Vzkříšení démona

The Lazarus Effect

Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2015, 83 min

David Gelb

K tomuto filmu jsem se dostal kvůli touze vidět "něco jiného", než na co poslední dobou koukám a hlavně díky slibnému hereckému obsazení. Zkrátka, dostal jsem chuť na nějaký nový horor a tak mi vlastně i musela tahle záminka stačit. Protože přiznejme si to na rovinu- v rámci hororového žánru se poslední dobou kvalitní snímky zrovna nehrnou. Možná i proto (a zdejšímu hodnocení) jsem nečekal nic víc, než při nejlepším dobře zahranou "žánrovku", která se nepovleče, nebude postavena na přebírání vnitřností obětí a bude mít dobrou atmosféru. No a světe div se, přesně to jsem právě viděl. K tomu musím ještě poznamenat, že mě mile překvapil konec. Takže v rámci možností spokojenost, i když znovu bych si to určitě nepustil...(21.10.2015)

• Stoka

Jedná se o remake úspěšného bijáku režiséra Joel Schumacher (Hráči se smrtí 1990). Film originalitou nehýří a za pozornost moc nestojí, vcelku nepodařený film. Parta studentů se už delší dobu pokouší vyvinout sérum nebo látku, pomocí které by bylo možné přivést k životu mrtvé. Všechno se samozřejmě zkomplikuje a děj se začíná rozjíždět v klišovitý subjekt. 40%.(28.4.2016)

• Charlizee

Ach ten nešťastný český distribuční název... Nevadí mi, když se film neuvádí pod názvem, který je pouhým překladem názvu originálního, co mi ale vadí velmi, je to, když název nedává smysl, případně neodkazuje na snímek samotný. Přesně to se stalo v tomto případě. O žádného děmona (a už vůbec ne o jeho vzkříšení) ve filmu nejde - leda bychom považovali za démony všechny lidské bytosti. Příběh snímku lze chápat v prvé řadě jako parafrázi biblického vyprávění, ve kterém Ježíš (zde skupinka vědců) vzkříšil Lazara (zde Olivia Wilde), v řadě druhé jako remake Bessonovy Lucy - s tím rozdílem, že aby zde Zoey (Olivia) mohla využívat 100% kapacity svého mozku, musela zemřít a být vzkříšena, a z toho jí "kapánek" přeskočilo... Ke všemu navíc film postrádá jakoukoliv atmosféru... [Premiere Cinemas Olomouc, sál č. 3, 16. 3. 2015] (19.3.2015)

• berusche

Když nemáte na pořádné kulisy a chcete ušetřit, natočte film za dva měsíce v jedné místnosti. Můžete ho taky hodně točit ve tmě, protože divákovi přeci stačí, že slyší, vidět nic nemusí. Abyste to dotáhli do hororového finále, hodněkrát během natáčení zhasněte a rozsviťte, je to děsivé. Bohužel na základě těchto věcí je snímek další úspěšnou hovadinou, která aspiruje na zbytečný horor roku.(25.10.2015)

Zápletka a vlastně celý zbytek děje včetně (poměrně sympatického) konce působí jako z nějakého lepšího (to jest ne tak úplně pitomého) dílu Věřte nevěřte. Ale líbilo se mi, že film šel i díky střídmé stopáži rychle k věci, ničím se nezdržoval a snažil se od začátku do konce jen a jen znepokojovat a děsit. Bohužel mu to ne vždy vycházelo.(16.9.2016)

• - Olivia Wilde (Zoe) byla v době natáčení filmu těhotná. Filmaři proto museli přizpůsobit způsob snímaní záběrů, aby nešlo vidět její větší bříško. (Narcis)

• - Film bol dokončený v roku 2013 a následne mal byť distribuovaný spoločnosťou Lionsgate. Nakoniec si diváci na jeho uvedenie museli počkať ďalšie 2 roky a za ten čas sa zmenila aj spoločnosť zodpovedná za distribúciu v USA, stala sa ňou Relativity Media. Spoločnosti Lionsgate zostali len distribučné práva do zahraničia. (beso74)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)