Komentáře uživatelů k filmu (266)

 • Renton
  ****

  Scénář: William Boyd, Bryan Forbes, William Goldman - To je hloupost a ty to víš. - Ale pravda by byla hrozně nudná... ___ Jistota v režii a vynikající Robert Downey Junior v životní roli.(17.5.2009)

 • Lukoye
  *****

  Životopisný film par exelence. Skvělé zhodnocení celého Chaplinova života jenž nebyl jenom tulák Charlie. Některé nápada ve filmu jsou skvělé viz. příprava kostýmu na Charlieho a jeho zobrazování v zrcadlech. Poprvé jsem viděl K.KLine v nějaké seriézní roli, který mu ještě k tomu vyslověně seděla. Attenborughův styl vyprvávění se mi líbí, velice zajímavý film. Ale nejvíce mi vyrazilo dech bravurní herecké umění Downeyho jr. Zahrál tam co se mu zamanulu vždy naprosto bezchybně. Film má také velice pěkné kulisy a vápravu, vše je realistické, dobové. Líbilo se mi vykreslení sociální situace mladého Chaplina a sledování jeho společenského vzestupu v souvislosti s chudobou ve které vyrůstal a na kterou nikdy nezapomněl. Kvalitní podívaná.(6.1.2004)

 • alenka
  ****

  jedna z mala dobrych filmovych biografii. je to uz hodne let, co sem film videla, ale nektere sceny mi z hlavy nezmizely (u me dost prekvapive). downey u me zabodoval. zdravim charlieho na terasu :)(22.10.2005)

 • Suchinnen
  ****

  Na životopisný snímek velmi dobré. Jak chválím režii a kameru za výbornou atmosféru Hollywoodu v plenkách, tak nemohu pochválit maskéry za Chaplina v důchodovém věku. Každopádně, kdo o tomhle pánovi nic nečetl, má díky tomuto snímku aspoň hrubou představu o tom, jaký mezník on a hlavně jeho tvorba znamenaly pro filmovou zábavu.(7.4.2008)

 • Wishkah
  *****

  Film je místy trochu nudný ale všechno zachraňuje výborný Robert Downey Jr. Oscarová nominace byla naprosto oprávněná a i ten oscar by mu slušel nebýt jistého pana Hopkinse(9.12.2008)

 • divisak
  *****

  Nádherná hudba Johna Barryho…(28.12.2012)

 • Paldiny
  *****

  Charlie Chaplin je kráľom komikov a jeho skeče dokážu úprimne pobaviť aj dnes. A ak si vezmeme akými etapami prešiel humor za posledných niekoľko generácií ide o unikátny kúsok. Charlie vedel čo publikum chce a využitím jak jednoduchého humoru tak cielene mierenej satiry sa stal prakticky nesmrteľným. Tento citlivý a osobitý profil popisuje jeho postoj k životu a spôsob akým sa vedel vyrovnať s nepriazňou osudu (chudoba, chorá matka, súdne zásielky, vyhostenie z krajiny). Robert Downey Jr., čoby predstaviteľ sa role zhostil nad očakávanie a veril som mu civilnú podobu aj podobu spod masky. Spočiatku ma prekvapila pochmúrna nálada v akej si príbeh plynul, ale keď si s odstupom času preberiem, čo za podmienky (kríza, svetová vojna) zúčastnených sprevádzali, mi použitie depresívnejšieho módu prišlo ako správny ťah. I napriek dramatickej nôte je humoru vo filme dostatok, pobavia ukážky zo zásadných diel či predtulákové počiatky, pričom tá najpríznačnejšia je scéna z divadla. Konkurz na komika tiež dobrý. Záverečný ceremoniál s prevzatím ceny za celoživotné dielo zas dojímavý a dovolím si tvrdiť vrchol celého filmu. Tomu sa nielenže podarilo vytvoriť ten pravý obraz o človeku, ktorý dokázal liečiť bolesť slzami smiechu, zároveň navnadiť na bližšie zoznámenie sa s jeho tvorbou.(19.5.2015)

 • vyfuk
  ****

  K tomu asi není co říct. Skvělé životopisné drama o jednom z největších velikánů filmu a celý film je vlastně jedna velká oslova a pocta jeho práce a jména. Asi nemusím říkat jak zarážející je Robertova role. Chaplina dokázal napodobit přímo dokonale a jestli měl snad někdy za něco dostat Oscara tak asi za toto. Navíc ta podoba je dokonalá a tak nějak zjistíte, že jeho výkon je vůči jiným hercům jednoduše nezaměnitelný. Na konci skoro nad celým tím příběhem ukápne i ta slzička.(25.4.2017)

 • Puol
  ****

  Priznám sa, že som toho o živote Charliho Chaplina veľa nevedel a to viac ma zaujalo toto pútavé rozpávanie, zamerané viac na jeho osobný život ako na slávnu filmovú kariéru "Tuláka". I tento nedostatok komponezuje záverečný zostrih z jeho filmov. Po zhliadnutí som mal chuť pozrieť niečo z jeho grotesiek a to hovorí samo za seba.(10.12.2008)

