Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

HennessyVSOP

Je v tom vidět Tim Burton a Eva Green je boží, ale přijde mi to opravdu až moc pitomé. Námět je hodně originální, ale to provedení podle mě opravdu děsivě trpí na logice a vlastně v celém tom shonu mi osudy postav byly naprosto putna. Navíc se ve filmu nenachází ani pohádkovost z Alenky, ani mystičnost z Ospalé díry, celé je to jen jakési hodně padlé na hlavu, odtažené od diváka a bez nějakého toho vnitřního poselství. Dětem bych to nepouštěl a pro dospělé nuda. ()

Izmo123

Nedávám tři hvězdičky za to že jsem se po celém filmu skoro neděla akce ale je to z toho důvodu že mi konec nepřišel tolik akční, kdyby ten konec byl aspoň akční tak by to bylo lepší ale když se po celém filmu neděje žádná akce tak bych aspoň očekával že aspoň bude akční scéna na konci filmu ale takhle je to standartní film u kterého aspoň uchvátí postavy svojí hloubkou, jinak hodnotím: Postavy 10/10 Příběh 5/10 Fantasy 7/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 6/10 ()

Karbos

Nemůžu si pomoct ale dávám plnej, Samuel mě v téhle roli prostě baví a hlavně jsem zjistil, že ten film mě ani po opakovaném shlédnutí nenudí a to už jsem ho za těch pět let viděl snad 5X. Škoda toho závěru který trochu kazí tajuplnou atmosféru, kdyby se někdy natočilo pokračování určitě bych se mrknul. IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 1/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený fantaskne čudesný svet, v ktorom bytosti/ymbryny ako je slečna Peregriniová vytvárajú sirotince aby chránili deti so zvláštnymi schopnosťami pre Barronom a netvormi, ktorých stvoril. Produkcia je skvelá, takže triky a atmosféra sú na výbornej úrovni. Žiaľ to čo v animovanej podobe vyzerá burtonovsky strašidelne milo, je v tomto filme len strašidelné, čím sa film posúva do kategórie pre dospelých. No tu zase ponecháva viac otáznikov ako stíha vysvetliť. Mnoho situácií tak zaváňa filmárskymi skratkami ak nie až logickými lapsusmi. Fungovanie časových slučiek zostalo pre mňa záhadou a nevysvetlené zostalo aj to, prečo sa reset slučky nedotkol obyvateľov sirotinca, ale len okolia. Aj naťahovanie deja nevysvetliteľnou neschopnosťou postáv urobiť to čo treba pôsobí ako hororové klišé. Herci však svoju prácu urobili dobre. 70% ()

WilliamMW

V půlce filmu se něco stalo. To něco udělalo ze skvělé Burtonovské podívané levný tv shit podobný Strážcům vesmíru... Sedmé řady. Námět bezpochyby skvělý, casting horší, zpracování jakbysmet. Btw, proč to zase musí mít 2 hodiny? Kolika filmům už dlouhá stopáž vyloženě uškodila? Tenhle trend vážně nechápu. ()

kaliakra

Po prečítaní trilógie som si hovoril, že to predsa nemôže sfilmovať nikto iný ako Burton. Po pozretí filmu si vravím, že ktokoľvek iný (nezaťažený a neopojený svojím renomé) by to dokázal lepšie. Burton vôbec neťaží z Riggsových malebných nápadov. Naopak - potláča ich, zráža na zem. Úplne najlepší by asi bol nejaký no name režisér - ak by šlo o desaťdielny televízny seriál v štýle Stranger Things... ()

Lubik333

Opravdu úžasná pohádka obsahující trochu horroru a ke konci i trochu romantiky. Styl jako Karlík nebo Alenka, což mě od režiséra nepřekvapilo a bylo to lepší než jsem čekal. ()

Shaman1135

Film, ktorý ma okúzlil, no až opätovné zhliadnutie ukáže, či z toho bude dlhoročný vzťah, alebo len smutné vytriezvenie. V tejto chvíli si zatiaľ stále vychutnávam pocity, ktoré vo mne zanechal. Dobrá práca s atmosférou, nádherný soundtrack a Burtonovský punc pre detail dávajú snímku osobitný a veľmi prívetivý vzhľad. Herecky to taktiež funguje, Eva Green si každú scénu kradne pre seba a Samuel po dobrú hlášku nejde ďaleko. Z omladiny si svoje zastal Asa, a mňa osobne dostala Ella Purnell a jej britský prízvuk, čo je kombinácia dodávajúca scénam istý punc rozprávkovosti. (Ten film treba vidieť v originálnom znení, hlasový prejav Evy a Elly vrámci dabingu len ťažko prežije) Treba však povedať, že i zvyšok osadenstva domova bol celkom príjemný. Film sa navyše každou minútou stáva stále viac filmom Tima Burtona a niekde od polovice stopáže ide už o regulárnu creepy prehliadku. Celé to dokopy dáva chutný fantasy mix. Nad týmto všetkým však stojí jedno obrovské ale. Film je natočený podľa tej najotrepanejšej a najtrápnejšej šablóny,, ktorá doslova definuje tento žáner. Prakticky v ktoromkoľvek momente si divák môže tipnúť, čo sa stane o päť minúť a pravdepodobne sa trafí. Mnoho dialógov šuští papierom, postavy konajú na základe nevysvetlených pohnútok, niektoré linky sa nedočkajú akéhokoľvek zakončenia a zostanú len visieť v minutáži. Zaporáci sa správajú ako totálni idioti, o tom, prečo sa Ymbrynes pustili do tvorby slučiek nie je ani zmienka a celkove sa o fungovaní tohto "sveta" divák nič nedozvie. A na paradoxy spôsobené cestovaním časom radšej zabudnem. Vo finále je to teda o tom, či je divák ochotný hrať podľa pravidiel tohto filmu. Ak áno, užije si čarovnú jazdu, ak nie, bude to dvojhodinové utrpenie. ()

