New World Order: Blueprint of Madmen

USA, 2012, 40 min

Alex Jones, Bill Gates (a.z.), Henry Kissinger (a.z.)

Svet zachvátil terorizmus, nikto viac nie je v bezpečí. Rozpoznať jedinca, ktorý pracuje pre Al Kaidu či inú zločineckú organizáciu, však nikdy nebolo tak jednoduché ako teraz! F.B.I. totiž spracovala inštruktážnu brožúrku, na základe ktorej obyčajný človek rozpozná teroristu. Znaky sú jednoduché: používa mobil, platí v hotovosti a v kaviarňach využíva wifi. Napriek tomu, že pravdepodobnejšie, že umriete na pichnutie od včely než na následky teroristického útoku, buďte ostražití!
Sú teroristi skutočne najväčšou hrozbou, keď historické fakty nasvedčujú tomu, že za poslednú dekádu najviac ľudí zavraždili rôzne vlády veľmocí, ktoré majú na svedomí viac ako 260 miliónov obetí? Koho sa má človek teda naozaj báť? (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Svet zachvátil Terorizmus, nikto viac nie je v bezpečí. Rozpoznať jedinca, ktorý pracuje pre Al Kaidu či inú zločineckú organizáciu však nikdy nebolo tak jednoduché ako teraz! F.B.I. totiž spracovala inštruktážnu brožúrku na základe ktorej obyčajný človek rozpozná teroristu. Znaky sú jednoduché: používa mobil, platí v hotovosti a v kaviarňach využíva wifi! Napriek tomu, že je viac pravdepodobné, že umriete na pichnutie od včely, ako po teroristickom útoku - buďte ostražitý! Sú však teroristi skutočne najväčšou hrozbou, keď historické fakty nasvedčujú tomu, že za poslednú dekádu, najviac ľudí zavraždili rôzne vlády veľmocí, ktoré majú na svedomí viac ako 260 miliónov obetí? Koho sa má človek teda naozaj báť? Úvod je úplne trápny, pričom som humor Alexa Jonesa absolútne nepobral. Sprvoti ma napadlo, že mu asi už úplne "j*blo". Ale následne sa dokument uberá rôznou prezentáciou nie len historických faktov či informácií, ktoré naozaj v divákovi vzbudzujú mnohé otázky. Alex Jones je "demagóg", ktorý si ide neustále svoje, niektoré jeho dokumenty sú dobré, iné lepšie či horšie. Tento je niekde uprostred, pričom teší fakt, že jeho stopáž nie je tak dlhá, ako pri iných snímkoch s podobnou tématikou. Dozvedel som sa niečo nové, no napriek tomu, že na záchranu sveta to zrejme stačiť nebude, som rád, že je tu niekto ako Alex, ktorý sa zaoberá zverejňovaním odlišných informácií, ako tými čo nás kŕmia médiá, a tak jednu hviezdu na prihodím. ()