Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Série(4) / Epizody(71)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Carth

Že bude mít psaní diplomky následky mi bylo jasný. Že se to ale bude projevovat tak, že budu koukat na dětskej kreslenej seriál od Disneyho, jsem fakt nečekal. A že zkouknu celou sérii a ještě mě bude zajímat, jak to dopadne, už vůbec ne. První díly byly teda dost hrozný, ale pak se to docela zlomilo. Znova to nejspíš už nikdy neuvidim, další řadu taky ne, ale na vypnutej mozek to bylo fajn. ()

Ninivius

Hodnocení měním na 5 hvězd po finálním dílu druhé série, který sám dosahuje kvality nejlepších epizod Clone wars. Animace, hudba, i dějová linie se mnohonásobně zlepšily a už dávno to není show pro děti na sobotní ráno, některé díly jsou sice trochu dětinské ale vcelku má tento seriál plné právo na název Star Wars. ()

Darth_AK

Komentář obsahuje spoilery! Bylo nebylo v předaleké galaxii, kdesi daleko od ČR, kde si parta inteligentů hrála na rebely. Co se v tomto seriále vůbec děje? Než se k tomu pustím, tak bych jen připodotkl, že mnoho lidí zde konstatuje, že toto období nebylo nikdy zmapováno, ale omyl, existuje hra The Force unleashed a mnoho knih z bývalého EU, což je popravdě asi 50x uvěřitelnější než Povstalci. Ale budiž, co on by jinak ten Disney vysílal, že ano. 1. série je tak na 3*. Setkáváme se s příběhem hrdinské posádky lodi zvané Ghost, která má ještě podloď Phantom, co vypadá jak podrážka od boty. Na palubě jsou: Fracek na pohlavek (Ezra Bridger se svými neustálými depkami), Jedi, co nikdy ani rytíř Jedi nebyl (Kanan, který si hraje na velkého učitele, ale jeho výcvik je vskutku amatérský), Žena pojmenovaná po úspěšné značce českého másla (Hera), Rádobyvtipný velitel Mejluran (Zeb), Mandalorianka co si kreslí jakési ptákoviny (Sabina) a droid, který je tam hlavně pro zábavu dětí a každý díl ve kterém jen cokoliv dělá je utrpení (no ten díl ne, jen ty části ve kterých je). Celkově jde vlastně o to, že v každém díle skupina našich rebelů vymyslí něco naprosto geniálního, co skončí nějakou krizí, ale ta je vždy našimi hrdiny zažehnána, protože Ezra je pravděpodobně skrytý superman. Pak jsou takové díly, ve kterých se velice "detailně" jedná o popis rebelie, jako například kradení ovoce mejluranu, nebo díly kdy se snaží Zeb s Ezrou rádoby handrkovat a stojí to za starou belu. A co strana Impéria? Šprtka z imperiální akademie, co si hraje na guvernérku Lothalu (bohužel ve chvíli kdy mě začne trochu zajímat její osud tak umře), agent Kallus, nový Rommel vesmírných operací, který vždy vymyslí plán, který okomentuje něčím typu: "A rebelové budou konečně zničeni", resp. "Nemají šanci", aby pak Rebelové vždy z jeho záludných osidel unikli, jak překvapivé. Dále pak Inquisitor, který má sice naprosto plochou postavu, ale když už o něčem mluví, tak se člověk aspoň něco dozví. Jinak stormtroopeři, kteří ani zde bohužel nezískali lepší image a zase hrají jen pitomce na zabití. Celkově se první série zlepšuje až ke konci, po příchodu Tarkina a zajetí Kanana, bohužel mi dost hodnocení kazí to, že hrozně moc událostí se odehrává pouze na Lothalu-jako by to bylo centrum celé galaxie, každý potřebuje nutně svůj světlený meč s nějákým "cool" vylepšením (Kanan skládá, Inquisitor točí, Ezra má 2 in 1) a animátoří na scénu nedají víc jak 15 postav, k čemuž bych dodal že animace se mi moc nelíbí, ale zvykl jsem si. Celkově to prostě nedává dojem nějákého povstání, ale spíš bojůvky na Lothalu vedenou bandou bláznů. Ve druhé sérii se situace zlepšuje, některé díly mají už vcelku promakaný nádech, ale nezvyklosti zůstávají, jen jsme tentokrát už protočili kromě Lothalu víc planet a v poslední epizodě (2x16) se z Kalluse vyklubal fajn chlapík. Zeb mě zaujal tím, že trochu rozvinul děj okolo svojí rasy. Ale celkově-tvůrci jsou na tom mizerně, protože si neustále vypomáhají charaktery z původních filmů, které častokrát i táhnou celé díly-Lando, Tarkin, Darth Vadný, Rex a klonoví kapitání, Ahsoka..No i když poslední dobou je to čím dál zajímavější, objektivně více jak 3* to holt nebudou. Za Clone Wars to těžce zaostává. EDIT: Po skončení druhé série zanechávám s poklidem 3* s prohlášením, že si je seriál zaslouží a konec řady (konkrétně poslední díl) byl tak na 4*, ale jako celá série jsou to pěkné 3*. Kupodivu se i docela těším na třetí sérii. () (méně) (více)

Mikino00

Po čtyřech dílech konstatuji, že ačkoli se jedná o seriál určený dětskému publiku, tak může oslovit každého. Akčnější zápletky jsou sice poněkud jednodušší a humor je poněkud degraduje, ale jedná se o příjemnou podívanou, Tak na úrovni Klonových válek. Po osmi dílech musím poukázat na proměnlivou kvalitu dílů, jako nejlepší se mi jevila osmá epizoda. Seriál se začíná trochu opakovat a jet podle jisté šablony (navíc to připomíná Firefly), snad se to zlepší.Tak celá první série pokračovala v kvalitativně nevyrovnaných dílech, ale vše zachránilo výborné akční finále s příslibem zajímavé budoucnosti. I druhá série měla své lepší a horší epizody, ale jedná se vyrovnaný a zábavný seriál zajímavě rozšiřující svět SW. Finále druhé řady bylo navíc velkolepé, stokrát lepší než celá epizoda VII. Nejoblíbenější postavy: Chopper a Ashoka. Třetí řada přinesla plytký nezajímavý a fádní seriál pro děti, který neměl čím zaujmout. Doslova jsem se protrápil až k velkolepému finále, které napravilo seriálu výsledný dojem. To však nezakryje fakt, že seriál se již vyčerpal a všechno dějové linky jsou naivní a přihlouplé. Čtvrtá řada byla příšerná, těžce vyčerpaný seriál za zenitem, který nezpravilo ani průměrné finále. Zbytečná řada. ()

LordMysti

Po shlédnutí pilotu 90% a to hlavně z důvodu, že pilot dokázal ihned vtáhnout do děje, představit nové hlavní postavy které jsou mimochodem vcelku klasické ale sympatické a slušně odstartoval celou sérii. Jsem zvědavý na učení mladého zloděje a i hlavní záporák inkvizitor slibuje velký potenciál. Již v pilotu seriál držel klasickou filmovou dynamiku, tedy současně běžící souboje rychle se střídající. Prostě má to šmrnc a dynamiku, doufejme že prostředek sezóny nebude pouze nudnou výplní hlavní dějové linie... A s postupem času a dalšími epizodami hodnotím stále výše - parádně rozpracované postavy a hlavně i ty záporné, které tak moc chybí v 7 a 8 epizodě! ()

Galerie (1 093)

• Darth Maul se v této epizodě pokusil na Obi-wana použít stejný trik, díky kterému ve filmu Skrytá Hrozba (1999) zabil Qui-Gon Jinna (tedy jej udeřit do hlavy jílcem meče a následně jej probodnout). Nicméně mu to nevyšlo. K tomuto útoku ho vedla jednak snaha zabít mistra i učedníka pomocí stejného chvatu a jednak ho k němu Obi-wan vyprovokoval tím, že přešel do bojového postoje používaného Qui-Gonem. (vojtaruzek)
  • Lothal bol oslobodený presne v tom istom roku, kedy bola zničená Hviezda smrti v Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977). To znamená, že dej záverečných epizód seriálu sa odohráva v tom istom období ako film. (Bukysh)
  • Planéta Lothal ma 2 mesiace a jedno slnko. (Bukysh)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)