Komentáře uživatelů k filmu (609)

 • Big Bear
  *****

  ,,Každý jednou zemře, nikdo nemůře žít věčně. Až to přijde, nepanikařte. Nezdá se totiž, že by to nějak pomáhalo.... '' --- No, tohle byl nádherný zážitek. Hlavní zásluhu za to vše má bezpochyby ústřední trio, kterým je dívenka Liesel a její adoptivní otec a matka. Samozřejmě nejvíce vyčnívá svoji laskavou rolí australák Geoffrey Rush. On je hercem těžce charakterních rolí a dává s je nekutečným přehledem. Někdo jej zná možná jen díky Králově řeči, ale vzpomeňte třeba australský Swimming (2003). Film začíná netradičněa to zcela. Vypravěčem a průvodcem filmu je totiž sama Smrt respektive on Smrt. Knihu jsem nečetl, ale i tak jsem měl z filmu neskutečný požitek. Celé to bylo kouzelně malebné, teplo té rodiny sálalo skrze obrazovku. Velmi tomu napomáhala úžasná hudba a vizuální zpracování. Sophie byla jak panenka, prostě do filmu sedla. Vždycky jsem hájil nálety RAF na německá města a bránil ,,bombarďáka'' Sira Harrise, kterého hlavně po válce obviňovali z barbarství a terorismu. Němce jsem odsuzoval dle kolektivní viny, kde obžaloba byla jasná - volili a podporovali Hitlera (buď přímo) a nebo se mu dostatečně nevzepřeli. U filmu jsem si uvědomil, že jistě bylo více takových rodin v jaké bydlela Liesel, které se chovali lidsky v každé době ,,protože je to lidské''. A také poprvé snad jsem byl naštvaný na hochy v tmavě modrých battledreseech, zabalených do elektricky vyhřívaných beránků, kteří tam někde nahoře v Halifaxu, Stirlingu či Lancasteru udělali ten kiks, že pro odhoz pum zvolili Nebeskou strasse. Parádní záležitost, nutno vidět ! Dávám 5 knih z knihovny syna burgemaistera. * * * * *(10.8.2015)

 • seale
  ****

  Extra porce křehkosti na linii příběhu, detailů i hudby. Filmy o válce jsou pohádky pro dospělé. Pohádky, protože v nich je zřetelně a objektivně definováno dobro a zlo, což vede k univerzálnímu poselství (lze to přiměřit k množství příběhů zasazených do relativního světa, kde bývá definice dobra a zla docela nejednoznačná).(22.6.2017)

 • MontyBrogan
  ****

  Film to mohol byť vrstevnatejší, nakoľko je v podstate príbehom o rozprávaní príbehov. Ale je to aj príbeh o vojne. A teda, napriek všetkej naivnosti, má v ňom hlavné slovo smrť (doslova). A práve to delí túto rozprávku od priemeru - pravda. Môžem ešte tak na okraj spomenúť, že asi prvýkrát sa mi zdal nemecký prízvuk sympatický. Aj keď bol zrejme len hraný, alebo možno práve preto. Každopádne, vďačím za to Sophie Nélisse. Zlatá to osôbka. No film, kde sa niesol naprieč vojnou (aj keď 1. svetovou) iný fenomén umenia a to spev - Joyeux Noël, ma uchvátil podstatne viac. Ale napríklad taký Chlapec v pruhovanom pyžame ani nie. A to vrhal deti do bezprostrednejšieho kontaktu s vojnou. Ale netreba zbytočne porovnávať, treba vidieť.(11.2.2014)

 • rikitiki
  ***

  Božíčku, to bylo všechno tak úhledné, malebné, plné lidského pochopení, že by to připadalo moc i Zdeňku Svěrákovi. Okatá holčička a blonďatý chlapeček jakoby vypadlí z reklamy na kakao zažívají svá válečná i jiná dobrodružství v sice chudé, ale opět dojemně krásně nasnímané uličce. _____Všichni lidé jsou dobří, nemají rádi nacisty a nemají nic proti Židům (připomínám: jsme ve válečném Německu!), zlo vždy přichází z venčí, vždy má nacistickou uniformu a vždy zase rychle zmizí, aby mohla režie opět vybudovat sladkobolnou atmosféru. Ve filmu se sice objevují i kruté momenty, ale to režii nezastaví, aby je nezobrazila sentimentálně, poeticky a zcela falešně. Jakoby na vás někdo hodil plyšový handgranát! /7. 9. 14./(7.9.2014)

 • Tuax
  ***

  Jako zajímavá výprava i herecké obsazení, ale jinak mě to moc nechytilo. Od příchodu Maxe jsem pak už v pohodě zbytek i dokoukal, ale žádný extra divácký zážitek to nebyl. Navíc mi tam vadil ten jakože vypravěč, který to posouval tak trochu do jiné roviny a měnil to spíše ve fantaskní záležitost situovanou do před a do válečného Německa. V zásadě to, co by mě zajímalo, nebylo ukázané a to ostatní bylo jako výplň filmu. Asi by se mi to líbilo víc, kdyby v tom byl rozvinutější dětský vztah hrdinky a sousedovic kluka, takhle následná vyústění mě nechalo úplně v klidu. Místo toho je to spíše o jejím vztahu k ukrývanému Maxovi a tak finále v tomto ohledu bylo lepší. Ovšem Geoffrey Rush a Emily Watson se mi líbili opravdu hodně a hlavně díky nim, jsem ještě na tom středním hodnocení tří hvězd.(26.11.2017)

 • maseer2
  ****

  válečný příběh, který je plný klišé a v té či oné podobě jsme ho už viděli nesčetněkrát, ale hold pokud člověk není cynik, tak ho to stejně mockrát dojme.. a konec jsem tedy rozhodně nečekal...(21.3.2014)

 • pepo
  ***

  Ideálny film pre sviatočného diváka.Je to fajn, nenaštve, nenadchne, neublíži. proste normálna dráma na ktorú si za týždeň nespomeniete(31.5.2014)

 • ConanVJ
  *****

  Mě to do půlky přišlo, jako tuctový film s danou tématikou, kterých je opravdu nespočet. Jenže jsem se hodně sletl. Film mě do sebe vtáhl, tak moc, že i v tak pomalém ději a s takovou stopáží to uteklo jako nějakej akční 85 minutovej nářez....... Hodně dělá scénář, který pomalu odhaluje všechny hlavní postavy a člověk si k nim postupně najde cestu i díky skvěle hrajím protagonistům. K tomu všemu hraje nádherná hudba, která vytáhne prožitek hodně vysoko. Co považuju za další velký plus jsou emoce, kterých má film spoustu. Pro mě velké překvapení, protože jsem čekal úplně něco jinýho. 100% :)(24.5.2014)

 • joehot
  **

  Několik doopravdy skvělých momentů a nápadů (jistě vycházejících z knihy, na niž mám hned knihomolskou chuť) ani zdaleka nevyváží pomalé tempo, nedějovost a rutinně zpracovanou nudu. Málem jsem se přiklonil ke třetí hvězdě, ale pak jsem si vzpomněl na laciná humanistická klišé a to nechutné kombinování angličtiny s němčinou (klidně i v rámci jedné věty), které mě tak moc sralo, že může být zlodějka ráda za dvojhvězdí. Přitom to mohlo být lepší - stačilo přidat pedofilní vztah s židem a citronádovu smrt z nastydnutí.(18.1.2014)

 • Johny_fork
  **

  Poněkud předvídatelná a prvoplánová freska toho druhého pohledu na válku. Na tom by nebylo v podstatě nic špatného, kdyby se to celé tak nějak nevleklo. V polovině filmu už jsem byl tak znuzený, že mě i okamžiky, které měli být emotivní a napínavé, nechávali ledově klidným.(6.8.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Dlho som rozmýšľal. Nejedná sa o zlý film. Atmosféra zasneženého Nemecka hraničí s dokonalosťou. Herecké výkony Rusha, Watsonovej a hlavne mladej Sophie Nélisse sú na veľmi vysokej úrovni. Príjemne a komorné gestá a slová, pôsobili častokrát ako pohladenie. Záľuba v príbehov, fascinácia slovom, zase pôsobila môjmu srdcu zo všetkých prvkov filmu najbližšie. Ale aj keď Percival natočil krásny film, nemal som z neho ten pocit niečoho, čo pohladí srdce a dušu. A nábehov to má bohužiaľ viac než dosť. Problém je absencia pamätnej scény. Dramaticky vyhrotenej situácie. V mnohom to pôsobí ako rozprávka, až na koniec, ktorý tam odrazu figuruje ako päsť na oko. Prišiel mi násilný a skazil mi celý dojem z filmu. Williamsov klavír po dlhej dobe znesiteľný. Čo ma ale osobne najviac mrzelo bola kamera. Krásne panoramatické zábery, hravé scény s deťmi, alebo tie emočné s otcom Rushom sú snímané decentne a s veľkou umeleckou kvalitou. Preto zamrzí, že niektoré(ako finále, alebo strata knihy v rieke) sú spravené bez akejkoľvek nápaditosti. Vtipné je, že aj keď je ich tam menej ako tých kvalitných záberov, kazí mi to dojem podstatne viacej ako keby to bolo naopak. Mohol som dať slabé 4, ale dávam radšej silné 3. S tým, že si ho určite rád pozriem znova.(22.1.2014)

 • honajz
  **

  Takové určité vyděračské podání, doslovné podání obrazů, aby divák věděl, kdy vytáhnout kapesník a plakat a smrkat, a celé to tajemno, navozené od začátku smrťákem, je jen trik na diváka, aby si řekl, jó, dobrá atmosféra, jó, dobrá kamera, zimní obrazy atd... Postavy v podstatě černobílé, dopředu se dá odhadnout, kdo se jak změní, co se stane... těžká artistní, vyděračská nuda.(25.12.2016)

 • Gwaihir
  *****

  Od samého začátku se sice dá vytušit, kdo že to vlastně vypráví onen příběh, v němž slova znamenají život, ale to vůbec nevadí, protože jde o jednoho z nejoriginálnějších průvodců nádherným, i když převážně neveselým, promyšleným dějem, který mě od prvního záběru vtáhl a několikrát neskutečně dojal, díky skvělé atmosféře, v níž se spolu snoubí dětství, láska a válka, díky perfektnímu herectví a díky úžasné Williamsově hudbě. Více snad ani není třeba si přát. 100 %(7.2.2014)

 • Fiftis
  *****

  Nemôžem porovnávať s knihou, pretože som ju ešte nečítal. Každopádne film sa mi páčil, aj keď mi niektoré scény prišli dosť kontroverzné a prehnané. Čo sa týka hereckých výkonov, tak naozaj klobúk dole. Hlavné detské hviezdy - Liesel a Rudy boli skvele vybraní, rovnako ako Jeffrey Rush, ktorý sa do role Hansa vyložene hodi. K herectvu by som nemal absolútne žiadne námietky, pretože mladučká Sophie Nélisse podala vynikajúci výkon a o tom sa z nikým hádať nebudem. Ako tu už bolo povedané, film nepriniesol nič nové, ale určite stojí za zhliadnutie.(9.2.2015)

 • -Ravee-
  ***

  Propašovat product placement od Applu do srdceryvného příběhu z doby WW II to už je marketingová extraliga (čti demence)..(25.11.2014)

 • GodComplex
  ***

  Heil Hitler! 6/10(29.5.2014)

 • javak810i
  ****

  Nečtete knihy? Po zhlédnutí toho snímku začnete. The Book Thief je smutným, ale přesto velmi krásným filmem. Atmosféra druhé světové války, která byla ponurá i pro Němce - obyčejné lidi, je ztvárněna velmi přesvědčivě a to ani není hlavním motivem příběhu. Tím jsou síla slov a lidskosti. Samozřejmě pořádné drama by nemohlo fungovat bez dobrých herců, avšak o ty tu nouze naštěstí není. Muž s akordeonovým srdcem Geoffrey Rush opět exceloval a mladičká Sophie Nélisse pro mne byla pozitivním překvapením. Celkově má film mnohem větší hloubku, než se může na první pohled zdát. "Vše, co jsem se naučila, je, že život vám nic neslíbí. Tak radši začnu..." Dávám lepší 4*(31.1.2014)

 • keddy79
  **

  Nevím, čím to je, ale tento film na mne působí strašně uměle. V hlavní roli barbie holka s dokonalými loknami mi do (anglo)německého městečka v obodbí druhé světové mi prostě nesedí. Věřím tomu, že kdybych nečetla předlohu, tak bych si po měsíci děj filmu stěží pamatovala.(2.5.2014)

 • Paxxx.cz
  ****

  Poměrně vydařený válečný snímek těžící z výborných hereckých výkonu tradičně skvělého Rushe, ale i mladé Sophii Nélisse. Moc se mi líbil i dobrý ST Williamse, pár scén a především smutné zakončení plné emocí...75%.(25.2.2015)

 • hous.enka
  ****

  Nejsem si jistá, jestli to těmi knihami nebylo trochu překombinované a trochu násilně naroubované na celý děj filmu. Protože film jako takový mě nadchl (mám velkou slabost pro filmy nahlížené z pohledu dětí a navíc v období druhé světové války... to je pro mě jasná srdeční záležitost), ale to neustálé svírání knihy v ruce malé Liesel... No nevím. Ale vzhledem k tomu, že jsem ještě ten den, kdy jsem viděla film, prohlížela v knihkupectví předlohu, uznávám, že se mi film víc než líbil. Scéna s Emily Watson ve škole pro mě patří asi k těm nejlepším, na ja.(9.2.2014)

1 2 3 4 5 6 7 9 16 24 31
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace