Aladin - Jafarův návrat

Aladin: Jafarov návrat

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1994, 66 min

• Lucasion

Jafarův Návrat je druhým pokračováním kouzelného příběhu o Aladinovi. Film ztratil téměř vše ze svého kouzla. Není humorný, zábavný ani vtipný. Jen sem tam nějaká Džinova hláška. V tomto pokračování ho zřejmě nenapadalo moc humorných hlášek. Film je typický seguel, kdy zloduch z prvního dílu se vrátí na scénu, aby dokončil své dílo zkázy. Doporučuji asi jen těm, které zajímá, jak to bylo s Jafarem a Aladinem dál. ( 40 procent )(10.1.2012)

Jak je u disneyovských sequelů zvykem, nový film se originálu ani zdaleka nepřiblížil. V přímém srovnání s prvním dílem by tak Jafarův návrat musel dostat i horší hodnocení, naštěstí Džinova one-man-show zachrańuje úplně všechno. Nic to ale nemění na faktu, že ústřední zápletka "neřekl jsi mi o papouškovi, a proto odcházím truchlit do komnat" je přepálená až neuvěřitelně.(6.8.2011)

O poznanie horšia animácia ako pri jednotke a príbeh mohol byť tiež prepracovanejší, ale až taká katastrofa to nebola, zopár frkov sa aj podarilo. Na jednotku sa to však nechytá ani z rýchlika. Páčil sa mi však Jagov prerod (pretože stále verím, že v každom človeku/vtákovi //*to zase vyznelo, čo? :D*// sa nájde kúsok dobra). Ale aj tak: DALO SA TO SPRAVIŤ LEPŠIE!(4.12.2011)

• D1705

Tak toto je niečo strašné. Prvý film zo zbytočnej edície Direct-To-Video. Hneď vidno, že druhý film sa odflákol, počnúc od animácie až po scenár. Postavy sú tú vykreslené veľmi infanitlne, predovšetkým sultán a Jasmína. Skrátka, opakuje sa to čo minule, dejovo sa to nikam ďalej neposunulo, iba to že Jago sa stal priateľom sultána. Úplne zbytočné pokračovanie a naozaj sa to hodilo do neznámeho seriálu. Plus tá hrozná opica, ktorá mi sala krv od prvého momentu a preto si to viac nezaslúži.(29.3.2018)

Aladin - Jafarov návrat nepatrí ku klenotom a ani k úplnemu odpadu disney video priemyslu. Film postráda atmosféru, krásu a dobrodužnosť prvého dielu, ale postavy zostali nemenné a aj keď v tomto diely prejavujú viacej pátosu akoby som si prial, vďaka nim si film udržiava istú mieru pozerateľnosti. Inak sa jedná o televíznu časť predĺženú na hodinu, čo má za následok niektoré pasáže, ktoré film spomalujú a pre vyznenie príbehu sú celkom zbytočné. Dávam tri, aj keď slabé hviezdičky a len a len preto, lebo pre Aladina a Jazmínu a ich dobrodružstvá mám jednoducho slabosť.(17.3.2010)