Původní krátkometrážní film mě nadchl a to stejné jsem očekávala i od filmu, na který jsem se roky těšila. Vytvoření světa, kde je homosexualita normou a heterosexuálové jsou diskriminovanou menšinou, je výborný nápad s velkým potenciálem. Čekala jsem však, že to bude podáno jako převrácená verze našeho reálného světa, avšak výsledek na mě realisticky nepůsobil a měla jsem problém se ztotožněním. Svět vytvořený Kim Rocco Shields je obývaný výhradně náboženskými fanatiky a jejich víra je podávána jako jediný důvod jejich nenávisti vůči heterosexualitě. Tato nenávist je dovedena do krajnosti a je považována za standard, což nepůsobí věrohodně, jelikož je děj zasazen do současnosti a takto vyhrocenou celospolečenskou nenávist si v moderním světě nedokáži představit. Téměř všichni homosexuálové jsou zde vyobrazeni v negativním světle, protože dle logiky tohoto filmu všichni, co nejsou členy menšiny, stojí proti menšině. Tento film má určitě zajímavý námět a hodnotnou myšlenku, avšak podle mě je krátkometrážní film povedenější.(11.12.2016)

• kaylin

Nevím, co si o tomhle filmu myslet. Samotná myšlenka původního krátkého snímku je zde rozvedena do dvou hodin, které se snaží něco říct, ale já vlastně nevím co. Jestli je špatné to, že odsuzujeme? Nebo že jsme násilničtí? Anebo to, že fanatismus a slepé následování jsou to nejhorší na světě? Spousta dobrých myšlenek, ale ucelenost slabá.(2.12.2016)

Tento snímek ztvarnuje jakousi alternativní realitu, ve které je většinova populace homosexuální, a zaměřuje se v ní na osudy několika jedinců labelovanych jako heterosexuální neboli 'Ro'. Co se týče lidských osudu, je to snímek velice silný, stejně jako spousta jiných, zabývajících se šikanou. Co bych ale vytkla, pokud má film působit realisticky, je přehnaná polarizace společnosti, protože jsem přesvědčena, že v dnešní době by to bylo většině lidí ukradené a zároveň fanatizace křesťanství, které bylo podáno jako ústřední hybatel lidských osudu, ale zároveň se mu podsunulo obhajovani zabíjení hetero jedinců, což je extrémně anti-křesťanské. Jinak je ale smutné, že je to vzdycky jen o počtech, tj. nehledě na to, jací jsme a kolik máme podobného jako lidi, v množství je síla a většina se bude vždy vymezovat vůči menšinám, případně se je snažit normalizovat.(30.1.2017)

Hodně silný film. Krátkometrážní jsem neviděla,ale úplně mi to stačilo. Takovéhle věci jsem nikdy neodsuzovala a ani nebudu a nechápu šílenou mysl lidí,kteří jsou schopní strašných věcí,aby dokázali,že ta jejich pravda je ta jedna jediná. Každý by to měl vidět. Hodně poučné.(20.3.2017)