American Heist

Akční

Kanada / Lucembursko, 2014, 94 min

• Lacike

Je to taka tuctova nicim vynimocna drama o dvoch bratoch, ktori sa predieraju zivotom potom, co si odpykali svoje v base a vyusti to v prepad banky. Problemom je, ze to je po cely cas priemerne. Postavy su tuctove. Pritom Adrien Brody sa snazi ako o zivot v ulohe totalneho skrachovanca a Hayden Christensen mi bol po dlhsej dobe sympaticky. Ale ich postavy su tak strasne fadne napisane, ze nemaju sancu predviest nic vynimocne. Akcne sceny su tiez nudne a z hladiny priemeru vybocuje len megatrapna scena s vrtulnikom na trikovej urovni produkcie Asylum. Takze vysledok je nemastna neslana drama vhodna maximalne pre fanusikov Adriena Brodyho. 4/10.(19.2.2015)

• malylada

Tak o akčním filmu se moc nedá hovořit, ale spíše o nevydařeném dramatu mezi dvěma bratry. Adrien Brody je výborný herec a docela opomíjený, nicméně musím říci, že poloha drsnějšího bratra, vracejícího se z kriminálu mi přišla komická a vyčnívající. První hodina se nese v duchu nudných rozhovorů mezi bratry a zápletka se vyvíjí moc pomalu. Akce není skoro žádná a prakticky se smrskne na vykrádačku banky ve stylu Nelítostného souboje, ale asi o deset levelů horší. Celé vyústění je velmi úsměvné a řadil bych to do horšího béčka.......3/10(10.12.2017)

Kriminálník vyleze z lochu a hned se mu podaří dostat do průseru bráchu, který se snaží usadit a žít ten oslavovaný spořádaný život. Taková úplně obyčejná a nepřekvapující heistovka o nijak zvlášť promyšlené bankovní loupeži. Jestli tady něco resp. někdo stojí za zapamatování, tak je to Brody, který vystřihnul zkérovanou smažku jako malovanou. Jinak fiolm nenadchne, ale ani neurazí. 50%(30.1.2015)

První půlka filmu docela nuda, Brodyho role mě tu srala a Hayden to zvládal jakž takž. Vinu ale nedávám hercům, ale scenáristovi, který to tak trochu nedomyslel. Navíc jedno velký mínus je to, že na tohle téma už bylo strašne moc filmu natočeno a lidi už to prostě nebere. Chcete-li pořádný film o bankovní loupeži tak zkuste spíš Bod zlomu.(4.3.2015)

• JohnSmith

každý jsme nějaký. Já jsem od přírody podezřívavý. Takže kdyby za mnou přišel můj pokérovanej brácha, kterýho právě pustili z basy a kvůli kterýmu jsem byl i v base já a nabídl mi práci v realitách, kdy se maká o nocích, tak bych mu rozmlátil držku a odvezl rovnou zpátky před basu. Jenže hlavní hrdina je tupej idiot, má sice pěknou káru a umí jezdit, ale to je vše. Jo a najde si přítelkyni, která dělá na policii dispečerku. Ta má taky inteligenci houpacího koně, když se nechá odvézt svým drahým autem bez klíčů před policejní stanici. No a finální přepadení banky? Tvůrcům se evidentně líbily filmy Město a Nelítostný souboj, takže z toho okopčili co se dalo a totálně to podělali zákrokem policie, která kropí banku rukojmí nerukojmí. A co herci? Christensen se objevil ve Hvězdných válkách a tím pro něj první liga zřejmě skončila. Brewster si od rychlých aut odskočila k malému Fiátku a oskarový Brody jde v posledních letech z jednoho průšvihu do druhého, takže mě nijak nepřekvapilo, že se objevil v téhle kravině.(8.2.2015)