V hlubinách země

Skupina horníků zůstane po důlním neštěstí uvězněna bezmála dvě stě metrů pod zemí. Vzduch je stále toxičtější a mužům pomalu dochází čas. Začínají propadat stavům šílenství a obracet se proti sobě. Příběh na motivy skutečných událostí. Film V hlubinách země je drsný psychologický horor, který se odehrává bezmála dvě stě metrů pod zemí. Příběh se soustředí na skupinu horníků, kteří po katastrofálním důlním neštěstí bojují o život. Slábnoucí přísun kyslíku dává volný průchod nejtemnějším stránkám jejich lidské povahy. Už tak dost mizerná situace se ještě zhorší, když začnou přeživší slyšet záhadné zvuky a trpět děsivými vidinami. Zatímco se mrtvá těla hromadí a zásoby vzduchu jsou každou minutou toxičtější, horníci musejí rychle přijít na to, kdo nebo co jim jde po krku. (HBO Europe)

XXXXXXXX

Další příspěvek do sbírky podzemních hororů. Po vynikajícím Descentu, a průměrném Catacombs, další příspěvek, do zvolna se rozrůstajícího portfólia klaustrofobických počinů. Začátek boduje vynikající atmosférou tajemna, a všudypřítomného napětí, ale postupně se bohužel propadá pod tlakem bahna průměrnosti a ony přítomné nadpřirozené elementy, filmu spíše škodí, než aby ho táhly nahoru. Nakonec nechybí ani klasický klišovitý twist alá Insidious. Škoda, počáteční atmosférou film působil, jako že má na mnohem víc. Neříkám, že je to úplná ztráta času, ale tento počin postrádá ono Gró, které dělá například Descent Descentem. Podívejte se raději, na řemeslně mnohem lépe zvládnutý snímek As Above, So Below nebo již zmiňovaný Descent. ()

Mamlas

Ano, bylo to napinave diky prostredi a slusne kamere, ale vice to bylo monotonne chaoticke. No, spise naprosto chaoticke, nesmysluplne, nesrozumitelne, pak nejaci asi zmrseni zombici do toho prisli odnikud, proste jen aby se vyplnil cas tech 80 minut "necim", konec nedostatecny. ()

Hemlock

Slušně klaustrofobní řezačka. Díra jak cYp, k tomu tupá robka a neštěstí je na světě - od prvotní ožíračky až po poslední minutu neměl film žádné výrazné hluché místo, atmosféra skvělá a jsem rád, že se taky krumpáč dostal do záběru. Takže lepší průměr. ()

elanista1

Je to pomerne strašidelný film, ktorý pekne pracuje s neobkukaným prostredím z jaskyne. Úprimne ma to dokázalo baviť asi len do polovice a ak odhliadnem od faktu, že od prvej scény bolo jasné kto je tým "preživším", dalo sa nad týmto filmom báť, hlavne pri halucinogénnych momentoch a pri dlhých pochodoch po tmavej jaskyni. Nie je to však nič výnimočné, lebo postupom času ma to začalo nudiť a ani tá "neistá" atmosféra ma v napätí až tak neudržala. ()

Facerr

Paranoia, halucinace, zombiehorníci. Všechno dohromady, nebo cokoliv si vyberete zvlášť. Beneath je dost dobře natočenej a je v něm fůra znepokojujících záběrů, který dokážou roztáhnout panenky. Klaustrofobický prostředí hraje taky svojí silnou roli. Když k tomu připočítáte občasné kvílení rozléhající se z útrob zasypaných dolů, hororový atmo vás fakt dostane. Něco tomu ale i tak chybělo ... možná jsem jenom moc rozmazlenej Descentem. ()

kacir

Aj keď som to pozeral na 2x, pretože sa mi už driemalo a stopol som to, nesúhlasím s Livingdeadom..čo sa často nestáva. V celku slušná atmosféra, ale na päť hviezdičiek to nemá ani zďaleka. Bol to skôr thriller ako horor. Pozerateľné. ()

