|| Scenár: Michael Petroni, Ken Blancato / Predloha: Markus Zusak - The Book Thief | Hudba: John Williams | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Sunswept Entertainment | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 72,364,175 $ || Pekná, obrazovo zbytočne uhladená jednovečerka, ktorá je ďaľším escenciálným výťahom knižnej predlohy. Je to však tak úprimné a citlivé, že sa na to nedá hnevať. Raz určite neurazí. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.4.2014)

Ve stejné době, kdy jsem četla knihu, jsem zhlédla i film. Oboje bylo kvalitní a doporučuji. Akorát to není tak hluboké dílko, jak je prezentováno. Film hraje na city. Sdílíme život s opuštěným dítětem, přísnou nevlastní matkou a hodným nevlastním otcem. Pozorujeme přežívání ve sklepech, kradení knih u bohatých, řešení konfliktu, když na to přijdou a následně bombardování. Trochu se liší hlavní zaměření. V knize se opravdu řeší, že hl. hrdinka krade knížky, ve filmu se více zaměřují na opuštěnost hl. hrdinky. Celkově tedy hodnotím 70%. Po krátké době si z knihy i z filmu pamatuji velmi málo.(21.5.2017)

tak nevím, jestli je to pohádka pro dospělé, nebo drama pro děti, každopádně mě si film naprosto získal (možná proto, že jsem stále tak trochu obojí). skvělé herecké výkony a hudba johna williamse. jediné, co mi trochu lezlo na nervy, byla jakási zvláštní "germenglish", o kterou se herci snažili.(5.8.2017)

Ano mainstreamovka, ale nic hollywoodského s klasickým scénářem. Ano film je o intelektuálce, které knihy obohatí život a kdo z nás vlastně čte? Ano válečný film z Německa, ale nic co by napovídalo vývoj děje. Objevil jsem film uz ohodnocen na 4 a asi to tak i nechám. Přesah na 4 to má leda ve své myšlence v poslední minutě filmu, což je na 5 hvězd málo jasný pane :)(26.11.2017)

Hudba nemá chybu, ale jinak pro mě film dost pokulhává. Scéna, která měla donutit diváky plakat mě spíš rozesmála a jak už psal honajz dá se dopředu odhadnout, kdo se jak ve filmu promění a vlastně co se stane. Takže dávám 3 hvězdy za hudbu a za to, že jsem nečetla knižní předlohu.(27.11.2017)

Vyprávěno tak citlivě a s láskou k dobrým lidem, jako kdyby to natočil Kachyňa....bohužel ve válce se ti zlí lidé dostali k moci a způsobili mnoho bolesti. Holčička a její válečný příběh, plný poznávání světa a válečných strastí, hodně smutný, ale lidský. Jen trochu monotónní a se sklony k bezvýraznosti. Na konci však jedno oko nezůstane suché. A kdo byl sakra ten vypravěč?(30.11.2017)

Úžasné. Skvelý zážitok víru citov. Krutá doba opísaná z nežného pohľadu dospievajúceho dievčaťa. Správna atmosféra snímku prišla v prvých sekundách a ostala tam až takmer do konca (ale o tom neskôr). Vďačí za to symfónii výborných a uveriteľných hereckých výkonov hlavných postáv, hudby a zvukov v pozadí. Výber hercov bol trefný. Tématika pohľadu na WW II z uhla Nemeckých dedinčanov tiež zaujala a bola skvele spracovaná. Naposledy som niečo takéto cítil pri čítaní "Na západe nič nové". Nakoniec ešte kvitujem skvelý nápad, dať úlohu rozprávača cynickej Smrti. Ak zvažujete ísť na to do kina s niekym blízkym, neoľutujete. Vyčítať môžem to, že dievča hrala jedna herečka, pričom mala zostarnúť o 6 rokov. Ale najviac to pos**li na konci s tým jabĺčkom. 94% Skvelé.(14.1.2014)

Jeden z tých slabších potenciálnych snímkov v tomto období. Ale sto ľudí, sto chutí. Ale vykreslené to bolo výborne aj prostredie a ani postavy neboli zlé ale nebavil som sa pri tom a nedokázal som sa do toho akosi vcítiť a prežívať to. Chýbala tomu väčšia hĺbka.(15.1.2014)

Skvely dej a pribeh, ktery jak plyne, zacnete s figurami zit a bojite se, aby to jen tak neskoncilo. A tohle umi malo ktery film. Ja byl smutny, ze film skoncil. Oblibil jsem si styl vypraveni, kameru, herce, proste kde co. Hlavni predstavitelka je talent, jak ma byt a o to to bylo lepsi, kdyz mela vedle sebe tak skvele herce (Rush, Watson). Skvele, skvele. Dlouho me zustane tenhle snimek v hlave.(17.1.2014)

Jaké je to žít v tak hrozné době, to vědí pouze lidé, kteří něco takového zažili. Těžko říci, jak bychom se chovali my. Já vím jedno jistě. Já bych se choval tak, abych se po letech mohl postavit sám před svůj vlastní odraz v zrcadle a být hrdý na to, co vidím. Film ukazuje život obyčejných lidí v nacistickém Německu. Né fanatiků, avšak ani né flegmatiků. Lidí, kteří prostě jen chtějí žít poklidný život, a celý Hitler a jeho slavné Německo jim je přesně tam, kam slunce nesvítí. Samotný příběh Liesel a její adoptivní rodiny mi nepřišel nijak zvlášť silný, ovšem role Emily Watson byla vskutku vydařená. I konec mohl skončit zajímavěji, ale neskončil, tedy alespoň ne pro mě. Filmu by určitě prospělo, kdyby nás seznámil více s Lieselinou původní rodinou, tím pádem by si divák vytvořil i silnější pouto k hlavní hrdince, avšak ani to se nestalo. I přesto byl však film povedený, a mně se líbil. Myslím si, že lepší tři hvězdy si zaslouží.(26.1.2014)

moc příjemná věc s takovým pomalým a dlouhým rozjezdem, ale ke konci graduje a graduje. Je to takový skoro český film svou atmosférou a hodně se to podobá Musíme si pomáhat. Přiznám se, že jsem ještě neviděl film, kde je vypravěčem MO smrt a dělá to velmi dobře a poeticky:o)(30.1.2014)

Na tenhle film mám jen jediné slovo: WOW. Když jsem do toho kina šla, očekávala jsem doják u kterého si vybrečím oči. V tomto ohledu mě rozhodně film nezklamal a 2/3 filmu se mnou prořval i zbytek osazenstva hlediště, včetně těch nejdrsnějších chlapáků. Film mě nezklamal ani v ostatních ohledech... Dobře vymyšlená zápletka, dobře zpracovaný a rychle ubíhající děj bez zbytečného natahování, dobře zpracované dialogy a i postavy jsou zahrané zcela věrohodně. Netradiční vypravěč v podobě smrti je jakousi třešničkou na dortu... Jediné co mě na celém filmu trošku vadilo je konec (což je ale asi jen můj subjektivní dojem věčného romantika). Film mohu vřele doporučit a na cestu do kina přidávám jednu radu: Nezapomeňte si vzít dostatečné množství kapesníků. Budete je potřebovat.(1.2.2014)

