Let černého anděla (TV film)

Flight of Black Angel

Let Čierneho anjela

Akční / Thriller

USA, 1991, 98 min

"Pilot bojového stíhacího letounu špičkové americké letecké jednotky se rozhodne, že jeho identifikační volací znak "Black Angel" znamená, že je poslem Boha. Samozvaný anděl pomsty se vrhá do boje proti lidstvu, k čemuž mu dopomáhá ukradená nukleární zbrań i nezastavitelný letoun. Zadrží rodinu jako rukojmí a zuřivě pracuje na bezpečnostním odblokování bomby - chce ji totiž použít ve všech hříšných městech Ameriky." Americký snímek vypráví příběh o duševně narušeném pilotovi, který jako samozvaný anděl pomsty vynese rozsudek smrti nad hříšným americkým městem.(11.10.2013)

• MickeyStuma

Snímek vypráví o tom, jak o vypadá, když výbornému žákovi vojenské letecké akademie USA jebne a začne se považovat za spasitele. Nic naplat, styl vyprávění a události jsou tak kýčovité, že to snad musel psát fantas zlotřilí egoista. Ani televizní výprava tomu moc nepřidala. Spíše naopak. Jediné co lze pochválit jsou občasné záběry stíhaček ve vzduchu. Kdepak, tenhle film je omyl. Překvapením je, že za tím stojí Jonathan Mostow, tvůrce snímku 'Terminátor 3'. No jo, každý nějak začínal.(8.3.2015)

Docela napínavý komorní televizák, který se může pochlubit slušnými akcemi, ale zajímavý je především tím, že hlavní postava (hraná Williamem O´Learym, který si ve stejném roce zahrál ve ŽHAVÝCH VÝSTŘELECH) je záporná. Začínající Jonathan Mostow se na něm sešel s rovněž začínajícím scénáristickým tandemem John D. Brancato a Mike Ferris (ke stíhačkám se vrátili ještě v SUPERPILOTOVI a INTERCEPTORU), kterýžto tým se později podepsal pod třetího TERMINÁTORA.(20.11.2008)

Opravdu vydařený televizní film se skvělými hereckými výkony, tohle jsem při pohledu na přebálku fakt nečekal, milé překvapení. Cvičný stíhací pilot se domnívá, že je nástroj boží pomsty. Takže při své vlastní oslavě vyvraždí svou rodinu a jelikož má přístup ke zbraním, tak při návratu na základnu vyzbrojí bombardér a chystá se svrhnout atomovku. Děj pěkně plyne, zvraty jsou nečekaně stravitelné a děj vcelku napínávý. Dávám čtyři hvězdy.(24.12.2008)

Asi maximum toho, co lze v televizním akčním filmu dosáhnout. Navíc se tu vyskytují místa, která povedeně balancují dokonce na hranici filmu psychologického. Velice dobrý příběh, i když jeho provedení zas není dotaženo až tam, kde by to odradilo průměrné diváky, filmu dokonce nechybí snesitelný realistický konec, teď pochopitelně nemluvím o těch technických detailech, kterým samozřejmě vůbec nerozumím. Veškerého účinku je podle mě dosaženo výborným výkonem hlavního "hrdiny", jehož nevyhovující fyziognomie i správná psychická ulítlost v nás nemůžou nezanechat nějaký dojem, ať už hodně nesympatický, anebo zvráceně přejícný. I když k dokonalosti trpkého vyznění stále přežilo ještě o dva lidi více.(4.12.2004)

• - Letecké scény a scény útoků na pozemní cíle jsou převzaty z filmu Železný orel (1986). (choze)