Holky pod zámkem (TV pořad)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2015, 7x45 min

Jan Horáček

Účinkují:

Jiří Dvořák

Jan Turek ml.

Oproti americkým verzím, kterými je to jasně inspirované (například Girls Incarcerated), je to příliš senzachtivá reality show, která není schopna vybalancovat tyto dva žánry více směrem k dokumentu, což by tu pomohlo. Koukal jsem až na část třetí řady a musím říct, že by asi "obsazení" prospěly více empatii budící příběhy jako je Monika, protože jinak se pak všechny snadno házejí do jednoho pytle drogově závislých / zlodějek. Fajn pokus, který bych u Novy nečekal, ale u slova pokus to zůstává.(22.5.2019)

Až vás nehezký, otylý soudce odsoudí k desítce nepodmíněně za "elpako", jehož rozsudek budete argumentovat tím, že jste si chtěli jen vylepšit svoji finanční situaci a udělat si hezké Vánoce s rodinou, a v žádném případě jste té hezké slečně na benzínce, před jejímž obličejem jste divoce mávali a gestikulovali "načerno" pořízenou pistolí, nechtěli ublížit, jen jste trénovali roli padoucha do připravované televizní krimi, koment, který jste předtím čirou náhodou napsali zde k tomuto dokumentu, bude mít rázem vskutku časosběrnou kvalitu. Vrátíte se o deset let starší, po uvítání s rodinou, z níž dobrá polovina se mezitím usou(lo)žila k smrti, se hned vrhnete k noťasu, který za tu dekádu nabral poněkud futuristický design, nicméně CSFD stále bude existovat a spolu s ní i váš profil. Lačně se vrhnete k tomu přístroji a v okamžení projedete tehdejší komenty, jejichž kvalita za tu dobu měla sestupnou tendenci. Váš koment, tehdy připomínající nejlepší Čapkova díla, je rázem nynější kvalitou u dítěte předškolního věku. Tehdy byla jiná doba, vězení jste znali jen z nováckého dokumentu, který kdyby nebyl tolik plačtivý, respektive netlačil tolik na emoce, byl by v podstatě tím lepším, co Nova vysílala. Nejednou sice budete mít pocit, že trestankyně měly zřejmě prostor i čas naučit se určité zdvořilostní fráze, které se na kameru vždycky hodí, ovšem už budete vědět, v jakých místech mluví za sebe a v jakých místech podle nadiktovaného scénáře. Hlava vás z toho Třeštíková nebude. 6/10(10.6.2017)

• UniqueNett

Vadí mi, že celý koncept rádobydokumentu na mě působí tak, že bych snad odsouzené měla litovat. Ne, nebudu. Můžou si za to samy a akorát mě dokáže vytočit, když některá z nich řekne, že už je tam potřetí a vzápětí dodá, že má doma minimálně dvě děti. Celý je to akorát tak, jak už tu psal někdo pode mnou, k nasrání.(7.6.2017)

No co dodat. Koukam kriminal pro zensky docela pohodicka. Zenskych jako kriminalnich zivlu neni tolik. Vyjma teda ciganek, kterych je tam, jak koukam 90%, 5% fetacky a dalsich 5% zoufale zenske, ktere se snazili nekde vydelat penize formou zasahujici daleko za hranice zakona. Samozrejme, ze za to muze jedine vladnouci rezim. Jak si obyvatelstvo vychoval, takoveho ho ma. Jinak teda musim souhlasit s komentarem Heavymana. Je to jak na tabore a bacharky jsou hodny tety. To je docela pech no, vedet kam jde cast, a hlavne komu, penize pracujicich lidi. Zensky, ktere si muzou za to, kde skoncili uplne sami, se vlastne maji dobre. Musi akorat dodrzivat nejaky rezim a to je cele. Bavi se vesele, nazrat dostanou, maji strechu nad hlavou, tancuji. No parada. Pro mukly a je jedno jakeho pohlavi, je treba zavest prisny rezim a hlavne poradnou praci. Protoze prace osvobozuje. Jak od kriminalnich cinnosti, tak i od drogove zavislosti. Jenze to by musela vlada bezmozku byt nasilim sesazena. Protoze v tehle republice se nikdy nic nezmeni.(24.1.2015)

• nikinikiniki

Ze začátku jsem si říkala, že je to super, že natočili dokument z vězeňského prostředí, nicméně, když tam mluví stále pořád dokola 3 vězeňkyně (chvílema mi přijde, že jich tam ani víc není :D ) a naříkají, jak chtějí domů... nevím, no. Mohlo by to být možná trošku přínosnější, mohly by trochu víc mluvit o jejich životě ve věznici, o tom, co se událo před tím, než se za mřížemi ocitly, i když chápu, že to asi není úplně příjemný o tom mluvit. Nehledě na to, že tam jsou povětšinou romské národnosti a pak se tato menšina diví, proč jsou tak neoblíbení, že? :) No jinak dokument by měl být možná trošku přínosnější, ne? Tak tenhle není. Škoda no. Dvě hvězdy za originalitu. ;)(4.2.2015)

• - Čtyřdílný dokumentární seriál byl vyroben pro stanici Nova v roce 2011, ale jeho televizní premiéra proběhla až koncem roku 2014. (Bernyz)