poster

Malý princ

 • Francie

  Le Petit Prince

 • Slovensko

  Malý princ

 • Velká Británie

  The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Diskuze k filmu (109)

<< novější 5 4 3 2 1
  • 31.3.2018  23:00
  Patrick_VI.
  (hodnocení, komentáře)

  Film ušel, 4* má ode mne spíš za hudbu. Soundrtack si můžu pouštět k práci ve smyčce donekonečna ...

  Knížka je lepší. Pro ty, co mají fantazii rozhodně. Ale opravdu úchvatná je "prastará" česká úprava od Františka Pavlíčka s Ladislavem Mrkvičkou.a Slávkou Hozovou. Zhasnout a zavřít oči a poslouchat a poslouchat ...

  Když mi to poprvé pustila na kazetě má budoucí žena, myslel jsem, že to mám na rozloučenu, že mi odejde, jako Malý princ. Držel jsem se jí jako klíště, slzy jako hrachy. A ještě větší, když to skončilo a neodešla ... moje Růže :-)

  • 2.1.2018  20:56
  buliban
  (hodnocení, komentáře)

  po tomhle se musí Exupery obracet v hrobě!!!....takhle zničit jednu z nejhezčích knížek, co kdy byla napsána :-/

  • 20.8.2017  16:09
  Pilda17
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Souhlas, já tuhle knihu přečetl 3x a 3x jsem z ní měl úplně jiný pocit. Vždy mi dala něco jiného. Nejsem vášnivý čtenář, takže jsem od Exuperyho nic jiného nečetl. 

  • 14.8.2017  04:53
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Pilda17: Je fakt, že v mládí mi dala něco jako krásný příběh a čím jsem starší tak vnímám další a další věci. Například dokonalou paralelu s Biblí (hlavně Novým zákonem a jeho učením), přestože některé paralely nejsou zrovna biblické.

  Někdy si říkám, že každý člověk by měl občas číst povinně Exuperyho a svět by byl lepším místem. Proč to vnímají jinak děti je asi ten, že je to pro ně částečn vrozené, dospělí se musí umět vrátit do mládí a pro puberťáka to je jen "socialistickej" blábol. :)

  na příspěvěk reagoval Pilda17
  • 31.7.2017  21:40
  Pilda17
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Prince pochopis jinak v mladi, jinak v puberte, jinak ve strednim veku a tak dale. Je to dokonala kniha, ktera ti v kazdem veku neco nabidne.

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 31.7.2017  21:36
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: No nevím, je jen pár lidí, kterým se Malý princ nelíbil. Je to klasika, která má co dát. Ale tak dneska společnost není už natolik filozoficky smýšlející, aby jí to bralo. A bohužel Malý princ není knihou pro děti, kteří by to pochopili, ale knihou pro dospělé, kteří to pochopit odmítají. :)

  Ale tak je fakt, že dneska lidi odmítají i jiné klasiky, jako Shakespeara, Tolkiena, atd.

   

  Doporučoval bych tu knihu přečíst, není to tak dlouhé, pár stránek a možná ti to nepřijde tak natahované jako 100minutový film.

  na příspěvěk reagoval Pilda17
  • 31.7.2017  09:19
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Opravdu jen ''snad'' povinnou.

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 31.7.2017  04:38
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: Možná protože neznáš předlohu, která je snad povinnou klasikou na školách? :)

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 9.7.2017  14:36
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Vám to nepřišlo nudné?? Pořád se jen vyprávělo a vyprávělo, až mne to vážně nudilo a to hlavně v první půlce filmu. 40 %.

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 9.10.2016  20:07
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Jaktože mezi hercema není Gervais? Ten jeho výkon s boháčem tam byl nezapomenutelnej. :)

  Jinak tohle je opravdu dobrej příběh, škoda že Malý Princ není povinnou četbou na středních školách...

