Komentáře uživatelů k filmu (612)

 • Pttak
  ****

  Opět další válečné drama s pohledu němců, kterých je podle mě stále málo a znovu ukazuje, že i němci trpěli a jak už tady spoustu uživatelů napsalo. Mohlo se to vlézt i do kratší doby než do dvou hodin, ale i tak supr filmek, který určitě nadšenci pro druhou světovou válku ocenní a citlivé duše chytne za srdce.**** hvězdičky zasloužené.(4.2.2015)

 • PamelaJJK
  ****

  Jak vcelku mile vyprávět o nehezkých věcech se dozvíte právě ve Zlodějce knih. Neobyčejně obyčejný příběh jedné dívky, kterých jsou kolem nás tisíce a přesto je zajímavý a přitažlivý a i přes hodně volné tempo diváka zaujme a nedovolí nudě se vůbec přiblížit. Místy mi trošku vadila překročená hranice sentimentu a drobné prohřešky proti logice. Vadilo mi i příliš okaté tlačení na pilu, aby se tvůrcům povedlo ukázat, že ne každý Němec byl špatný. Na druhé straně byl film prodchnutý lidskostí a opravdovostí a nepostrádal duši. Když k tomu přičtu parádní obsazení, hlavně trio ústředních postav - Sophie Nélisse, Emily Watson a skvělý Geoffrey Rush, tak je výsledek jasný a dávám čtyři hvězdy, vy čuňata...(16.2.2015)

 • JK77
  ****

  kruty zaver, ale ved vojna je uz taka(16.2.2015)

 • kolodej1
  ****

  takových podobných variací na téma druhá světová válka jsem viděl už celou řadu. Stejně se mi ale další a další příběhy dokážou dostat pod kůži. Je to tím, že se jedná o tak dramatické a silné téma, že to každý příběh umocní a nedává moc prostor banalitám. I tento příběh, soustředěný na osudy několika lidí uprostřed války, měl svou sílu. Film na mě opravdu zapůsobil. Jen v některých momentech, především v první polovině, by si film zasloužil trochu sestříhat, některé pasáže byly trochu zbytečně natahované. FIlm by získal větší hutnost a intenzitu. Nicméně jako celek film zcela jistě obstojí a stojí za vidění(18.2.2015)

 • MirkaP
  ***

  Musíme si pomáhat mě dostalo víc.(18.4.2015)

 • megajalec
  **

  Film o tom, čo sme tu už mali x krát. Zavretý žid v pivnici, zloby fašistického Nemecka...Navyše, Zlodejka kníh nemá nejaký výrazný dej, skôr je akousi zbierkou udalostí, ktoré s stanú jednej rodine a na jednej ulici počas obdobia zopár rokov. Najlepšia scéna bola pálenie kníh pri starej nemeckej hymne.(21.4.2015)

 • bonovox
  ****

  Miestami podmanivý príbeh na pozadí vojny. A vhodný hlavne na dnešné posledné dni pripomenutia výročia 2. svetovej vojny. Veľmi dobrí herci, dobrý nápad zo smrťou ako rozprávača príbehu a pekný koniec. (ten zo súčastnosti). 7/10(10.5.2015)

 • Leegy
  ****

  Ze začátku mě film moc nezaujal... Dokonce jsem koukala na čas, jak dlouho do konce... Jenže pak mě pohltil a konec mě chytil nehorázně za srdce... A jestli někdo říká, že filmů s podobnou tématikou už bylo mraky, já říkám že takových filmů není nikdy dost, protože po každém z nich si uvědomíme, jaká je válka svině...(31.8.2015)

 • Gortyna
  ***

  Nevím proč, ale nemůžu se nějak ubránit dojmu, že knížka bude asi lepší než tenhle jistě kvalitní film.(18.11.2015)

 • PozorGranat
  ****

  Svět války dětskýma očima; svět plný krutosti, nespravedlnosti, smutku, ale i radosti a úlevy. Zajímavé však je, že děti se na tento film dívají z jiného úhlu pohledu než dospělí, řekl bych více jako na pohádku, než na válečné drama. 4/5(21.1.2016)

 • Cody1
  *****

  10/10(12.7.2016)

 • EMIRATESxP
  ****

  Pekný film ale vnútorne nenapĺňajúci, miestami až utrpenie pozerať. 70%(11.8.2016)

 • SteveK
  **

  Zlodějka knih bude ve filmu krást pouze deset minut. Vizuálně krásné, charakterové rozporuplné a dějově plytké. Zlodějka knih vám bude od začátku držet hlavu pod vodou a nutit vás si okamžitě zamilovat ústřední charaktery. Bohužel film neudrží pohromadě povrchní nudná zápletka a pár dobrých scén (sklep, záchrana deníku). Je zde pár scén a dějových linek, které jsou nedotažené či úplně ignorovány. Takto si z vás Zlodějka knih snaží dělat panenku, kterou třepe, dokud nevidí slzy.(1.9.2016)

 • ill
  ****

  Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."(9.10.2016)

 • ssarka
  ****

  plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla..(30.10.2016)

 • KraLuban
  ***

  Film s velkým, ale neproměněným potenciálem. Skvělé výkony hlavních hrdinů a pěknou výpravu zazdí slabý příběh. 60%.(5.11.2016)

 • ardeas
  ***

  Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších.(19.11.2016)

 • Dampfer
  ****

  Jedna z knih, které pro mě představují snad to nejlepší, co jsem zatím mohl na papíře prožít, je předloha tohohle filmu. Tím pádem jsem měl velký strach z toho si snímek někdy pustit, na druhou stranu jsem se snažil strach ze zklamání překonat a uvidět příběh Liesel a Maxe na plátně. Provedení je to skvělé. Geoffrey Rush a Emily Watson jsou brilantní a přesně vystihující postavy z knihy. Melancholická milost, která prostupovala každou stránku Zusakova příběhu je patrná i z každičké minuty filmu a celkový dojem před závěrečnými titulky se přibližuje tomu z poslední strany knihy tak moc, jek jen to film podle skvělé knihy může dokázat. Tenhle tam malý dojemný příběh o "hodných" Němcích a překrásné lásce ke slovům a knihám, bohužel napadanou jako mnoho jiných lidských ctností nacistickou zrůdností, je klenůtkem, který stojí za pozornost. Ta místy "cukrovatost" je víc než odpustitelná a kdo chce, nechá se dojmout. Jedinou výtku mám snad jen k mužskému hlasu Smrti, v knize to pro mě vždy byla žena. Bránit spokojenosti mi to však nebude.(1.1.2017)

 • Eliza
  ****

  Viděla jsem spoustu filmů s touto tématikou, avšak tento hodnotím jako jeden z nejlepších. Už jen ten úvod dokáže diváka zaujmout, "každý jednou zemře, nikdo nežije věčně"- koho by tohle nezaujalo, na úvod docela silné kafe. A jak silně film začal, tak i pokračuje až do úplného konce. Skvělé zachycení tehdejší situace v Německu, děti sborově zpívající s úsměvem na tváři nenávistné písně aniž by tušili, co se tím textem chce říct a koho vlastně oslavují- sladká nevědomost. Film končí dle mého názoru přehnaně tragicky, ale co se dá dělat, i taková mohla být tenkrát realita. A jak tragický byl mezikonec, o to víc byl konec naivnější. Příjezd americké armády už je jak z hollywoodské továrny, a setkání Liesel s Maxem je ještě naivnější, ale tak proč vlastně ne, těch tragédií jsme si na začátku užili dost tak proč to takto nezakončit.(2.1.2017)

 • BOURQUE
  ****

  Ďalší film z obdobia II. svetovej vojny, čiastočne zameraný na zločiny, spáchané nacistami. Zaujímavý a srdcervúci príbeh, kde pre dievča kniha a čítanie znamenajú útočisko pred hrozbami obdobia. Na konci som takmer neudržal slzy. Jedna z najmilších rolí pre G. Rusha. E. Watson stále ukazuje, že je herečka mnohých tvár. Hudba od J. Williamsa nemá ani tú najmenšiu chybu. Osobné hodnotenie: 84% (****) (13.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace