• Jello Biafra

Po dlhých 27 rokoch sa Vít Olmer rozhodol natočiť pokračovanie socialistického hitu, ktorý bol sondou do prostredia vekslákov. Výsledok je primitívna a úbohá zlátanina všetkých možných nápadov vrátane nepochopiteľnej účasti členov anonymous či takých stupidít ako rómska stavebná firma, ktorá vyhrá v konkurze na tender. Aby tej ubohosti nebolo málo, tak sa tu dočkáme hromady flashbackov z pôvodného filmu a samozrejme aj starých známých postáv. Navrch sú tu už len prestárnutí herci, (ktorým vládne zarastený santusák Roman Skamene), trapné hlášky a hromada nahoty. Kiež by pán Olmer už konečne odišiel do režisérského dôchodku a definitívne sa vykašlal na točenie takýchto brakov.(5.8.2015)

• Big Bear

Pan Olmer zamrzl kdesi na přelomu let osmdesátých a devadesátých... Jinak si nedovedu vysvětlit tento počin... Měl to snad být jakýsi apel na zamyšlení jak je dnešní podnikatelský a politický svět prorostlý veksláckým podhoubím z jehož peněz a kontaktů si dnes nejeden papaláš staví zámky a kupuje doktoráty? Jistě je spousta takových, co knihy ,,kupují na metry'' a dál mají své zvyky z minula. Možná se naučili pít kvalitní vína, postarší siery a medáky vyměnily za BMW a Range Rovery Vogue, ale to všichni víme. Nechápu proč se točí filmy o Mrázkovi a proč se točilo tohle... Trapný product placement, neherectví některých zúčastněných z nichž se v tomto ohledu nejvýše vyjímá tradičně Chytrová a recyklace některých ze socialistických hvězd (Skamene ad.) s hrůzným scénářem z filmu dělá dost nepoživatelný guláš. Kratochvílová je kočka, ale hrát neumí. Ať raději někde běhá v plavkách nebo zachraňuje delfíny, ale ať už proboha nehraje... Na tohle dnes může jít jedině tak nějaký vekslák a těm dneska pokud dobře počítám táhne na sedmdesát. Tak to chtělo do reklam zakomponovat ještě nějaký ten kloubní preparát ! Cílovou skupinu tohohle filmu nechápu. Ještě že nám na začátku Olmer vysvětlil, co to ten vekslák vlastně je. Teenageři v multiplexu by se totiž asi nechytali. Jeden BON je tak akorát abych měl klid. *(29.12.2014)

• Morholt

Tak jediné, co stálo za trochu pozornosti, byly flashbacky do minulosti, což platí zejména pro herce, které na obrazovkách televize či v kinech zase tolik nevídáme. Ale jinak Olmerova snaha vyřídit si to s neduhy dnešní společnosti vyzněla do ztracena. Nemůžu říct, že by mě film nějak urážel, či že bych byl zhnusený, to ne. Jen mě to strašně až zoufale nebavilo. 15%(1.10.2014)

• ghatos

Samozřejmě se nestalo překvapení a vzniklo špatné pokračování. Nedělejme však z toho tragédii. Přes rychlé tempo, sekaný děj a x jiných slabin (Josef Nedorost šíleně přehrává) není hlavní myšlenka špatná. Snaží se to nešikovným způsobem poukazovat na nešvary současnosti (tak jako za komáru byl veksl). Plusem je také povedený ústřední song. Rozhodně to není nejhorší český film roku 2014. Berte to jako bonusové video k originálu, dovyprávění...37%.(23.1.2015)

• tahit

Kam zmizel rytmus a spád filmu z původní jedničky? Skoro musím říct, že je velká škoda, že takto atraktivní námět příběhu zůstal naprosto nevyužitý. Co filmu láme vaz, do očí bijící zprzněný scénář. To mě hodně zklamalo. Při nejlepší vůli nic zde nezaujme. A ještě ke všemu nevtipný humor. Netřeba snad podotýkat, že pocit totální ztráty času s tímto filmem byl zřejmý. Nebudu hodnotit hvězdičkami.(26.10.2014)

• - Ve filmu opět zazní píseň "Relax" od skupiny Frankie Goes to Hollywood. V prvním díle dostali tvůrci filmu práva na skladby britské skupiny za symbolickou jednu korunu, v tomto díle už ale platili plnou částku spojenou s autorskými právy. (Lajty)

• - Ve filmu si odbyla debut česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová. (M.B)

• - Vít Olmer prohlásil o Romanovi Skamene, že při natáčení vůbec neuměl text a často je zapomínal. (Jizni Tlapa)