Golmaal Again

• Indie गोलमाल अगेन (více)

Andrea1717

Golmaal Again ma veľmi milo prekvapil, je veľmi dobrý. Rohit sa vytiahol. Vizuálne mi film veľmi pripomína Chennay express a Dilwalle. Je úžasne farebný, plný jasu a svetla, takmer pripomína nejakú rozprávkovú krajinu. Veľmi sa mi páčilo striedanie farebného a čiernobieleho obrazu v istých situáciách. Zápletka je zaujímavá, nepostrehla som vo filme slabé miesto, kde by to viazlo. Duchárska téma je naozaj zaujímavo urobená Parineeti bola veľmi milý duch.V rámci tohto všetkého som nejako predýchala aj humor Johnyho Levera a Sanjaya Mishru. Vo filme sa objaví na pár okamihov aj Nana Patekar a Prakash Raj si tu zahral popri ostatných rolu chamtivého staviteľa. Veľmi pekný film, z Golmaalov rozhodne to najlepšie. ()

Ramanam

V sirotčinci žije skupina pěti chlapců. Každý z nich je jiný, ale spojuje je láska k miminku, které společně našli před branou svého dočasného útočiště. Jejich drobné půtky vyústí v roztržku, po které se chlapci nadobro rozkmotří. Zprvu ze sirotčince odejdou dva a znedlouho i zbylí tři, rozdělení dle svých povah a pout. Čas běží a z chlapců jsou muži. První dva vyznávají dobro a spravedlnost, zato druhá strana se ocitla na „šikmé ploše“. Jejich vzájemné neshody, rozbroje a naschvály pokračují však nadále. Jednoho dne se dozví, že jejich milovaný ředitel sirotčince zemřel, a tak se společně vypraví uctít jeho památku. Tam stále žije a pracuje jako knihovnice jejich stará známá, která má schopnost vidět duchy. Poté co se dozví, že nic není takové, jak se zdálo, budou muset zapomenout na minulost, sjednotit se a čelit nejen bolestné pravdě, ale i potrestat zlo, jenž uniklo nepotrestáno.... Začátek mě určitě uchvátil. Krásně barevný a v pohádkovém duchu. Ale poté... Těch vtípků a srandiček bylo vskutku moc a hlavně, nebyly vtipné, nýbrž svým opakováním, intenzitou a délkou otravné. Vlastní děj započne až zhruba hodinu před koncem, ale ani z něho nejsem příliš odvázaný. Úplně jsem nepochopil k čemu duch potřeboval pomoc kohokoliv, byl naprosto soběstačný a vybaven schopnostmi pro cokoliv. V souvislostech a s notnou dávkou shovívavosti raději neřeším, ale toto nebylo úplně promyšlené. Postřehl jsem i mnoho narážek na jiné indické filmy, které plně pochopí jen ti, kteří mají již něco nasledováno. Hudba není špatná, ale nevybočuje z mantinelů určených filmem, stejně jako výkony herců. Zklamaný jsem určitě, čekal jsem více po všech stránkách, tak mi nezbyde nic jiného než přidělit průměrné tři hvězdy. Nefunkční komedie, často hluchý a prázdný příběh si o to říkal. ()