|| Scenár: Michael Petroni, Ken Blancato / Predloha: Markus Zusak - The Book Thief | Hudba: John Williams | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Sunswept Entertainment | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 72,364,175 $ || Pekná, obrazovo zbytočne uhladená jednovečerka, ktorá je ďaľším escenciálným výťahom knižnej predlohy. Je to však tak úprimné a citlivé, že sa na to nedá hnevať. Raz určite neurazí. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.4.2014)

Zlodějka knih. Nevím jak začít a tak začnu, jak to cítím. Někdy je těžké vyjádřit se k tomu, co vás zasáhne. První byla jak jinak - u mě - knížka :-) Do kina jsem na rozdíl od kamarádek věděla ( tušila ) na co že to vlastně jdu. Myslím, že Markus Zusak byl navýsost spokojený. No a, že se pár věcí lišilo. Každý máme nějaký náhled, názor, vnímání .. LIESEL, chce se mi pomazlit s tím jménem. Rudy a jeho vlasy barvy citrónu, Rosa - vichřice, Hans - Vaše výsosti, Max s vlasy jako peříčko. Bylo to tak krásné číst a bylo to tak krásné vidět. U velkých věcí, ke kterým tento film řadím, závidím těm co ještě neviděli. Stále jsem se nevyjádřila k filmu. Nádherně pojaté filmové dílo o druhé světové válce ( zní to zvláštně v tomto větném spojení, omlouvám se ), o pospolitosti, nenávisti k Hitlerovi, ale hlavně o obyčejných lidských vlastnostech a věcech ,,všedního dne. O lásce ve více významech. O dětství, co by mělo být jiné. Hudba, která vše umocňovala. Barvy. Možná že to jediné bych si uměla představit více zdůrazněné, protože to v knižní předloze hrálo důležitou roli, ale .. ale.. Kdo četl nějaký můj příspěvek, ví, že neumím psát ,,filmové komentáře a kritiky", že hodnotím neodborně a čistě citově. Pro mě nezapomenutelný zážitek a všem přítomným v kině Atlas se ze srdce omlouvám za rušení při filmu. Celý jsem ho probrečela a strhla i dost přítomných dam. Doufám, že se někdo ujme i dalšího námětu z pera Marka Zusaka a sice Posla. P.S. přes všechny negativní komentáře je to pro mě jeden z NEJ filmů(7.4.2017)

• Ignitus.C

Tak to se ti nepovedlo. Ty čuně!(7.4.2017)

Místy velmi poetický film o nelehkém životě obyčejných lidí v nacistické "Třetí říši" . I přes happy end má vcelku realistický konec . G. Rush a E. Watsonová jsou velmi dobří, objevem je mladičká Kanaďanka S. Nélisse v hlavní roli . Takže : 4,5 * a 79 % .(25.4.2017)

• Jan_Hybern

Tak trochu zbytečný film - nic nového nepřinesl a hlavně je strašně nudný. A do toho celého taková hra na tajemno, duchovno a mysteriózno. Prostě slátanina. Bylo tam rozjeto tolik zajímavých dějových liní (krádeže knih, po dítěti truchlící paní starostová, prozrazení tajemství, psaní vlastní knihy...) ale ani jedna z nich nebyla dotažena do konce, vždy se to tak nějak rozplizlo. Škoda. Ještě že tam hrál Geoffrey Rush, ten dokáže člověka vždy potěšit.(22.6.2017)

Trochu těžko hodnotit film má nějakých 120 min a 105 min je to v zásadě maximálně průměr. Prostě x-tý film o tom jak rodina žije v předválečném-válečném Německu a později ukrývá žida, film táhne v zásadě pouze titulní dětská hrdinka. Poslední čtvrt hodinka přináší pro mě nečekaný zvrat, hraje na city (možná až hodně prvoplánově přes čáru), ale určitě je to jasně nejlepší část filmu. Na druhou stranu více než 3 hvězdy film jako celek ode mě nedostane...(28.11.2017)

První jsem četla knihu,a tak se ani nedivím,že mě film trošku nepotěšil..Kniha měla víc děje a člověk si tak dokázal vše představit.A to mi na filmu chybělo,ale celou knihu nedokáže nikdo krásné zfilmovat,takže to ušlo..(3.12.2017)

Absolútne nesúhlasím s niektorími hodnoteniami a komentármi...človek ktorý sem napíše že film je odpad, nepodarený alebo hlúpy musí byť citovo absolútne vyprahnutý.Je to jeden z mala filmov popisujúcich pocity a myslenie Nemcov (najme tých najmenšich) žijúcich pod vládou tretej ríše.Film je podľa mňa veľmi pekne univerzálne spracovaný pre dospelých ale aj pre mládež na pochopenie že nie každý Nemec bol nacista a že vojna je vždy peklo pretože nezáleží na ktorej strane stojíte ... Lucile bola úžasná kiež by som raz mal takú dcéru.(23.6.2018)

1 9 16 24 28 29 30 31 následující >>