poster

Holky pod zámkem (TV pořad)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2015, 7x45 min

Kamera:

Jan Horáček

Účinkují:

Jiří Dvořák

Střih:

Jan Turek ml.
(další profese)
 • SOLOM.
  **

  Já si vždycky myslel, že dostat se do kriminálu je za trest, že jsem provedl něco špatného a jsem třeba i velkou hrozbou pro společnost. No jak poslední dobou vidím, tak všude po světě tomu tak je, jen u nás je z toho skoro lázeňský pobyt a ozdravovna, no a většina odsouzených z toho má ještě srandu. Tyhle ženské se sice snaží hrát i na city, ale se mnou to nic nedělalo. Jasně je rozdíl, když tam jde někdo za krádeže, finanční zpronevěru, nebo když někdo zabije své děcka, rodiče či partnera. NOVA už ale natočila větší sračky a několikrát jsem se u některých bab musel i trochu pousmát nad jejich příběhy a emočními výlevy před kamerou…(21.11.2020)

 • Sláveček
  ***

  Mám to vůbec komentovat, vždyť jsem v jedné z těch věznic zaměstnaný? Dodám jen, že někteří zde komentující nevědí, o čem mluví a jejich úsudek z tohoto dokumentu je jak jinak než zkreslený. Ať už je to pohled na množství cigánek, kterých tam rozhodně není 90%, ani většina. Nebo pohled na to, že se tam vlastně mají dobře, když dostanou jídlo, čisté prádlo apod. A určitě bych přál některým zde hodnotícím, aby si to tam vyzkoušeli. Viděli by, že každá mince má 2 strany. Zkreslený pohled na život ve věznici podává i tento dokument komerční televize, nepodává pohled na vězeňství jako na nějáký celek, ale spíše na život jednotlivých žen, jejichž dialogy v seriálu jsou často vytrženy z kontextu. Také se zde v jejich osudech moc nerozebírá to, proč se vlastně do problémů dostaly, protože opravdu ne každý si za to může sám. Seirál se ani nevěnuje problematice nápravy odsouzených, možnostem rekvalifikace, přípravy k jejich zařazení do společnosti, žádná zmínka o práci psychologů, psychiatrů a vůbec o možnostech dostat obvyklou zdravotní péči od praktického nebo zubního lékaře, gynekologa apod. Nemluví se o financích, kolik musí vězeň platit za jídlo, kolik odevzdá ze své výplaty, pokud pracuje, zpět do systému; nevěnuje se problematice osobní hygieny v přeplněných věznicích; divák neví, jak funguje systém vycházek; zkreslený pohled na bachaře, z nichž většina je v dokumentu vykreslena v dobrém, ale vězte, že šikana existuje i zde, a vůbec, vždyť oni si to zaslouží, že? Pravdou je, že částečný pohled na život ve věžnici to podává, ale určitě si z toho nikdo nedělejte závěry, ani o tom, jak je to tam v pohodě nebo naopak. Doporučuji ale k shlédnutí. Já věřím, že každý by měl dostat šanci, i kdyby ji měl znovu promarnit, a také v to, že v každém z nás je něco dobrého, i v tom, kdo už je tam po třetí.(22.8.2017)

 • feryk
  odpad!

  Těmto typům pořadů nerozumím. Navíc nesnáším jakékoliv citové vydírání nebo uctívání kriminálníků, viz. třeba Kájínek apod... Ty ženy něco provedli, jsou ve vězení právem a nevím, proč by se o nich mělo něco točit a třeba tím i tlačit na dozorce nebo i soudce, viz. podmínečné propuštění apod.. Viděl jsem jeden díl a s odporem vypnul, odpad.(19.5.2019)

 • yehudit
  ***

  Třeštíková to věru není, ale jinak si myslím, že se jedná o (tady) nespravedlivě podhodnocený dokument, který dovoluje divákovi nahlédnout do - pro většinu z nás - exotického místa českho vězení, nastiňuje spoustu otázek a podňecuje touhu dozvědět se více. Na rozdíl od některých zdejších komentátorů vězeňské útulno z našich daní jeho obyvatelkám nezávidím, přesto mě napadlo, že skutečné, a mnohem horší vězení je pro většinu těchto dívek kdesi v hlubinách jejich psyché. Dokument vkusně podtrhuje hudba Jana P. Muchowa, jinak samozřejmě dominuje snaha o co největší senzaci a zjednodušení, což se projevuje hlavně v místy až nechtěně humorných komentářích, ve kterých se mimo jiné dozvíte, "proč se nevyplatí zavraždit vašeho manžela". Přesto si stojím za tím, že na Tv dokument z produkce Tv Nova příjemné překvapení a zasloužené 3*.(5.8.2016)

 • Meow86
  ***

  Zhlédnutý 1.díl. Co je dostalo dovnitř? Víme. Co je čeká venku? Představu máme. Ale co je čeká uvnitř? Tvrdá dřina a spousta odříkání při zkouškách taneční choreografie, která slouží k potěšení nejednoho taktéž "pykajícího" mužského oka. Hmm. Však víme, že vězení není, co bývalo. "Přijeďte do hotelu ve Světlé nad Sázavou! Budete se tu cítit jako doma!" Na 2.díl se určitě podívám.(13.1.2015)

 • - Čtyřdílný dokumentární seriál byl vyroben pro stanici Nova v roce 2011, ale jeho televizní premiéra proběhla až koncem roku 2014. (Bernyz)