American Heist

Akční

Kanada / Lucembursko, 2014, 94 min

První půlka filmu docela nuda, Brodyho role mě tu srala a Hayden to zvládal jakž takž. Vinu ale nedávám hercům, ale scenáristovi, který to tak trochu nedomyslel. Navíc jedno velký mínus je to, že na tohle téma už bylo strašne moc filmu natočeno a lidi už to prostě nebere. Chcete-li pořádný film o bankovní loupeži tak zkuste spíš Bod zlomu.(4.3.2015)

Kriminálník vyleze z lochu a hned se mu podaří dostat do průseru bráchu, který se snaží usadit a žít ten oslavovaný spořádaný život. Taková úplně obyčejná a nepřekvapující heistovka o nijak zvlášť promyšlené bankovní loupeži. Jestli tady něco resp. někdo stojí za zapamatování, tak je to Brody, který vystřihnul zkérovanou smažku jako malovanou. Jinak fiolm nenadchne, ale ani neurazí. 50%(30.1.2015)

• Streeper

Film nemá vůbec ničím zaujmout. Film se snaží ze sebe dělat několik různý žánrů. Nejdříve je to drsnější, pak přichází drama, když se bratr střetne s brartrem, následně romantická scéna ve vaně, drama v podobě rozchodu a konečně akční, kdy se snaží vykrást banku. Žádná ze scén vůbec negradovala a to ani nemluvím o tom kolikrát ve filmu zaznělo slovo fuck, fucking, fucked, atd... Adrien Brody má daleko na lepší filmy než byl tenhle.(2.4.2016)

Teraz vážne nerozumiem tomu podpriemernému hodnoteniu. Áno, nebolo to nič prevratné, ale podľa mňa celkom obstojné. Filmy o bankových lúpežiach už toho nového asi veľa neprinesú, a tak najmä z tohto pohľadu to bolo trošku obyčajné. Ale na druhú stranu, postavy a zápletka pôsobili vcelku vydarene a ja osobne som sa veru nenudil. Dokonca som bol rád, že to nebolo príliš prehnane akčné ako mnoho filmov podobného námetu. No a Adrien Brody opäť predviedol ďalší sympatický výkon. Ten koniec bol parádny, už len kvôli nemu by som za to nedal menej ako 3*.(27.2.2015)

Tuctový akční film, starší brácha vyleze z lochu stáhne mladšího bráchu do průseru a pak se vykoupí dobrým skutkem. Hrozně slibnej plán jak vykrást banku, který nevyjde samozřejmě. Hayden Christensen mi překvapivě tolik nevadil a toho dvakrát nemusím. Adrien Brody podává jako jediný nějaký pořádný herecký výkon a hrát rozklepanou fetku mu jde velice dobře. Co bylo hodně špatný bylo sestřelení vrtulníku a naopak co bylo hodně vtipný bylo vyhrožovaní postřeleného černocha válícího se v odpadcích. 55%(8.2.2015)