The Nightmare Before Christmas - Tim Burton's Original Poem

USA, 2008, 11 min

Předloha:

Tim Burton (povídka)

Christopher Lee

Příjemný hlas Christophera Leeho, Burtonova poezie a všem známá animace.. ach, úplně na mě dýchl duch Vánoc. :)(26.9.2013)

Dozajista tento animovaný příběh s božským leč příjemně tajemným hlasem vypravěče (Christopher Lee) udělá radost většině fanoušků Ukradených vánoc Tima Burtona. Tahle jednohubka se výborně hodila k zaplnění času mezi nudnými reklamami – což samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsem si to pustil. Když už jsou ty Vánoce je čas dát si trochu té poezie…(26.12.2016)

Máločo rozdúcha vianočnú náladu tak, ako toto. Podivná fraška, ale tak neuveriteľne geniálna a švihlá, že sa do toho človek okamžite zamiluje. Burton jednoducho vie!(11.12.2014)

Jsou to vlastně jen rozpohybované ilustrace Tima Burtona ke knize, ale ta báseň je nádherná, animace kouzelná a Sarumanův hlas ještě lepší. Příjemná chuťovka, která si méně než pět hvězd nezaslouží.(14.8.2014)

Kdo by mohl dát Burtonově prvotině tajemnější zvuk, než Christopher Lee. Nová podoba příběhu tak důvěrně známého, že vyvolává na rtech úsměv, jaký míváme při myšlence na zázraky a kouzly opředené Vánoce, je magická a zároveň úplně jiná, než původní film.(30.3.2014)

Překrásné a kouzelné převyprávění Selickova majstrštyku, které přitom vychází z původnějšího zdroje. Namísto loutek je zde použita kreslená animace jednoduchého střihu. Lee se jako tajemný vypravěč hodí a příjemné je i připomenout si první impuls k celé značce, Burtonovu základní a ještě nerozvětvenou črtu ve formě milé básně. Ledacos přibylo teprve v celovečeráku, naštěstí zde ale nechybí nemrtvý psík Zero, bez kterého si příběh neumím moc představit.(8.7.2015)