Reklama

Reklama

Extrémní železnice s Chrisem Tarrantem

(seriál)
  • Česko Nastupovat! Vlakem kolem světa (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, (2012–2019), 20 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Série(6) / Epizody(27)

Obsahy(1)

Zkušený cestovatel Chris je okouzlen železničními tratěmi, a vůbec železnicemi: Zajímá ho, jak jsou zkonstruovány motory a koleje, jak je zajištěn jejich provoz a jakou revoluční změnu to všechno způsobilo v životě obcí ležících v málo zalidněných krajích. Jeďte s ním, aby vám mohl ukázat nejstarší a nejskvělejší vlakové tratě světa. Nejprve se Chris vydává do Sedmihradska, aby si vyslechl skutečný Drakulův příběh, potom zamíří k nejdůležitějšímu železničnímu uzlu, aby našel legendární dálkovou trať, která hrála rozhodující roli v historii Turecka. Chris také procestuje jednu ze svých oblíbených zemí, Irsko, a nakonec zavítá do Mombasy, aby se mohl vydat po stopách nejgigantičtějšího a nejbláznivějšího podniku v dějinách stavby železnic koloniálního období, který nese název „Lunatic Line”. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (4)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Informačne strohé, vizuálne povrchné. Akoby sa scenáristi snažili nezahltiť divákov zbytočnými zábermi miest a veľa informáciami. Za tie peniaze, čo to stálo. mohli byť rozhodne podrobnejší. Jednotlivé časti mali rôznu kvalitu, ale všetky mohli byť lepšie. Niektoré o veľa (Kongo, Rusko), iným chýbalo k dokonalosti málo. (Južná Afrika, Z Čile do Bolívie). Žiaľ, občas boli o ničom (Pobaltie). Ale v GB bude asi seriál úspešný, lebo aj tento rok sa točia nové časti a už sa blížia ku 30-ke. Pozitívnym zistením je, že zatiaľčo v Európe mnohé trate zanikajú, v Ázii a dokonca v Afrike vznikajú nové. ()

Amper01 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jeden díl a byla to příjemná změna (oproti mladým, užvaněným moderátorům, používající samé expresiva pro vyšší sledovanost) ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

Asi takhle, nenašel jsem k tomu přehled dílů a ne všechny mě tak moc zajímají, ale třeba arktické vlaky v Norsku anebo vlaky v bývalé Jugošce jsou velmi zajímavé. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama