poster

Hvězdy nám nepřály

 • USA

  The Fault in Our Stars

 • USA

  TFiOS

 • Slovensko

  Na vine sú hviezdy

 • Velká Británie

  The Fault in Our Stars

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Externí recenze k filmu (11)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) *****

  "Příběh sám začíná tedy silně melancholicky. Někdy, jako by se snažil aspoň trochu rozsvítit světlo naděje a pak nás potrestat za naši "naivitu". Hlavní myšlenka přitom zůstává konzistentní. Každý život bude dávat smysl, pokud jej prožijeme správně, respektive, pokud v něm zažijeme radost a máme…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) *****

  "Z filmové adaptace populárního románu se vyklubalo nenucené, bezprostřední a procítěné romantické drama, jež není naivně odtržené od reality, ale současně ani na moment neztrácí lehce poetický hořkosladký nádech intenzivní filmové lásky." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Určite, filmoví kritici môžu mať isté výhrady k spracovaniu témy, ale dôležitejší je jej dosah Hazel nachádza svoju „Malú večnosť – nekonečno medzi zrátanými dňami“. A divák si možno uvedomí, že psychológovia majú pravdu, keď niekedy radia: Navštívte onkologické oddelenie nemocnice a hneď…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Režírující Josh Boone už od začátku nastoluje překvapivě pohodovou atmosféru a nešetří vtipnými momenty a černohumornými hláškami. Ale pozor, nikdy nesklouzne k prvoplánové a laciné legraci a v pozadí pořád cítíte vážnost celé situace." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Bez ohledu na kvality knižní předlohy film Hvězdy nám nepřály vyvolává spíš dojem všední podívané, která není ani kdovíjak atraktivní, ani kdovíjak originální. Podobných námětů existují desítky až stovky a zrovna tento není zpracován způsobem, který by byl dvakrát novátorský nebo neokoukaný (právě…" (více)

 • Generace21.cz (Silvie Kostovská) *****

  "K hereckým výkonům nemám co dodat. Shailene Woodley a Ansel Elgort odvedli skvělou práci, Hazel a Gus jsou v jejich podání skuteční a přesně takoví, jaké jsem si je představovala při čtení knihy – ona inteligentní, hezká a sarkastická, on sexy, roztomilý a mistr metafor. Z vedlejších rolí je třeba…" (více)

 • Gorilla.cz (Martina Podhůrská) ****

  "Hvězdy nám dopřály fajn podívanou. Film je velice dobrou adaptací kvalitní knižní předlohy, která potěší jak fanoušky knihy, tak i náhodné diváky. Přes drobné nedostatky po celou dobu vydrží bavit, má příjemný soundtrack, rozhodně není prvoplánový, naopak je mile dojemný a nejvíce potěší, že je…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Hvězdy nám nepřály ale i tak obstojí jako osobitá sonda do života teenagerů, kteří den za dnem řeší daleko závažnější věci než obyčejný smrtelník. Jde o bezprostřední, náramně zábavnou i opravdu dojemnou podívanou, která by měla vzít nejednu diváckou duši na řádně emocionální horskou dráhu. Pokud…" (více)

 • Obrazor.cz (Jana Glocarová) ****

  "Film sice má množství problematických míst, ale pořád funguje jako povedený snímek pro mladé. Je to dostatečně zábavný mix mezi mainstreamem a indie filmem." (více)

 • Opynion.blogspot.cz (Ondřej Selner) *****

  "Ale tím, co dělá z Hvězdy nám nepřály jedno z nejlepších dramat letošního roku, je neustálé balancování na hraně komedie a tragédie, na hranici lásky a smrti. Díky tomu má možnost divák alespoň trošičku nahlédnout pod pokličku toho, jak doopravdy vypadá boj o holý život. Jen těžko budeme hledat…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Černý humor, ironie, láska, bolest i naděje. Tohle všechno dělá ze smutno – veselého filmu zážitek, na který nebudete vzpomínat s depresí, ale smutným úsměvem. Možná dostanete i chuť proměňovat své všední dny v neobyčejné a nezapomenutelné…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace