|| Scenár: Michael Petroni, Ken Blancato / Predloha: Markus Zusak - The Book Thief | Hudba: John Williams | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Sunswept Entertainment | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 72,364,175 $ || Pekná, obrazovo zbytočne uhladená jednovečerka, ktorá je ďaľším escenciálným výťahom knižnej predlohy. Je to však tak úprimné a citlivé, že sa na to nedá hnevať. Raz určite neurazí. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.4.2014)

Grucie Lulecká: Jaka byla ta zlodejka knih? Aleš Brunclík: Bomba(16.1.2014)

Tu němgličtinu jsem vůbec nepochopil a pozastavoval jsem se nad ní v průběhu celého filmu, ale co už. Dál mi trochu vadil vypravěč, který mi tam přišel prostě zbytečne navíc (možná kdyby to nebyl Smrť, tak by to tolik nevadilo). Ale když pominu tyhle drobnosti, tak to bylo docela příjemné, nenáročné pokoukání a z kina si odnáším docela příjemný zážitek.(22.1.2014)

pěkně, dojemné, smutné... smrťák má skvělý smysl pro humor a Geoffrey Rush je výbornej.(24.1.2014)

Uvítala bych to v němčině, mělo by to naturálnější šmrnc, ale chápu, že film by se tolik "neprodával". Dobře obsazené, neokoukané tváře, silný příběh dle knižní předlohy.(26.1.2014)

Ako asi vyzerá a o čom je vlastne film, kde vládne nacizmus, rodičia si adoptujú malú komunistku, ukrývajú v pivnici žida a rozprávačom je samotná smrť? Pomedzi to hrajú blonďatí chlapci futbal, majú radi černošských šprintérov a neznášajú Hitlera, no a cez to všetko je snímok vlastne akousi ódou na knihu. Ešte som nevidel tak zaujímavo a celkove pôsobivo spracované piate cez deviate. Potešilo.(31.1.2014)

Bylo by to na ****, ale ta angličtina s přídavkem "ja" a "nein" film zabila...(1.2.2014)

I hate Hitler!!! *****(1.2.2014)

Dojemně hřejivý film z pohledu devítileté holčičky o lidskosti a malých všedních radostech vyvažujících všudypřítomný strach, nepochopení, nejistotu a bezmoc života na předměstí Mnichova za druhé světové války. Knihu jsem četla, film jí poměrně odpovídá, ale přesto mi tam něco chybělo - snad věrnější znázornění emocí a hlubší vykreslení charakteru postav. Poněkud na hraně mi přišla angličtina se silným neměckým přízvukem a zcela nedoceněn byl hlavní vypravěč - Smrt. Z toho se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Také byl film místy až příliš "cheesy", to si kniha nezasloužila. Těšila jsem se na takový ten "malý velký film", ale dostalo se mi jen mainstreamového zpracování. Bylo to dobré, nikoli však vynikající. Škoda!(4.3.2014)

Všechno je to moc pěkný a dobře se na to kouká, finále mě i rozbrečelo, ale stejně... je to hrozně utahaný a na jazyk se mi skoro dere slovo nuda.(17.3.2014)

Knihu jsem nečetla, ale nikterak mi to nevadilo. Film je sice dosti klišoidní a na ohrané téma, ale na druhou stranu hezky natočený s překrásnou hudbou. Pokud máte rádi historické filmy, určitě to stojí za to.(17.3.2014)

Nejdříve negativa. Film působí značně nevěrohodně. Nad některými scénami jsem kroutil hlavou. Např. to "kradení knih" ze starostovy vily jsem Líze fakt nevěřil a takových logiku postrádajících momentů je tam víc. Největší slabinou jsou však dialogy. Je to jen mechanické odříkávání obecných pravd, stokrát slyšených. Prostě tomu chyběla nějaká hlubší neotřelá myšlenka. Nejlepší scéna je asi ta "koulovačka" ve sklepě a také to postupné "roztávání" Rózina ledového srdce se mi líbilo. Proč dávám tomuto ne příliš povedenému filmu čtyři hvězdy? Protože jsem už starý dojímavý blb a tento film je prostě doják, který mě dostal.(17.5.2014)

Pěkný příběh i když téma je neskutečně ohrané. A neskutečně zahrané hlavně od Geoffreyho Rushe.(30.6.2014)

To čo človeka robí človekom je byť Človekom. Ukázať na skutočnosť že ísť proti prúdu a zachovať si zdravý rozum aj v ťažkých časoch sa dá.. A že v každej situácii sa dá nájsť dôvod prečo a pre koho žiť.. Film ktorý ukazuje na dôležitosť týchto faktov a ktorý je veľkým povzbudením k osobnému rozvoju nášho človečenstva. :)(17.8.2014)

Krásný film... Kouzelný film... Kapesníčkový film....(14.9.2014)

Působivý výlet do nacistického Německa plný dobrých úmyslů, roztomilých dětí, navíc s mimořádným hereckým projevem Geoffreye Rushe a hudby Johna Williamse, který tak po 8 letech dělal hudbu pro někoho jiného než Spielberga...(28.1.2015)

Ano, podobných filmů už tu bylo a jistě ještě bude, ovšem Zlodějka knih se mi určitě nezdá být zbytečná. Pravděpodobně je to díky dokonale vytvořené atmosféře a opravdu vhodně zvolenému místu natáčení. To vše podkopávala snad jen zde zmíněná německo/angličtina. Kdyby byl film v němčině, je to všechno ještě reálnější, ale to je jen drobné mínus. Naopak velké plus jsou herecké výkony, především Sophie Nélisse mě velice překvapila, zvládla svoji roli dokonale. Hereckou ikonu jakou je Geoffrey Rush snad netřeba komentovat a ani Emily Watson rozhodně nezaostává. Vše je navíc dokonale podbarveno hudbou Johna Williamse. Ale, postupem času film v některých momentech přece jen trochu ztrácí, je škoda, že se tvůrci nerozhodli pro kratší stopáž, možná by pomohla. I přesto je tu několik scén co si budu pamatovat, jako třeba jedna z mála veselejších, rozhovor o Hitlerově matce. 60%(15.2.2015)

I přes všechen ten nádherný vizuál, kouzelnou hudbu J.W. a s výbornými herci, je to takový prázdný příběh, který nenabízí nic, co už bysme někde několikrát (a mnohdy lépe) neviděli, a protože jde o pohled na válku očima roztomilé dívenky, je to příliš pohádkové, bez jasného směru, tahu na bránu, bez potřebných emocí. Prostě to kolem mě jen z lehka prošumělo, a bohužel, nezanechalo nic nezapomenutelného...(19.4.2015)

He, já jsem asi zloděj filmů. Nečekaně zajímavý zážitek na rozhraní 3 a 4 hvězd. Často do komentářů píšu, že se film tak nějak snaží útočit na více frontách a ve výsledku je z toho vlastní kapitulace, tedy strašný mišmaš. Tady se ovšem podařilo dětské vnímání světa, tak i dospělácký pohled. Tudíž film pro celou rodinu. U začátku jsem usínal, ovšem druhá polovina dojímá. Konec pak už působí hodně natahovaně. Rush skvělý, ale i postava matky byla zajímavá. "Chci vyrůst než zemřu."(14.7.2015)

Drama není moje nejoblíbenější téma, ale jestli to nevyzní blbě, tak tohle drama pohladí (po duši). Jsem rád, že jsem viděl na velkém plátně a určitě se ještě k filmu někdy vrátím.(28.7.2015)

Knížka byla perfektní, film mě zklamal. A stalo by se tak i kdybych nesrovnával. Protože to nebyl příběh o nejsilnějším poutu mezi malou Liesel a Rudym, ale byl to příběh o hrůzách totality. A na to jsem se dívat nechtěl. Chtěl jsem vidět loupeživé nájezdy na ovocné sady a fotbalové turnaje. A bez chladného ale uklidňujícího výkladu smrti samotné, to také hodně tratilo na kouzlu.(8.8.2015)