Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Dost velké zklamání po tom všeobecném nadšení. Neskutečně uměle natažené, konec vyloženě proti Exupérymu zprimitivní a začne hledat záporáky ve světě, kde nemají co dělat. Pedovztah v ústředí působí neskutečně nastrčeně. Veškerá síla pramení výlučně z předlohy, což trochu vnáší otazník do smyslu téhle adaptace, která je pro děti moc depresivní a pro mě moc ničící Malého prince.(28.11.2015)

Trošku mě mrzí druhá polovina, ve který se vytratil duch knížky a rázem to šlo dolejc, ale ta první část byla moc hezká a měla v soubě alespon něco moudra z knížky.(26.12.2016)

Rozpočet $81,2miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo $64,914,469Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ také milé osviežujúce prekvapenie na poli animovanej tvorby, kde sa skĺbila počítačová animácia s kreslenou a dokonca aj bábkovou tvorbou, projekt ktorý má silný príbeh využívajúci nápaditosť, vizuálnu krásu, dokáže predať veľkoleposť a aj emócie /videl v kine: 90%/(10.12.2015)

Nebylo to špatně udělané, hlavně hudba se mi líbila, ale nějak jsem to nechápal. Nikdy se mi nelíbila ani kniha Malý princ a tímto filmem jsem si jen potvrdil, že tenhle příběh prostě není pro mne.(16.10.2016)

,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2016)

Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose.(17.7.2016)

Povedzme 90%. Mnohí kritizujú i finále, ale mne sa "sequel malého princa" páčil, bolo to zaujímavé. Tento film je rozkošný, dojemný, vtipný i milý a má tendenciu zasiahnuť vás pri srdci (líška, ruža). Veľmi sa mi páčil.(15.11.2016)

Sofistikovaná reinterpretace ve 3D, která mi rozmazala řasenku :) Ale děti na to nevoďte.(18.12.2015)

Zbytečně okecávané, příliš dlouhé, a na animák vlastně i docela divné. Pro koho ten film je, když ho děti nepochopí, a dospělí jej každý den prožívají znovu a znovu a skoro nic jim nedá? Radši jsem si měl opět přečíst knihu, jako vzpomínka to ale fungovalo.(14.4.2017)

Je až neuvěřitelné, jak jsem filmu nevěřil a jak mě film nakonec pohltil. A je to zcela určitě tím nově vymyšleným příběhem, jenž umně zaobaluje ten notoricky známý příběh, který jsem se pokoušel číst k maturitě a vůbec mě nebavil. Dokonce i animace, která se za žádných okolností nemůže rovnat čemukoliv z dílny Dreamworks a jiných amerických produkčních společností s animovanou divizí, mě poměrně bavila svou cudností a vhodným zasazením mezi kouzelným příběhem a stop-motion animací původního Malého prince, jež jsem taktéž uvítal. Občas se pár hluchých míst objevilo, ale celkově vše správně. PS : soundtrack naprosto fenomenální a asi si ho dám někdy sólo. Velmi silných 8/10.(20.11.2016)

Rozhodně nic pro malé i větší, nejlépe tak 15+... Krásné zpracování podle knihy dosti..! Mně velmi uspokojilo.(17.1.2016)

Těžko říct jestli tento animák o Malém Princi mohl dopadnout lépe. Přesto podle komentářů cítím velké rozpory, ale z mého pohledu je vše natočeno v pořádku. Do příběhu jsem se snadno vžil, emoce se střídají po celou dobu, chvilku úsměv, potom zase slzy. Snímek dokonale vystihuje říši snů, dále nahodí myšlenku, co se stane, když zapomínáme. Vidím několik přirovnání s dnešní uspěchanou dobou, kde každý chce rychle dospět a po sléze se žene za penězi a čas, který má trávit důležitějšími věcmi najednou není. V celém snímku je hromada věcí k zamyšlení a i Exupéryho vidím. I když jsem čekal možná něco jiného, tak nemohu být spokojenější. Knihu čtenář v každém věku chápe jinak a každým přečtením dostaneme jiný zážitek, a proto má tento snímek velmi těžké se zavděčit všem. V mých očích velmi silné 4* a druhé zhlédnutí bude rozhodně potřeba .. 8/10 = 89%(22.8.2016)

Exupéry to věděl. Jestli ve vás nezbude ani ždibíček dítěte, nikdy doopravdy nedospějete. A pokud jste ti nudní dospěláci, tento film ani nepochopíte. Já svou růži mám a nikdy nezapomenu!(13.12.2016)

• MikeCool

Obrovská podpásovka knižní předloze! Bohužel. Myslel jsem, že zrovna Malý princ bude tím největším konkurentem "V hlavě", na získání oscarové sošky za animovaný film. Po zhlédnutí příliš pesimistického a pochmurného Malého prince, je o vítězi této ceny rozhodnuto předem, dle mého! ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(17.12.2015)

Od Burtonovy Velké ryby jsem neviděla takhle krásný film o důležitosti snů a vyprávění příběhů. V Malém princi se navíc přidává i smutné téma: co se ze snílků stane, když vyrostou. Jak je semele systém, který snílkům většinou nepřeje. Je to smutné sledovat hlavně pro někoho, kdo se v takovém příběhu vidí. Z toho mi logicky vychází, že toto není film pro malé děti. Technická stránka je ovšem nádherná - líbí se mi dva styly animace na dvě úrovně vyprávění, malé chytré vizuální nápady a ta liška! Ta liška je naprosto boží a hrozně moc bych ji chtěla jako plyšáka! A hlavně: tenhle film má srdce. Je melancholický, zasněný, roztomilý a pocitově udeří přímo do černého. Za mě rozhodně mnohem lepší než pixarovský Upside down ze stejného roku.(9.3.2016)

Když jsem se poprvé dozvěděla, že se jedna z mých oblíbených knížek dočká filmové adaptace, zapsala jsem si datum premiéry do diáře a nemohla se dočkat. Po zhlédnutí mě ale čekalo znatelné zklamání. Oproti klasické knižní podobě se jedná o něco úplně jiného. Tato mnohem modernější verze ztrácí (zejména ve druhé polovině) své původní kouzlo. Malý princ si tohle bohužel nezasloužil.. Na druhou stranu věřím, že současnou generaci dětí zaujme a možná je přivede i k původní Exupéryho knize. A animace a francouzský soundtrack moc vydařené!(12.12.2015)

Téměř dokonalé animáky se vyskytují zhruba jednou za deset let...nebo tak nějak mi to vychází, když zmíním Walleiho. Malý Princ je po příběhové stránce natolik dojemný, inteligentní a zajímavý, že překonává veškerou konkurenci o míle. Další, samostatnou kapitolou je zpracování, animace a hudba. No a tohle všechno stačilo dát dohromady...panečku, hračka!(11.8.2017)

Rozhodně mi nevadí, že film se po obsahové stránce vlastně vůbec nedrží předlohy. Ale ten pohled na svět dětskýma očima tam je. Jen nevím, jestli by si Saint-Exupéry přál vidět svůj konec v posteli, ten dobrodruh s romantickou duší přece musel odejít ze světa s tajemstvím, musel jít hledat svoji růži při posledním letu. A stejně nikdy nebudu věřit, že ho sestřelil německý pilot, on jen odletěl pomoci bojovat Malému princi s baobaby.(19.9.2016)

Možná to působí na pohádku trochu moc melancholicky až smutně, ale mně se to popravdě líbilo. Rozhodně mi to připomnělo knížku, kterou jsem kdysi četla a která mě tehdy hodně zujala. Tenhle příběh je sice pouze na motivy knihy a je dost jiný, ale myslím, že ty podstatné myšlenky o tom, co je a není v životě důležité, tam zachycené byly, a to velmi hezky. Jen je pravda, že si nedokážu představit, že by z tohoto filmu bylo nadšené dítě... rozhodně si z toho mnohem více vezme dospělý. ~(4,3)~(13.12.2015)

Moderní CGI animace odpovídá modernímu světu, kde se všichni za něčím honí. A pro svět fantazie je tu mnohem jednodušší tradiční animace. A hned je vidět, že ta má na rozdíl od počítačového produktu duši. A pak přijde to pravé kouzlo a tenhle pocit se začne přenášet i do rámcujícího příběhu z digitální současnosti. Docela jsem se obával, co s tím krátkým příběhem filmaři provedou, ale Francouzi to tentokrát vymysleli skvěle!(24.12.2015)

Krásný animovaný film, který je svym příběhem spíše pro starší publikum, ale svoji krásnou animací a sympatickými postavami určitě potěší kdejaký děcko. Jen by to chtělo nadabovat :)))(19.2.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20