Zkrocení koně

Broken Horses

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 101 min

• peetriss

Hutná gangsterka kladoucí důraz na psychologickou notu, bohužel však nepříliš umně. Základním problémem je děj, který působí nekonzistentně až zmateně a slabé herecké obsazení. Samotný fakt, že se v jinak až příliš pomalém tempu a impotentní schopnosti vtáhnout diváka do dění či psychologie postav, objeví dvě tři zajímavé scény, nedokáže žádný film pozvednout na vyšší úroveň.(7.11.2015)

Takové zvláštní drama z americko-mexického pohraničí, které se v rámci příběhu dvou odlišných bratrů snaží přinést prvky jisté osudovosti. Daří se to tak napůl. Celek tak působí dost nevyváženě a někdy dost zmateně, což má na svědomí především naroubovaná válka gangů i pár logických lapsů. Jestli film táhne něco nahoru, tak je to vyprahlá atmosféra a samozřejmě herci. D´Onofrio by si ty manipulativní parchanty mohl patentovat, Yelchin byl také solidní, ačkoliv mi občas nepřišel pro podobnou roli jako vhodný typ a nejvíc mě bavil Chris Marquette v roli staršího z bratrů, který byl takřka neustále na hranici nervového zhroucení. Slušné. 65%(9.7.2016)

• Ashar

Z práce do práce, výchova dětí občas i do kostela a najednou čučím na tento snímek a říkám si, ti amíci jsou ale pěkně pošahaní! Vincek, zvaný Julius zblbne malýho kluka a vychová z něj psychouše zralýho na léčebnu a jeho bratr místo, aby se věnoval fidlání na gajgle, což mu skvěle šlo, vezme kvér, nechá svou skoroženu doma a zachraňuje svého psychonablblýho bratra. Vydržel jsem na to čučet až do konce, byl jsem zvědav, jak se ti psychopistolníčci porovnají.(2.9.2015)

Z názvu jsem čekal že půjde o nějakého pochroumaného poníka, kterého budou někde tam u Mexika na farmě dávat postupně dohromady :-) Místo koní je tu drama, a dva bratři, z nichž jeden je psychicky trochu labilní a druhý zabije nesprávnou osobu. Pomalé tempo, zajímavé prostředí a celkově koukatelné, ale nic nového pod sluncem.(30.10.2015)

Těžko se popisuje film, který nudí puberťáky. Který je frustruje a může zasáhnout jejich nejnitěrnější stíny hluboko v srdci i paměti. Film, který je půvabný ve stylu vyprávění. Film, který je prostý a jehož scény zdobí naprosto úchvatná hudba i v titulcích. Scény i herecké výkony nevšedních rozměrů a velmi..velmi komorní kulisy. Dialogy jsou vycizelované do posledního detailu a všechno je nenásilně uvěřitelné i brutalita, která nestříká z plátna monitoru. Jen v náznacích dokresluje symboliku děje. Chris Marquette odvádí výkon, který je daleko za hranicí možností našich současných herců. María Valverde je okouzlující mladá dáma, která by si zasloužila pořádnej nášup z Hollywoodu. Kdyby si někdo ještě pohrál víc s pointou, dám bez váhání 5 hvězd. Za mne 4+.(24.11.2015)