Sandra pracuje v místní solární elektrárně a právě se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v práci. Vedení společnosti nemá zájem o takovéto zaměstnance, avšak nechce vystupovat ve zlém světle. Finální rozhodnutí o Sandřině osudu tak nechává na jejích kolezích, kteří mají určit, zda Sandra o práci přijde anebo ne. Pokud ano, budou si moci ponechat své roční bonusy ve výši 1000 eur, a pokud ne, tak o ně přijdou. Sandra se však nevzdává a během dvou dnů  a jedné noci se ze všech sil snaží přesvědčit kolegy, aby se rozhodli v její prospěch. Sandřina prosba je jednoduchá: "Nelitujte mě! Jen se zkuste vžít do mé situace." (Film Europe)

Eventyrer

Dva dni jedna noc je o víkende jednej ženy, ktorá sa snaží neprísť o prácu a zjavne aj duševné zdravie. Svojou formou mi to pripomenulo film Chlapectví, ktorý je podľa mňa príliš preceňovaný. Táto dráma je dokonale zo života a potýka sa s tým čím si prechádza veľa ľudí, no filmy sa o tom veľmi netočia. Francúzsky jednoduché a realisticky krásne. ()

mira.l

Já nevím... na jednu stranu film, který asi má něco do sebe (frantíci prostě tyhle komorní příběhy "ze života" umí) se slušným výkonem Marion Cotillard. Skvělým/úžasným/dechberoucím nebo dokonce Oscarovým(?!?) výkonem bych to teda nenazval, jak pořád obcházela kolegy s jedním a tím samým výrazem a obehranou písničkou, bylo už předem téměř jasné, které věty budou následovat, a na Oscary za kostýmy to taky zrovna nebylo. Takže jo, kdo se dostane do situace, kdy mu práce visí na vlásku, asi se do toho vcítí, ale na druhou stranu mi to celý připadá trochu divný. Za prvé už ta základní myšlenka "zaměstnanci, buď jednoho z vás vyhodíme nebo dostanete prémie - tož hlasujte, pro co jste", je poněkud zvláštní, že by nějaký majitel firmy nechal takhle zaměstnance rozhodnout. A za druhé - když bych se případně vžil do role hlavní postavy - si neumím představit dvě věci. Tou první je už to poměrně potupné obcházení kolegů a doslova žebrání o to, aby mě podpořili, a druhou, pokud by se hlasováním rozhodlo o setrvání, že bych v té firmě dál pracoval, a musel s nima denně být, tedy hlavně s těma, co by bývali hlasovali proti. Takže to z tohoto hlediska nakonec dopadlo snad i dobře. Marion se usmívala, ačkoliv stejně skončila přes nerozhodné hlasování bez roboty, a ještě měla dobrej pocit, jak se zachovala charakterně, že v září kvůli ní nevyhodí - teda pardon - neprodlouží smlouvu jednomu černochovi, kterej asi neumí moc dobře svářet. No holka je učiněnej anděl. Spíš bych čekal, že na konci bude prostor pro konzumaci druhé krabičky Xanaxu na ex. Třeba by jí zase navečer pustili domů... Za mě žádný zázrak, na víc jak dvě * to nevidím. ()

markotter

Myšlenka dobrá. Ale věčně někam pochodující Marion z filmu udělala docela nudu (teda ne Marion, ale střihač, který zapomněl nůžky doma). Tipuju, že min. 20 minut chození po ulicích se dalo vynechat, film by svoje poselství neztratil a já bych mohl dát víc hvězdiček. ()

st3f0o

Je to jeden z tých filmov typu „čo by som robil v podobnej situácii?“ a rovnako ako v skutočnom živote, je často príliš komplikované nájsť správnu odpoveď. Marion vo svojom (tradične) presvedčivom výkone vytvára bolestne smutný portrét ženy, ktorá bojuje o stratenú sebaúctu no nakoniec uvedomujúc si fakt, že v skutočnosti na výsledku hlasovania jej spolupracovníkov až tak nezáleží a že jej osud nie je v ich rukách, ako spočiatku verila, tento boj vyhráva. ()

zuzka236

Hodnotila som 3*, ale nepovažujem tento film len za priemerný, pretože mal naozaj zaujímavú ideu, ukázal čistú realitu, poukázal na prirodzenú ľudskosť - na negatívnu, ale aj pozitívnu. Myslím, že filmu chýbala hudba na lepšie precítenie a vžitie sa do situácie hlavnej predstaviteľky. Celkové hodnotenie 3,5*. ()

gicous

Nebylo by pro Sandru jednodušší prostě odejít a najít si jinou práci? Hlavní dějový prvek je z mého pohledu nevěrohodný a nedočkal se u mně žádné odezvy. Zároveň se mých sympatií nedočkala ani hlavní představitelka. Ačkoli skvěle zahraná, neprobudila ve mně navzdory litrům vyplakaných slz potřebné emoce nebo pocity sounáležitosti či soucitu s její životní situací. Tyto zmíněné negativa jsou do určité míry vyvážená výbornou autenticitou prostředí a skvělým zakončením, ale na nějaké výrazně nadprůměrné hodnocení to přesto nestačí. 6/10 ()

chesterko odpad!

