Noc hrůzy 2

Scénografie:

Serban Porupca

Kostýmy:

Ana Ioneci

Dracula vlastne nebol muž, ale žena - Alžbeta Báthoryová alias transylvánska grófka Draculová, najsilnejšia upírka všetkých čias... nemohúcnosť a demencia amerických scenáristov už naozaj nepoznajú medze, inak je ale Fright Night 2 tuctovým video sequelom, majúcim pre takéto typické, nižším rozpočtom disponujúce pokračovanie očakávateľné zápory a neduhy.(6.11.2013)

• Abiosis

*RUMUNSKÉ HRADY A ZÁMKY* Colin Farrell ako hlavný "cucák" v jednotke spôsoboval rešpekt, Jaime Murray v dvojke zase túžbu; keby že sa mám teda rozhodnúť, ňou by som si krk nechal požužlať radšej. Otváracia scéna filmu je natočená zručne a vyvoláva klamlivé pocity viery, že film nebude stratou času - no potom sa tam objavujú tínedžeri. A do konca filmu už neodídu. Len tak mimochodom, postava 'Evil' Ed Batesa je jednou z najiritujúcejších, aké som kedy videl (asi si začnem viesť osobný rebríček Most Annoying Movie Characters). Prvá polovica má (s privretými očami) spád a element napätia/očakávania, ale potom už je to len doslova jazda trápností, prameniaca z nešikovného pokusu dej odľahčiť a zakomponovať doň prvky humoru. Verdikt v 1 vete: Ak nie ste upír žijúci večne, nestrácajte pozeraním čas. 02.10.13(2.10.2013)

• IceQueen

Takto sprzniť značku Fright Night!!! Išla by som na **, nebyť toho bohapustého filmového znásilnenia. Jaime ma svojou účasťou prudko sklamala a ostatní prítomní sú nemožní a nesympatickí neherci. Absolútne bez šmrncu, humoru, atmosféry.... A to som bola zvedavá, či niekto dostane odvahu natočiť dvojku. Mala som ale na mysli remake, nie trapný pokus o iný príbeh. Také plytvanie.(27.10.2013)

• Morholt

Jedna z největších upírských hovadin vůbec, snažící se přitáhnout diváka na docela osvědčenou značku Fright Night. S tou ovšem nemá vůbec nic společného. Američané oprášili ubohou hraběnku Bathoryovou, naroubovali jí na Draculu, sjednali několik Rumunů, kteří by neuspěli ani jako ochotníci a neštěstí bylo na světě. Tenhle film nemá vůbec nic, kromě umělých nasazovacích zubů. Strašný!(21.11.2013)

Tohle je již čtvrtá Fright Night, kterou jsem měl možnost vidět (druhý remake). V tomto remaku je velmi znatelný nízký rozpočet filmu, ale přesto mi tento díl přišel lepší, než první remake z Colinem Farrellem (i když i ten účel zábavného sobotního večera naplnil). Kdyby tvůrci nacpali peníze radši do druhého dílu a první udělali low-budget, bylo by to o dost lepší...(1.3.2014)

• Chris Waller