Reklama

Reklama

Zkrocení koně

  • USA Broken Horses
Trailer 1

Obsahy(1)

Dva bratři Jacob (Anton Yelchin) a Buddy (Chris Marquette) přijdou o svého otce. Oba kluci jsou tak záhy odkázáni sami na sebe. Zatímco mladší Jacob hraje na housle, starší se musí o něj postarat, nejdříve však pomstí smrt svého otce. Dostane totiž od místního bosse fotografii muže, který údajně jejich otce zabil. O patnáct let později, v době, kdy Jacob již bydlí ve městě a Buddy zůstal na mexické vesnici, je Jacob pozván zpět domů. Pomalu tak odhaluje podivnou minulost, která je připravila o otce, a praktiky místního bosse Juliuse (Vincent D´Onofrio). (Terva)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (23)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Zatím se mi to jeví tak, že jak se María Valverde stává známější, její filmografie vykazuje kvalitativní sestup dolů. Skoro jako by hrála v čím dál horších filmech, a stále víc se vzdalovala svému epochálnímu filmovému entrée v 16 letech ve snímku Bolševikova slabina; nemluvě o tom, že její španělskou produkci považuji za mnohem lepší než tu anglickou, kde bývá obsazována do role exotických cizinek, u nichž nevadí její španělský přízvuk, naopak (v tomto filmu hraje dokonce postavu anglicky mluvící Italky (!)). Film je to skrz naskrz divný a moc pozitivních ohlasů si nevysloužil ani na IMDB ani zde od těch pár lidí, co to viděli (bůhví, jak se k tomu vlastně ostatní dostali, já to chtěl vidět výhradně kvůli hereckému výskytu M. V., ale její postava zde nemá moc velký prostor a v podstatě jediné, co se od ní chce, je, aby byla hezká, což jí samozřejmě moc velkou práci nedalo, a připravila mi tak hezkých pár chvil před televizní obrazovkou, díky nimž nemusím litovat času, o nějž mě tento film připravil - nikomu jinému bych ale tento film rozhodně doporučit nemohl, s výjimkou eventuálních fandů M.V., jako jsem já) - v první řadě ve mně moc důvěry nevzbuzuje už samotná postava režiséra (s pro mě nezapamatovatelným jménem), který film natočil podle vlastního scénáře. Ten může připomenout celou řadu filmů jiných - nejvíc se asi nabízí srovnání se snímky Tahle země není pro starý, Konzultant či Kill Bill 2, především pro podobné zasazení děje na hranici s Mexikem a všudypřítomnou krutost. Celkově zde není nic moc, co bychom neviděli v záplavě filmů jiných (např. hlavní motiv - touha opustit svou kriminální minulost a začít nový život s čistým štítem - je dosti ohraný), a film u mě dojel především na divně napsaných postavách, u nichž mi nesedlo ani jejich obsazení (s výjimkou vynikajícího Vincenta D'Onofrio, který zbytek castu převyšuje svým nekompromisním herectvím minimálně o hlavu - ten chlapík je už od časů Olověněné vesty neuvěřitetelně skvělý a herecky přesvědčivý a jeho přítomnost v jakémkoli filmu mě vždy potěší) - v tomto filmu nemáte s kým sympatizovat a komu fandit; potěší naopak zdařilá kamera, hudba i již zmíněný herecký výskyt M. V., která tento flm snaživě, leč marně vytahuje z šedi nezapamatovatelného průměru (mj. i na svých profilech na sociálních sítích) - po pár dnech už nejspíš nebudu vědět, že jsem kdy tenhle film viděli. Své lepší chvíle si ten film vybere, ale ve výsledku dojíždí hlavně na divný scénář, režii a nesympatické obsazení postav obou bratrů. Nezbývá než doufat, že bude mít María Valverde do budoucna větší štěstí na role - velmi bych to jí (a hlavně sobě) přál. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Drama, které se v současné době točí hodně, a to v pomalém tempu, ale navíc ještě trochu v kovbojském stylu, i když nijak přehnaně. Škoda, že se vám tenhle film snaží tvrdit, že by mohl být nástupcem "Kmotra", ale nemá pro to žádné zásadní předpoklady, a to od scénáře přes režii až po herce v očekávaných postavách. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Takové zvláštní drama z americko-mexického pohraničí, které se v rámci příběhu dvou odlišných bratrů snaží přinést prvky jisté osudovosti. Daří se to tak napůl. Celek tak působí dost nevyváženě a někdy dost zmateně, což má na svědomí především naroubovaná válka gangů i pár logických lapsů. Jestli film táhne něco nahoru, tak je to vyprahlá atmosféra a samozřejmě herci. D´Onofrio by si ty manipulativní parchanty mohl patentovat, Yelchin byl také solidní, ačkoliv mi občas nepřišel pro podobnou roli jako vhodný typ a nejvíc mě bavil Chris Marquette v roli staršího z bratrů, který byl takřka neustále na hranici nervového zhroucení. Slušné. 65% ()

Ashar 

všechny recenze uživatele

Z práce do práce, výchova dětí občas i do kostela a najednou čučím na tento snímek a říkám si, ti amíci jsou ale pěkně pošahaní! Vincek, zvaný Julius zblbne malýho kluka a vychová z něj psychouše zralýho na léčebnu a jeho bratr místo, aby se věnoval fidlání na gajgle, což mu skvěle šlo, vezme kvér, nechá svou skoroženu doma a zachraňuje svého psychonablblýho bratra. Vydržel jsem na to čučet až do konce, byl jsem zvědav, jak se ti psychopistolníčci porovnají. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Chceš si vystřelit?................ Je to strašně zmatené a chvilkama jsem se v ději ztrácel. Brutalita ve filmu je lehce skrytá, ale i tak vás někdy nutí podívat se stranou (třeba vlakem přejeté nohy) Kamera je velmi povedená, hudba decentní, herecké obsazení slabé a scénář podivný. CITÁT - Jsem myslitel, ne zločinec.............. Jako celek mě to moc neoslovilo, ale je vidět, že příběh indického režiséra Vidhu Vinoda Chopra se snaží být uměleckým filmem o vraždění a utrpení. CITÁT - Ty sráči!!!........... ()

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie v lokacích Death Valley a Victorville. (Terva)

Reklama

Reklama