Vzkříšení démona

Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2015, 83 min

David Gelb
  • kaylin

Na film „Vzkříšení démona“ jsem se těšil hlavně kvůli Olivii, které pořád přeji nějakou pořádnou roli. A opět ji nedostala. Příběh je jednoduchý což by mi ani tak nevadilo, ale ta zápletka je prostě špatná, příliš neoriginální a příliš nudně vedená. Tohle je horor, kde je nesmírně málo okamžiků, kdy bych se mohl vyděsit. Celkově je to pak vedeno tak neskutečně přímočaře a hlavně nezajímavě, že s vámi film prostě nedovede nic udělat a vy budete celou dobu jen sledovat bez toho, abyste na sobě pozorovaly jakoukoli emoci. Snad kromě znudění. Škoda, čekal jsem výrazně více.(17.6.2015)

• peter12

Silno prázdna a nudná kravinka, ktorá by rada bola niečim výnimočným, ale to sa jej vobec nedarilo. 100 krát prevarené téma, ktoré nemalo čo ponúknuť a hlavne dejová linka je tak chabá a neoriginálna, že ma až hlava rozbolela. Je tu veľa odkazov na iné filmy, napätie sa tu prejavilo, ale celkom malej forme. A už si ani nepamätám. kedy mi bolo jedno čo sa stane s postavami, ako práve pri tomto braku, a to aj preto, že logika chýbala a značnou mierou to ovplyvnilo nielen postavy, ale aj celí príbeh, jednou vetou: scenár bol silno nedokonalí a s tolkymi prázdnymi a tupými dialógmi, ktoré mi až trhali uši. Dávam 1* za 2 docela dobré lakačky, ale na viac ma tento film nepresvedčil.(21.6.2015)

• sedm.1

Rozhodně ne! Katastrofálně napsaný, mizerně natočený, nevýrazně zpracovaný, mdle zahraný, bez atmosféry, bez napětí, totálně nudný, co s něčím takovým? Hlavní problém každopádně vidím ve scénáři, který je neuvěřitelně tuctový, samotná zápletka je vyloženě nudná a ani na moment nedokáže jakkoliv strhnout, či něčím zaujmout. Celý mi prostě přijde strašně kostrbatý, nevyzrálý, jednoduše zcela nefunkční. Tvůrci pak navíc film nedokázali jakkoliv oživit a co se obsazení týče, tak krom krásy Olivie Wilde nelze též příliš co ocenit. The Lazarus Effect chybí i spád a ikdyž jistá gradace na konci přeci jen vytrhne divák z kómatu, příliš už toho stejně nezachrání. Po efektní stránce snímek taky neposadí na zadek, jednak je tam toho fakt minimum, neboť se tam spíš jen nezáživně mluví a mluví a občas „strašidelně“ kouká, a jednak i to minimum pak stojí za nudné prd, nehledě na to, že řadit The Lazarus Effect do hororového žánru je vážně velká drzost, je to spíš taková nepovedená sci-fi s prvky thrilleru. Mě zkrátka tato podívaná vůbec nebavila, nenapadá mě jediná věc, za kterou bych mohl film alespoň trochu pochválit, z mého pohledu prostě fakt mizerný počin.(28.11.2016)

• *CARNIFEX*

Traja talentovaní študenti medicíny pod dohľadom manželského páru skúsených vedcov vyvinie látku,za pomoci ktorej vykonajú experiment reinkarnácie mŕtveho psa. Milovaný rodinný priateľ však následne vykazuje niekoľko násobne vyšší prejav agresívneho správania. Pri jednom z ďalších pokusov nečakane dochádza k úmrtiu manželky z páru vedcov. Zo zúfalstva opätovne podniknutý experiment síce dopadá úspešne, no už to viac nie je ona! Rozmýšľam, ktoré z pozitív by sa dali takpovediac vypichnúť, aby človek nemal dojem, že z pohľadu fanúšika hororu, nestratil svoj drahocenný čas. Takže, čo ja viem, snáď nápad? Možno snaha? Herecké obsadenie? Ale nie je to nejak sakramentsky málo? Ba dokonca možno tvrdiť že spomínané plusy sú pri danom žánri, len akýmisi náplasťami, ktoré ledva prekryjú škrabanec na lakti šesť ročného dievčatka po páde z kolobežky. "The Lazarus Effect" je snímok, ktorý sa vezie na vlne jedného veľkého sklamania. Ja ozaj neviem čo spomenúť, lebo horor, ktorý disponuje priemernou atmosférou, bez potreby Nostradamovho daru vnímania, aby si uvedomil predvídateľnosť fakt podpriemerných lakačiek, úbohým záverom, len sťažka zaujme natoľko, aby dokázal nadchnúť diváka. Sklamanie - 40%.(6.4.2015)

Pekne nakrútený hororík s niekoľkými ľakačkami, biednejšími zamordovaniami (čo sa pri PG-13 dalo čakať), celkom solídnymi démonickými zjaveniami, fajn postavami a v rámci žánru slušným príbehom, ktorý už síce nie je nijako originálny, ale aspoň to má zmysluplný dej, ktorý pekne plynie od začiatku do konca a pozeralo sa mi na to dobre. Nebolo to síce až také dobré, aby si to "zaslúžilo" ísť do kín, ale toto radšej neriešim, lebo keby v kinách hrali horory, ktoré oceňujem ja, tak by tam už nikto nechodil. Nečakal som veľa od tohto snímku, možno akurát to, že sa možno párkrát zľaknem a uvidím nejakého démona, to je asi tak všetko. Lazarus je podceňovaný, čo už je na tejto stránke zvykom, z niektorých komentárov už ostáva pomaly rozum stáť. Vydesiť možno nevydesí, aj keď niekoľko dobrých momentov sa nájde, ale ja som sa rozhodne nenudil a lepší priemer si určite zaslúži.(14.5.2015)

• - Anglický název filmu The Lazarus vychází  z biblického příběhu, který popisují evangelia v Novém zákoně. Lazar byl podle Janova evangelia Ježíšív přítel. Když zemřel, tak čtyři dny po jeho smrti přišel Ježíš k jeho hrobu a zázračně ho vzkřísil z mrtvých. (willy1)

• - Natáčelo se ve městě Santa Clarita v USA. Natočení filmu trvalo tvůrcům necelé dva měsíce. (willy1)

• - Většinu filmu nosí Olivia Wilde (Zoe) speciální černé kontaktní čočky přes které nebylo nic vidět. Orientovala se hlavně sluchem. (Narcis)