Aladin - Jafarův návrat

The Return of Jafar

Aladin: Jafarov návrat

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1994, 66 min

Animovaný snímek (česky nazvaný Aladin 2: Jaffarův návrat) navazující na originálního Aladina je klasickým animákem pro video, trochu více ukřičeným, ne tolik zábavným a hodně dětským. Přesto se v příběhu o návratu zlého džina Jaffara, kterého Aladin musí uvést do správných míst, vyskytne i pár skutečně úsměvných scén.(14.7.2005)

Aladin - Jafarov návrat nepatrí ku klenotom a ani k úplnemu odpadu disney video priemyslu. Film postráda atmosféru, krásu a dobrodužnosť prvého dielu, ale postavy zostali nemenné a aj keď v tomto diely prejavujú viacej pátosu akoby som si prial, vďaka nim si film udržiava istú mieru pozerateľnosti. Inak sa jedná o televíznu časť predĺženú na hodinu, čo má za následok niektoré pasáže, ktoré film spomalujú a pre vyznenie príbehu sú celkom zbytočné. Dávam tri, aj keď slabé hviezdičky a len a len preto, lebo pre Aladina a Jazmínu a ich dobrodružstvá mám jednoducho slabosť.(17.3.2010)

• Lucasion

Jafarův Návrat je druhým pokračováním kouzelného příběhu o Aladinovi. Film ztratil téměř vše ze svého kouzla. Není humorný, zábavný ani vtipný. Jen sem tam nějaká Džinova hláška. V tomto pokračování ho zřejmě nenapadalo moc humorných hlášek. Film je typický seguel, kdy zloduch z prvního dílu se vrátí na scénu, aby dokončil své dílo zkázy. Doporučuji asi jen těm, které zajímá, jak to bylo s Jafarem a Aladinem dál. ( 40 procent )(10.1.2012)

• OG_Swifty

Ona uz charakteristika "direct to video" dava tusit, ze to zazrak nebude, a bohuzel opravdu nebyl. Kvalitativni skok v animaci, kdy sablony porad jeste odpovidaji puvodnimu filmu, ale v pohybu uz to pak tak nevypada a uz to neni ani tak propracovany. Dobre lze hodnotit pouze prevrat otravnyho Papoucha v dobraka a samozrejme absenci jakyhokoliv zpivani.(3.6.2019)

Jak je u disneyovských sequelů zvykem, nový film se originálu ani zdaleka nepřiblížil. V přímém srovnání s prvním dílem by tak Jafarův návrat musel dostat i horší hodnocení, naštěstí Džinova one-man-show zachraňuje úplně všechno. Nic to ale nemění na faktu, že ústřední zápletka "neřekl jsi mi o papouškovi, a proto odcházím truchlit do komnat" je přepálená až neuvěřitelně.(6.8.2011)

• - Ve scéně, kdy se opičák Abu pokouší ukrást drahocený šperk v podobě květiny, je hned několik chyb. Ve váze jsou dvě květiny. Opičák sebere obyčejnou květinu a následuje záběr na vázu s oběma květinami. V dálším záběru opičák zahazuje obyčejnou květinu a hned následuje záběr na prázdnou vázu. Drahocenou květinu však opičák z vázy vytahuje až v dalším záběru. (Thanoris)