Celý čas som si rozprával, či náhodou nesledujem iný film ako som pôvodne chcel. A na moje nemilé prekvapenie som sa dočkal pozitívneho zistenia. Ku kladnému je to ale už všetko, čo sa hodnotenia týka. Mimo mima. Úplne inde v paralelnom vesmíre. Kde sa tu zobralo také vysoké percento? Hnus, strata času. Toto by mali púšťať pri podávaní smrteľnej injekcie. Smrť by bola pre odsúdeného vykúpením. ()

BardDeLune

Dva dny, jedna noc mne velice zaujaly už kvůli své blízkosti k realitě, ruku na srdce co byste udělali vy ? Snímek se mi líbil jak po hereckých výkonech, tak scénáři, který byl stejně obsáhlý nebo naopak, jak by tomu pravděpodobně bylo ve skutečnosti. Jediným rušivým elementem pro mne bylo zahrávání se zvukem, kterých, chápu měl působit co nejreálněji ale pro mne byla jeho hlasitost rušivým elementem. ()

Plastík

Nádherné sociální drama. Velmi pěkně vybarvené postavy. Nic nepřiklášené, vše maximálně dotažené. Marion hrála moc dobře autenticky, odhodlannost, naději i odvahu. Je to i nádherný pohled do života francouzů. Nádhera. ()

XXXXXXXX

Ponechám nyní stranou Sandřiny praktiky a také laciné výmluvy kolegů, kterým šlo viditelně jen o prachy a nechtěli Sandru podpořit. Největší svini zde bez debat zastupuje vedení společnosti. A co vy? Vymlouvali byste se, dělali jako že nejste doma, a nebo byste jen ukazovali falešný soucit? Osobně bych okamžitě poslal na dlažbu onoho zdánlivě nestranného vedoucího a hned za ním by letěl ten jeho podržtaška. Jednu hvězdičku ale přeze všechno musím ztrhnout za Sandřino, místy evidentně bipolární, chování (ta blbost co provedla v polovině filmu, mě vyprovokovala zhmotnit se tam a profackovat ji zleva doprava). ()

SAINTS

Standardny realisticky ,trošku depresivny pohlad bratov Dardennovcov na dnešny svet.Realne postavy a pribehy a naturalisticke videnie z tohto filmu robia socialnu dramu .Film ma taživy charakter na čom mu značne prispevia absencia hudby ak neratame dve pesničky z autoradia.Socialna mechanika scenara drsne poukazuje na pokrivenu spoločnost a nemilosrdnu firemnu politiku.Sandre ani tak nejde o to aby presvečila kolegov ale o vieru v dobro a solidaritu.Sandra bojovala statočne ale uhrala len remizu a to jej nestačilo ,ale aspon sa pokusila a stala sa moralnym vitazom. ()

iz67

Rozporuplny zazitek. Kdyz si odmyslim to, ze vyhodit ve Francii nekoho z prace je takrka nemozne a vsechny francouzske firmy, ktere si vyhazovani berou na paskal proto nemam rad, tak jako dramaticky napad mi to prijde dobré. Ale to civilni zpracování neni zas nic moc a napad byl vyuzit jen zpola. ()

Pete

Dva dny, jedna noc jsem viděl těsně po filmech Kena Loache, a konstatuji, že si můžou s bratry Dardennovými v klidu podat ruce. Zkrátka angažovaná sociální sonda, zde trochu méně vyhrocená, přesto stejným způsobem alarmující. Zkoumání morálních hranic každého z nás v šedivém neosobním světě nekompromisního kapitalismu tu je o něco méně depresivní, avšak v důsledku nutí k zamyšlení stejně intenzivně. Snímek se záměrně soustředí pouze na jeden absurdní problém - hlasování v zaměstnání, zda poněkud nesolidárně vyhodit kolegyni, aby bylo na prémie ostatních. Pěkně to vystihuje současnou situaci určitých vrstev společnosti, nastavuje ono pověstné zrcadlo, jenže brzy to pomalé obcházení a přemlouvání kolegů začne být únavně repetitivní, a zdá se mi to na jeden celovečerák příliš řídké. Ač je film poměrně krátký, subjektivně se táhne skoro jak hrozí jeho název. Plus já mám osobní problém s Kotiár, uznávám, že je to dobrá herečka, ale moc jí nemusím, a tady z plátna za celou dobu nesleze. ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

12.05.2015

Assassin's Creed půjde ve stopách Marvelu

Assassin's Creed půjde ve stopách Marvelu

15.02.2015

Filmové vesmíry jsou dnes základem studiové politiky. Poté, co Marvel dokázal rozjet několik filmových sérií a protínat je velkými crossovery, se bude tento postup aplikovat u comicsových adaptací od… (více)