• Nivenx

České filmy skomírají a režiséři stárnou. Nemůžete po Olmerovi ani chtít 100% zábavu jako když byl o několik desítek let mladší. Ano jeho filmová tvorba je kapitola sama o sobě, ale má to takový zvláštní styl a nádech. Spíš by jsme potřebovali mladou dravou krev, co se pohrne se vší vervou do dokonalého díla, co u nás zkrátkachybí. Oproti prvnímu dílu se změnil pohled a styl. Herci dělají co mají, příběh by i ušel, ale zpracování nepřináší to co se očekávalo. Dnes je doba někde jinde a hlad po filmech také o nečem jiném než v socialismu. Ale zázraky se u nás nekonají a všechno žije minulostí a potom se nemůžete divit, že to dopadá takto. 25%(27.6.2014)

• JFL

"Takoví jsme byli" - Vít Olmer se po takřka dvaceti letech vrátil k české exploataci a vytvořil další časovou konzervu hnusu a bizarností, v nichž si rochní aktuální česká společnost. Postradatelní české kinematografie, s vydatnou dávkou fanservisu pro starší a pokročilé, servírují hutný destilát cynického marasmu a zjitřené hysterie plebsovských internetových diskusí.(13.12.2015)

Film bych přidal do kategorie "nejméně průserová dvojka". Samozřejmě pointa je slabá, společenská kritika tepe (nebo spíš jen poklepává) jen tak po povrchu, některé xichty z jedničky (třeba toho cikána) tam natlačili na sílu. Ale koukat se na to dá, je to dobrý průměr. (Pět hvězdiček teda dávám kvůli tomu, abych trochu vyvážil debilismus různých tsunami, enšpíglů a podobných gényjů).(26.9.2014)

• ghatos

Samozřejmě se nestalo překvapení a vzniklo špatné pokračování. Nedělejme však z toho tragédii. Přes rychlé tempo, sekaný děj a x jiných slabin (Josef Nedorost šíleně přehrává) není hlavní myšlenka špatná. Snaží se to nešikovným způsobem poukazovat na nešvary současnosti (tak jako za komáru byl veksl). Plusem je také povedený ústřední song. Rozhodně to není nejhorší český film roku 2014. Berte to jako bonusové video k originálu, dovyprávění...37%.(23.1.2015)

• CaptainNor

Nikdy jsem nezapíral sám sebe a neudělám to ani teď. Při plném vědomí, že tvorba Víta Olmera, (stejně jako Soukupa) tedy až ta porevoluční, je ostudou naší kinematografie, musím jít proti proudu. Samozřejmě, dvojka Bony a klid je příšerná, ale continuitu k výborné jedničce tady nalézám. Flashbacky přicházejí ve vhodných chvílích a jistou nostalgii přece jen navozují. Roman Skamene ze sebe vydoloval tu trochu řemesla, která mu zůstala z dětských rolí a já nehodlám režisérovu snahu zatratit jen proto, že je to tady móda!(4.10.2014)