Reklama

Reklama

Star Wars Povstalci

(seriál)
  • USA Star Wars Rebels (více)
Trailer 2
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(71)

Obsahy(1)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

(více)

Recenze (125)

T2 

všechny recenze uživatele

po prvom diely veľmi zmiešané pocity k každom ohľade, hlavne tá priemerná animácia dosť uberá z úrovne /60%/ ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// There's only one kind of Star Wars - the kind I love. Tohle tudíž nejsou Star Wars. Nemůžou být! NOOOOO! ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Co si budeme namlouvat, křídla tomu dává v podstatě jen jediovská linka a používání původních motivů od Williamse. Ale i tak fajn dětská jednohubka. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dobré díly by se našly, dobré postavy už moc ne... Především hlavní hrdina Ezra nesahá Ahsoce z Klonových válek ani po paty, což je velká promarněná šance. Ano, Klonové války také začínaly jako seriál určený především mladšímu publiku, ale postupem času dokázaly dospět a třeba jejich poslední sérii by měl podle mě vidět, každý, kdo má Star Wars rád. Povstalcům se to už nepodařilo, ačkoliv se o to pokoušeli, a jsou až do předposlední epizody hlavně pro mladší diváky. Škoda, ale neznamená to, že by mě to nějak zvlášť urazilo, protože jak jsem řekl, dobré díly a zábavné momenty se určitě našly. A navzdory té lacinější výpravě se mi líbila práce s nepoužitými návrhy Ralpha McQuarrieho pro původní trilogii. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot překvapil, páč pro malý haranty to celý rozhodně není, zdá se. Tvůrci si dělají z vyděšených fanoušků legraci, když jimi stvořené dospělé postavy opovrhují infantilním vetřelcem na palubě jejich lodi, hlášky šlapou a akce jakbysmet. Já tomu snad nakonec tu šanci dám... ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je konec roku 2017 a já se rozhodl znova zkusit tenhle seriál, který mě pár prvníma epizodama dokonale znechutil, (na konci je původní komentář, nebudu ho mazat). A vlastně si o něm myslím pořád totéž, jen jsem k tomu asi trošku smířlivější, duševně jsem se připravil na to, že děj se hrozně často dopuští trapných berliček a že stormtroopeři jsou tu za ukázkové kretény a to docela pomohlo. Ovšem troufám si tvrdit, že jediné, co stojí za můj čas byla druhá řada, která měla především perfektně vygradované finále, jinak je to slabé, velmi slabé a co se týče nových psotav, tak jen dvě z nich jsou nosné (Kanan a Hera), přičemž ve čtvrté, stále nedoknončené a závěrečné, sérii je i Kanan velmi slabý. Mimochodem, Za velmi špatnou považuju práci s postavou Ezry, místo zmítání na pomezí světlé a temné strany síly je to hotový mirek dušín a ať už v seriálu skončí jakkoliv, bude to špatně. Tahle postava, nemá v tomhle období co dělat (když jediným Jedim odboje by měl být Luke Skywalker) __Původní komentář z roku 2014:Tak zaprvé, nasrat všem, co tu nadávají na to, kterak Disney ždíme prachy ze značky, neboť za a) jí koupil za nehorázně šílený prachy a pietně obcházet kolem jednoho filmu za 5 let by byla tak nějak hovadina. Za b) víc rejžovat než jak to předváděl Lucas to stejně nejde a hlavně za c) Lucasovo Clonový války jsou neménlich to samý. Teda skoro, bohužel mají rebelové na palubě hlavní postavu vyvolávající napřesdržkoidní tendence tak často, že i Dalajláma by měl nutkání prchnout k učení temných pánů ze Sithu jen aby mohl Ezru (nebo jak se jmenuje) nějakým bolestivým způsobem sprovodit z galaxie. Ovšem abych jenom nenadával, pro děti je to nejspíš docela povedené a narozdíl od seriálu s klony se tu (zatím) neopakuje syžet, kdy proběhne setkání s padouchem, boj, padouch prchá a takhle dokola tři čtvrtě série, ale od čehokoliv se značkou Star Wars se vždycky čeká víc, než nudný průměr s nehezkou animací. A teď mě prosím omluvte, jdu si hrát se svym plyšovym Žvejkalem. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

