• Terezinka198

Měním své hodnocení z 1* na Odpad!. Tento film byl pro mě opětovně ztráta času. Kniha mě už předtím nezaujala. Tomuto filmu jsem dala před 1* zřejmě z "pokusu ve mně probudit city při jedné ze smrtí". Ale nyní s odstupem času, když jsem to viděla podruhé, dávám Odpad! s čistým svědomím. Film mi nic nedal, jen mi knihu naprosto znechutil.(17.3.2016)

10/10(12.7.2016)

Pekný film ale vnútorne nenapĺňajúci, miestami až utrpenie pozerať. 70%(11.8.2016)

Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."(9.10.2016)

plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla..(30.10.2016)

Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších.(19.11.2016)

Jedna z knih, které pro mě představují snad to nejlepší, co jsem zatím mohl na papíře prožít, je předloha tohohle filmu. Tím pádem jsem měl velký strach z toho si snímek někdy pustit, na druhou stranu jsem se snažil strach ze zklamání překonat a uvidět příběh Liesel a Maxe na plátně. Provedení je to skvělé. Geoffrey Rush a Emily Watson jsou brilantní a přesně vystihující postavy z knihy. Melancholická milost, která prostupovala každou stránku Zusakova příběhu je patrná i z každičké minuty filmu a celkový dojem před závěrečnými titulky se přibližuje tomu z poslední strany knihy tak moc, jek jen to film podle skvělé knihy může dokázat. Tenhle tam malý dojemný příběh o "hodných" Němcích a překrásné lásce ke slovům a knihám, bohužel napadanou jako mnoho jiných lidských ctností nacistickou zrůdností, je klenůtkem, který stojí za pozornost. Ta místy "cukrovatost" je víc než odpustitelná a kdo chce, nechá se dojmout. Jedinou výtku mám snad jen k mužskému hlasu Smrti, v knize to pro mě vždy byla žena. Bránit spokojenosti mi to však nebude.(1.1.2017)

Ve stejné době, kdy jsem četla knihu, jsem zhlédla i film. Oboje bylo kvalitní a doporučuji. Akorát to není tak hluboké dílko, jak je prezentováno. Film hraje na city. Sdílíme život s opuštěným dítětem, přísnou nevlastní matkou a hodným nevlastním otcem. Pozorujeme přežívání ve sklepech, kradení knih u bohatých, řešení konfliktu, když na to přijdou a následně bombardování. Trochu se liší hlavní zaměření. V knize se opravdu řeší, že hl. hrdinka krade knížky, ve filmu se více zaměřují na opuštěnost hl. hrdinky. Celkově tedy hodnotím 70%. Po krátké době si z knihy i z filmu pamatuji velmi málo.(21.5.2017)

Úžasné. Skvelý zážitok víru citov. Krutá doba opísaná z nežného pohľadu dospievajúceho dievčaťa. Správna atmosféra snímku prišla v prvých sekundách a ostala tam až takmer do konca (ale o tom neskôr). Vďačí za to symfónii výborných a uveriteľných hereckých výkonov hlavných postáv, hudby a zvukov v pozadí. Výber hercov bol trefný. Tématika pohľadu na WW II z uhla Nemeckých dedinčanov tiež zaujala a bola skvele spracovaná. Naposledy som niečo takéto cítil pri čítaní "Na západe nič nové". Nakoniec ešte kvitujem skvelý nápad, dať úlohu rozprávača cynickej Smrti. Ak zvažujete ísť na to do kina s niekym blízkym, neoľutujete. Vyčítať môžem to, že dievča hrala jedna herečka, pričom mala zostarnúť o 6 rokov. Ale najviac to pos**li na konci s tým jabĺčkom. 94% Skvelé.(14.1.2014)

Jeden z tých slabších potenciálnych snímkov v tomto období. Ale sto ľudí, sto chutí. Ale vykreslené to bolo výborne aj prostredie a ani postavy neboli zlé ale nebavil som sa pri tom a nedokázal som sa do toho akosi vcítiť a prežívať to. Chýbala tomu väčšia hĺbka.(15.1.2014)

Skvely dej a pribeh, ktery jak plyne, zacnete s figurami zit a bojite se, aby to jen tak neskoncilo. A tohle umi malo ktery film. Ja byl smutny, ze film skoncil. Oblibil jsem si styl vypraveni, kameru, herce, proste kde co. Hlavni predstavitelka je talent, jak ma byt a o to to bylo lepsi, kdyz mela vedle sebe tak skvele herce (Rush, Watson). Skvele, skvele. Dlouho me zustane tenhle snimek v hlave.(17.1.2014)

Jaké je to žít v tak hrozné době, to vědí pouze lidé, kteří něco takového zažili. Těžko říci, jak bychom se chovali my. Já vím jedno jistě. Já bych se choval tak, abych se po letech mohl postavit sám před svůj vlastní odraz v zrcadle a být hrdý na to, co vidím. Film ukazuje život obyčejných lidí v nacistickém Německu. Né fanatiků, avšak ani né flegmatiků. Lidí, kteří prostě jen chtějí žít poklidný život, a celý Hitler a jeho slavné Německo jim je přesně tam, kam slunce nesvítí. Samotný příběh Liesel a její adoptivní rodiny mi nepřišel nijak zvlášť silný, ovšem role Emily Watson byla vskutku vydařená. I konec mohl skončit zajímavěji, ale neskončil, tedy alespoň ne pro mě. Filmu by určitě prospělo, kdyby nás seznámil více s Lieselinou původní rodinou, tím pádem by si divák vytvořil i silnější pouto k hlavní hrdince, avšak ani to se nestalo. I přesto byl však film povedený, a mně se líbil. Myslím si, že lepší tři hvězdy si zaslouží.(26.1.2014)

moc příjemná věc s takovým pomalým a dlouhým rozjezdem, ale ke konci graduje a graduje. Je to takový skoro český film svou atmosférou a hodně se to podobá Musíme si pomáhat. Přiznám se, že jsem ještě neviděl film, kde je vypravěčem MO smrt a dělá to velmi dobře a poeticky:o)(30.1.2014)

Na tenhle film mám jen jediné slovo: WOW. Když jsem do toho kina šla, očekávala jsem doják u kterého si vybrečím oči. V tomto ohledu mě rozhodně film nezklamal a 2/3 filmu se mnou prořval i zbytek osazenstva hlediště, včetně těch nejdrsnějších chlapáků. Film mě nezklamal ani v ostatních ohledech... Dobře vymyšlená zápletka, dobře zpracovaný a rychle ubíhající děj bez zbytečného natahování, dobře zpracované dialogy a i postavy jsou zahrané zcela věrohodně. Netradiční vypravěč v podobě smrti je jakousi třešničkou na dortu... Jediné co mě na celém filmu trošku vadilo je konec (což je ale asi jen můj subjektivní dojem věčného romantika). Film mohu vřele doporučit a na cestu do kina přidávám jednu radu: Nezapomeňte si vzít dostatečné množství kapesníků. Budete je potřebovat.(1.2.2014)

Vypravěč smrt..hmm zajímavé! Myslím že je to originální snímek z válečnou tématikou. G.Rush a Emily Watson mě v tom bavily nejvíc ale dva děčtí hrdinové byli taky dobrý.(1.2.2014)

Nejvíc mě na celym filmu mrzí, že jsem nečetl knihu. Teda chystám se na ní, ale zkrátka jsem ten film viděl dřív než jsem stačil přelouskat předlohu a teď jsem trochu na vážkách. Každopádně se mi The Book Thief hrozně líbil, víc než bych si myslel kdyby mi někdo zevrubně řekl o co jde a co se v něm děje. Jediná věc, kterou bych tomu trochu vytknul, ale to je hodně specifický u mě, je fakt, že se celej ten film tváří hodně reálně, myslim co se týče okolností, doby a tak podobně a (nechci být konkrétní a kazit to) je část závěru, kdy je Liesel ještě malá. To i v celym tom sladce naivním, ale hezkým nádechu působí prostě jako kýč nad kýče. A znovu opakuju, že naivita celýho toho filmu mi nevadila vůbec, spíš naopak. Celý je to hodně lidský a hodně hezký. Neřek bych, že vyloženě oddechový a to je taky dobře. Jen to chvílema je až moc, jako by se prostě tvůrci chvílema nemohli rozhodnout, jestli se teda koukáme dětskýma očima na vážnou věc a nebo to chceme udělat přeslazený. Ale to je prostě můj problém. Jinak jsem nadšenej. Moc se mi líbí to zkloubení německýho přízvuku a slov a angličtiny a moc se mi líbí výkony herců. Především Lieselini rodiče jsou skvělý a ona samozřejmě nezměrná, i když pominu fakt, že je jí třináct nebo kolik. Věřim tomu, že kniha tomu dá zas o něco víc a moc se na ní těšim. A jsem zvědavej zároveň. Pro každýho, kdo chce vidět milej film, ale si v tom chce najít nějaký hodnoty a občas se trochu zamyslet nad "člověčenstvím" jako takovým je tohle moc hezkej a zajímavej film.(2.2.2014)

Čekal jsem víc, chvílema jsem se nudil... a některé scény mi přišly zbytečné, strojené a těžko uvěřitelné...(2.2.2014)

• Lord.Filipus

Příliš pomalé tempo v kombinaci s tím, že se ve filmu vlastně ani nic neděje, bylo uspávající. Navíc ani ty postavy mi nepřišly příliš sympatické. Čekal jsem něco víc.(2.2.2014)

Podařené válečné drama...z doby, ze které se zdá, že se už vyčerpala všechna témata, a proto tento originální námět zaslouží pochvalu. Zásluhu na tom má tradičně dobrý Geiffrrey R., zajímavý voice-over, ale zejména výborná Sophie N.(5.2.2014)

Zlodějku jsem četla, je to asi půl roku, možná víc. Dobře si ji pamatuju - smutné i veselé vyprávění, velmi silné a zajímavé. Vyprávění z pohledu Smrti. Kniha byla výborná. Smutná, surová, zvláštní, jiná a hlavně poctivá. Nějak jsem v ní brala vše, jak přicházelo a byla jsem s tím smířená. Film mě mnohem víc zasáhl. Hrál na city a to u mě funguje. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, je to prostě tak.(11.2.2014)