|| Scenár: Michael Petroni, Ken Blancato / Predloha: Markus Zusak - The Book Thief | Hudba: John Williams | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Sunswept Entertainment | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 72,364,175 $ || Pekná, obrazovo zbytočne uhladená jednovečerka, ktorá je ďaľším escenciálným výťahom knižnej predlohy. Je to však tak úprimné a citlivé, že sa na to nedá hnevať. Raz určite neurazí. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.4.2014)

Zlodějka knih je velice pěkný film. Nezaměřuje se ani tak na strasti války, jako spíše na život Liesel Memingerové. Líbí se mi, jak dokáží postavy prožívat své pocity - strach i odvahu, smutek i radost, vztek i vděčnost, nezájem i zvědavost, lásku i nenávist... A i když jsem nemyslela, že by kniha mohla být lepší než film, protože film je úžasný, tak jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že kniha je ještě lepší. Doporučuji jak knihu, tak film.(27.6.2015)

• Kanec.Pumba

Hotová science fiction... Jedna hvězda za hlavní hrdiny, zahrané je to opravdu velice pěkně. Druhá hvězda za dojem pohádkového příběhu před spaním. O tři hvězdy se film připravil díky nereálnosti a hlavně nepravdivosti, míchání jablek s hruškami a taky angličtina v Německu? Vážně? Knihy, které Líza četla jsou v angličtině, zápisky na zdi jsou v angličtině... A já jsem si celou dobu myslela, že se příběh odehrává v Německu. Jak říkám, pohádka fajn, ale drama to ani za mák není.(3.1.2016)

Málo kdy mě upoutá kniha i film natočený na její motivy. Zlodějka knih je velice nevšední příběh kdy se na tytéž události díváte z pohledu dospívající dívky, jejího otce, její matky a paní smrti. Některé momenty silněji vyznívají v psané podobě, ale film dává jednotlivým postavám konkrétní tváře a hudba dotváří atmosféru.(28.3.2016)

Příběh zněl zajímavě, ale po půl hodině jsem to dost často proklikával. Přeci jenom, filmů na podobné téma 2. sv či1. sv a dalších válek jsem viděl desítky a nic nového tam neukazují. Za mě to je průměr, protože mě to nějak moc nebavilo, ale jako příběhem to je reálně i na 4* u toho, koho to moc zasáhne, mě ne...(4.8.2016)

Je množstvo filmov na tento námet, no Zlodejka kníh medzi nimi určite obstojí. Niesom práve fanúšik vojnových filmov, ale príbeh malej Liesel ma skrátka dostal. Dobré herecké výkony doplnené zaujímavým a dojímavým dejom. Za mňa štyri hviezdy.(25.9.2016)

Další z pěkně uděláných filmů z 2.světové války, dojemné scény a hezký příběh dělají z tohoto filmu nadprůměrný zážitek.(31.10.2016)

Válečné drama Zlodějka knih se se svou tématikou a hlavní myšlenkou nijak neliší od svých předchůdců, přesto okouzlí a poznamená. Vyzdvihujícím prvkem je emoční síla snímku, která diváka turbulentně vybízí k upřímné radosti a přitom opětovné scény štěstí vyplňuje ukázkami hrůznosti dané doby. Mnohé scény přibližující válku jsou minulostí prověřené a nepřekvapivé, ale i tak dojmou, jelikož je chování postav natolik přirozené a lidské. Nejvýraznější složkou je tak uvěřitelné civilní pojetí, které však díky dětskému pohledu na svět upozaďuje krutou realističnost a v plné míře nabízí euforické pozorování vzájemného vývoje vztahů mezi hlavní hrdinkou Liesel, její novou rodinou a přítelem. Válečné pozadí umocňuje možnosti postav semknout se a vybudovat si vyvíjející se vztah, čemuž značně dopomáhají dominantní výkony rodičovského dua v podání Geoffreyho Rushe a Emily Watson. Všední prvky jako je přátelství, láska nebo důvěra režisér Brian Percival předkládá nápaditě a dodává tak i obehraným scénám nový hábit a zábavnost. Jednoduchý příběh výjimečně poukazuje na opomíjenou krásu života, která je v dobách války výraznější než kdy dřív, čímž se mi Zlodějka knih asociovala s podobně naladěným počinem jménem Život je krásný. 85%(30.12.2016)

5/5 Fakt pekná herečka, ale ten príbeh a celé spracovanie toho filmu bolo ešte lepšie. Taká fakt hodnotná vojnová dráma.(3.3.2017)

Zlodějka knih. Nevím jak začít a tak začnu, jak to cítím. Někdy je těžké vyjádřit se k tomu, co vás zasáhne. První byla jak jinak - u mě - knížka :-) Do kina jsem na rozdíl od kamarádek věděla ( tušila ) na co že to vlastně jdu. Myslím, že Markus Zusak byl navýsost spokojený. No a, že se pár věcí lišilo. Každý máme nějaký náhled, názor, vnímání .. LIESEL, chce se mi pomazlit s tím jménem. Rudy a jeho vlasy barvy citrónu, Rosa - vichřice, Hans - Vaše výsosti, Max s vlasy jako peříčko. Bylo to tak krásné číst a bylo to tak krásné vidět. U velkých věcí, ke kterým tento film řadím, závidím těm co ještě neviděli. Stále jsem se nevyjádřila k filmu. Nádherně pojaté filmové dílo o druhé světové válce ( zní to zvláštně v tomto větném spojení, omlouvám se ), o pospolitosti, nenávisti k Hitlerovi, ale hlavně o obyčejných lidských vlastnostech a věcech ,,všedního dne. O lásce ve více významech. O dětství, co by mělo být jiné. Hudba, která vše umocňovala. Barvy. Možná že to jediné bych si uměla představit více zdůrazněné, protože to v knižní předloze hrálo důležitou roli, ale .. ale.. Kdo četl nějaký můj příspěvek, ví, že neumím psát ,,filmové komentáře a kritiky", že hodnotím neodborně a čistě citově. Pro mě nezapomenutelný zážitek a všem přítomným v kině Atlas se ze srdce omlouvám za rušení při filmu. Celý jsem ho probrečela a strhla i dost přítomných dam. Doufám, že se někdo ujme i dalšího námětu z pera Marka Zusaka a sice Posla. P.S. přes všechny negativní komentáře je to pro mě jeden z NEJ filmů(7.4.2017)

• Ignitus.C

Tak to se ti nepovedlo. Ty čuně!(7.4.2017)

• Jan_Hybern

Tak trochu zbytečný film - nic nového nepřinesl a hlavně je strašně nudný. A do toho celého taková hra na tajemno, duchovno a mysteriózno. Prostě slátanina. Bylo tam rozjeto tolik zajímavých dějových liní (krádeže knih, po dítěti truchlící paní starostová, prozrazení tajemství, psaní vlastní knihy...) ale ani jedna z nich nebyla dotažena do konce, vždy se to tak nějak rozplizlo. Škoda. Ještě že tam hrál Geoffrey Rush, ten dokáže člověka vždy potěšit.(22.6.2017)

Trochu těžko hodnotit film má nějakých 120 min a 105 min je to v zásadě maximálně průměr. Prostě x-tý film o tom jak rodina žije v předválečném-válečném Německu a později ukrývá žida, film táhne v zásadě pouze titulní dětská hrdinka. Poslední čtvrt hodinka přináší pro mě nečekaný zvrat, hraje na city (možná až hodně prvoplánově přes čáru), ale určitě je to jasně nejlepší část filmu. Na druhou stranu více než 3 hvězdy film jako celek ode mě nedostane...(28.11.2017)

První jsem četla knihu,a tak se ani nedivím,že mě film trošku nepotěšil..Kniha měla víc děje a člověk si tak dokázal vše představit.A to mi na filmu chybělo,ale celou knihu nedokáže nikdo krásné zfilmovat,takže to ušlo..(3.12.2017)

Absolútne nesúhlasím s niektorími hodnoteniami a komentármi...človek ktorý sem napíše že film je odpad, nepodarený alebo hlúpy musí byť citovo absolútne vyprahnutý.Je to jeden z mala filmov popisujúcich pocity a myslenie Nemcov (najme tých najmenšich) žijúcich pod vládou tretej ríše.Film je podľa mňa veľmi pekne univerzálne spracovaný pre dospelých ale aj pre mládež na pochopenie že nie každý Nemec bol nacista a že vojna je vždy peklo pretože nezáleží na ktorej strane stojíte ... Lucile bola úžasná kiež by som raz mal takú dcéru.(23.6.2018)

• HBJ

Oproti knize dost slabota, která se naprosto míjí s atmosférou a spádem předlohy..Je z toho na míle cítit kalkul a hlavně sentiment za každou cenu.(5.10.2018)

Za 4 ... jo a musim se podivat do Gorlitz. Kouzelna lokace.(6.10.2018)

Nemám slov. Úžasný film. Historie lidstva je tak děsivá, že bychom stejnou měrou strachu z ní měli se báti její budoucnosti. Avšak jako lidé před námi i my musíme hledět jen k lepším zítřkům, abychom dokázali, že i v temnotě se může skrývat oáza klidu.(6.10.2018)

Mohl by to být krásný film, ale podráží ho zoufale Hollywoodské zpracování.(5.11.2018)

1 9 16 24 28 29 30 31 následující >>