Hlubinami vesmíru

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2007, 35-60 min

Tento publicistický seriálový pořad je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru. V roce 2007 TV Noe vysílala první cyklus, celkem 12 dílů, v kterém redaktor pořadu Jindřich Suchánek se svým hostem RNDr. Tomášem Gráfem, Ph.D., vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě, postupně probírali souhvězdí, tělesa sluneční soustavy i nejznámější objekty hlubokého vesmíru a dotýkali se i některých základních zákonitostí astronomie. Podrobnosti lze nalézt na webu TV Noe pod jednotlivými díly. První díl byl odvysílán v únoru 2007 a poslední v lednu 2008. Od roku 2008 vysílá TV Noe volné pokračování. Pořad je většinou zaměřen na současné dění ve vesmíru. Na obrazovkách defilují nejrůznější zajímavosti, události a objekty, na které je soustředěna aktuální pozornost astronomů. Redaktor pořadu Jindřich Suchánek si zve do každého dílu zajímavé hosty, jimiž jsou odborníci či nadšenci pro astronomii. Povídání je doprovázeno fotografiemi, videi a animacemi, které TV Noe laskavě poskytla NASA, ESA, ESO i jiné instituce anebo si je hosté sami připravili. Jednotlivé díly mají stopáž 35 - 60 min. (oficiální text distributora)

mchnk

V současné době vysíláno na stanici KINO SVĚT. Čeští vědci a astronomové popisují to nejzáhadnější a přitom to nejvšednější a nejreálnější. To, do čeho máme možnost každou noc nahlédnout. Velká škoda pouze studiového zpracování. ()

mikulem

Tento pořad by potřeboval větší reklamu. Narazil jsem na něj čistě náhodou na TV Noe a právě včas, abych shlédl Žeň objevů 2017 s panem Grygarem. Psaná Žeň objevů je dost možná nejzajímavější čtení vůbec. Naživo je to stručné, ale vydatné a vidět přitom pana Grygara, jak zaníceně hovoří o posledních objevech, tomu se vyrovná jen máloco. Pan Grygar ve mně před lety probudil zájem o vesmír. ()

Sadova302b50

Panu Suchánkovi a jeho hostům bych chtěla vyjádřit velké poděkování, Hlubinami vesmíru je opravdu vynikající popularizační pořad. ()