Externí recenze k filmu (7)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Ale dozvíme se něco jiného než to, že válka je nemilosrdná? Popravdě ani moc ne. Liesel nám sice ukáže, že knihy nás mohou vytrhnout z každodenního života a usnadnit nám vypořádat se s realitou, ovšem před kulkou, granátem či bombardováním nás neochrání, jak na vlastní kůži pozná celá řada postav.…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ***

  "Brian Percival, dosud výsostný televizní režisér, přenáší na velké plátno rozvleklý styl vyprávění a absenci konfliktů, které nechává vyšumět už v náznacích. Zlodějka knih je fádní snímek, který neskrývaně ždímá emoce a nabízí přehlídku snad všech známých klišé filmů tohoto typu. Film ničím…" (více)

 • Filmserver.cz (Linda Kováčová) ****

  "Zlodějka knih sice není velkolepým majstrštykem, který by se zapsal do zlatého fondu světové kinematografie, dokonce je v některých okamžicích snad až příliš patetický, přesto byste si ho v kinech neměli nechat ujít. Už jen proto, že dobrých filmů pro mládež i odrostlejší diváky v našich končinách…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Zlodějka knih je konzistentní a drží pohromadě a jistě v sobě skrývá silný příběh, který je však podán v tuctovém a nebývale chladném filmu. Po technické stránce není moc co vytýkat, kategorie jako kostýmy, kamera i hudba (John Williams) jsou naprosto v pořádku, ale po stránce obsahové a především…" (více)

 • Generace21.cz (Zuzana Marková) ****

  "Příběh, protknutý tenkou hranicí mezi lidskostí a brutalitou, ztvárněný na motivy stejnojmenného knižního bestselleru Markuse Zusaka, obsahuje až filosofické myšlenky o životě a smrti, lásce a nenávisti… Jediný výrazný nedostatek snímku pozoruji v míchání angličtiny a němčiny. Záměr, který měl…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Krom toho je vidět, že peněz v rozpočtu nebylo moc a Zlodějka knih vypadá jako dražší televizní adaptace. Ale i v bedně by patřila přinejlepším k průměru. Na to, aby film výrazněji zapůsobil, by totiž musel říct něco nového, nebo to staré alespoň předsouvat divákovi trošku zajímavějším způsobem.…" (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "Jedné věci jsem na chuť přesto nepřišel. Film je natočen v prazvláštní angličtině s německým přízvukem. Některá jednoduchá uvozující slova (ja, nein, bitte, und) jsou pronášena v němčině a film díky tomu místy působí nechtěně legračně. Tenhle přešlap naštěstí vyvažuje perfektní atmosféra, která je…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace