poster

The Nightmare Before Christmas - Tim Burton's Original Poem

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

USA, 2008, 11 min

Předloha:

Tim Burton (povídka)

Hrají:

Christopher Lee

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • swamp
  *****

  Příjemný hlas Christophera Leeho, Burtonova poezie a všem známá animace.. ach, úplně na mě dýchl duch Vánoc. :)(26.9.2013)

 • SOLOM.
  ****

  Dozajista tento animovaný příběh s božským leč příjemně tajemným hlasem vypravěče (Christopher Lee) udělá radost většině fanoušků Ukradených vánoc Tima Burtona. Tahle jednohubka se výborně hodila k zaplnění času mezi nudnými reklamami – což samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsem si to pustil. Když už jsou ty Vánoce je čas dát si trochu té poezie…(26.12.2016)

 • corpsy
  ***

  Tento príbeh som si užil viac v jeho celovečernej podobe, z ktorej sálalo viac emócií a burtonovskej atmosféry. Toto je len kratučká rozprávka pre deti na dobrú noc.(24.1.2018)

 • filmmovier
  *****

  Jsou to vlastně jen rozpohybované ilustrace Tima Burtona ke knize, ale ta báseň je nádherná, animace kouzelná a Sarumanův hlas ještě lepší. Příjemná chuťovka, která si méně než pět hvězd nezaslouží.(14.8.2014)

 • Frantisek.Fu
  ***

  60%(22.4.2018)

 • Jano...
  *****

  Máločo rozdúcha vianočnú náladu tak, ako toto. Podivná fraška, ale tak neuveriteľne geniálna a švihlá, že sa do toho človek okamžite zamiluje. Burton jednoducho vie!(11.12.2014)

 • Eonex
  *****

  Kdo by mohl dát Burtonově prvotině tajemnější zvuk, než Christopher Lee. Nová podoba příběhu tak důvěrně známého, že vyvolává na rtech úsměv, jaký míváme při myšlence na zázraky a kouzly opředené Vánoce, je magická a zároveň úplně jiná, než původní film.(30.3.2014)

 • van Lumineux
  ****

  Překrásné a kouzelné převyprávění Selickova majstrštyku, které přitom vychází z původnějšího zdroje. Namísto loutek je zde použita kreslená animace jednoduchého střihu. Lee se jako tajemný vypravěč hodí a příjemné je i připomenout si první impuls k celé značce, Burtonovu základní a ještě nerozvětvenou črtu ve formě milé básně. Ledacos přibylo teprve v celovečeráku, naštěstí zde ale nechybí nemrtvý psík Zero, bez kterého si příběh neumím moc představit.(8.7.2015)