  • 14.1.2016  09:15
  Webster87
  (hodnocení, komentáře)

  Prometheus69: Mark Osborne totiž očividně pochopil podstatu poselství v knize. Když se zbytečně budete zabývat formou příběhu knihy a filmu, tak vám unikne podstata obojího. Poselství je obsaženo jak v knize, tak i ve filmu. Obojí poukazuje geniálně prostým způsobem na podstatu pravdy. O filmu a o knize se může debatovat a filosofovat třeba i celý život a přes to vám jeho podstata poselství může být neviditelná. Exupéry by se jistě radoval, kdyby lidé pochopili na co že to vlastně poukazuje a šťasten by byl, kdyby lidé žili to na co poukazuje. Každý tím může začít ihned. Poselství řečené v knize i filmu je možné plně pochopit jen skutečným žitím pravdy. O pravdě se tady nedá nic říct a proto kniha a film o ni taky nic neřeknou. Poukazují na ni. Více udělat nemohou. Recenze na Malého Prince nemají žádný význam. Jelikož každý recenzent je člověk s myslí naplněnou mnoha vědomostí a tudíž není schopen "vidět" poselství. Vidí postavy, děj, příběh, srovnání s knihou a zabývá se tím v domnění jak moc je to důležité a přitom již bylo řečeno "...to podstatné je očím neviditelné" Mohl klidně říci "to podstatné je pro mysl nedostižné". Je to totéž. Každý pán recenzent totiž má v hlavě komentátora, který celou průpravu na filmovém plátně použil jako další plátno. Mysl komentuje a komentuje film prostřednictvím paměti - všech znalostí - a tak ve výsledku nevidí ani samotný film a už vůbec ne poselství. Pokud se pan recenzent jmenuje třeba Ignác Horák, pak by svou recenzi na Malého Prince měl nazvat "Malý Princ podle Ignáce Horáka: Recenze". Bylo by to totiž aspoň uvedeno na pravou míru. Aspoň by už z nadpisu bylo patrné, že ten člověk pochopil alespoň trošku z poselství filmu. Není špatně to nepochopit. Moc špatně je nepochopit to a předstírat opak.

  • 14.1.2016  08:46
  Webster87
  (hodnocení, komentáře)

  Vyňato z mého doporučení na FB:

  Když se budete dívat na příběh, pak vám unikne jeho podstata. Podstata poselství původní knihy je ve filmu řečena způsobem Marka Osborna. Kdo četl knihu a viděl film, tak si určitě všiml, že pár postav z knihy chybí. Naproti tomu v knize chybí nový příběhový prvek a metaforické vyprávění obrazem. Kniha sice ilustrovaná je, ale kde kniha potřebuje slova, tam si film vystačí s obrazem a zvukem.
  Je to dílo poukazující na krásu existence. Je to dílo poukazující na to co chce každá žijící bytost. Film umně připomíná kým jsme. Poselství řečené v knize a ve filmu je potřeba mít na paměti každý okamžik. Jen pokud se toto poselství rozhodneme žít, pak pochopíme skutečný význam toho na co film a kniha poukazuje. Může z toho být jen intelektuální shltnutí filmu, nebo malé pochopení, které předchází těm větším pochopením. Ta pohádka poukazuje na pravdu a zároveň o ní nic neříká. Jen na ni poukazuje, protože pravdu ti nemůže žádným způsobem sdělit. To na co pohádka poukazuje si každý může prožít po svém. Říkám může, protože to je skutečně jen možnost, něco samozřejmého a přes to to každý člověk zapomene. To zapomenutí je právě to, co ze samozřejmosti vytvořilo pouhou možnost. To samo-zřejmé jsme v sobě potlačili. Svícen jsme zahalili černým závojem. Zahalili jsme vědomí clonou myšlenek. Clonou tvořenou naší pozorností obrácenou od nás samých. Celé je to vlastně ohromný vtip. Protože mezi prožíváním utrpení a prožíváním lásky je rozdíl pouhého zapomenutí/znovu-rozpomenutí se. Je to jen rozdíl směru pozornosti. Proto je kniha i film geniální. Úžasně symbolicky vyjadřuje prostou podstatu. Neklade žádné otázky a nezodpovídá žádné odpovědi a v tom je ta čistota poselství, na které film i kniha poukazují. Není to zabaleno do žádné ideologie. Je to prosté poukázání na skutečnost.
  Doporučuji všem :)

  • 4.1.2016  14:36
  Dannyk
  (hodnocení, komentáře)

  Apollyon09: ani mimoni nie su pre deti =D

  • 13.12.2015  16:21
  Chadzi
  (hodnocení, komentáře)

  Handle: Ač český dabing nemusím, tak u malého prince jsem byl spokojen.

  • 5.12.2015  19:20
  Apollyon09
  (hodnocení, komentáře)

  Toto asi nie je veľmi vhodný film pre deti. A možno ani nie najpresnejšia adaptácia Exuperyho, ale je to krásny film, nabitý výnimočnými emóciami a slovenský dabing bol tiež vydarený.Krása!

  na příspěvěk reagoval Dannyk
  • 4.12.2015  20:59
  Shaman1135
  (hodnocení, komentáře)

  No, film za mnou a mám trochu zmiešané dojmy. Áno, Malý princ, takže nedalo sa čakať šaškovanie a tony humoru, ale aj tak som v polovici filmu rozmýšľal, či som si nepomylil sálu. Ale pokiaľ človek presvedčí sám sebe, že nejde o animak, ale dávku filozofie v animovanej podobe, tak si film naozaj užije. Pozitívum určite soundtrack. Mínusom posledná pol hodina, za ktorú by Exupery asi niekoho nakopal.

  • 1.12.2015  13:53
  Handle
  (hodnocení, komentáře)

  Pokud už jste někdo viděl s cz dabingem, jak moc je prosím (ne)povedený? 

  na příspěvěk reagoval Chadzi
  • 28.11.2015  23:53
  lmc
  (hodnocení, komentáře)

  Bluray ripy jsou venku

  • 28.11.2015  10:06
  Pilda17
  (hodnocení, komentáře)

  Einaudi L.: Jak je tu Stallone, diskuze je předem zasviněná. 

  • 27.11.2015  23:11
  Einaudi L.
  (hodnocení, komentáře)

  Nezasviňte prosím i tuhle diskuzi....

  na příspěvěk reagoval Pilda17
  • 26.11.2015  07:18
  Prometheus69
  (hodnocení, komentáře)

  Stallone, Kobain: Jop... bible je dobrá tak na rozmačkávání pavouků... :)

   

  Všechno je to totéž... jenže každý si to hold vysvětluje po svém. 

  přitom se ten původní přepis vešel na 12 kamenných plátů... :D

  • 25.11.2015  17:16
  Shaman1135
  (hodnocení, komentáře)

  Kobain: z blata rovno do kaluže, ani jedna by nemala existovať

  • 25.11.2015  16:41
  Kobain
  (hodnocení, komentáře)

  A.C.C.B: Proč? Nepleteš si to Koránem?

  na příspěvěk reagoval Shaman1135 , Prometheus69
  • 25.11.2015  14:08
  A.C.C.B
  (hodnocení, komentáře)

  Stallone: biblia je kniha, ktorá by sa pre dobro ľudstva mala spáliť

  na příspěvěk reagoval Kobain
  • 24.11.2015  00:32
  Stallone
  (hodnocení, komentáře)

  Malý princ stejně jako Bible jsou knihy, které nemohu chybět v žádné kvalitní domácí knihovničce. Malý princ patří mezi 100 nejdůležitějších knih 20. století.

  na příspěvěk reagoval A.C.C.B , Prometheus69
  • 22.11.2015  21:50
  silentname
  (hodnocení, komentáře)

  už sa neviem dočkať až budem môcť k tomuto niečo povedať. Po dopozeraní som ostal skutočne príjemne fascinovaný. 

  • 22.11.2015  20:02
  Misericordia
  (hodnocení, komentáře)

  dnes som tento film vzhliadol v Prahe vo Francúzskom inštitúte, vo Francúzsku je v kinách už mesiac, no nemôžem ho ohodnotiť ani komentovať

  • 21.11.2015  18:58
  Kaluž
  (hodnocení, komentáře)

  „Co je důležité, je očím neviditelné.“ Pokud byste letos v kině měli vidět jediný film, pak tenhle. Myslím, že pan Antoine tam někde nahoře ve hvězdách skáče radostí.

  • 20.10.2015  23:16
  BloodyBeast
  (hodnocení, komentáře)

  Tak na tohle jdu rozhodně do kina.

<< novější 5 4 3 2 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace