American Heist

Akční

Kanada / Lucembursko, 2014, 94 min

• JohnSmith

každý jsme nějaký. Já jsem od přírody podezřívavý. Takže kdyby za mnou přišel můj pokérovanej brácha, kterýho právě pustili z basy a kvůli kterýmu jsem byl i v base já a nabídl mi práci v realitách, kdy se maká o nocích, tak bych mu rozmlátil držku a odvezl rovnou zpátky před basu. Jenže hlavní hrdina je tupej idiot, má sice pěknou káru a umí jezdit, ale to je vše. Jo a najde si přítelkyni, která dělá na policii dispečerku. Ta má taky inteligenci houpacího koně, když se nechá odvézt svým drahým autem bez klíčů před policejní stanici. No a finální přepadení banky? Tvůrcům se evidentně líbily filmy Město a Nelítostný souboj, takže z toho okopčili co se dalo a totálně to podělali zákrokem policie, která kropí banku rukojmí nerukojmí. A co herci? Christensen se objevil ve Hvězdných válkách a tím pro něj první liga zřejmě skončila. Brewster si od rychlých aut odskočila k malému Fiátku a oskarový Brody jde v posledních letech z jednoho průšvihu do druhého, takže mě nijak nepřekvapilo, že se objevil v téhle kravině.(8.2.2015)

Kriminálník vyleze z lochu a hned se mu podaří dostat do průseru bráchu, který se snaží usadit a žít ten oslavovaný spořádaný život. Taková úplně obyčejná a nepřekvapující heistovka o nijak zvlášť promyšlené bankovní loupeži. Jestli tady něco resp. někdo stojí za zapamatování, tak je to Brody, který vystřihnul zkérovanou smažku jako malovanou. Jinak fiolm nenadchne, ale ani neurazí. 50%(30.1.2015)

• maddy

Nudná, zbytočná, ničím prekvapivá kriminálka o jednej pomerne nezáživnej bankovej lúpeží, ku ktorej dôjde až v samotnom závere. Keď tu niečo stojí za pozornosť tak sú to herci: tradičné skvelý Adrien Brody (aj keď si neviem vysvetliť kto ho dostal do takto zbytočného filmu) a po dlhom čase v hlavnej úlohe aj Hayden Christensen. Inak to však nemá absolútne čím nadchnúť alebo zaujať. U hlavných postáv je úplne jedno čo sa s nimi stane, dej nie je nijako zaujímavý, chýba tu nejaká výraznejšia akčná scéna a podobne. Ani sa o tom nemám čo viac rozpisovať. Vyslovene hlúpe C-éčko to síce nie je, ale jednoducho film zabudnuteľný ešte skôr než začnú záverečné titulky. Nemať v obsadení slávnejšie mená, tak idem ešte nižšie. Takto to tiahne aspoň ten Brody s Christensenom. CELKOVO: 2* (4/10)(20.2.2015)

• 1945

Herecký potenciál tam rozhodně je, problémem je mizerný scénář, který napsal pravděpodobně znuděný žák třetí třídy během cesty ze školy a jeho stejně starý kamarád obohatil film o dojemný monolog Adrienův, týkající se hlubokých prožitků se zubní pastou. https://www.youtube.com/watch?v=pdFLgHnAFgA(11.7.2017)

Tuctový akční film, starší brácha vyleze z lochu stáhne mladšího bráchu do průseru a pak se vykoupí dobrým skutkem. Hrozně slibnej plán jak vykrást banku, který nevyjde samozřejmě. Hayden Christensen mi překvapivě tolik nevadil a toho dvakrát nemusím. Adrien Brody podává jako jediný nějaký pořádný herecký výkon a hrát rozklepanou fetku mu jde velice dobře. Co bylo hodně špatný bylo sestřelení vrtulníku a naopak co bylo hodně vtipný bylo vyhrožovaní postřeleného černocha válícího se v odpadcích. 55%(8.2.2015)