poster

Láska na kari

 • anglický

  The Hundred-Foot Journey

 • slovenský

  Láska na karí

Drama / Komedie

USA, 2014, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ARI50
  *****

  Bezpochyby jednoznačně nádherný snímek, kde láska je v jídle v chuti vůni ingredienci, koření, a hlavně v rodině, kdy při každém soustu víte kde je domov, film je doprovázen velmi příjemnou hudbou příjemnými herci, souboj dvou restaurací v životě v jídle, které se nakonec proměnní v jednu velkou rodinu, konec filmů doprovází příjemnou dojemnou chvílí.(6.1.2017)

 • Morholt
  ****

  The Hundred-Foot Journey splňuje vše, co si představuji pod pojmem sluníčkový film. Pohoda hustá, že by se dala krájet, herci do jednoho sympatičtí, křišťálově čistá láska byla přítomna taktéž a z těch mála vypjatějších momentů čiší takový klid, že ani nemáte potřebu držet hlavnímu hrdinovi palce nebo s ním soucítit, protože prostě víte, že všechno dobře dopadne a on se rozhodne správně. To je sice někdy na škodu, ale ne tady. No ale hlavně je tu spousta jídla, které ve mě vzbuzovalo reflexy Pavlovových psů a lednice plná vánočních pochutin mi najednou přišla šedivá a fádní. Jako bonus bych zmínil roli Helen Mirren, ve které tento symbol britského herectví ztvárnil patriotku Francie i francouzské kuchyně. Docela by mě zajímalo, jak se na to Frantíci tvářili. 80%(27.12.2014)

 • Flynn
  ****

  Pro mě velmi příjemná záležitost. Příjemný příběh, jasně je to předvídatelné a člověk už od počátku věků tuší, jak to celé dopadne. Celé je to ale tak hezky natočené a jelikož rád vařím a navštívil jsem Indii, mělo to pro mě takové příjemné kouzlo. Hezky se na to prostě koukalo a bylo tam pár fajn momentů. Postavy jsou sympatické, co víc od takové lehké oddechovky chtít?(3.12.2014)

 • Beagle
  ****

  Nepochybujte o tom, že Láska na kari je pohádka. Společně s nasládlým českým názvem (jak jen je původní název chytřejší a mnohoznačnější!) a poslední dobou dost změkčilou anamnézou režiséra Lasseho Hallstroma by mohla odradit leckterého diváka. Ale byla by chyba se nechat odradit a tuhle indicko-francouzskou fusion romantiku si nechat ujít, jde totiž o skvěle natočenou pohádku! Od indické silnice do prvotřídní francouzské restaurace s molekulární kuchyní jde totiž o dojemný, ale chytře natočený příběh, se svižnými pasážemi (souboj "na nože" při vaření k nim určitě patří), skvěle obsazený, se spolehlivě chytlavou hudbou A.R.Rahmana a s překapivě dobrým scénářem, napsaným podle knižní předlohy. A tak ať už umíte uvařit omáčku hollandaise i o půlnoci se zavázanýma očima, nebo je vaším nejvyšším ukončeným kulinárním vzděláním několikeré zhlédnutí Ratatouille (Cizího oběda, budeme-li tíhnout k té Indii), myslím, že se na tuhle sto stop dlouhou cestu můžete s klidem vydat a nebudete zklamaní. Dávám poctivé čtyři (nemichelinské) hvězdy.(15.11.2014)

 • chelseaman22
  *****

  Bože, já tak žeru tu indickou kuchyni! Malebná Provence je místem, kde emigranti ze smradlavého Bombaje najdou svou novou domovinu. Skupina otrhaných vandalů si zakoupí malé panství za 200,000 éček a začne hospodařit. Najme si místního účetní poradce v podobě zakřiknuté babky od vedle a styky (hlavně hlavní hrdina) získá skrze sličnou Francouzku, jež nejraději koupe bagety v oleji a rajčata krájí na jehlany. Režisér se zjevně řídil radou: Take it easy, man. 85%(11.1.2015)

 • Helen Mirren

 • - Na spoluproducentském postu lze najít jméno zpěvačky a herečky Oprah Winfrey, která se do knižní předlohy Richarda Moraise zamilovala a od roku 2010 ji prezentovala ve svém časopise. (Terva)

 • - Na natáčení filmu se podílel jako konzultant šefkuchař indického původu Floyd Cardoz. (Aja2001)

 • - Natáčení probíhalo v Saint-Antonin-Noble-Val, Castelnau-de-Lévis, Saint-Jory, Saint-Denis, Paříži, Nizozemí a v Indii. (tosik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace