Velká šestka

Veľká šestka

Big Hero 6

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75%(18.3.2015)

SAN FRANSOKYO - CITÁT - Připrav si robota Hiro........... Vůbec jsem netušil co od tohoto příběhu mám čekat, ale nakonec velké překvapení. Když si odmyslím ty vědecký "žvásty", zjistím, že se mi to líbí. Už od počátku je to akčně veselé a podpořené dobrou hudbou. CITÁT - Byl jsi hodný pacient, tady máš lízátko.......... Velmi povedené dialogy, zajímavé prostředí a krásný příběh o přátelství. CITÁT - Nemohu být "hustý", jsem zdravotník........... No není to hustý? Tedy je to hrozný, ale je to hustý. A nikdo neví, co nás honí. CITÁT - Při honičce se na červenou nestojí!!!!......... Nejlepší postava je Fred. Neustále si to užívá, je redy a tak trochu na tripu, ale jen trochu, nebo ne potřeboval by zdravotníka a nebo ne, ať je takový. Příběh pro celou rodinu. Má to nějaké mouchy, spíš mušky, ale to se dá přehlédnout, Jako celek to funguje. CITÁT - Potřebuješ ještě moji péči?.......... Příjemné jsou i předzávěrečné titulky a za těmi závěrečnými je ještě malý dodatek. CITÁT - Nosím je zepředu, zezadu, naruby a zezadu naruby..........(19.3.2015)

Po dlouhé době docela originální animák. Tenhle je podle komixu od Marvelu. Odehrává se to ve fiktivním městě jménem San Fransokya, které je kombinací Toyka a San Francisca. Mladý Hiro je génius a baví se robotími zápasy. Také vynazelzne malé mikroboty, aby se dostal na vysněnou vysokou. Po tragické smrti svého bratra Takashiho se ale uzavře sám do sebe. Poté začne rozvíjet jeho zdravotnického robota Baymaxe. Spojuje se s dalšími přáteli v boji proti zlému záporákovi s maskou, který mikroboty ukradl a terorizuje s nimi město. Místy mi to přišlo docela předvídatelné. Navíc je vidět, že se dost nechali inspirovat v jiných filmech. Například tam je hodně prvků z Jak vycvičit draka. Jinak se to celkem povedlo. Na konci nemůže chybět klasická Stan Lee. :) Ještě se mi tam líbila hudba od Fallout Boy. "Létání zlepšuje mé schopnosti zdravotnického robota." :D(27.5.2015)

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník.(8.1.2015)

Spočiatku vďaka pár absurdným situáciám dostatočne vtipné, avšak zhruba od polovice sa z môjho pohľadu začal príbeh odobrať smerom, ktorý mne ani z ďaleka nevyhovoval. Nie som totiž fanúšik Avengerov, či podobných "výtvorov". Každopádne pekná rozprávka, ktorá poteší nie len malých, no zrejme aj dospelých.(25.3.2015)