Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Konečné rozhodnutí o Sandřině osudu je tímto spletivem spíše pracovních než mezilidských vztahů ovlivněno. Divák se s ním a s argumenty, které k němu vedly, pak konfrontuje na základě vlastního hodnotového žebříčku a toho, zda jeho kroky řídí spíše pragmatické nebo solidární uvažování." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Není mnoho způsobů, jak může film skončit, aniž by se zpronevěřil svému duchu. Konečné rozhodnutí o Sandře ze strany všech, kdo jej budou moci učinit, vyzní právě v souladu s předchozí atmosférou a naštěstí nesměruje konec ani do jednoho extrému štěstí, nebo neštěstí pro ženu v situaci k politování…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Filip Klouda) ****

  "Dva dny, jedna noc je povedené sociální drama, které na jednu stranu ukazuje kouzlo tvůrčího vkladu bratří Dardennů, ale zároveň se vyvíjí velmi nepřekvapivým, až neuvěřitelně standardním způsobem." (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Sociálno-psychologická dráma Dva dni, jedna noc je aktuálnym filmom s naliehavou témou. Realisticky rozpráva o ľudskej dôstojnosti a sebaúcte, o hodnote práce a cene peňazí, o solidarite a egoizme, o dlhej ceste pri hľadaní vlastnej identity, ktorá je možno dôležitejšia ako konečný cieľ. Postoj…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Dva dny, jedna noc není film pro každého, své příznivce si ale může získat svým obsazením. Bez oscarové Marion Cotillard, jejíž postava je vlastně divákovi permanentně na očích, by snímek nemusel dosahovat takových kvalit a úspěchů. Hlavně díky jejímu skvělému výkonu totiž film funguje, plyne a…" (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) ***

  "Dardennové zrealizovali staré lidové rčení, podle kterého z cizího krev neteče. Škoda, že některé jejich postavy nejsou reálné dost. Ne každému může vyhovovat, jak scénář ohýbá životní hodnoty obyčejných lidí. Podobně zázračným přeměnám totiž jen málokdo uvěří. Příliš krátké drama v závěru a…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Pár scén z filmu by bylo možné označit za naivní a snímek někoho bezesporu dokáže rozčílit svojí schematickou strukturou vykonstruované sinusoidy úspěchů a neúspěchů hlavní hrdinky. Na konci však přesto číhá docela zajímavý twist, fungující pro Dardenneovy coby závěrečný vykřičník jejich…" (více)

 • 25fps.cz (Ondřej Pavlík) *****

  "Jak v rozhovoru zmínil Luc Dardenne, výzvou pro Dva dny, jednu noc bylo dát slavné herečce „nové tělo“, se kterým by hladce zapadla do zavedeného ansámblu. K této proměně jednak vedla dennodenní puntičkářská práce s kostýmními detaily – zkoušení různých druhů triček a bot nebo typů účesů –, ale…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace