  Působivý výlet do nacistického Německa plný dobrých úmyslů, roztomilých dětí, navíc s mimořádným hereckým projevem Geoffreye Rushe a hudby Johna Williamse, který tak po 8 letech dělal hudbu pro někoho jiného než Spielberga...(28.1.2015)

 • BDMarty007
  *****

  Emocionální nakládačka, jakou jsem dlouho nezažil. Skvěle vymyšlené i natočené. Film který ukazuje hrůznost války a nacismu přesvědčivěji, než skoro všechny ostatní a přitom to vlastně není vůbec válečný film. Jenom se odehrává za války.(11.2.2015)

 • Renfield
  ***

  Ano, podobných filmů už tu bylo a jistě ještě bude, ovšem Zlodějka knih se mi určitě nezdá být zbytečná. Pravděpodobně je to díky dokonale vytvořené atmosféře a opravdu vhodně zvolenému místu natáčení. To vše podkopávala snad jen zde zmíněná německo/angličtina. Kdyby byl film v němčině, je to všechno ještě reálnější, ale to je jen drobné mínus. Naopak velké plus jsou herecké výkony, především Sophie Nélisse mě velice překvapila, zvládla svoji roli dokonale. Hereckou ikonu jakou je Geoffrey Rush snad netřeba komentovat a ani Emily Watson rozhodně nezaostává. Vše je navíc dokonale podbarveno hudbou Johna Williamse. Ale, postupem času film v některých momentech přece jen trochu ztrácí, je škoda, že se tvůrci nerozhodli pro kratší stopáž, možná by pomohla. I přesto je tu několik scén co si budu pamatovat, jako třeba jedna z mála veselejších, rozhovor o Hitlerově matce. 60%(15.2.2015)

 • Hpatrik
  ***

  I přes všechen ten nádherný vizuál, kouzelnou hudbu J.W. a s výbornými herci, je to takový prázdný příběh, který nenabízí nic, co už bysme někde několikrát (a mnohdy lépe) neviděli, a protože jde o pohled na válku očima roztomilé dívenky, je to příliš pohádkové, bez jasného směru, tahu na bránu, bez potřebných emocí. Prostě to kolem mě jen z lehka prošumělo, a bohužel, nezanechalo nic nezapomenutelného...(19.4.2015)

 • bearmeedek
  *****

  Drama není moje nejoblíbenější téma, ale jestli to nevyzní blbě, tak tohle drama pohladí (po duši). Jsem rád, že jsem viděl na velkém plátně a určitě se ještě k filmu někdy vrátím.(28.7.2015)

 • Richie24
  ****

  Ano, možná to skutečně je prvoplánový film. Ale co ještě v dojemném válečném dramatu vymyslet nového? Lze to vůbec ještě? Já si tam to své našel a jsem přesvědčen, že to dokáže každý! Rušivě, až skoro komicky, působí německá slůvka v anglickém originále, to je pravda. Ale – jako vždy – zde exceluje Geoffrey Rush. Součtem zcela zasloužené 4 ****.(19.10.2015)

 • Necrotongue
  ****

  Melodramatický snímek z období 2. světové války,jehož děj vypráví sám Velký Žnec.Zatímco hrdinný Wehrmacht dobývá většinu Evropy a pochoduje na Moskvu,pod střechou domu Hubermannových pozvedá svou ohavnou hlavu židobolševická hrozba.Film mi připomíná Hřebejkovu komedii Musíme si pomáhat,je kvalitně obsazen,tomu odpovídají herecké výkony,ale má i slabé stránky,chce nám vlastně jen vysvětlit,že všichni Němci za války nebyli zlí,jenže to dělá hodně naivním způsobem,nakonec jsem měl dojem,že ve městě žili jen dva nacisté z přesvědčení:starosta a Franz Deutscher.Vadily mi i srdceryvně dojemné scény,které si mohli tvůrci klidně odpustit,ale i tak se mi film líbil,jelikož jsem taková citlivá duše.(10.1.2017)

 • E lan
  ****

  Příjemné, dojemné a přitom ne moc nabubřele patetické dílo. Je znát přeci jen evropská krev, která na tom pracovala. Rush je úžasný, Watson stejně tak. Trochu ten konec není úplně šálek mé kávy, ale jak klasik praví: "Tak život choda":-)(9.3.2017)

 • GlamourCat
  odpad!

  Hrozně mi vadí ten hollywoodský fašismus, nablýskaný a napudrovaný a zejména tedy hrozně trapný.(13.4.2017)

 • Shredder
  ****

  One small fact. You are going to die. Vojna je vzdy peklo, nezavisle od toho, na ktorej strane stojite. Druha svetova bola extraordinarna vo vsetkych smeroch. Bol to cas kedy ludia odkryli demonov, ktorych v sebe schovavaju, rovnako sa vsak dostali do popredia aj cnosti tych najodvaznejsich, ktori sa nebali v tych najhorsich casoch prejavit ludskost. Polanski v Pianistovi prerozpraval pribeh zidovskeho skladatela, cez oci ktoreho sme videli naturalisticke hrozy odohravajuce sa v nacistickom Nemecku. Percival nam ponuka trochu iny, senzibilnejsi a komornejsi pribeh. Na filme je vidno, ze je spracovany podla kniznej predlohy a mimoriadne dobre sa mu dari zachovavat poeticku atmosferu. Podovne ako jeho hlavna predstavitelka si film zachovava urcite nevinnost a na rozdiel od inych surovych spracovani druhej svetovej vojny, je podavany nezne a v pomalom tempe. The Book Thief je presne je jeden z tych snimkov, pri ktorych mate chut dat si salku nejakeho horuceho napoja a zabalit sa do deky, zatial co sa vam pred ocami pozvolne rozvija magicky pribeh, ktoremu chyba k dokonalosti len malo.(12.1.2014)

 • dannyd14
  *****

  I hate Hitler!!! *****(1.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace