Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

kotrlak

Když romantiku, tak stravitelnou a s pořádným bijákem, plaveckým bazénem s výhledem do vesmíru a v něm Jennifer...co si může člověk víc přát? ()

Wineology_

Vesmírná romantika nejenom náplní, ale také tím, že její kvalita dosahuje hvězdných výšin. I přes to, že se v celém snímku objeví všehovšudy asi 4 postavy, je tento film plně nabitý bez jakýchkoliv zbytečných nebo nudných pasáží. Herecký um Jennifer Lawrence již jenom podtrhuje skvělý Chris Pratt, který se u mě tímto filmem posunul mezi herce světové úrovně, a naprosto dokonale zahraný android v roli Michaela Sheena. Skvělou romantickou část filmu jenom dokonale podtrhuje konečná akce. Asi není co dodat. Prostě dokud to člověk nevidí, nepochopí. ()

soukyd33

Neuvěřitelné dobrodružství, a úžasné zakončení. Loď plující vesmírem s cílem dosáhnout jiné planety. Nehoda ale vytvoří nečekané problémy. Herecké výkony TOP. Herecké obsazení TOP. Příběh TOP. Hudba super. Efekty TOP. Viděl ve 3D. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Tomas.Abi

Při prvním shlédnutí, chvíli po premiéře jsem byl velmi mile překvapen a hodnotil jsem to jako příjemný nadprůměr. Minulý týden jsem na tento film náhodou narazil v televizi a už jsem ho nepřepnul. Po několika letech na mě působí celý příběh mnoho silnějším dojmem a objevil jsem daleko více nevyřčených témat, které jsem při prvním shlédnutí ani nezaregistroval. Komorní příběh, zasazený v nekonečnosti vesmíru. ()

Kubakomi

75 % Pratt a Lawrence. Duo, o kterém jsem nevěděl, že ho potřebuju. Sice jsem polovinu filmu žárlil a měl sto chutí praštit Pratta do nosu, protože mi šlape do zelí u Jennifer, se kterou se jednou oženim, ale jinak jsem je žral. Na film, který je většinu času jen o dvou postavách, je třeba dávat pozor při výběru herců. Naštěstí režisér vybral skvělou dvojici, kde ta chemie prostě je. Možná nedokážu přesně popsat, co mi v tomhle filmu chybělo, ale měl jsem pocit, že dvě hodiny utekly jako voda a já vlastně ještě nebyl uspokojenej, dostal jsem tak nějak od všeho málo. Romantika a celkově scény, u kterých se usmíváte jak přitroublý, tam jsou, ale nějak mi to nestačilo. Akce tam je, ale taky tak nějak málo. Zápletka tam je, ale taky taková z wishe. Hrdinové víceméně nečelili žádným překážkám a pak ke konci je prostě vhodili do hotový věci, která se za chvilku vyřešila a konec. Navíc nesnášim tyhle diplomatický konce. Buď ať to skončí špatně, což mám rád, protože jsem magor, nebo ať to skončí dobře, ulehnou k dlouhému spánku spolu s ostatníma a hurá na planetu. Neříkám, že je konec udělanej nebo vymyšlenej špatně, to ne, jenom prostě nemám rád tyhle diplomatický zakončení. Nebylo to dokonalý, ale je to jeden z těch filmů, kde prostě chci víc. Chci další, chci pokračování, nechci, aby tohle bylo všechno, chci odpovědi na moje otázky, kterých je ale tolik, že by to stačilo na seriál. ()

xxxLussyxxx

Skvělý film, skvěle natočeno, bavila mě každá minuta, film svištěl od začátku až do konce! Sice nabito akcí až v poslední půl hodině, ale i tak mě to bavilo, herci skvělý, ale jednu hvězdu ubírám za konec, trochu nevysvětleno co se stalo s Aurorou a Jimem. Jo, žili spolu šťastně až di smrti, ale chybělo mi tam jak si žili, měli děti nebo tak..? A mohli ukázat jak to vypadá na homestad!! ()

Talita1

Nádherná sci - fi romantika. Krásne interiéry, výborní herci, pekné vesmírne zábery. Oceňujem, že vo filme nie sú žiadne násilnosti ani strieľačky. Určite si tento film pozriem viackrát. ()

SimcaJB

V prosinci jsem viděl dva sci-fi filmy. Star Wars jsem dal velmi slabé ohodnocení. Druhý Sci-film jsou Pasažéři. Příběh o dvou přeživších, který obývají velkou loď na cestě za bajnou planetou. Snímek patří mezi krátké jednohubky, které mají zaplnit mezeru mezi velkofilmy od velkých studií. I malé studio s neznámým režisérem dokázalo natočit film, který je velmi zábavný a stávající hollywoodské hvězdy Jennifer Lawrence a Chris Pratt dokázali utáhnout celý film. ()

Valki69

Podle mě výborné "komorní" sci-fi s romantickým podtextem a mírně filosofickým přesahem. Mně to prostě sedlo, nemůžu nic vytknout. ()

sun.eagle

Dlouho jsem neodcházel z kina takhle spokojený a s pozvednutou náladou. Přiznávám že do určité míry na mě zapůsobilo kouzlo slečny Lawrence, ale krom toho film jako celek mě bavil od začátku kde se osamocený Pratt stará o zábavnou stránku až do konce a ani značně přehnaný závěř mi dojem nezkazil. Daleko víc než dobrodružné sci-fi je to romanťárna jako vyšitá. Za mě plné hodnocení, no jo je to tak a nedívejte se na mě takhle... ()

mellon.a

Někomu tady se nelíbí romantická linka, někomu naopak akční část filmu, která mu připadá násilná a zbytečná. Já si myslím, že v tomhle filmu se muselo všechno odehrát přesně tak, jek se odehrálo, protože jeho stěžejní myšlenkou je to, že člověk snese téměř cokoliv, pokud chápe smysl toho, co se stalo, pokud to mělo nějaký význam. ()

jiri.juricek

Film se mi moc líbil, herci i triky na jedničku. Ale jednu hvězdu srážím, mohlo se z toho vytřískat víc. Komorní film na odpočinutí a za shlédnutí určitě stojí :) ()

vesmir.posel

Pasažéři není špatný film, děj je dobře vystavěný, místy působí jako psychologický thriller, závěrečné vyústění však nakonec odhaluje prostou dějovou linku a bylo pro mě určitým zklamáním. Samotná záchrana lodi je tak trochu scifi s dobrým koncem. Za mě 3,5* a 0,5* za ty nádherné pohledy do vesmíru. A vůbec, kdo by nechtěl prožít hvězdný život po boku vysněné ženy? To stojí za všechny hvězdy světa :) ()

roloend

Velke sklamanie. Film ma obrovsky potencial, ktory zostal zufalo nevyuzity. Z toho, co mohlo byt, pri minimalnom usili, dobre scfi-fi, spravili trapnu high-tech love story. Ked si odmyslime vesmir, tak nam v podstate zostane Titanic bez potopenia a s trochu stastnejsim koncom. Mimochodom, nikto, naozaj nikto nebude cestovat 120 rokov tam a 120 rokov naspat len preto, aby ako novinar napisal o tom clanok. Film ma dalej kopec zjavnych technickych nezmyslov (ked vyrovnam tlak v prechodovej miestnosti, uz nema co uniknut do vesmiru, ked otvorim vonkajsie dvere; a pod.). Umela inteligencia na lodi, dost inteligentna na vsetko ostatne, nevie, ze ked je v koncoch, ma zobudit posadku? Ked sa uz zobudil clen posadky a zistil v akom stave je lod, nemal nahodou zobudit dalsich clenov posadky, aby ju opravili? Aha, nie, radsej sa spolahne na to, ze si to cestujuci opravia sami... ved nech si posadka pospinka. A takto by sa dalo pokracovat dalej a dalej... inak, naozaj som cakal, ze ked Aurora zisti, ze ju Jim zobudil len preto, aby nebol sam, tak vytiahne luk a zastreli ho :D ()

PsenickaR

2 hvězdy za film a 1 navíc za Jennifer, která opravdu vypadá mooc dobře. Upřímně jsem čekal něco jiného a nyní musím dát za pravdu paní Spáčilové, což dělám skutečně nerad. Cca po půlhodině se z filmu stala taková romantická slátanina, že se to téměř nedalo vydržet. Opravdu jsem si na počátku naivně myslel, že si tvůrci budou vychutnávat tu samotu jednoho člověka, která ho dovede pomalu k šílenství, ale bohužel. Přitom z minulosti víme, že se dá natočit opravdu napínavý film, který se celý odehrává v telefonní budce a tady měli autoři obrovskou loď a nekonečný a prázdný vesmír a potenciál nevyužili. Což je škoda. Záverečná pasáž byla dobrá v tom, že utnula romatiku a posunula nás zase do sci - fi žánru, jen tu ta logika dostala pěkně po tlamě. Říkal jsem si, že konec roku bude nadupaný, díky zajímavým kouskům v kinech, ale tady se moje očekávání nenaplnilo a odcházel jsem z kina rozmrzelý. 50% ani o setinu víc. ()

emik

Tak tohle bylo mega ! Opravdu chválím scénáristu i režiséra za jeden z legendárních výkonů + film s skvělými herci ! ****** ()

FellFell

Moc pekny film v kine se na to pekne koukalo,nadherny vesmir lod taky pekna super bazen android(Sheen) skvela mimika se zenou jsme se shodli na 5***** dokonce o fous lepsi jak Gravity a Interstelar 92%. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)