Opět další válečné drama s pohledu němců, kterých je podle mě stále málo a znovu ukazuje, že i němci trpěli a jak už tady spoustu uživatelů napsalo. Mohlo se to vlézt i do kratší doby než do dvou hodin, ale i tak supr filmek, který určitě nadšenci pro druhou světovou válku ocenní a citlivé duše chytne za srdce.**** hvězdičky zasloužené.(4.2.2015)

Jak vcelku mile vyprávět o nehezkých věcech se dozvíte právě ve Zlodějce knih. Neobyčejně obyčejný příběh jedné dívky, kterých jsou kolem nás tisíce a přesto je zajímavý a přitažlivý a i přes hodně volné tempo diváka zaujme a nedovolí nudě se vůbec přiblížit. Místy mi trošku vadila překročená hranice sentimentu a drobné prohřešky proti logice. Vadilo mi i příliš okaté tlačení na pilu, aby se tvůrcům povedlo ukázat, že ne každý Němec byl špatný. Na druhé straně byl film prodchnutý lidskostí a opravdovostí a nepostrádal duši. Když k tomu přičtu parádní obsazení, hlavně trio ústředních postav - Sophie Nélisse, Emily Watson a skvělý Geoffrey Rush, tak je výsledek jasný a dávám čtyři hvězdy, vy čuňata...(16.2.2015)

kruty zaver, ale ved vojna je uz taka(16.2.2015)

takových podobných variací na téma druhá světová válka jsem viděl už celou řadu. Stejně se mi ale další a další příběhy dokážou dostat pod kůži. Je to tím, že se jedná o tak dramatické a silné téma, že to každý příběh umocní a nedává moc prostor banalitám. I tento příběh, soustředěný na osudy několika lidí uprostřed války, měl svou sílu. Film na mě opravdu zapůsobil. Jen v některých momentech, především v první polovině, by si film zasloužil trochu sestříhat, některé pasáže byly trochu zbytečně natahované. FIlm by získal větší hutnost a intenzitu. Nicméně jako celek film zcela jistě obstojí a stojí za vidění(18.2.2015)

Musíme si pomáhat mě dostalo víc.(18.4.2015)

• megajalec

Film o tom, čo sme tu už mali x krát. Zavretý žid v pivnici, zloby fašistického Nemecka...Navyše, Zlodejka kníh nemá nejaký výrazný dej, skôr je akousi zbierkou udalostí, ktoré s stanú jednej rodine a na jednej ulici počas obdobia zopár rokov. Najlepšia scéna bola pálenie kníh pri starej nemeckej hymne.(21.4.2015)

Miestami podmanivý príbeh na pozadí vojny. A vhodný hlavne na dnešné posledné dni pripomenutia výročia 2. svetovej vojny. Veľmi dobrí herci, dobrý nápad zo smrťou ako rozprávača príbehu a pekný koniec. (ten zo súčastnosti). 7/10(10.5.2015)

Ze začátku mě film moc nezaujal... Dokonce jsem koukala na čas, jak dlouho do konce... Jenže pak mě pohltil a konec mě chytil nehorázně za srdce... A jestli někdo říká, že filmů s podobnou tématikou už bylo mraky, já říkám že takových filmů není nikdy dost, protože po každém z nich si uvědomíme, jaká je válka svině...(31.8.2015)

Nevím proč, ale nemůžu se nějak ubránit dojmu, že knížka bude asi lepší než tenhle jistě kvalitní film.(18.11.2015)

Svět války dětskýma očima; svět plný krutosti, nespravedlnosti, smutku, ale i radosti a úlevy. Zajímavé však je, že děti se na tento film dívají z jiného úhlu pohledu než dospělí, řekl bych více jako na pohádku, než na válečné drama. 4/5(21.1.2016)

10/10(12.7.2016)

Pekný film ale vnútorne nenapĺňajúci, miestami až utrpenie pozerať. 70%(11.8.2016)

• SteveK

Zlodějka knih bude ve filmu krást pouze deset minut. Vizuálně krásné, charakterové rozporuplné a dějově plytké. Zlodějka knih vám bude od začátku držet hlavu pod vodou a nutit vás si okamžitě zamilovat ústřední charaktery. Bohužel film neudrží pohromadě povrchní nudná zápletka a pár dobrých scén (sklep, záchrana deníku). Je zde pár scén a dějových linek, které jsou nedotažené či úplně ignorovány. Takto si z vás Zlodějka knih snaží dělat panenku, kterou třepe, dokud nevidí slzy.(1.9.2016)

Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."(9.10.2016)

plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla..(30.10.2016)

Film s velkým, ale neproměněným potenciálem. Skvělé výkony hlavních hrdinů a pěknou výpravu zazdí slabý příběh. 60%.(5.11.2016)

Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších.(19.11.2016)

Jedna z knih, které pro mě představují snad to nejlepší, co jsem zatím mohl na papíře prožít, je předloha tohohle filmu. Tím pádem jsem měl velký strach z toho si snímek někdy pustit, na druhou stranu jsem se snažil strach ze zklamání překonat a uvidět příběh Liesel a Maxe na plátně. Provedení je to skvělé. Geoffrey Rush a Emily Watson jsou brilantní a přesně vystihující postavy z knihy. Melancholická milost, která prostupovala každou stránku Zusakova příběhu je patrná i z každičké minuty filmu a celkový dojem před závěrečnými titulky se přibližuje tomu z poslední strany knihy tak moc, jek jen to film podle skvělé knihy může dokázat. Tenhle tam malý dojemný příběh o "hodných" Němcích a překrásné lásce ke slovům a knihám, bohužel napadanou jako mnoho jiných lidských ctností nacistickou zrůdností, je klenůtkem, který stojí za pozornost. Ta místy "cukrovatost" je víc než odpustitelná a kdo chce, nechá se dojmout. Jedinou výtku mám snad jen k mužskému hlasu Smrti, v knize to pro mě vždy byla žena. Bránit spokojenosti mi to však nebude.(1.1.2017)

Viděla jsem spoustu filmů s touto tématikou, avšak tento hodnotím jako jeden z nejlepších. Už jen ten úvod dokáže diváka zaujmout, "každý jednou zemře, nikdo nežije věčně"- koho by tohle nezaujalo, na úvod docela silné kafe. A jak silně film začal, tak i pokračuje až do úplného konce. Skvělé zachycení tehdejší situace v Německu, děti sborově zpívající s úsměvem na tváři nenávistné písně aniž by tušili, co se tím textem chce říct a koho vlastně oslavují- sladká nevědomost. Film končí dle mého názoru přehnaně tragicky, ale co se dá dělat, i taková mohla být tenkrát realita. A jak tragický byl mezikonec, o to víc byl konec naivnější. Příjezd americké armády už je jak z hollywoodské továrny, a setkání Liesel s Maxem je ještě naivnější, ale tak proč vlastně ne, těch tragédií jsme si na začátku užili dost tak proč to takto nezakončit.(2.1.2017)

Ďalší film z obdobia II. svetovej vojny, čiastočne zameraný na zločiny, spáchané nacistami. Zaujímavý a srdcervúci príbeh, kde pre dievča kniha a čítanie znamenajú útočisko pred hrozbami obdobia. Na konci som takmer neudržal slzy. Jedna z najmilších rolí pre G. Rusha. E. Watson stále ukazuje, že je herečka mnohých tvár. Hudba od J. Williamsa nemá ani tú najmenšiu chybu. Osobné hodnotenie: 84% (****) (13.2.2017)