 • Han22
  ****

  Krásný film o životní osudu jednoho z nejslavnějších komiků. Chaplin, ač brán jako král komedie neměl zrovna veselý život a Attenborough dokázal zachytit chronologicky prakticky celej jeho život včetně okolností vzniků jeho nejznámějších filmů. Skvělý Downey jr., ale i třeba Hopkins jako vypravěč nebo dokonalý Kline jako Fairbanks a hlavně nádherná výprava, kamera a hudba, které naprosto s jistotou utváří iluzi té které doby, ve které se film zrovna odehrává.(14.9.2009)

 • piranha
  ****

  Líp ta role Downeymu ani sednout nemohla. Zdá se, že mají s hlavním hrdinou leccos společného. Například neuvěřitelný talent na grotesku. Co se týče ostatních aspektů filmu, tak z mého pohledu bylo všechno citlivě a vyváženě podané. Navíc málokomu se povede, že to celkově nevyzní příliš "hollywoodově" a bulvárně, ale tady se zadařilo.(9.4.2011)

 • Martinvon
  *****

  Pochopit Charlese Chaplina jako filmového tvůrce znamená především vidět jeho celovečerní filmy a pak tento filmový životopis z dílny Richarda Attenborougha. Viděli jste někdy film o dobách němého filmu, který by byl tak krásně zvukově barevný? Charles Chaplin je pro řadu lidí pouhým komikem a většina z těch šťastlivců narozených někdy kolem roku 1988 a mladších o něm většinou neví vůbec. Filmy jako je tento rozhodně dokážou pro jeho tvorbu nadchnout. Herecký koncert Roberta Downeyho Jr. v hlavní roli doprovází herecké legendy. Anthony Hopkins má roli editora, s nímž už starý Chaplin dolaďuje poslední detaily svého životopisu - to je zároveň rámec celého filmu. Právě v rozhovorech s editorem prožívá Chaplin znovu klíčové momenty svého života. Anthony Hopkins tu zvládá roli sekundanta s naprosto samozřejmou skromností. Chaplinova dcera Geraldina Chaplinová si zahrála jeho matku. Budoucí legendou je i první Chaplinova manželka ztvárněná Millou Jovovich. Když jsem tento film viděl poprvé, měl jsem před očima stále záběry skutečného Chaplina, a také jeho hlas ze závěrečné řeči z filmu Diktátor. Musel jsem jeho “náhražku” neustále porovnávat s originálem. A přestože Robert Downey Jr. je typově někdo jiný, v téhle roli to vůbec nevadilo.(23.5.2011)

 • Kamiiik
  *****

  Výborný film. Pro obdivovatele Charlieho a nejen ty to určitě bude příjemný zážitek. Je velmi pěkné zjistit, jak Charlie přišel k té své chůzi, ke své image a všeobecně jaký měl život mimo plátno. Výběr Roberta rozhodně perfektní, neuvěřitelná podoba.(11.5.2012)

 • Vejrrr
  *****

  Říká se, že Forman naučil svět poslouchat Mozarta. Snad tenhle krásný film bude světu připomínat krásu osoby Charlieho Chaplina.(14.8.2013)

 • TwoFace
  *****

  Příběh muže, který se prakticky z ničeho vypracoval až na samotný vrchol a stal se legendou, kterou lidé milují dodnes. To je Charlie Chaplin. A Robert Downey Jr. v této roli ukázal svůj talent naplno. Vážně jsem si občas nebyl jistý, jestli je na plátně Chaplin nebo Downey, který měl za tuhle roli Oscara bez debat dostat.(12.6.2015)

 • #47
  *****

  Přemýšlel jsem co téhle biografii největší osobnosti němého filmu vytknout...ale nenapadlo mě nic, tenhle snímek je prostě dokonalý!!!...jedna z nejlépe zfilmovaných biografií co jsem kdy viděl.(10.6.2006)

 • 77Ivana
  *****

  Velmi povedené životopisné drama se skvělým R. Downey Jr., který perfektně ztvárnil Chaplina od mladých let až do jeho 88. roků.(4.5.2008)

 • wictoria
  *****

  Považuji tento film za velice podařený a Robert Downey Jr. zde zase jednou předvedl jak dobře umí hrát(16.5.2008)

 • robo7773
  ****

  **** (87 bodov zo 100) Paradne spracovany životopisný príbeh známej komickej legendy, ktorá zmenila kinematografiu na začiatku 20.storočia. Famózne herecké obsadenie, čiže zaručená kvalita.(6.7.2008)

 • TomasKotlant
  ****

  Po obsahové stránce velmi dobré, zpracování je nadprůměrné, ale nenabízí přidanou hodnotu. V českém dabingu navíc nezvládli závěrečné shrnutí, když dabér nestihne dočíst u většiny lidí komentář do konce.(7.6.2009)

 • Wolvie
  ****

  Výtečný Downey Jr.,jistá režijní ruka,silný životní příběh.Jediná výtka směřuje ke stopáži.Měla být mnohem delší,Chaplinův život by si minimálně tříhodinový film zasloužil.(21.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace