poster

Noc hrůzy 2

 • USA

  Fright Night 2

 • Slovensko

  Hrôzostrašná noc 2

Komedie / Horor

USA, 2013, 99 min

Scénář:

Matt Venne

Kamera:

Yaron Levy

Hudba:

Luis Ascanio

Producenti:

Michael J. Gaeta

Střih:

Don Adams

Scénografie:

Serban Porupca

Kostýmy:

Ana Ioneci
(další profese)
 • SOLOM.
  **

  Čtvrtý zářez s titulem Fright Night se sice nese jako volné pokračování remaku originálního filmu, ale spíš bych to viděl jako nepovedený žert parazitovat na dané látce. Sice tu lze nalézt jistou podobnost s původní myšlenkou (no spíš jmény důležitých postav a některé situace), ale jinak si to scénárista Matt Venne dost předělal k obrazu svému a ještě nechal zcela popuštěné uzdy své až přehnané fantazii, kterou režisér Eduardo Rodriguez přenesl na „filmové plátno“. Ani se moc nedivím pobuřujícím ohlasům fandů originálního filmu, ale zas na druhou stranu jsem tu narazil i na několik světlejších okamžiků, kvůli kterým tento film rozhodně mezi odpad nezařadím. Samotný film nám však nabídne tolik nudných pasáží, že kdybych neměl na rukou zrovna ostříhané nehty, asi bych si je z opravdu dlouhé chvíle všechny ohryzal. Protože povedených pasáží tu bylo vážně poskromnu. A o bídných hereckých výkonech, se raději rozepisovat nebudu už vůbec. Většina rozpočtu zřejmě padla na angažování známé herečky Jaime Murray, která jako jediná snese přísnější měřítko a její výkon byl v rámci možností (k charakteristice její postavy a nepříliš valné kvalitě scénáře) přijatelný. Navíc byla opět až dráždivě svůdná, což jistě ocení především mužská část diváků, která nebyla ochuzena ani o trošku té nahoty (od jiných hereček). Je však až s podivem, že scény z její svatyně (vana, krvavý bazének) fungovaly přesně tak, jak by měly. Horší už to však bylo s některými digitálními efekty. Kdo je viděl, jistě ví, o čem píši. 30%(1.9.2018)

 • Karamanlis
  ***

  Dracula vlastne nebol muž, ale žena - Alžbeta Báthoryová alias transylvánska grófka Draculová, najsilnejšia upírka všetkých čias... nemohúcnosť a demencia amerických scenáristov už naozaj nepoznajú medze, inak je ale Fright Night 2 tuctovým video sequelom, majúcim pre takéto typické, nižším rozpočtom disponujúce pokračovanie očakávateľné zápory a neduhy.(6.11.2013)

 • topr harley
  **

  Ultra levný film, který s předchozím dílem nemá společného vůbec nic. Na filmu není až na celkem vydařený konec vůbec nic co by stálo za zmínku. Děj je předvídatelný, nudný a jen kopíruje šablonu předchozích filmů. Ty dvě hvězdy dávám za Jaime Murray a jak už jsem říkal solidní konec. Znovu už se na to patrně nepodívám nikdy, protože víc jak polovinu filmu jsem protrpěl nudou.(28.10.2013)

 • cariada
  *

  Nehorázná dlouhá nuda, sice se tam paradoxně neustále něco děje, jenže se to strašně vleče a nebaví to prostě. Hlavní upírka je kočka, ale to je jaksi na horor málo. Krve je tam sice dost, ale ten děj je žalostný. Na to, že to má být komedie střižená hororem, jenže kam se poděl vtip a humor? Pro mě je to podprůměrný horor možná s jedním vtípkem. Druhou polovinu už jsem musel mnohem častěji přeskakovat, jinak bych to nedokoukal.(1.2.2016)

 • Abiosis
  *

  *RUMUNSKÉ HRADY A ZÁMKY* Colin Farrell ako hlavný "cucák" v jednotke spôsoboval rešpekt, Jaime Murray v dvojke zase túžbu; keby že sa mám teda rozhodnúť, ňou by som si krk nechal požužlať radšej. Otváracia scéna filmu je natočená zručne a vyvoláva klamlivé pocity viery, že film nebude stratou času - no potom sa tam objavujú tínedžeri. A do konca filmu už neodídu. Len tak mimochodom, postava 'Evil' Ed Batesa je jednou z najiritujúcejších, aké som kedy videl (asi si začnem viesť osobný rebríček Most Annoying Movie Characters). Prvá polovica má (s privretými očami) spád a element napätia/očakávania, ale potom už je to len doslova jazda trápností, prameniaca z nešikovného pokusu dej odľahčiť a zakomponovať doň prvky humoru. Verdikt v 1 vete: Ak nie ste upír žijúci večne, nestrácajte pozeraním čas. 02.10.13(2.10.2013)