válečný příběh, který je plný klišé a v té či oné podobě jsme ho už viděli nesčetněkrát, ale hold pokud člověk není cynik, tak ho to stejně mockrát dojme.. a konec jsem tedy rozhodně nečekal...(21.3.2014)

• joehot

Několik doopravdy skvělých momentů a nápadů (jistě vycházejících z knihy, na niž mám hned knihomolskou chuť) ani zdaleka nevyváží pomalé tempo, nedějovost a rutinně zpracovanou nudu. Málem jsem se přiklonil ke třetí hvězdě, ale pak jsem si vzpomněl na laciná humanistická klišé a to nechutné kombinování angličtiny s němčinou (klidně i v rámci jedné věty), které mě tak moc sralo, že může být zlodějka ráda za dvojhvězdí. Přitom to mohlo být lepší - stačilo přidat pedofilní vztah s židem a citronádovu smrt z nastydnutí.(18.1.2014)

Božíčku, to bylo všechno tak úhledné, malebné, plné lidského pochopení, že by to připadalo moc i Zdeňku Svěrákovi. Okatá holčička a blonďatý chlapeček jakoby vypadlí z reklamy na kakao zažívají svá válečná i jiná dobrodružství v sice chudé, ale opět dojemně krásně nasnímané uličce. _____Všichni lidé jsou dobří, nemají rádi nacisty a nemají nic proti Židům (připomínám: jsme ve válečném Německu!), zlo vždy přichází z venčí, vždy má nacistickou uniformu a vždy zase rychle zmizí, aby mohla režie opět vybudovat sladkobolnou atmosféru. Ve filmu se sice objevují i kruté momenty, ale to režii nezastaví, aby je nezobrazila sentimentálně, poeticky a zcela falešně. Jakoby na vás někdo hodil plyšový handgranát! /7. 9. 14./(7.9.2014)

• honajz

Takové určité vyděračské podání, doslovné podání obrazů, aby divák věděl, kdy vytáhnout kapesník a plakat a smrkat, a celé to tajemno, navozené od začátku smrťákem, je jen trik na diváka, aby si řekl, jó, dobrá atmosféra, jó, dobrá kamera, zimní obrazy atd... Postavy v podstatě černobílé, dopředu se dá odhadnout, kdo se jak změní, co se stane... těžká artistní, vyděračská nuda.(25.12.2016)

Knihu som čítala štyri roky dozadu, príbeh som poznala, takže som vedela, že po tejto stránke to bude v poriadku. Naozaj pekný film, a som rada, že to nezmrvili ... dokonca aj Smrť bola poriešená dobre. Z kina som odchádzala spokojná. Výprava, kostýmy a muzika super. Hlavné herecké trio neskutočné - Watson je dokonalá, nemôžem sa jej vynapočúvať :-) Nélisse veľký talent, oči veľké na celú hlavu - krásna tvárička a Rush tradične super. Odporúčam a odporúčam prečítať si aj knihu.(17.1.2014)

• Johny_fork

Poněkud předvídatelná a prvoplánová freska toho druhého pohledu na válku. Na tom by nebylo v podstatě nic špatného, kdyby se to celé tak nějak nevleklo. V polovině filmu už jsem byl tak znuzený, že mě i okamžiky, které měli být emotivní a napínavé, nechávali ledově klidným.(6.8.2014)

Nemôžem porovnávať s knihou, pretože som ju ešte nečítal. Každopádne film sa mi páčil, aj keď mi niektoré scény prišli dosť kontroverzné a prehnané. Čo sa týka hereckých výkonov, tak naozaj klobúk dole. Hlavné detské hviezdy - Liesel a Rudy boli skvele vybraní, rovnako ako Jeffrey Rush, ktorý sa do role Hansa vyložene hodi. K herectvu by som nemal absolútne žiadne námietky, pretože mladučká Sophie Nélisse podala vynikajúci výkon a o tom sa z nikým hádať nebudem. Ako tu už bolo povedané, film nepriniesol nič nové, ale určite stojí za zhliadnutie.(9.2.2015)

Dlho som rozmýšľal. Nejedná sa o zlý film. Atmosféra zasneženého Nemecka hraničí s dokonalosťou. Herecké výkony Rusha, Watsonovej a hlavne mladej Sophie Nélisse sú na veľmi vysokej úrovni. Príjemne a komorné gestá a slová, pôsobili častokrát ako pohladenie. Záľuba v príbehov, fascinácia slovom, zase pôsobila môjmu srdcu zo všetkých prvkov filmu najbližšie. Ale aj keď Percival natočil krásny film, nemal som z neho ten pocit niečoho, čo pohladí srdce a dušu. A nábehov to má bohužiaľ viac než dosť. Problém je absencia pamätnej scény. Dramaticky vyhrotenej situácie. V mnohom to pôsobí ako rozprávka, až na koniec, ktorý tam odrazu figuruje ako päsť na oko. Prišiel mi násilný a skazil mi celý dojem z filmu. Williamsov klavír po dlhej dobe znesiteľný. Čo ma ale osobne najviac mrzelo bola kamera. Krásne panoramatické zábery, hravé scény s deťmi, alebo tie emočné s otcom Rushom sú snímané decentne a s veľkou umeleckou kvalitou. Preto zamrzí, že niektoré(ako finále, alebo strata knihy v rieke) sú spravené bez akejkoľvek nápaditosti. Vtipné je, že aj keď je ich tam menej ako tých kvalitných záberov, kazí mi to dojem podstatne viacej ako keby to bolo naopak. Mohol som dať slabé 4, ale dávam radšej silné 3. S tým, že si ho určite rád pozriem znova.(22.1.2014)

Propašovat product placement od Applu do srdceryvného příběhu z doby WW II to už je marketingová extraliga (čti demence)..(25.11.2014)

Zajímavě pojatý příběh "z druhé strany", ale tak nějak viděný dětskýma očima, které nepojmuly všechno, jen to hezké nebo skutečně zásadní, což je škoda, protože tohle byla spíš válečná tragická pohádka , což, jak uznáte, je hodně divné skloubení žánrů - a máte pravdu, moc to k sobě nepasovalo.(23.3.2014)

• keddy79

Nevím, čím to je, ale tento film na mne působí strašně uměle. V hlavní roli barbie holka s dokonalými loknami mi do (anglo)německého městečka v obodbí druhé světové mi prostě nesedí. Věřím tomu, že kdybych nečetla předlohu, tak bych si po měsíci děj filmu stěží pamatovala.(2.5.2014)

Heil Hitler! 6/10(29.5.2014)

Nečtete knihy? Po zhlédnutí toho snímku začnete. The Book Thief je smutným, ale přesto velmi krásným filmem. Atmosféra druhé světové války, která byla ponurá i pro Němce - obyčejné lidi, je ztvárněna velmi přesvědčivě a to ani není hlavním motivem příběhu. Tím jsou síla slov a lidskosti. Samozřejmě pořádné drama by nemohlo fungovat bez dobrých herců, avšak o ty tu nouze naštěstí není. Muž s akordeonovým srdcem Geoffrey Rush opět exceloval a mladičká Sophie Nélisse pro mne byla pozitivním překvapením. Celkově má film mnohem větší hloubku, než se může na první pohled zdát. "Vše, co jsem se naučila, je, že život vám nic neslíbí. Tak radši začnu..." Dávám lepší 4*(31.1.2014)

Od samého začátku se sice dá vytušit, kdo že to vlastně vypráví onen příběh, v němž slova znamenají život, ale to vůbec nevadí, protože jde o jednoho z nejoriginálnějších průvodců nádherným, i když převážně neveselým, promyšleným dějem, který mě od prvního záběru vtáhl a několikrát neskutečně dojal, díky skvělé atmosféře, v níž se spolu snoubí dětství, láska a válka, díky perfektnímu herectví a díky úžasné Williamsově hudbě. Více snad ani není třeba si přát. 100 %(7.2.2014)

Nejsem si jistá, jestli to těmi knihami nebylo trochu překombinované a trochu násilně naroubované na celý děj filmu. Protože film jako takový mě nadchl (mám velkou slabost pro filmy nahlížené z pohledu dětí a navíc v období druhé světové války... to je pro mě jasná srdeční záležitost), ale to neustálé svírání knihy v ruce malé Liesel... No nevím. Ale vzhledem k tomu, že jsem ještě ten den, kdy jsem viděla film, prohlížela v knihkupectví předlohu, uznávám, že se mi film víc než líbil. Scéna s Emily Watson ve škole pro mě patří asi k těm nejlepším, na ja.(9.2.2014)

Nečetl jsem a budu to muset napravit. Třeba si tu Zlodějku knih stylově ukrást :-) Film se mi moc líbil, skvělí herci a atmosféra a ten závěr mě až skoro dojal :-)(18.7.2014)

Kdyby do filmu nacpali všechny ty hrůzy, či všechny ty dojemné věci z knihy, pak by to vše nejspíš mnozí považovali za citové vydírání a ve finále by to ubralo na hodnotě filmu. (Pak by to byl kýč, na tomhle nic kýčovitého není.) Přestože mě mrzí, že všechny mé oblíbené scény zůstaly jen v knižním světě a v mé fantazii, musím ocenit, jakým směrem se nakonec film ubíral. Bylo to poutavé vyprávění jednoho nádherného lidského příběhu, vyprávění o tom, jak síla slov může změnit mnoho lidských životů, a i když Lieselina slova nejsou tak mocná, jako ta Vůdcova, stojí za to je poslat dál. Komorní příběh z hrozné doby je nakonec podán důstojně a nepříliš tísnivě. Možná nám podivný vypravěč ulehčuje všechny ty smutné věci a my můžeme vnímat tu naději, odvahu a tu radost, která má ve filmu paradoxně navrch. V knize mě naprosto dojala snad každá kapitola, malinko jsem to čekala od každé minuty filmu, ale ve finále nejsem zklamaná, nejsem zničená a ubrečená, jen znovu dojatá lidskostí. Skvělá hudba, herecké obsazení i atmosféra.(26.1.2014)

Ideálny film pre sviatočného diváka.Je to fajn, nenaštve, nenadchne, neublíži. proste normálna dráma na ktorú si za týždeň nespomeniete(31.5.2014)

Poměrně vydařený válečný snímek těžící z výborných hereckých výkonu tradičně skvělého Rushe, ale i mladé Sophii Nélisse. Moc se mi líbil i dobrý ST Williamse, pár scén a především smutné zakončení plné emocí...75%.(25.2.2015)

Zlodejka kníh je čarovne obyčajný príbeh priebehu druhej svetovej vojny, kde sledujeme nesfanatizovanú nemeckú rodinu pretĺkajúcou sa problémami svojej doby. Film drží pokope najmä vďaka skvelému hereckému obsadeniu na čele so zlodejkou kníh Sophie Nélisse a mužom s akordeonovým srdcom Geoffrey Rushom. Tento príbeh má zvláštne kúzlo a napriek tomu, že rozpráva o smutnej dobe, vyčarí úsmev na tvári.(28.1.2014)