Hoteliér

Hotelier

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 75 min

Jako záznam zkoušení nové hry obsazené dávnými hereckými kolegy to smysl má. Milé překvapení v podání Vladimíra Pucholta, který kvůli tomu přijel po 40i letech do Česka. Pavel Landovský na sklonku života, přivést mu kámoše, nazkoušet jeho hru ať už dopadne jakkoliv, reálně se u toho pohádat, to je v pohodě. Ale jako dokument je to ale bláto. Co tady děláš? On filmuje. Ať jde do prdele, komerčníci, zasranci... 50%(3.10.2015)

Rozporuplní věc. Jednak je až odporně voyeurský v tématu stáří a jasné demence člověka, který dost možná ani nemá duševní stav na takové výši, aby mohl adekvátně souhlasit s natáčením/výsledným filmem a na druhou stranu je neskutečně zajímavé pozorovat Kačera, který odmítá akceptovat Landovského zdrav. stav a... A dále jen telegraficky -- z Pucholta je lékař a ještě k tomu tak skvěle koexistující s člověkem s demencí? Skvělý! -- Mladej Abrahám je hyena -- Starej Abrahám se před kamerou vlastního syna evidentně necítí dobře -- Jediná Libuška Šafránková má koule -- ende --(10.9.2016)

Ten film je spíš o Kačerovi než o Landovském (a i Pucholtovi), kteří jsou nechtěnými hráči tohoto kusu. Věřím Kačerovi, že skrz připravovanou hru chce Landovskeho postavit na nohy. Ale zároveň mu nevěřím, že je to jen pro to. Samozřejmě to dělá i pro sebe. A řeší, jestli to není too much. A hraje, aby to zakryl. Třeba se Šafránkovou. Nejdřív jsem dal 3*, ale pak naoknec 4* za to, co tam je a co tam asi ani Kačer ani Abrahám ml. mít nechtěli. Tedy to, že se hoši chtějí svést na něčem, co je hodně na hraně..... Koně, ach. Tímhle se Abrahám ml. zařadil vedle Kačera a veze se taky.(8.11.2015)

Trochu smutné bilancování hereckých legend a především Pavla Landovského. Je na něm vidět, že už se velmi blíží konci, ale ještě více je na něm vidět, že už to skoro vzdal. Pak ale přece jen dojde k malému záchvěvu toho, co by se dalo považovat za jeho hereckého génia. Budiž mu země lehká. Dokument spíše průměrný.(24.5.2016)

Filmů o filmu jsem viděl spousty, ale dokument o přípravě divadelního představení asi poprvé. Nevím, jak to bylo s Landovským, a zda měl tedy pravdu Kačer či Šafránková, ale aspoň (stejně jako Pucholt) na projekt nějaký názor měli. Zato Abrhám vypadá, že jim tam jen dělá statistu. Jeho syn zase asi normálně dělá pro bulvár, protože když ho Pucholt vyhodí dveřmi, tak už je za chvilku s kamerou za oknem. Takže k dokonalosti to má daleko, ale jako záznam setkání dávných hereckých kolegů to smysl má.(3.9.2015)