Jak vyváznout živý s Bearem Gryllsem (TV pořad)

Get Out Alive with Bear Grylls

Reality-TV

USA, 2013, 60 min

Účinkují:

Bear Grylls

Zajímavá kombinace The Amazing Race a Survivora, ze kterých se tento pořad snaží brát to nejlepší a sesmolit to do úplně nového konceptu soutěžního reality-dokumentu. Bear Grylls zde nesehrává padesátou variaci na Man vs. Wild, ale představuje se v nevídané roli moderátora a především soudce, který jako jediný bude rozhodovat o osudu týmů v soutěži, respektive v přežívání o půl milionu. Problém spočívá pouze v tom, že výše zmíněné reality-show mají ohromné štáby, několikaměsíční postprodukci a neskutečné prachy investované do jednotlivých řad, tento pořad nemá ani jedno, proto soutěžní páry, které mají zcela totožné "příběhy" jako např. soutěžící z The Amazing Race, nedokážou diváka získat na svojí stranu, ale spíše je jen pozoruje jako součást jakéhosi experimentu. Samotné vyřazování, alfa-omega celého Survivora, pak není stejně zábavné, ačkoliv se snaží odehrávat v podobných kulisách, protože zde díky rozhodčímu Bearovi nepanuje mezi týmy téměř žádná konkurence, neboť se samy navzájem nemají možnost eliminovat. Jinak ale nemám vůbec nic proti, je to velmi zábavný pokus (který evidentně nevyšel, když není pokračování) o něco nového a ačkoliv se divák z "přežívání" nedoví téměř nic, přesto si na tom každý něco najde. 70%(16.9.2015)

Tohle se mi moc líbí, už jenom třeba námětem a taky musím vyzdvihnout to, že se Bear Grylls drží svého stylu, ve kterém udělal Man vs. Wild, i přes nějaké ty negativní reakce na jeho adresu. Mrzí mě na tom jenom to co je společné pro všechny americké reality show, a to že aby jste se do něčeho takového dostali musíte mít za sebou nějaký nejlépe srdceryvný příběh. Buď vaše máma zrovna prožívá opravdu těžké časy, zotavujete se z autonehody, jste bývalý feťák nebo se jenom snažíte dokázat, že nejste jenom stereotypní ajťák. A samozřejmě se také očekává, a myslím, že je to v podstatě i podmínka vaší účasti, že budete tento příběh divákům opakovat do otrávení. Navíc se nesmí zapomenout na to, že jde o Američany, a tak neustálé připomínání pána boha je dalším každodenním chlebem. Tohle platí naprosto stejně i třeba pro Survivor, a když nad tím tak přemýšlím, další Americké reality show vlastně neznám a tak se zdržím u komentování pouze těchto dvou. Tady u tohoto pořadu ale prohlašuju, že všechno tohle bylo na únosné míře a hlavně ke konci jsem si jednotlivé účastníky začal opravdu oblibovat. A tak nechci aby to vypadalo, že si nějak moc stěžuji. I když bych tomu měl co vytknout, jako střih a neustálé předhazování, toho co nás v pořadu ještě čeká, což z duše nenávidím, jinak je tohle výborný pořad a neříkejte mi, že by něco podobného nešlo uspořádat někde u nás, popřípadě v blízké cizině, vždyť Tatry nebo Alpy jsou doslova za rohem. Ne, my radši budeme jako národ sledovat KOKOTINY jako naprosto a zcela očividně vyždímané Superstar a další pořady tohoto typu, jejíž názvy neznám, ale poznáte je lehce podle toho, že se v nich objevují ty stále stejné ksichty, jako Habera, Mareš a tak dále. Česká televizní tvorba je jednoduše tak špatná, že i ve vlastenci jako jsem já, vyvolává stud za vlastní národ. Škoda.(25.10.2013)

Tak první série za námi. Čekal jsem něco jako MvW, což jsem dostal, ale v hodně odlehčené formě, že to nejde ani poznat. Nejlepší byl asi poslední díl, kde už šlo trochu o život. Epizody jsou si hodně podobný jen se mění terén a úkoly. Kamera stojí za prd a člověk si to ani pořádně neužije. Celkově průměr. 50%(27.8.2013)

Je dobré zase po chvíli vidět reality show zaměřenou na přežití, kde se opravdu účastníci snaží přežívat. Jakýsi hybrid mezi Survivorem a Man vs. Wild docela překvapil. Možná jsem čekal trochu větší zátěž na soutěžící, ale stejně je skvělé vidět to co Survivoru dnes chybí - přežívání. Hodnotím jako fanoušek jak Survivora tak MvW.(2.7.2014)

Je to slabší survival reality show, protože účastníci jsou zelenáči, co snad nebyli nikdy ani na táboře... i Bear se chytal už párkrát za hlavu a docela si je vychutnává, když jim dává jíst různou havěť. Je to ale prostě Bear Grylls a Nový Zéland, tak je to fajn podívaná. BG si ze svého koníčku udělal opravdové impérium. Jinak Naked and Afraid je momentálně lepší survival show.(17.12.2013)