Jak to asi může dopadnout, když se vášnivý kalifornský surfař ocitne na střední škole v Ohiu, kde všichni fandí hokeji. Shane McDermott je nucen odstěhovat se k příbuzným na venkov a nastoupit do nové školy. Aby zde obstál, musí přehrát místní "přeborníky" v mnoha směrech... (oficiální text distributora)

domceek

S podobnym pocitom viny a potupy, ako ked si kupujem cheesburger v mekaci, priznavam, ze som tuto tinedzersku komediu dopozerala do konca. A pobavila, aj vecami, ktorymi povodne bavit nechcela. Usmevne momenty, ako Jack Black v stredoskolskej lavici (a nie ako ucitel), devadesiatkova moda a.k.a plesnive rifle a zvysene pasy, a problemy cukrika menom Mitchell, nalezite jeho veku (16?) a povahe skejtaka z Kalifornie, ktory prisiel do Ohia, kde snezi a hra sa hokej, so surfom v ruke, aby sa mohol pravidelne v spanku teleportovat tam, kde je ocean. No a skratka typek je uplne v riti, lebo po nom zmurkla frajerka najsilnejsieho hokejistu z triedy a uzije si sikanu najvyssieho stupna v podobe ukradnutych siat zo sprchy, toaletneho papiera zo zachodu a take to lepidlo, co maju len v amerike (pouzival to aj Kevin zo Sam doma), ktoreho ked sa niekto dotkne, tak sa hned prilepi a nemoze sa pohnut:).. Ked mu vsak dojde zasielka s kolieskovymi korculami, tak to uplne vsetkym natre. ()

kaposlav

Film som videl niekoľkokrát pred mnohými rokmi na už neexistujúcich TV staniciach. Teraz ťažko zohnateľné s dabingom, ale dobrý film nie len na jedno pozretie. ()