O niečo slabšie než Star Wars: Clone Wars (2008), ale i tak sa tu nájdu pozitívne stránky. Objaví sa tu aj Vader (asi v jednej epizóde) ale za to sa u neho dočkáme skvelého súboja s Ashokou Tano. A práve tá tu vyzerá lepšie než v Clone Wars. Pretože práve po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milión krát lepšie než Clone Wars, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Bohužiaľ aj svetelné meče tu vyzerajú hrozne, pretože sú veľmi tenké a vyzerajú komicky. Ashoka tu však vyzerá skvele, je tu už staršia a silnejšia a ja pevne verím, že sa táto skvelá postava (Anakinova padavanka) objaví v chystanom seriáli Kenobi (2021). Škoda že v druhej trilógií Star Wars nebolo pre ňu miesto. Ale všetko vynahradil práve seriál Clone Wars, kde sme ju po boku Anakina mohli vidieť skoro v každej epizóde. Inak je tento seriál taký pre deti. Hlavný hrdina cez to všetko, že sa stane Jediom, tak v celom seriáli nezabije jedinú bytosť - všetkým stormtrooperom svojim svetelným mečom len rozláme zbrane a omráči ich svojou silou. Navyše po tom, ako sa v 3.sérií ostrihal na blbečka, tak som ho vtedy prestal mať rád a v podstate stále sa choval nesympaticky. Práve asi Ashoka tu bola tým najlepším, aj keď ani ona sa tu často neukázala. A dočkáte sa tu aj Darth Maula a pokračovanie jeho príbehu, ktorý tu dostal dosť priestoru, pretože sa chce pomstiť Obi-Wanovi. Inak slabé príbehy a skoro v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Ale aj tak som rád že tento seriál vznikol a viac vás zasvätí do prostredia Star Wars a zodpovedá vám pár otázok, ktoré sa nezmestili do filmov. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. séria - 75% Ja som celkom spokojný, na Clone Wars to nemá, ani príbehom ani animáciou a akciou sa tiež nechytá. Prvé epizódy vyzerajú len vďaka pár prvkom, že je to seriál zo sveta Star Wars, pretože veľa svetelných mečov, akcie, či známeho príbehu sa tu nenájde a postavy tiež úplne nedokážu upútať. Na druhu stranu, kto prekusne prvú polku seriálu sa dočká vytúženej odmeny, pretože od polky je to znova ten starý dobrý svet Star Wars. Príbeh ma spád, postavy sú zaujímavejšie a nechýbajú dokonca svetelné meče, štýlový záporák, či odkazy na Clone Wars. Dokonca sa objaví aj zopár známych postav v menších úlohách (Tarkin, Lando, Bail Organa). Pokial vás sila sprevádza a vydržíte prvú polku, dočkáte sa tej pravej zábavy v preďalekej galaxii. 2. séria - 85% Fantázia! Prvá séria bola trošku dosť mimo, ponúkla iný príbeh a iné postavy, od polky síce ponúkla niektoré výborne časti, ale to pravé Star Wars dobrodružstvo je až v druhej sérii. Nie len ja, ale aj ostatný a aj sám tvorca Clone Wars Dave Filoni bol s toho celkom smutný keď mu zrušili klonove vojny. Bolo tam dosť veci otvorených a nevieme ako skončili niektoré postavy. A presne toto je na druhej sérii to najlepšie. Vracia sa spať ku klonovým vojnám a privedie spať postavy, ktorých osud sa ešte neuzavrel a týmto šikovným premostením sa posúvame pekne dopredu, v novom seriáli a aj zo starými postavami. Tlieskam, Darth Vader a záver druhej série je neskutočne luxusný! 3. séria - 80% Druhá séria mi prišla o chlp lepšia. Viac menej je cela séria rovnako zaujímavá ako ta druha, príbeh s Ezrom sa posúva dopredu a je to aj vidieť, stále si to však drží svoj štandard zaujímavých dielov a aj niektorých menej zaujímavých. Na malom priestore poteší Darth Maul, Obi-Wan Kenobi, ale dostavia sa aj menej známe postavy s Clone Wars, Rogue One, či New Hope (Hondo Ohnaka, Mon Mothma, Saw Gerrera, Wedge Antilles) akcie stále majú čo ponúknuť, nápady nechýbajú, záporák Veľkoadmirál Thrawn je kvalitný imeprialný zloduch ktorý dokáže rebelom zatopiť. Akcia a príbeh fajn v rámci celej série ako som spomínal, ale záverečný dvoj diel mi prišiel len ako lepšia epizóda a nie ako finále. Každopádne finále druhej série sa bude ťažko prekonávať. 4. séria - 85% Tretia séria po skvelej druhej sérii a vynikajúcom finále, ponúkla stále zaujímavé diely, ale prišla mi o trošku slabšia oproti druhej. Štvrtá séria je zas o chlp lepšia, temnejšia (fantastický diel Jedi Night), zaujímavejšia (A World Between Worlds) a asi aj akčnejšia. Taktiež veľkým plusom je aj hudba. Niektoré časti trochu nudili asi ako v každej sérii, no niektoré boli brilantné. Nakoniec sa to príjemne dopozeralo, keď sa to všetko vo finále uzavrelo, dovysvetľovalo, nezabudlo sa snáď na žiadnu s postav (Ashoka, Rex a bitka na Endore) a celé sa to pekne napojilo a uzavrelo aj zo šiestou epizódou. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Málokedy hodnotím skôr než po prvej sérii, ale v tomto prípade urobím výnimku. Videl som všetky SW filmy, hral som SW hry (KotOR 1,2), tak som chcel dať šancu aj SW seriálom, ale naše prvotné zoznámenie nebolo zrovna sto percentné. Z prvých troch dielov mám asi taký dojem, že fajn, dá sa, je to pozerateľné, je to Star Wars, no v pomerne detinskom prevedení. V komentároch ale čítam, že sa to postupom času začne meniť a nastane svižnejší spád udalostí. Tak tomu skúsim dať ešte šancu. Zatiaľ priemer, za tri. __ Od piateho dielu to začína byť mierne lepšie, snáď nič nezakríknem. __ Dopozerená prvá séria po pätnástny diel a naozaj, musím potvrdiť, kvalita išla v prípade väčšiny dielov hore. A neviem či už vyššie spomínané prevedenie seriálu (aj) pre mladších divákov išlo mierne do pozadia, alebo som si na neho už akosi zvykol, ale mám pocit, že odpoveďou bude niečo medzi. Každopádne som začal brať Rebelov ako dvadsaťminútovú oddychovku zo Star Wars univerza a nehľadať v nej nič viac a určite nie nejakú hĺbku. Ak by som mal hodnotiť od piatej epizódy, od príchodu jednej postavy (nebudem spoilerovať), tak by to možno už bolo aj na slabšie štyri. Zatiaľ necháme tri a uvidíme, čo prinesie ďalšia séria. 1. séria 60% __ Druhá sezóna so sebou priniesla niekoľko naozaj skvelých epizód (posledný dvojdiel bol na jednotku), i keď podaktoré boli len také klasické, misia z bodu A do bodu B, a následne naspäť na ľod. Celkovo ale hodnotím lepšie ako prvú sériu, objavilo sa aj mnoho skvelých postáv, vďaka ktorým sa mi vyčaril nostalgický úsmev. 2. séria 70% __ Thrawn potešil, niektoré epizódy boli nadpriemerné, ale celkovo zase kvalita o kúsok upadla. Súboj odvekých rivalov a ukončenie cesty pomsty mohol pôsobiť rozhodne epickejšie. 3. séria 60% __ 4. séria 65% ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No Star Wars mám hodně moc rád. A musím říct, že jsem si tento seriál oblíbil a strašně mě mrzí, že skončil. Kanan Jarrus, Ezra Bridger, Hera Syndulla, Sabine Wren, Zeb Orrelios a C1-10P, udělali dokonalou partičku v téhle jízdě. S každou sérií se mystérium stupňovalo a nakonec skončilo jak smutně, tak i šťastně. I animace se mi líbila. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Trošku je tu už problém stotožniť sa s hrdinami (čo vidno hlavne pri zjavení sa postáv z CLONE WARS ), ale stále fajn zábavka... ()

Darneth 

všechny recenze uživatele

Star Wars ždímačka frčí na plný obrátky, ale k opravdovosti mají "Rebelové" světelný roky daleko. Ani kredit bych za ně nevyplázla. Čistokrevná nuda, která má být v kánonu? Dafuq o_O ()

st.ranger 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to infantilní, dětinské a je to Disney, cílová věková kategorie 7 až 10 let, podle čehož je scénář naprosto stupidní, vykreslené charaktery ploché a předvídatelnost průběhu děje zcela jasná. Za vznikem rebélie stojí skupina nesympatických mamlasů, poskládaná přesně podle šablonky Disney a namíchaná ve snaze docílit vyvážení zástupu jednotlivých představitelů ze světa Star Wars. I když mi The Clone Wars nepřišlo pro svět Star Wars vhodné kvůli doplňování nepotřebného děje a oživování mrtvých charakterů, tohle je jako seriálový nástupce hodné uvržení do přenosných toalet a pohřbením v poušti hned vedle E.T. hry pro Atari. Těžko říct, zda se časem nějaká ta hlavní dějová linie vůbec rozjede a je velice obtížné říct, zda u toho hodlám být. ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Po nevýrazných úvodních miniepizodách mě pilot velmi příjemně překvapil. Clone Wars se to sice zatím nevyrovná, ale i tak jsem spokojen. Animace je víceméně povedená (až na Wookiee) a i jinak je pilot celkem fajn. První polovina sice utíká trochu pomaleji, ale druhá je dost dobrá. Navíc se opravdu povedlo pár nostalgických chvilek jako zasazení původní hudby nebo Obi-Wanova zpráva. Po pilotu 72 %. Edit: Po první sérii jsem velmi spokojený. Seriál se od příchodu Inkvizitora stále zlepšoval a poslední 3 epizody byly skutečně špičkové. Série 1 80 % Edit Druhá série se veze v podobném duchu jako první, tedy, co se kvality týče. Máme tu skvělé epizody (úvodním film, chrám Jediů nebo chrám Sithů) a na druhé straně zhovadilosti jako velryby nebo ztracený droid. Druhá série 80 % ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Upřímně, od začátku mě to baví mnohem víc, než první řady Clone Wars. Celé to působí kompaktnějším, souvislejším a o dost komornějším dojmem. Po stránce animace je to ale určitě krok zpátky - zejména postavičky vypadají příšerně dětsky. Jakmile jsem si ale zvykl na kulaté obličeje, barevné vlasy a zářivé oči, dostal jsem solidní příspěvek do Star Wars univerza. Příběh jako takový ze začátku za moc nestojí a první polovina série je vyloženě představovací, ale postupně se to docela rozjede a finále je hodně fajn. Asi o možná proto, že Rebels jsou daleko větší fan service, než byly Clone Wars. Postupně se víc naráží na známé události a postavy a i hudba daleko více recykluje původní Williamsovy motivy (u každého The Force Theme husina). Nicméně hudba není jen obyčejný recyklát. Podobně jako v Clone Wars, i tady jsou epizody napěchované epickou orchestriální hudbou - byť tentokrát akorát již bez nějakých výraznějších experimentálních momentů. Ačkoli to tedy ze začátku moc nevypadalo, Rebels určitě mají co nabídnout. Jen škoda, že Dave Filoni tak nějak neumí využít plného potenciálu, které tohle universum skrývá, jede na půl plynu a neustále balancuje mezi dvěma cílovkami - dětmi a Star Wars geeky - přičemž naplno nedokáže uspokojit ani jednu. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Po prvotním oťukávání v první sérii, která se odehrává především na planetě Lothal, se konečně vydáváme do vesmíru a seriál teprve až teď dostává svého názvu. A tentokrát už s jistotou můžu říct, že ač těch opravdu špičkových epizod je tu méně, jako celek je to mnohem vyváženější než Clone Wars. Dějově to ani tentokrát není moc objevné a lore to nikam neposouvá, ale jako akční týmovka odehrávající se na pozadí známých událostí původní trilogie to funguje náramně. Dave Filoni tu lišácky vrací do hry postavy a jejich nedokončené příběhy z předčasně zrušených Clone Wars, tu a tam se na obrazovce mihne i nějaký ten známý velikán, ale jinak si to jde spíše vlastní cestou. Za sebe můžu vypíchnout jednak parádní soundtrack, který např. prakticky udělal epizodu Legends of the Lasat a hlavně parádní závěrečný dvojdíl, který vystřelil Rebels rovnou až na vrchol. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Nakonec mě níže uvedené hodnocení dost mrzí, protože mě ty příběhy dost baví a to hlavně oproti Clone Wars, kde mě řada dějových linek vyloženě nudila. Můžou ale za to především postavy a jistá provázanost a komornost, která Clone Wars zejména ze začátku vyloženě chyběla. Přesto jsou ale jednotlivé příběhy ve třetí sérii poměrně povrchní a nedostal jsem ani pořádný fan-service (podobně jako v předchozí řadě) a zároveň to ani nijak výrazněji neprohlubuje lore. Je to prostě totální vata, která celý svět SW nijak nerozšiřuje. Vývoj postav slušný, animace prostředí občas mile překvapí, humornější epizody jsou daleko funkčnější a méně vlezlé, ale jinak jede Filoniho tvůrčí tým ... ne na polovinu... ale tentokrát spíš už na třetinu plynu. Zároveň však epizody, které má v režii samotný Dave Filoni patří k tomu nejlepšímu a minimálně pro epizodu Twin Suns a následující dva díly to za to vidět stojí. Hodnocení série: 3/5--- ČTVRTÁ SÉRIE --- Obsahuje nepřímé spoilery! Zpátky tam, kde to všechno začalo. I přes pomalejší rozjezd celkově lepší, jak série předchozí a to i díky absenci vyloženě vatových epizod. Směřujeme pomalu do finiše a vše se láme epizodou Jedi Night, která je pro celý seriál zlomová. A mimoto je to i celkově skvěle napsaná a zrežírovaná epizoda s jedinečným, dalo by se říci až filmovým flow. Poté se malinko poleví, ale vzápětí se to zase žene do finiše. Thrawn jako záporák je docela marný. ale závěrečná bitva i tak stojí za to, protože si dali scénáristé poměrně záležet i na scénáři a dočkal jsem se nejednoho překvapení. K mé radosti nechybí ani fanservice na závěr, který vysvětlovačkou celý seriál napojí na závěr původní trilogie (na hudbu nezapomínaje). Husina zaručena. Hodnocení série: 4/5 ()

