poster

Yeokrin

 • Jižní Korea

  역린

 • USA

  The Fatal Encounter

Historický / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2014, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,VRAZI DNES V NOCI ZAÚTOČÍ NA KRÁLOVSKÝ PALÁC…" /// Moudrý vladař dumající nad pomocí otrokům a děckám konkubín…, moudrý vladař toužící diskutovat během formální rozpravy… taky se mi to dlouho zdá bejt pěkná nuda. Co na tom, že je moudrej, když mám vohlodaný dva prstní články (na vobouch nohách!). Naštěstí postupně přibejvaj další postavy a příběh o několika hodinách krále Jeongja (zjednodušeně vole, nějaká frakce Noron ti stejně hovno řekne…) se celkem zajímavě vrství – aby nedošlo k mýlce, tempo není strhující, jen je to prostě zajímavý. I bez akce a znalosti hlubších historických souvislostí. Závěrečná akční podívaná už stojí za kus řeči, stejně jako rozuzlení. Když k tomu přidám i závěrečnej monolog, musím konstatovat, že i díky týhle dramatický koncovce, předčil výsledek má prvohodinová vočekávání. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Rád se zahloubám – tak nějak po korejsku. 3.) Thx za titule ,,teiko“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(31.10.2014)

 • ainny
  *****

  Jasný plný počet, nepotřebuju souboje za každou cenu. Naopak, mnohem víc mě zajímá psychologie postav a korejské dějiny. Toho se mi tu dostalo měrou vrchovatou. Navíc to bylo všechno podržené skvostnou prací kamery a zvlášť scény v dešti byly úchvatné. Myslím, že Hyun Bin si pro svůj po vojnový comeback nemohl vybrat líp. To sakra dlouhé čekání stálo za to. Jenom je možná trošku škoda, že ti, co nevědí vůbec nic o tom, kdo byl a jaký byl princ Sado, nemusí některé narážky úplně pochopit. Ale i tak myslím, že milovníci historických eposů, kteří nehledají jenom krev, si budou rochňat blahem.(16.10.2014)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá historická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o mladom kráľovi, ktorý len nedávno začal vládnuť, ale uvedomuje si mimoriadnu náročnosť svojej situácie, keďže okolo neho sú len samé intrigy a vplyvní ľudia, ktorí sa ho snažia odstrániť a aj preto sa snaží držať skôr v ústraní, pričom verí jedine svojmu vernému poradcovi. No jeho odporcovia sa len tak nevzdajú a tak musí kráľ čeliť mnohým problémom. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Určite musím pochváliť, že aj napriek výrazne nadpriemernej dĺžke sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, za čo môže hlavne to kvalitné prevedenie a dostatok zaujímavých postáv, ale nanešťastie si ma to ani nedokázalo získať až tak moc, ako by som chcel. Môžu za to hlavne tie intrigy, ktoré mi neprišli až tak zaujímavé, ako vo väčšine podobných filmoch a tiež vzťahy medzi niektorými postavami sa dali podať aj trochu lepšie, necítil som z toho tú potrebnú osudovosť. Ale aj tak ma to celkom bavilo, film ani na okamih neupadne do podpriemeru a navyše v záverečnej polhodine to slušne vygraduje a táto fáza sa mi už dosť páčila. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je vydarená. Nachádza sa prakticky len v tej záverečnej fáze, ale je výborne natočená, kamera a strih sú bezchybné, pričom mi sadla aj celková štylizácia, nesklame ani choreografia celej akcie, pôsobí pomerne drsne a hlavne na to likvidovanie protivníkov lukom je tu radosť pozerať. Herecké obsadenie je na tom dosť dobre, Hyun-Bin v hlavnej úlohe, Jung Jae-Young ako jeho poradca, výborné ženské zloženie a ešte viacero zaujímavých vedľajších postáv, obzvlášť veliteľ na strane kráľa. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, poteší hlavne skvelá vizuálna stránka, či už po stránke kamery a štylizácie, ale aj kostými a prostredia, no ani zvyšné zložky nesklamú. A sadla mi aj hudba. Takže Fatal encountner určite nie je zlý film, pozerá sa na to dobre a obzvlášť na to finále, ale predsa len mi ten dej väčšinu času neprišiel až tak zaujímavý, ako v tých lepších filmoch tohto typu a tak nemôžem hodnotiť lepšie. 66%(26.10.2014)

 • EvilPhoEniX
  **

  První místo za nejnudnější a nejzbytečnější blockbuster roku vyhrává ?? !!( Domyslete si) Obrovské zklamání. Takhle to dopadá, když doposud nezkušený režisér ( Ty tři romantické seriály nepočítám) chce natočit Epickou šermovačku. No ovšem neuspěl. Vizuál se sice nedá kritizovat, natočeno je to slušně, kamera je perfektní, ale ve všem ostatním film pro mne selhává. Absolutně nezajímavý příběh, tahle historie mě vůbec nezaujala a popravdě by se to dalo i překousnout, kdyby nám alespoň režisér naservíroval průběžně akční scény, ale ono né.. Hodinu a 40 minut!!( což je téměř celý jeden film!!) Musíte počkat, než se odehraje jediný byť kvalitní, krvavý a dynamicky natočený 20 minutový souboj, ale to je ke 135 minutové stopáži žalostně málo. Škrábání na prdeli je zábavnější, než tenhle nudný patos. Největší zklamání z Koree za poslední léta, ale kdo má rád nudné historické dramata bez akce a záleží Vám jen na příběhu, tak s větší pravděpodobností budete spokojeni. 45%(9.10.2014)

 • warrenur
  **

  V tomto filmovom zanri okrem korejcov kraluju hlavne hongkongsky producenti. Sem-tam sa stane, ze ma niektory skutocne zaujme a udrzi v nalade celu svoju, zvycajne rozsiahlu, "stopaz". Nie je tomu tak v tomto kusku. Technicku stranku maju korejci tradicne zvladnutu velmi dobre. Zial, pribeh i samotny scenar na mna posobili neskutocne rozvlacne a typicky naplnene patosom a prislovecnou tragikou podobnych pribehov. Nicim ma neprekvapil a ani nezaujal. Nebyt zaverecnej pol-hodiny, kedy sa konecne uz aj nieco dialo a film nestal ako dovtedy len na pohladoch, grimasach a uspornych pohyboch, siel by som s kludnym svedomim o hviezdu nizsie. Niekto by mi mozno tvrdil, ze mam za kazdym pohybom kamery, ci posunkom herca hladat romanticku, vznesenu linku a hrdinstvo spejuce napriek intrigam k idealu....nie vsak v tomto filme. Divaka totiz skor umara, ako bavi. Slabota, ktoru vo vseobecnosti ocenia len zanrovy nadsenci.(4.11.2014)

 • - Filmový snímek je podložen skutečnými historicky doložitelnými reáliemi, vztahujícími se k dvaadvacátému panovníkovi korejské říše Čoson (1392 - 1910), králi Jeongjo (1752 - 1800). Ten byl svými poddanými přezdíván Smolným králem, neboť po shlédnutí otcovi veřejné popravy, korunního prince Sado, nařízené jeho vlastním dědem, v době, kdy mu bylo pouhých deset let, stal se jen během prvního roku své pozdější vlády terčem sedmi smrtelných pokusů o vraždu. Filmový snímek se orientuje na jeden z těchto podlých útoků panovačných politicky motivovaných frakcí královského dvora, který se odehrál v roce 1777, v prvním roce jeho oficiálního nástupu na královský trůn. (Conspi)