Mladý Ezra Bridger z planety Lothal se setkává s posádkou lodi Stín, kterou tvoří Kanan Jarrus, Hera Syndulla, Sabine Wren, Zeb Orellios a droid Chooper. Sithský lord Darth Vader povolává Inkvizitora, který má zničit zbytek přeživších Jediů. (gormit123)

Lenka.Vilka

Fajn úvod se skvělým začleněním nového člena party. Tedy, jako není to nijak originální způsob (ale jaký by byl, že?), ale byla to zábava sledovat, bylo to správně akční a napínavé v rámci předvídatelnosti. A první část (byť tady je to vedeno jako jeden díl) končí ve správný moment, takže je to do druhé části úvodu fajn  :) ()

Sany33

1. Časť Príbeh: Ezra sa pripletie do cesty bande rebelov, ktorá sa snaží ulúpiť zásielku zbraní vojakom Impéria. Dostáva sa na palubu rebelov a jeho nie príliš kladný vzťah k Impériu spôsobuje, že si k sebe postupne budujú cestu. Banda je navyše vohnaná do pasce a je na Ezrovi aby ich informoval a zachránil. Prevedenie: Hlavné postavy spoznávame za behu v akčnej sekvencií a v podobnom tempe ide celá prvá epizóda. Ku koncu je časť vybičovaná do napínavej scénky aby sme boli napnutý na ďalší diel. Uvidíme čo to prinesie ďalej. 74% 2. Časť Príbeh: Rebeli sa dostanú do pasce ale jediný komu sa nepodarí uniknúť je Ezra. Ten so svojou šikovnosťou a nemalou dávnou súcitu rebelov nakoniec uniká. Dozvedáme sa, že jeden z členov rebelov je Jedi v utajení. Prevedenie: To Jedi odhalenie som čakal až neskôr ale dobré aspoň to pridáva na tempe. Ezra zostáva s rebelmi a som zvedaví kam ho kroky povedú zatiaľ celkom dobré tempo na animák. 77%  ()