M.Macho 

všechny recenze uživatele

Od lobotomie k ultimátnímu zážitku; přesně tak se jeví Rebels. Po předpremiéře pilotní epizody v kině jsem považoval Rebels za naprostou katastrofu, která pokračuje v drásavé tendenci ve "zinfantilnění" světa Star Wars do úplné krajnosti. Kdo čekal temnější obdobu Clone Wars byl asi zklamaný stejně jako fanoušek, který od Rebels nečekal vůbec nic. Přesto má seriál vývoj a během 14 epizod roste; od příchodu Moffa Tarkina to dostává úplně jiný, potemnělý nádech a poslední 3 díly jsou potom naprosto dokonalé. 1/3 je však stále žalostně málo a ani občasné velmi okaté odkazy na hlášky, citace leteckých soubojů, případně celých scén z epizod Star Wars nevyváží topornost dialogů. Na druhou stranu je citelný posun, že tvůrci netříští děj do několika dějišť, snaží se jej držet převážně v jedné lokalitě a znalost souvislostí z předešlých epizod dává významový smysl. Masáž před vypuštěním The Force Awakens bude zřejmě mohutná - a oficiální vymezení kánonu dává příležitost úplně novému expanded universe. Takže nakonec musím přiznat, že Lothal má své kouzlo. ()

Jillen 

všechny recenze uživatele

Dojení Star Wars nabírá na obrátkách. A začínám z toho být trochu smutný. Několik dílů za námi a člověk se dočká pouze vykrádání původní Trilogie. Naprosto zbytečná produkce uměle vytvořená jako hnůj(ivo) před novými filmovými Star Wars. Doufám, že Abrams zachová soudnost a přinese do mého milovaného světa trochu inovace. Poslouchat neustále a dokola ty samé hlášky a koukat na ty samé situace jen v jiném hávu, to mě prostě nebaví...1. díl (pilot) 60%; 2. díl 80%; 3. díl 50%; 4. díl 50% ()

Související novinky

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o…

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových…

Lando se vrací do Star Wars

Lando se vrací do Star Wars

10.07.2018

Zatímco mladého Landa v podání Donalda Glovera (Atlanta) jsme díky propadu Solo: Star Wars Story viděli nejspíš naposledy, originální Lando Calrissian s tváří Billy Dee Williamse se brzy vrátí na…

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se…

Reklama

Reklama