poster

Malý princ

 • Francie

  Le Petit Prince

 • Slovensko

  Malý princ

 • Velká Británie

  The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (430)

 • Verka13
  ****

  Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která je plná krásných myšlenek. Ve filmu jich však bohužel moc není, a závěr velice zklamal. Osobně bych uvítala film, který by se více podobal knižní předloze. Nicméně i tak 3,5 hvězdičky za krásnou animaci, příjemnou hudbu a pár moudrých poselství od Exupéryho.(10.4.2016)

 • Enšpígl
  ***

  Trošku mě mrzí druhá polovina, ve který se vytratil duch knížky a rázem to šlo dolejc, ale ta první část byla moc hezká a měla v soubě alespon něco moudra z knížky.(26.12.2016)

 • T2
  *****

  Rozpočet $81,2miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo $64,914,469Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ také milé osviežujúce prekvapenie na poli animovanej tvorby, kde sa skĺbila počítačová animácia s kreslenou a dokonca aj bábkovou tvorbou, projekt ktorý má silný príbeh využívajúci nápaditosť, vizuálnu krásu, dokáže predať veľkoleposť a aj emócie /videl v kine: 90%/(10.12.2015)

 • Superpero
  ***

  Nebylo to špatně udělané, hlavně hudba se mi líbila, ale nějak jsem to nechápal. Nikdy se mi nelíbila ani kniha Malý princ a tímto filmem jsem si jen potvrdil, že tenhle příběh prostě není pro mne.(16.10.2016)

 • Fr
  ****

  ,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2016)

 • novoten
  ****

  Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose.(17.7.2016)

 • tron
  ****

  Povedzme 90%. Mnohí kritizujú finále, ale mne sa "sequel Malého princa" páčil, bolo to zaujímavé a v podstate príjemne provokatívne a drzé. Tento film je rozkošný, dojemný, vtipný i milý a má tendenciu zasiahnuť vás pri srdci (líška, ruža). Veľmi sa mi páčil.(15.11.2016)

 • xxmartinxx
  ***

  Dost velké zklamání po tom všeobecném nadšení. Neskutečně uměle natažené, konec vyloženě proti Exupérymu zprimitivní a začne hledat záporáky ve světě, kde nemají co dělat. Pedovztah v ústředí působí neskutečně nastrčeně. Veškerá síla pramení výlučně z předlohy, což trochu vnáší otazník do smyslu téhle adaptace, která je pro děti moc depresivní a pro mě moc ničící Malého prince.(28.11.2015)

 • NinadeL
  *****

  Sofistikovaná reinterpretace ve 3D, která mi rozmazala řasenku :) Ale děti na to nevoďte.(18.12.2015)

 • 2Pac
  *****

  Maleho princa v sebe si musime chranit...(6.1.2018)

 • Spiker01
  ****

  Je až neuvěřitelné, jak jsem filmu nevěřil a jak mě film nakonec pohltil. A je to zcela určitě tím nově vymyšleným příběhem, jenž umně zaobaluje ten notoricky známý příběh, který jsem se pokoušel číst k maturitě a vůbec mě nebavil. Dokonce i animace, která se za žádných okolností nemůže rovnat čemukoliv z dílny Dreamworks a jiných amerických produkčních společností s animovanou divizí, mě poměrně bavila svou cudností a vhodným zasazením mezi kouzelným příběhem a stop-motion animací původního Malého prince, jež jsem taktéž uvítal. Občas se pár hluchých míst objevilo, ale celkově vše správně. PS : soundtrack naprosto fenomenální a asi si ho dám někdy sólo. Velmi silných 8/10.(20.11.2016)

 • Davies182
  ***

  Zbytečně okecávané, příliš dlouhé, a na animák vlastně i docela divné. Pro koho ten film je, když ho děti nepochopí, a dospělí jej každý den prožívají znovu a znovu a skoro nic jim nedá? Radši jsem si měl opět přečíst knihu, jako vzpomínka to ale fungovalo.(14.4.2017)

 • LiVentura
  ****

  Rozhodně nic pro malé i větší, nejlépe tak 15+... Krásné zpracování podle knihy dosti..! Mně velmi uspokojilo.(17.1.2016)

 • Pilda17
  ****

  Těžko říct jestli tento animák o Malém Princi mohl dopadnout lépe. Přesto podle komentářů cítím velké rozpory, ale z mého pohledu je vše natočeno v pořádku. Do příběhu jsem se snadno vžil, emoce se střídají po celou dobu, chvilku úsměv, potom zase slzy. Snímek dokonale vystihuje říši snů, dále nahodí myšlenku, co se stane, když zapomínáme. Vidím několik přirovnání s dnešní uspěchanou dobou, kde každý chce rychle dospět a po sléze se žene za penězi a čas, který má trávit důležitějšími věcmi najednou není. V celém snímku je hromada věcí k zamyšlení a i Exupéryho vidím. I když jsem čekal možná něco jiného, tak nemohu být spokojenější. Knihu čtenář v každém věku chápe jinak a každým přečtením dostaneme jiný zážitek, a proto má tento snímek velmi těžké se zavděčit všem. V mých očích velmi silné 4* a druhé zhlédnutí bude rozhodně potřeba .. 8/10 = 89%(22.8.2016)

 • salahadin
  ****

  Exupéry to věděl. Jestli ve vás nezbude ani ždibíček dítěte, nikdy doopravdy nedospějete. A pokud jste ti nudní dospěláci, tento film ani nepochopíte. Já svou růži mám a nikdy nezapomenu!(13.12.2016)

 • Cappuccino
  ****

  Veľmi krásna a pútavo spracovaná adaptácia Exupéryho predlohy. Len sa neviem rozhodnúť, či jej filmového rožšírenie mimo knižného príbehu snímke prospelo alebo uškodilo. Na jednej strane som rád, že tvorcovia len čistokrvne nekopírovali stránky z knihy, no na strane druhej je celkom poznať, že dospelá verzia Malého princa nie je z autorovej hlavy. V každom prípade ale veľký palec hore. P.S. tá malá plyšová líška je úplne mega :)(4.3.2018)

 • HoneyBunny
  ****

  Od Burtonovy Velké ryby jsem neviděla takhle krásný film o důležitosti snů a vyprávění příběhů. V Malém princi se navíc přidává i smutné téma: co se ze snílků stane, když vyrostou. Jak je semele systém, který snílkům většinou nepřeje. Je to smutné sledovat hlavně pro někoho, kdo se v takovém příběhu vidí. Z toho mi logicky vychází, že toto není film pro malé děti. Technická stránka je ovšem nádherná - líbí se mi dva styly animace na dvě úrovně vyprávění, malé chytré vizuální nápady a ta liška! Ta liška je naprosto boží a hrozně moc bych ji chtěla jako plyšáka! A hlavně: tenhle film má srdce. Je melancholický, zasněný, roztomilý a pocitově udeří přímo do černého. Za mě rozhodně mnohem lepší než pixarovský Upside down ze stejného roku.(9.3.2016)

 • MikeCool
  **

  Obrovská podpásovka knižní předloze! Bohužel. Myslel jsem, že zrovna Malý princ bude tím největším konkurentem "V hlavě", na získání oscarové sošky za animovaný film. Po zhlédnutí příliš pesimistického a pochmurného Malého prince, je o vítězi této ceny rozhodnuto předem, dle mého! ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(17.12.2015)

 • lamps
  ****

  Slavný fantastický příběh zvěčněný moderní sociálně-filmovou optikou, která umožňuje lepší prokreslení hlavních hrdinů, přístupnější vtipné vyprávění a především jednodušší adaptaci dnešní i budoucí mládeže na Exupéryho nadčasové myšlenky. Moc se mi líbila různorodá stylizace výpravy - retrospektivní scény zaměřené přímo na pasáže z knihy vypadají přesně tak, jak jsem si je při čtení představoval. Jedinou výtku směřuji k nevyvážené stopáži, kdy film hlavně v prostřední části nemá tolik co nabídnout a trochu zbytečně zdržuje nástup originálního a povedeného vyvrcholení...(16.1.2016)

 • vteco
  *****

  Vynikající pohádka, která svým citlivým zpracováním a legendární předlohou vybočuje z animované všednosti. Ač se snímek nedrží striktně knihy, je překvapivě kvalitně doplněn a poupraven k současné moderní době. Prolínání dvou různých animací je výborné a obzvláště ta ruční, z prostředí knihy, působí skvěle. Potěší také jemné a nenásilné vtípky, roztomilá liška a krásně napsané postavy, jenž dávají celému filmu to správné kouzlo a emoce. [90%] | Kino(12.12.2015)

 • LoLaa
  ***

  Když jsem se poprvé dozvěděla, že se jedna z mých oblíbených knížek dočká filmové adaptace, zapsala jsem si datum premiéry do diáře a nemohla se dočkat. Po zhlédnutí mě ale čekalo znatelné zklamání. Oproti klasické knižní podobě se jedná o něco úplně jiného. Tato mnohem modernější verze ztrácí (zejména ve druhé polovině) své původní kouzlo. Malý princ si tohle bohužel nezasloužil.. Na druhou stranu věřím, že současnou generaci dětí zaujme a možná je přivede i k původní Exupéryho knize. A animace a francouzský soundtrack moc vydařené!(12.12.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace