Jedna pěst jako kladivo (neoficiální název)

Du bei chuan wang

獨臂拳王

Duk bey kuan wan

One-Armed Boxer

The Chinese Professionals

Akční / Drama

Tchaj-wan / Hong Kong, 1972

Sice tento film není zas tak známej jak Master of the flying gilotine,ale stojí za to se na to kouknout. Upřímě tyhle filmy s ''jednorukým'' hrdinoum mám docela rád, hlavně když tam hráli takoví dobří herci jako Wang Yu a David Chiang, ale tenhle se mi líbil ze všech těch filmů jako New One Armed Swordsman, nebo Return of One Armed Swordsman,... Souboje bych zařadil do kategorie mírně nadprůměrné, jsou opravdu propracované a dá se na ně dívat, a když jsem je viděl, tak do něktrých jsem byl úplně ''zažranej'', což se mi tak zas často nestává. Postavy jsou docela sympatické, v pohodě a každý zahrál svou postavu velmi dobře, ale nejvíc mě dostal ten boss, co vypadal jako upír a potom ten Ind... :-) Nejelěpší stejně bylo i to, jak nakonec Wang Yu ''udělal'' stojku na jednom prstu. Film si každopádně zaslouží 5* . Výborná pokoukaná...(12.4.2014)

Prvá časť známejšieho Grindhouse kung fu béčka Master of the Flying Gilotine, . Keď si to porovnám. Tak dvojka dosť kopírovala ale zároveň mnoho zlepšila či už choreografie bojov alebo samotných bojovníkov (napríklad ten Ind , muai thai boxer atď). čo sa mi na tomto filmu páčilo najviac bol ten brutálny tréning hlavného hrdinu.... "musíš usmrtiť všetky nervy v ruke aby si vedel prerážať skaly" a on si ruku strčil do ohňa znova a znova a znova.. to ma dostalo. Výber nepriateľov bol tiež zaujímavý.. boli tam harcovníci s Tibetu, japonska, Vietnamu... Boss bol najtvrdší. Očné zuby mal dlhé ako upír a svojim úderom prerazil pilier v dome.. Trocha slabšie ako pokračovanie ale stále si to drží svoju kvalitu.(15.7.2013)

Jeden z mála kung-fu filmů, který se dá sledovat bez přeskakování a přetáčení scén, patří určitě k těm lepším, jen by to chtělo lepší choreografii, takové chyby v zápasech by snad v reálu bojovníci neudělali! taekwondista zcela odkrytý, aby jej mohl hlavní hrdina bez problémů udeřit... Navíc pokud se tam nachází několik bojovníků z různých škol (taekwondo, karate, thajský box nebo judo) mělo by na choreografii být více vidět rozdílnost v těchto uměních, protože každé je něčím specifické. Místo toho taekwondista bojuje stejně jako karatista a těm na paty šlape judista, celý boj ve škole je velmi monotónní a po chvíli omrzí. Zkrátka choreografie měla být lepší a propracovanější.(5.9.2016)

Klasic(7.5.2018)

Při ztrátě paže lze dosáhnout více než uspokojivých výsledků v kung-fu jedině opálením zbývající horní končetiny v rozžhaveném uhlí a máčením onoho spáleného údu ve speciálním 30 let připravovaném výluhu ze směsi vzácných bylin. A pak to zvládnete i levou rukou. Nu, já to jednou rukou zvládám celkem obstojně i bez amputace či oné kúry a mé úsilí se co do choreografie mnohdy dá ke kung-fu alespoň přirovnat. To jsem ale trošku odbočil, One-Armed Boxer je vynikajícím a lehce bizarním představitelem klasického období hongkongského bojového filmu, kterému k dokonalosti nechybí ani ten pověstný chlup. Příběh i herecké výkony sice přesně odpovídají žánrové, dobové i zeměpisné škatulce, prostě nic moc , ovšem tímhle obvykle tyhle artové snímky ani netáhnou. Přehlídka různorodých bojových stylů a choreograficky vymazlené souboje, to je oč tu běží! A toho se nám dostane vrchovatou měrou a ono ozvláštnění zmrzačeným hlavním hrdinou mne dovedlo až k páté hvězdě.(2.2.2015)