poster

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

 • USA

  Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

 • Slovensko

  Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

 • Nizozemsko

  Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

 • Velká Británie

  Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 128 min

Externí recenze k filmu (14)

 • CinemaView.sk (Jana Cvancingerová) ****

  "Na filme vás poteší hlavne klasický vizuál, ktorému do kariet nahráva skvelá knižná predloha. Každá postava má svoj špecifický vzhľad a nezameniteľný charakter, lepšie povedané, podivnosť. A nemusíte sa báť ani nadužívania efektov, tie sa výrazne rozmnožia až v závere filmu, ale nie je to žiadna…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****

  "U Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti si potenciální fanoušek musí dát pozor na přehnaná očekávání. Snadno může přijít zklamání. Děj je v první polovině trošku táhlý, člověka, který četl knižní předlohu, snadno rozladí řada odlišností, někomu můžou části filmu připadat hloupé (milostné…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jitka Kameníková) ****

  "Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti pokryl na jednu stranu vše, co by měla správná novodobá městská fantasy obsahovat. Dočkáme se monster, cestování časem, oživlých mrtvých, temné atmosféry a velké spousty lidí kolem, kteří o světě podivných nic netuší. Jako celek ale film nepůsobí…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Burton pokračuje v rutině a sebevykrádání poslední dekády. Na Sirotčinec se celkem příjemně kouká, ovšem ze šedého průměru předchozích děl kalifornského režiséra bohužel nevybočuje. Přitom potenciál tu byl, jenže větší tvůrčí snaha očividně ne." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Výsledek není tak strašný, jako byly Temné stíny (protože se aspoň pořád děje něco úplně nepředvídatelného a mění se prostředí), ale kdybych nic nevěděl o tvůrcích, říkal bych si pravděpodobně po skončení Sirotčince něco jako "Proč tohle nenechali radši režírovat Tima Burtona, místo toho jeho…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Fantastické príbehy obyčajne čerpajú z toho, čo poznáme z iných spracovaní, väčšinou oslovujú dospievajúcu mládež a dotýkajú sa jej problémov. V tomto prípade sú to predovšetkým vzťahy a Jacobovo dozrievanie. Jeho hľadanie vnútornej odvahy, aby nikdy neutekal pred nepríjemnosťami, šikanou,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Je to škoda, hlavně co se týče toho nevyužitého potenciálu. Protože když příběh nejenže za moc nestojí, ale ani se ho nepodaří pořádně ukotvit v jeho vlastním světě, tak sem tam hezký vizuální nápad, podivné postavičky, tu a tam děsivá příšera, občas hezky nasnímaná scéna nebo místy i relativně…" (více)

 • Generace21.cz (Aneta Baierová) ***

  "Můj celkový dojem z filmu nejspíš trochu podléhá zklamání z práce s knižní předlohou, některé scény nejsou konzistentní a zvláště v druhé polovině je těžké udržet krok a neztratit se v časových smyčkách a jiných nejasných momentech. Na druhou stranu film nabízí velmi hezkou vizuální podívanou,…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Jestliže je film ozna­čen jako rodinný, pak v něm schází vtip a pro­pra­co­vání postav i pří­běhu. Dětem škol­ního věku může film vyho­vo­vat a závěr nazna­čuje, že by mohl mít pokra­čo­vání. Pro Tima Burtona je to další „zářez“ do seznamu, ale s ničím novým neza­u­jal. Je mi to líto." (více)

 • MovieMania.sk (Martin Černický) *****

  "Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej je celkovo veľmi príjemným prekvapením a naozaj sviežim a zábavným dobrodružstvom plným fantázie. No znova opakujem – vonkoncom to neznamená, že musí nutne sadnúť i najskalnejším Burtonovcom." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "I když by fantazijní svět malých „superhrdinů“ mohl působit jako hřejivé místo vhodné pro dětské diváky, Tim Burton v mnoha momentech dává najevo, že nenosí růžové brýle a že měl vždy smysl pro bizarní a divné věci, které korunují i půvab Sirotčince slečny Peregrinové. Dílo tak má mnoho chutí,…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Ve svých silnějších momentech je Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti neškodná pohádka s trošku divnými hrdiny a okoukaným příběhem. Bohužel až příliš často sklouzává do beztvarého bizáru, který si není jistý vlastním žánrem ani pravidly, podle nichž chce hrát. A výsledkem je ta…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jana Trnková) ****

  "Film občas působí moc upovídaně, občas zbytečně zamotaně a komplikovaně, celkový dojem zůstává kladný. Co ale diváky potěší snad nejvíc, je to, že Burton se vrací ke svému oblíbenému tématu outsiderů, kteří sice nezapadají do mainstreamové společnosti, ale jsou schopní si najít nebo vytvořit svůj…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Burtonův nejnovější film hodně připomene jeho starší díla nebo další, klasické kousky fantasy určené divácké kategorii na pomezí dětí a dospělých. Vzpomenout se dá na typické zástupce žánru jako Nekonečný příběh a podobně. Stačí jen pustit uzdu fantazii a vzpomínat na pocity, jaké to bylo, když…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace