• lalailah

Pre mňa rozhodne sklamanie. Kniha pre mňa bola absolútne úžasná, no film ma minul. Bude to asi tým, že je určite ťažké dať filmu niečo z atmosféry knihy - zatiaľ čo monológy smrti pôsobili v knihe prirodzene a dodávali príbehu emotívnosť, vo filme jej monológy vyčnievali a do typu rozprávania sa nehodili. Emocionálny dopad bol nulový. Aspoň, že herecké výkony boli dobré - Geoffrey Rush celý film zachraňuje.(16.11.2014)

Jediné, co mě trochu zarazilo byla kombinace němčiny u nápisů na ulicích a angličtiny v knihách a Lieselině slovníku. Jinak skvělý film s ještě skvělejším Geoffreyem Rushem. Možná to někomu může připadat ohrané, ale pro mě je to naprosto čisté a dojemné ztvárnění doby. Rozhodně doporučuji.(20.11.2014)

Větší část filmu se zdá poněkud sušší oproti jiným válečným dramatům ve kterých taháte kapesníky jak peníze na striptýzu, ale konec mne celkem přesvědčil o kvalitě filmu. Ke konci se z toho stane celkem srdeční záležitost kterou určitě většina diváků ocení. Nejlepší ve filmu je ovšem Geoffrey Rush jak díky svému umění, tak díky výborně napsanému charakteru jako na míru, dokonce mi to na něj velice sedí. Tak příjemný děda s optimisticky flegmatickým pohledem na svět se jen tak nevidí. Už je to nějakou dobu co jsem viděl ve filmu prostě sympaťáka. Nakonec je třeba připomenou, že po zaměření na detaily se toto dílo zdá lepší než na první pohled.(15.12.2014)

Filmy ktoré sa odohrávajú v období 2. svetovej vojny sú obvykle kvalitné a sú stavané na silnom príbehu, a tento nie je iný. Ale k úplnej spokojnosti to nie je , ale rozhodne poteší. 70 %(30.12.2014)

Dojímavý příběh se silnou myšlenkou. Herecky výborné. Hudba mi nepřišla až tak extra, Williamsův standard. CO ovšem silně snižuje dojem z filmu, jsou německé reálie s anglickými texty v knihách i "ve slovníku". Stejně tak jsem nepochopil, proč v té verzi, co jsem viděl, je 95% filmu česky, jen několik pasáží v němčině s anglickými titulky.(23.1.2015)

Zajímavý příběh o tom, že lidé žili i za 2ww, bohužel celý film v mém hodnocení bude trpět srovnává s knižní předlohou, které se bohuže nevyrovná. Když pomineme upravený (nijak razantně) děj, zahrané to bylo na hodně vysoké úrovni a celý film má ten opravdový nádech válečného období.(4.2.2015)

• vilanella

Když jsem viděla upoutávky docela jsem se na tenhle film těšila. První půlhodinu se to tvářilo jako vcelku pohodový nedělní film při kterém se člověk poveze na nenáročném příběhu. Pak mi došlo že se dívám na naprosto zpackanou verzi našeho českého Musíme si pomáhat. Jako by někdo vzal tuhle českou klasiku a osekal z ní vtip, zahrabal herecké výkony, příběh proměnil v táhnoucí se nudu prošpikovanou nacistickými výjevy a všechno to utopil v emocionálním balastu. Výsledkem jsou dvě hodiny nudy. Abych nepůsobila jako úplný exot dávám * ale upřímně bych napsala odpad, sorry.(10.2.2015)

• clubland

Prečo sú všetky filmy o Židoch z čias druhej svetovej vojny úplne rovnaké a ich dej predvídateľný od samého začiatku? Prečo sú v týchto filmoch všetci Židia tí dobrí a nacisti sú tí zlí? Kedy už konečne príde film, ktorý by aspoň trochu zodpovedal skutočnosti? Pravdu nech si hľadá každý sám, nie je riešením bezhlavo udeľovať filmom s touto tématikou vysoké hodnotenie. Tento film som, bohužiaľ, nedokázal dopozerať do konca a sám sebe som sľúbil, že je posledný o Židoch a vojne.(11.2.2015)

Nemam slov, silne ludsky a jednoducho krasny film, silne blbovzdorny, vdaka bohu zan.(11.2.2015)

Už dlouho se mi nestalo,abych se stejnou měrou poskládala z knížky i filmu zároveň..tady se to povedlo..a mimo jiné za to může i naprosto dokonalé obsazení - věřila jsem všem postavám každé slovo,prostě neuvěřitelný!btw ,- jedna z hvězdiček je pro geoffreye rushe a jedna pro představitele rudyho steinera :-)..(11.2.2015)

ludia tu pisu, ze tento film je kopia toho ci hentoho,,,,kazdy jeden film o zverstvach z II sv vojny je iny,,,dnesní mladí ludia ktori nepoznaju historiu, ani len nemaju sajnu,moznost ci zaujem po tom patrat, ake to bolo len formou filmu,,,,videl som dost filmov tejto tematiky, no ani jeden nedokazal poukazat na krajne tazku clivost, atmosferu ktora v danej dobre exzistovala,,,,mal som podobny pocit, ako ked som sedel starej mame na kolenach a bez dychu pocuval co zazila pocas vojny,,,,a prave o to ide vo filme zlodejka knih,,,,tak vzacny film,,,este na zaver ako vzdy- fantasticky G.RUSH(12.2.2015)

Moc pěkný film, který mně doopravdy dojal. Další moc pěkné zpracování života za války. Opravdu krásná je postava Rózy. Pod přísnou, nepříjemnou, protivnou slupkou se přece jen nachází milující žena a matka. Také se mi velmi líbil konec filmu. Takový jemný, žádný velkolepý americký 'hepáč', ale tiché dovyprávění. které člověku krásně doplní celkový zážitek a prožitek z filmu.(17.2.2015)

Napriek obľúbenému Geoffrey Rushovi a Emily Watson ma film nezaujal. Nepresvedčivý dej a vykreslenie postáv. Najlepšia asi len hudba. Nenáročný film k žehleniu :)(10.3.2015)

Bez patosu, dramatických či spektakulárních válečných scén věrohodně popsány očima německého děvčete hrůzy nejstrašnějšího období v dějinách lidstva. Povinně pouštět žákům osmých a devátých tříd po celém světě!(4.4.2015)

velmi dojemné a věcné ♣(9.5.2015)

Pred zhliadnutím filmu som si prečítal knihu a musím povedať, že kniha je naozaj prekrásna. Knihy s filmom sa nedajú veľmi porovnávať, preto film beriem proste ako film. Avšak aj filmová podoba sa dala zrealizovať do krásneho filmu. Príbehy z druhej svetovej vojny v sebe vždy skrývajú čosi, tentokrát príbeh rozprávala samotná smrť. Je fajn vidieť vojnu aj z pohľadu civilného obyvateľstva Nemecka, nielen zo strany USA, Ruska či spojencov. Krásne zobrazený ťažký život v rokoch vojny so skvelou podmanivou Williamsovou hudbou, ktorý určite treba vidieť.(21.6.2015)

Zlodějka knih je velice pěkný film. Nezaměřuje se ani tak na strasti války, jako spíše na život Liesel Memingerové. Líbí se mi, jak dokáží postavy prožívat své pocity - strach i odvahu, smutek i radost, vztek i vděčnost, nezájem i zvědavost, lásku i nenávist... A i když jsem nemyslela, že by kniha mohla být lepší než film, protože film je úžasný, tak jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že kniha je ještě lepší. Doporučuji jak knihu, tak film.(27.6.2015)

• Kanec.Pumba

Hotová science fiction... Jedna hvězda za hlavní hrdiny, zahrané je to opravdu velice pěkně. Druhá hvězda za dojem pohádkového příběhu před spaním. O tři hvězdy se film připravil díky nereálnosti a hlavně nepravdivosti, míchání jablek s hruškami a taky angličtina v Německu? Vážně? Knihy, které Líza četla jsou v angličtině, zápisky na zdi jsou v angličtině... A já jsem si celou dobu myslela, že se příběh odehrává v Německu. Jak říkám, pohádka fajn, ale drama to ani za mák není.(3.1.2016)

Málo kdy mě upoutá kniha i film natočený na její motivy. Zlodějka knih je velice nevšední příběh kdy se na tytéž události díváte z pohledu dospívající dívky, jejího otce, její matky a paní smrti. Některé momenty silněji vyznívají v psané podobě, ale film dává jednotlivým postavám konkrétní tváře a hudba dotváří atmosféru.(28.3.2016)

Příběh zněl zajímavě, ale po půl hodině jsem to dost často proklikával. Přeci jenom, filmů na podobné téma 2. sv či1. sv a dalších válek jsem viděl desítky a nic nového tam neukazují. Za mě to je průměr, protože mě to nějak moc nebavilo, ale jako příběhem to je reálně i na 4* u toho, koho to moc zasáhne, mě ne...(4.8.2016)

1 9 16 24 27 28 29 30 31