Další příběh, který se mi vtiskl do duše. Nevím, jestli jsem jediný, ale od tohoto snímku mám rád šťastné konce... Musím dát velké plus hudbě, kameramanovi, hereckým výkonům a kostýmům. Za mě - 85%(1.2.2015)

Jak vcelku mile vyprávět o nehezkých věcech se dozvíte právě ve Zlodějce knih. Neobyčejně obyčejný příběh jedné dívky, kterých jsou kolem nás tisíce a přesto je zajímavý a přitažlivý a i přes hodně volné tempo diváka zaujme a nedovolí nudě se vůbec přiblížit. Místy mi trošku vadila překročená hranice sentimentu a drobné prohřešky proti logice. Vadilo mi i příliš okaté tlačení na pilu, aby se tvůrcům povedlo ukázat, že ne každý Němec byl špatný. Na druhé straně byl film prodchnutý lidskostí a opravdovostí a nepostrádal duši. Když k tomu přičtu parádní obsazení, hlavně trio ústředních postav - Sophie Nélisse, Emily Watson a skvělý Geoffrey Rush, tak je výsledek jasný a dávám čtyři hvězdy, vy čuňata...(16.2.2015)

takových podobných variací na téma druhá světová válka jsem viděl už celou řadu. Stejně se mi ale další a další příběhy dokážou dostat pod kůži. Je to tím, že se jedná o tak dramatické a silné téma, že to každý příběh umocní a nedává moc prostor banalitám. I tento příběh, soustředěný na osudy několika lidí uprostřed války, měl svou sílu. Film na mě opravdu zapůsobil. Jen v některých momentech, především v první polovině, by si film zasloužil trochu sestříhat, některé pasáže byly trochu zbytečně natahované. FIlm by získal větší hutnost a intenzitu. Nicméně jako celek film zcela jistě obstojí a stojí za vidění(18.2.2015)

Děvčátko které si jde za svým a čte knížky i když by nemělo. Skvěle znázorněná doba za A. Hitlera. Konec mě překvapil a dojal. Úžasné dílo.(1.3.2015)

Nejspíš delší než by filmu slušelo, ale zase to hezky plynulo. Možná je právě Zlodějka knih filmem, který by měl člověk jednou za život vidět, aby poznal, že ne všichni Němci byli za válek, které rozpoutali, ti zlí, ti zabijáci, ti nacisti, kteří se jen vozí po Židech a vyvražďují davy lidí. Právě tady je hezky vidět, jak měli mnozí obyčejní Němci strach z bombardování, jak se neopovážili se vzepřít, protože by to stálo krk nejen je, ale třeba i celou rodinu. Trpěli hladem, ale přesto se uměli zamilovat, uměli snít, hrát si a udržet si nějakou tu lidskost pro nacisty nežádoucí. Co mi trochu vadilo to přepínání mezi jazyky. Tak buď to mělo být celé v němčině a nebo celé v angličtině. Takhle to vypadalo dost nekompaktně. Naopak se mi moc líbil vizuál. Super výprava a hlavně barevné kompozice. Ty rudé vlajky s hákovým křížem na omšelým rozpadajících se domech vypadaly jako vykřičníky, jako upozornění na něco zlého. Vypravěčem je smrtka. Sice je to trochu pesimistické, ale její postřehy byly trefné a celý film to svojí dětskou naivitou, romantičností a nadějí vyvážil. Ovšem je pravda, že konec jsem stejně obrečela.(3.3.2015)

Musíme si pomáhat mě dostalo víc.(18.4.2015)

• megajalec

Film o tom, čo sme tu už mali x krát. Zavretý žid v pivnici, zloby fašistického Nemecka...Navyše, Zlodejka kníh nemá nejaký výrazný dej, skôr je akousi zbierkou udalostí, ktoré s stanú jednej rodine a na jednej ulici počas obdobia zopár rokov. Najlepšia scéna bola pálenie kníh pri starej nemeckej hymne.(21.4.2015)