Anne397

Film je hodně jiný než knížka a vzali to dost zkrátka. Na druhou stranu se jedná o dílo Tima Burtona a ten málokdy zklame. Vůbec mi nedělalo problém se od knížky odprostit a vnímat film zvlášť. A velmi se mi líbil. ()

reccal

Už z traileru bylo jasný, že "předloha" je opravdu silné slovo. Což by samo o sobě nevadilo, film má vcelku spád, najde se slušné množství dechberoucích scén. Problém (čistě můj) je ovšem ten, že knižní trilogii žeru. Jedna věc je knihou se inspirovat... a vzít 20% z knihy a k tomu si přidělat úplně jiný film je věc druhá. Bohužel právě to Burton udělal, jakkoli vcelku povedeně. Kostlivci rozesmáli celé kino, ale pro fanouška knížek je tahle splácanina poměrně velkým zklamáním. ()

lapatata

Perfektní. Kostra tohoto příběhu včetně pointy v podstatě přímo kopíruje moji oblíbenou Burtonovu Alenku v říši divů. Tam to bylo víc pohádkové, tady je to více morbidní, až mi to trochu zavání American Horor Story: Freak Show. Celkově ale velká spokojenost. Velmi příjemně to potom v divákovi doznívá. ()

the_weaver

Ak hľadáte prepracované sci-fi s nepriestreľnou logikou cestovania v čase a mnohonásobnými dejovými zvratmi, tak sa radšej držte opodiaľ. Toto je totiž vydarená rozprávka pre školopovinné deti ladená dosť do temna. Áno, využíva fantasy, cestovanie v čase či nadprirodzené schopnosti aby sa najkratšou cestou dostala k šťastnému koncu. Ale v prípade rozprávky pre deti je to omnoho prirodzenejšie ako keď v komikse pre dospelých Superman upáli zloducha laserom z očí.↵  Navyše si po celý čas udržuje rozprávkovo-hororovú atmosféru, medzi hlavnými hrdinami to iskrí ako v zle zapojenej zásuvke a to všetko úplne bez afektovaného prehrávania à la Renée Zellweger. ()

Speedster

Ne, Time, takhle ne. Vše dobré už jsem někde viděl: Titanic, Lásky čas, Harry Potter, Faunův labyrint.. tohle pro mě mělo být originální anglické prostředí 1.pol. 20. století a chytré použití dětského nadání (hereckého i nadpřirozeného). Nebylo to tam. Při boji s monstrama za "současné" hudby jsem se chtěl zvednout. Zasmál jsem se jednou. Ach jo. Nejvíc mrzí nevyužitý potenciál.. ()

chapell

Dopředu chci říci, že mám rád filmy Tima Burtona. Ale poslední dobou to jde do kytek. Četl jsem všechny tři části předlohy, nadával autorovi, že jedno dílo zbytečně nelogicky rozdělil do tří částí, kde je druhá část vlastně o ničem, ale to co s tím udělal režisér a scénárista je čistá katastrofa. Až zaklapnete třetí díl knizky, tak si řeknete jak to bylo celé dobře promyšlené a uzavřené. Ve filmu si bohužel můžete říci jen to bylo hezky barevné a ty kostry byly vtipné. Film není uzavřen, motá se v cestování čase, od 30 minuty začíná nesmyslně skákat a s knížkou má společný už jen název a jména postav. V knížce se vám vše postupně otevírá a vy získáváte dílky mozaiky, která na konci krásně zapadne. Ve filmu je 5 minutová scéna pro slaboduché jedince a ta vám vše osvětlí a zbytek filmu je vlastně zbytečný, protože v pohádkach přeci vždy dobro porazí zlo. Kladné hodnotím výkon Evy Green, která knížku asi četla a tak je její postava správně afektovaná. Celkově tedy jedná hvězda. ()

Mates Hradecky

Tim Burton patří nesporně mezi mé oblíbené režiséry. Miluji Mrtvou nevěstu, Pee-Weeho či Alenku, kde se bezbřehá fantazie snoubí s místy vtipným nebo dojemným příběhem. Tyto filmy patří do režisérovy první ligy. Sirotčinec je bohužel záležitost druholigová. Drží se věrně knižní předlohy, má zajímavé postavy a digitální triky, ale chybí tomu silnější příběh. Mrtvou nevěstu jsem viděl již čtyřikráte, ovšem Sirotčinec podruhé vidět nemusím. ()

snupko13

No ja neviem, či Burtona tlačil termín, čo sa mu nepodobá, alebo si vybral slabšiu chviľku, čo sa mu tiež nepodobá, ale pre mňa napriek pekným a zaujímavým momentom tento film prišiel ako odfláknutý. Nesústredený v podstate žiadnym smerom, mal som pocit, že mi v tom kopec vecí dejovo chýba. Knihu nepoznám, ale asi toho bolo veľa a stlačiť to do dvoch hodín sa podľa mňa nepodarilo. Možno nabudúce radšej natočit minisériu 4x60min. a postavy by dostali viac zaslúženého priestoru a menej primitivizmu. Ale čo ja môžem súdiť. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona