Extrémní železnice s Chrisem Tarrantem

(seriál)
  • Česko Nastupovat! Vlakem kolem světa (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, (2012–2019), 20 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Série(6) / Epizody(27)

Zkušený cestovatel Chris je okouzlen železničními tratěmi, a vůbec železnicemi: Zajímá ho, jak jsou zkonstruovány motory a koleje, jak je zajištěn jejich provoz a jakou revoluční změnu to všechno způsobilo v životě obcí ležících v málo zalidněných krajích. Jeďte s ním, aby vám mohl ukázat nejstarší a nejskvělejší vlakové tratě světa. Nejprve se Chris vydává do Sedmihradska, aby si vyslechl skutečný Drakulův příběh, potom zamíří k nejdůležitějšímu železničnímu uzlu, aby našel legendární dálkovou trať, která hrála rozhodující roli v historii Turecka. Chris také procestuje jednu ze svých oblíbených zemí, Irsko, a nakonec zavítá do Mombasy, aby se mohl vydat po stopách nejgigantičtějšího a nejbláznivějšího podniku v dějinách stavby železnic koloniálního období, který nese název „Lunatic Line”. (TV Spektrum)

hygienik

Informačne strohé, vizuálne povrchné. Akoby sa scenáristi snažili nezahltiť divákov zbytočnými zábermi miest a veľa informáciami. Za tie peniaze, čo to stálo. mohli byť rozhodne podrobnejší. Jednotlivé časti mali rôznu kvalitu, ale všetky mohli byť lepšie. Niektoré o veľa (Kongo, Rusko), iným chýbalo k dokonalosti málo. (Južná Afrika, Z Čile do Bolívie). Žiaľ, občas boli o ničom (Pobaltie). Ale v GB bude asi seriál úspešný, lebo aj tento rok sa točia nové časti a už sa blížia ku 30-ke. Pozitívnym zistením je, že zatiaľčo v Európe mnohé trate zanikajú, v Ázii a dokonca v Afrike vznikajú nové. ()

Amper01

Viděl jsem jeden díl a byla to příjemná změna (oproti mladým, užvaněným moderátorům, používající samé expresiva pro vyšší sledovanost) ()

subic

Asi takhle, nenašel jsem k tomu přehled dílů a ne všechny mě tak moc zajímají, ale třeba arktické vlaky v Norsku anebo vlaky v bývalé Jugošce jsou velmi zajímavé. ()