Ze začátku mě film moc nezaujal... Dokonce jsem koukala na čas, jak dlouho do konce... Jenže pak mě pohltil a konec mě chytil nehorázně za srdce... A jestli někdo říká, že filmů s podobnou tématikou už bylo mraky, já říkám že takových filmů není nikdy dost, protože po každém z nich si uvědomíme, jaká je válka svině...(31.8.2015)

Nevím proč, ale nemůžu se nějak ubránit dojmu, že knížka bude asi lepší než tenhle jistě kvalitní film.(18.11.2015)

Svět války dětskýma očima; svět plný krutosti, nespravedlnosti, smutku, ale i radosti a úlevy. Zajímavé však je, že děti se na tento film dívají z jiného úhlu pohledu než dospělí, řekl bych více jako na pohádku, než na válečné drama. 4/5(21.1.2016)

10/10(12.7.2016)

Pekný film ale vnútorne nenapĺňajúci, miestami až utrpenie pozerať. 70%(11.8.2016)

• SteveK

Zlodějka knih bude ve filmu krást pouze deset minut. Vizuálně krásné, charakterové rozporuplné a dějově plytké. Zlodějka knih vám bude od začátku držet hlavu pod vodou a nutit vás si okamžitě zamilovat ústřední charaktery. Bohužel film neudrží pohromadě povrchní nudná zápletka a pár dobrých scén (sklep, záchrana deníku). Je zde pár scén a dějových linek, které jsou nedotažené či úplně ignorovány. Takto si z vás Zlodějka knih snaží dělat panenku, kterou třepe, dokud nevidí slzy.(1.9.2016)

Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."(9.10.2016)

plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla..(30.10.2016)

Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších.(19.11.2016)

Snímok sa môže pochváliť slušným príbehom, postavy sú sympatické a myslím si, že aj herecké výkony sú veľmi dobré. Samotnú pointu sme už niekoľkokrát videli a preto snímok automaticky nie je predurčený k úspechu vo svete filmu.(29.12.2016)

Jedna z knih, které pro mě představují snad to nejlepší, co jsem zatím mohl na papíře prožít, je předloha tohohle filmu. Tím pádem jsem měl velký strach z toho si snímek někdy pustit, na druhou stranu jsem se snažil strach ze zklamání překonat a uvidět příběh Liesel a Maxe na plátně. Provedení je to skvělé. Geoffrey Rush a Emily Watson jsou brilantní a přesně vystihující postavy z knihy. Melancholická milost, která prostupovala každou stránku Zusakova příběhu je patrná i z každičké minuty filmu a celkový dojem před závěrečnými titulky se přibližuje tomu z poslední strany knihy tak moc, jek jen to film podle skvělé knihy může dokázat. Tenhle tam malý dojemný příběh o "hodných" Němcích a překrásné lásce ke slovům a knihám, bohužel napadanou jako mnoho jiných lidských ctností nacistickou zrůdností, je klenůtkem, který stojí za pozornost. Ta místy "cukrovatost" je víc než odpustitelná a kdo chce, nechá se dojmout. Jedinou výtku mám snad jen k mužskému hlasu Smrti, v knize to pro mě vždy byla žena. Bránit spokojenosti mi to však nebude.(1.1.2017)

Válečná doba v prožitcích školou povinné dívenky, jejich vrstevníků, ale i civilního obyvatelstva v městečku nacistického Německa, vše komentováno panem smrťákem. Nedivím se nominaci na Oskara za hudbu, protože ta k filmu opravdu seděla.(28.1.2017)

Ďalší film z obdobia II. svetovej vojny, čiastočne zameraný na zločiny, spáchané nacistami. Zaujímavý a srdcervúci príbeh, kde pre dievča kniha a čítanie znamenajú útočisko pred hrozbami obdobia. Na konci som takmer neudržal slzy. Jedna z najmilších rolí pre G. Rusha. E. Watson stále ukazuje, že je herečka mnohých tvár. Hudba od J. Williamsa nemá ani tú najmenšiu chybu. Osobné hodnotenie: 84% (****) (13.2.2017)