Nejvíc mě na celym filmu mrzí, že jsem nečetl knihu. Teda chystám se na ní, ale zkrátka jsem ten film viděl dřív než jsem stačil přelouskat předlohu a teď jsem trochu na vážkách. Každopádně se mi The Book Thief hrozně líbil, víc než bych si myslel kdyby mi někdo zevrubně řekl o co jde a co se v něm děje. Jediná věc, kterou bych tomu trochu vytknul, ale to je hodně specifický u mě, je fakt, že se celej ten film tváří hodně reálně, myslim co se týče okolností, doby a tak podobně a (nechci být konkrétní a kazit to) je část závěru, kdy je Liesel ještě malá. To i v celym tom sladce naivním, ale hezkým nádechu působí prostě jako kýč nad kýče. A znovu opakuju, že naivita celýho toho filmu mi nevadila vůbec, spíš naopak. Celý je to hodně lidský a hodně hezký. Neřek bych, že vyloženě oddechový a to je taky dobře. Jen to chvílema je až moc, jako by se prostě tvůrci chvílema nemohli rozhodnout, jestli se teda koukáme dětskýma očima na vážnou věc a nebo to chceme udělat přeslazený. Ale to je prostě můj problém. Jinak jsem nadšenej. Moc se mi líbí to zkloubení německýho přízvuku a slov a angličtiny a moc se mi líbí výkony herců. Především Lieselini rodiče jsou skvělý a ona samozřejmě nezměrná, i když pominu fakt, že je jí třináct nebo kolik. Věřim tomu, že kniha tomu dá zas o něco víc a moc se na ní těšim. A jsem zvědavej zároveň. Pro každýho, kdo chce vidět milej film, ale si v tom chce najít nějaký hodnoty a občas se trochu zamyslet nad "člověčenstvím" jako takovým je tohle moc hezkej a zajímavej film.(2.2.2014)

Čekal jsem víc, chvílema jsem se nudil... a některé scény mi přišly zbytečné, strojené a těžko uvěřitelné...(2.2.2014)

• Lord.Filipus

Příliš pomalé tempo v kombinaci s tím, že se ve filmu vlastně ani nic neděje, bylo uspávající. Navíc ani ty postavy mi nepřišly příliš sympatické. Čekal jsem něco víc.(2.2.2014)

I přesto, že patřím spíše k fanouškům akčnějších děl, tento film mě doslova pohltil, krásně natočeno, atmosféra trefně vystihovala zfanatizovanou německou mládež, dětské nechápání války, ochotu i strach pomoci a taky kdo jiný by nás měl provázet filmem, jenž začíná i končí smrtí než smrt samotná? 5 hvězdiček!(4.2.2014)

Podařené válečné drama...z doby, ze které se zdá, že se už vyčerpala všechna témata, a proto tento originální námět zaslouží pochvalu. Zásluhu na tom má tradičně dobrý Geiffrrey R., zajímavý voice-over, ale zejména výborná Sophie N.(5.2.2014)

Zlodějku jsem četla, je to asi půl roku, možná víc. Dobře si ji pamatuju - smutné i veselé vyprávění, velmi silné a zajímavé. Vyprávění z pohledu Smrti. Kniha byla výborná. Smutná, surová, zvláštní, jiná a hlavně poctivá. Nějak jsem v ní brala vše, jak přicházelo a byla jsem s tím smířená. Film mě mnohem víc zasáhl. Hrál na city a to u mě funguje. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, je to prostě tak.(11.2.2014)

knihu jsem nečetla, takže neporovnávám. Fil jako takový mě nadchl a vlastně ani nevím proč. Zajímavá byla starostovo žena , celkově vedlejší postavy měli charisma a nebyly jen do počtu. Je to asi miliontý film o druhé světové, ale ukazuje, že i během války se dál žilo, na což v jiných filmech nebylo místo, asi pro to u mě zabodoval.... ..... dneska jsem to viděla v češtině, mám ráda náš dabing opravdu jo, ale co provedli s timhle je trestuhodný, všechno dobrý... ale co Lisel.. z oduševnělé postavy je ukníaná a hloupá holka, která mi je protivná stejně tak jako její macecha... to je taky hrozný... škoda...(16.2.2014)

• jarmil8

Čisté řemeslo a... vznešeně trapná nuda.(21.2.2014)

Celý film na 1* :-)(28.2.2014)