Saxos

Večer, když jsou všichni v hospodě, lejou do sebe piváky, na nohou kovbojský koně, to jsou velký kámoši. Ráno si s sebou do dolu vezmou dceru jednoho z nich a ta se od prvního kroku chová jak 100% klaustrofobička. Proč tam tedy lezu. Po nehodě se k ní přidají i horníci a chovají se jak parta studentů hornického učiliště i když nejsou v žádné bezvýchodné situaci. Vše se samozřejmě stupňuje. Klady: děj je dobrý, chtělo to míň tlačit na pilu. Zápory: je to sice jen video film, ale ty kulisy dolu jsou chvílemi celkem zoufalé. ()

Emperor1

Čekal jsem trochu víc, než několik protažených chroptících ksichtů, slibný potenciál ve formě náznaku přítomnosti něčeho podivného a zlověstného zůstal nevyužit, ale zase lepší, než explicitně zobrazená pointa v podobě např. nasraného ducha mrtvého horníka ... ale na jedno pokoukání to ušlo, body za to klaustrofobické prostředí a atmosféru beznaděje ... ()

Catella

Skupinka horníků, spolu s dcerou jednoho z nich, je uvězněna v dole a čeká na pomoc, když v tom všichni slyší divné zvuky... Cosi nebo kdosi po nich asi jde a chce je zabít. Nebo ne? :-) no jak to tak bývá, tak čím víc ubývá kyslík, tím víc přibývá panika, strach, vidiny..... a mrtvoly!!! Nakonec to celé přežije pomatená ženská, která v záchvatu paniky utluče ostatní horníky. Film sám o sobě není úplně špatnej, ale hodně mu škodí nesympatické postavy a jejich debilní chování. ()

Richie4422

Začnem pozitívami. Má to atmosféru, myslím, že samotné prostredie, tma a občasné svetielka dokážu vytvoriť atmosféru samy o sebe, taktiež "plot" je čo sa týka survival horroru fajn, herecké výkony sú v poriadku. No a teraz to horšie. Človek vie prakticky od 1 minúty, ako sa to skončí kvôli ukážke zo záveru. Dcéra s otcom, posledný deň a máte film prečítaný. Ja ako divák som vlastne nezažíval hlbšie pocity napätia, kedže som vedel, ako to dopadne a dobre spracované "útočné" scény tak boli len.. dobrými scénami a nič viac. Vadilo mi to, že všetci na seba nadávali, aby boli spolu, ale aj tak na seba nečakali a to ani otec na dcéru, nehovorím o tom, že keď sa niečo udialo, nikto to nepočul, pritom boli 30 m vzdialení v bani, to bolo proste na smiech. Škoda plochosti celého snímku. Nikto nič, emócia umelá, hádky na diváka nevplývajúce, záver prázdny. Proste len plochý film s atmosférou a pár kvalitnými scénami. 2,3 * ()

naytsirk

Vůbec ne špatný klaustrofohororový počin... K postavám si sice člověk cestu nenajde, na to není čas, ale atmosféru to má... ()

DyingAngel

Horory, ktoré sa odohrávajú v podzemných priestoroch, sú u mňa Top 1 vo vyvolaní toho správneho napätia a mrazivého strachu. Aj tento film spadá jednoznačne do kategórie hororov, pri ktorých sa divák bojí, ak má strach z uzavretých alebo podzemných priestorov. Halucinácie, ktoré v ňom boli zobrazené, rôzne zvuky v pozadí a postupné zabíjanie sa medzi sebou - skvelá kombinácia na vykreslenie psychologického hororu. ()

lineker

Vcelku povedený kousek o partě horníků, která díky závalu zůstává uvězněná 200 metrů pod povrchem zemským. Vše by zřejmě díky modernímu zázemí a technice probíhalo OK, až do příchodu záchranné čety pokud by se ovšem jedno po druhém nezačalo rezesírat. V první řadě je to zmiňovaná technika, což má za následek rozesrání i mezilidských vztahů, úbytek kyslíku a silné zdravotní problémy s tím spojené. Z kamarádské party se stávají doslova nepřátelé na život a na smrt, a ne všem je souzeno spatřit ještě zemské světlo. ()