Vzkříšení démona

The Lazarus Effect

Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2015, 83 min

David Gelb

Rozpočet $3,3miliónaTržby USA $25,801,047Tržby Celosvetovo $36,143,981Tržby za predaj Blu-ray v USA $835,010 //počet predaných kusov 21,451Tržby za predaj DVD v USA $1,670,550 //počet predaných kusov 86,839║ odbité, bez poriadnej atmosféry, na rýchlo upečené /40%/(9.8.2015)

Horory moc nemusím, ale tenhle mě zaujal svým námětem a obsazením - možnost vidět Olivii Wilde v roli zmrtvýchvstalé vědkyně jsem si nemohl nechat ujít. V kontextu současné pokleslé hororové produkce jsem nakonec film shledal jako vcelku zábavnou podívanou, u které si přemýšlivý člověk může přijít na své - určitě není na škodu zamyslet se nad tím, jaké etické bariéry by měla mít současná věda, a co ještě je ospravedlnitelné ve "vyšším zájmu" společnosti. Původně jsem se domníval, že je film plný vědeckých nesmyslů, ale Olivia Wilde v jednom rozhovoru řekla, že celý film se zakládá na realitě a že skutečně existuje skupina vědců, kteří se zabývají možností přivádět lidi k životu (!) - nevím, nedokážu posoudit, neurologie je pro mě španělská vesnice, ale pokud nejde jen o marketingové kecy, pak to filmu určitě přidává na zajímavosti. Co by asi šlo filmu vytknout, je výskyt velkého množství osvědčených žánrových postupů, či klišé, chcete-li - máme zde děcko stojící na konci chodby, lekačky, černé kontaktní čočky, telekinezi, zabitého černocha (což ostatně prozradí už neobyčejně spoileroidní trailer, před nímž tímto varuji), skupinku lidí v uzavřeném prostoru, z něhož není úniku, postavy, které se rozdělí, ač to nedává smysl, osamělou holku v prostoru, kde postupně zhasínají všechna světla... ech, copak jde dnes ještě vymyslet něco nového? V tomto smyslu není ve filmu nového skoro nic (dokonce je bohužel i dost předvídatelný), film je původní pouze v tom, jak tyto neoriginální motivy kombinuje v nový celek - a po této stránce mě prostě bavil. Když na něj nebudete klást žádné nesmyslné nároky, může film celkem spolehlivě zafungovat - už jen pro ten pekelný závěr jsem rád, že jsem ho mohl vidět - brr, ještě teď mě z něj příjemně mrazí. Mimochodem český název je vážně neuvěřitelně debilní - když je něco vzkříšené, tak už to přece jednou muselo být naživu (čili Zoe by musela být démon už zaživa).(11.3.2015)

Zápletka a vlastně celý zbytek děje včetně (poměrně sympatického) konce působí jako z nějakého lepšího (to jest ne tak úplně pitomého) dílu Věřte nevěřte. Ale líbilo se mi, že film šel i díky střídmé stopáži rychle k věci, ničím se nezdržoval a snažil se od začátku do konce jen a jen znepokojovat a děsit. Bohužel mu to ne vždy vycházelo.(16.9.2016)

• peter12

Silno prázdna a nudná kravinka, ktorá by rada bola niečim výnimočným, ale to sa jej vobec nedarilo. 100 krát prevarené téma, ktoré nemalo čo ponúknuť a hlavne dejová linka je tak chabá a neoriginálna, že ma až hlava rozbolela. Je tu veľa odkazov na iné filmy, napätie sa tu prejavilo, ale celkom malej forme. A už si ani nepamätám. kedy mi bolo jedno čo sa stane s postavami, ako práve pri tomto braku, a to aj preto, že logika chýbala a značnou mierou to ovplyvnilo nielen postavy, ale aj celí príbeh, jednou vetou: scenár bol silno nedokonalí a s tolkymi prázdnymi a tupými dialógmi, ktoré mi až trhali uši. Dávam 1* za 2 docela dobré lakačky, ale na viac ma tento film nepresvedčil.(21.6.2015)

• kaylin

Na film „Vzkříšení démona“ jsem se těšil hlavně kvůli Olivii, které pořád přeji nějakou pořádnou roli. A opět ji nedostala. Příběh je jednoduchý což by mi ani tak nevadilo, ale ta zápletka je prostě špatná, příliš neoriginální a příliš nudně vedená. Tohle je horor, kde je nesmírně málo okamžiků, kdy bych se mohl vyděsit. Celkově je to pak vedeno tak neskutečně přímočaře a hlavně nezajímavě, že s vámi film prostě nedovede nic udělat a vy budete celou dobu jen sledovat bez toho, abyste na sobě pozorovaly jakoukoli emoci. Snad kromě znudění. Škoda, čekal jsem výrazně více.(17.6.2015)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 77. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Film bol dokončený v roku 2013 a následne mal byť distribuovaný spoločnosťou Lionsgate. Nakoniec si diváci na jeho uvedenie museli počkať ďalšie 2 roky a za ten čas sa zmenila aj spoločnosť zodpovedná za distribúciu v USA, stala sa ňou Relativity Media. Spoločnosti Lionsgate zostali len distribučné práva do zahraničia. (beso74)