Zlodějka knih je velice pěkný film. Nezaměřuje se ani tak na strasti války, jako spíše na život Liesel Memingerové. Líbí se mi, jak dokáží postavy prožívat své pocity - strach i odvahu, smutek i radost, vztek i vděčnost, nezájem i zvědavost, lásku i nenávist... A i když jsem nemyslela, že by kniha mohla být lepší než film, protože film je úžasný, tak jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že kniha je ještě lepší. Doporučuji jak knihu, tak film.(27.6.2015)

• Konev

Celý film plyne jako voda. Nejsou tam emotivní scény, že bych si musel jít pro kapesník, ale je tak nějak lidský. Až na ten úděsný dětský dabing hlavní představitelky a hlas Richarda Geera, který na mě mluvil z úst Geoffrey Rushe :-((1.12.2015)

• Kanec.Pumba

Hotová science fiction... Jedna hvězda za hlavní hrdiny, zahrané je to opravdu velice pěkně. Druhá hvězda za dojem pohádkového příběhu před spaním. O tři hvězdy se film připravil díky nereálnosti a hlavně nepravdivosti, míchání jablek s hruškami a taky angličtina v Německu? Vážně? Knihy, které Líza četla jsou v angličtině, zápisky na zdi jsou v angličtině... A já jsem si celou dobu myslela, že se příběh odehrává v Německu. Jak říkám, pohádka fajn, ale drama to ani za mák není.(3.1.2016)

Málo kdy mě upoutá kniha i film natočený na její motivy. Zlodějka knih je velice nevšední příběh kdy se na tytéž události díváte z pohledu dospívající dívky, jejího otce, její matky a paní smrti. Některé momenty silněji vyznívají v psané podobě, ale film dává jednotlivým postavám konkrétní tváře a hudba dotváří atmosféru.(28.3.2016)

Příběh zněl zajímavě, ale po půl hodině jsem to dost často proklikával. Přeci jenom, filmů na podobné téma 2. sv či1. sv a dalších válek jsem viděl desítky a nic nového tam neukazují. Za mě to je průměr, protože mě to nějak moc nebavilo, ale jako příběhem to je reálně i na 4* u toho, koho to moc zasáhne, mě ne...(4.8.2016)

• adys.sp

Knihu jsem četla,a film byl docela zklamání.Spoustu krásných momentů z knihy mi tam chybělo,se ztvárnění postav jsem nebyla spokojená,kdybych neznala knihu,tak by mě film jako takový nebavil,vlastně jsem na něj koukla jen pro srovnání,a jak jsem řekla,byla jsem mockrát zklamaná.Ne že by byl špatně natočen,to vůbec.Ale ted mluvím o příběhu,a to bylo zklamání.Takže 2 hvězdy.(19.8.2016)

Je množstvo filmov na tento námet, no Zlodejka kníh medzi nimi určite obstojí. Niesom práve fanúšik vojnových filmov, ale príbeh malej Liesel ma skrátka dostal. Dobré herecké výkony doplnené zaujímavým a dojímavým dejom. Za mňa štyri hviezdy.(25.9.2016)

Další z pěkně uděláných filmů z 2.světové války, dojemné scény a hezký příběh dělají z tohoto filmu nadprůměrný zážitek.(31.10.2016)

Válečné drama Zlodějka knih se se svou tématikou a hlavní myšlenkou nijak neliší od svých předchůdců, přesto okouzlí a poznamená. Vyzdvihujícím prvkem je emoční síla snímku, která diváka turbulentně vybízí k upřímné radosti a přitom opětovné scény štěstí vyplňuje ukázkami hrůznosti dané doby. Mnohé scény přibližující válku jsou minulostí prověřené a nepřekvapivé, ale i tak dojmou, jelikož je chování postav natolik přirozené a lidské. Nejvýraznější složkou je tak uvěřitelné civilní pojetí, které však díky dětskému pohledu na svět upozaďuje krutou realističnost a v plné míře nabízí euforické pozorování vzájemného vývoje vztahů mezi hlavní hrdinkou Liesel, její novou rodinou a přítelem. Válečné pozadí umocňuje možnosti postav semknout se a vybudovat si vyvíjející se vztah, čemuž značně dopomáhají dominantní výkony rodičovského dua v podání Geoffreyho Rushe a Emily Watson. Všední prvky jako je přátelství, láska nebo důvěra režisér Brian Percival předkládá nápaditě a dodává tak i obehraným scénám nový hábit a zábavnost. Jednoduchý příběh výjimečně poukazuje na opomíjenou krásu života, která je v dobách války výraznější než kdy dřív, čímž se mi Zlodějka knih asociovala s podobně naladěným počinem jménem Život je krásný. 85%(30.12.2016)

Jeden z najlepších filmov zameraných na obdobie 2. svetovej vojny. 90%(23.1.2017)

5/5 Fakt pekná herečka, ale ten príbeh a celé spracovanie toho filmu bolo ešte lepšie. Taká fakt hodnotná vojnová dráma.(3.3.2017)

Zlodějka knih. Nevím jak začít a tak začnu, jak to cítím. Někdy je těžké vyjádřit se k tomu, co vás zasáhne. První byla jak jinak - u mě - knížka :-) Do kina jsem na rozdíl od kamarádek věděla ( tušila ) na co že to vlastně jdu. Myslím, že Markus Zusak byl navýsost spokojený. No a, že se pár věcí lišilo. Každý máme nějaký náhled, názor, vnímání .. LIESEL, chce se mi pomazlit s tím jménem. Rudy a jeho vlasy barvy citrónu, Rosa - vichřice, Hans - Vaše výsosti, Max s vlasy jako peříčko. Bylo to tak krásné číst a bylo to tak krásné vidět. U velkých věcí, ke kterým tento film řadím, závidím těm co ještě neviděli. Stále jsem se nevyjádřila k filmu. Nádherně pojaté filmové dílo o druhé světové válce ( zní to zvláštně v tomto větném spojení, omlouvám se ), o pospolitosti, nenávisti k Hitlerovi, ale hlavně o obyčejných lidských vlastnostech a věcech ,,všedního dne. O lásce ve více významech. O dětství, co by mělo být jiné. Hudba, která vše umocňovala. Barvy. Možná že to jediné bych si uměla představit více zdůrazněné, protože to v knižní předloze hrálo důležitou roli, ale .. ale.. Kdo četl nějaký můj příspěvek, ví, že neumím psát ,,filmové komentáře a kritiky", že hodnotím neodborně a čistě citově. Pro mě nezapomenutelný zážitek a všem přítomným v kině Atlas se ze srdce omlouvám za rušení při filmu. Celý jsem ho probrečela a strhla i dost přítomných dam. Doufám, že se někdo ujme i dalšího námětu z pera Marka Zusaka a sice Posla. P.S. přes všechny negativní komentáře je to pro mě jeden z NEJ filmů(7.4.2017)

• Ignitus.C

Tak to se ti nepovedlo. Ty čuně!(7.4.2017)

Místy velmi poetický film o nelehkém životě obyčejných lidí v nacistické "Třetí říši" . I přes happy end má vcelku realistický konec . G. Rush a E. Watsonová jsou velmi dobří, objevem je mladičká Kanaďanka S. Nélisse v hlavní roli . Takže : 4,5 * a 79 % .(25.4.2017)

Výše uvedený film jsem shlédl krátce po Vánocích 2016. Román Zlodějka knih je jednou z mých oblíbených knih, proto jsem na filmové zpracování byl hodně moc zvědavý. Jakmile jsem celý snímek dokoukal, byl jsem nadšený. Pravda, trochu mě zklamalo možná až příliš velké osekání děje, přesto ve vás podívaná nechá hluboký dojem. Uspokojilo mě také herecké obsazení, zvláště výborný byl Geoffrey Rush v roli Hanse Hubermanna. Z postav mi nejbližší byla hlavní hrdinka, s níž jsem se v mnohém ztotožnil.(13.5.2017)

• Jan_Hybern

Tak trochu zbytečný film - nic nového nepřinesl a hlavně je strašně nudný. A do toho celého taková hra na tajemno, duchovno a mysteriózno. Prostě slátanina. Bylo tam rozjeto tolik zajímavých dějových liní (krádeže knih, po dítěti truchlící paní starostová, prozrazení tajemství, psaní vlastní knihy...) ale ani jedna z nich nebyla dotažena do konce, vždy se to tak nějak rozplizlo. Škoda. Ještě že tam hrál Geoffrey Rush, ten dokáže člověka vždy potěšit.(22.6.2017)

1 8 16 23 27 28 29 30 následující >>