Věčný život, věčné mládí (studentský film) (festivalový název)

Večný život, večná mladosť

Everlasting Youth

(festivalový název)

Krátkometrážní / Pohádka

Slovensko, 2013, 25 min

Daniel Dluhý

Juraj Mravec

Peter Morávek

Čierno-biely študentský film, ktorému okrem scenára hádam ani nieje čo vytknúť. Možno ešte to, že nebola vystihnutá dobová atmosféra. Inak, výprava sa dala ( nevravím, že sa nedalo ukázať viac ), kamera prekvapila, zvuk kvalitný. Fakt, jediná vec, ktorá mi nedá spávať bol scenár, konanie postáv. Bolo jednoducho citeľné, že to je rozprávka. Režisér má ale talent a dúfam, že nás ešte nejakým kvalitným snímkom poteší. 3 z 5(25.2.2014)

Videné na Kežmarskej premiére, 26. 12. 2013. Vôbec to nevyzerá ako študentský film. Preto som veľmi zvedavý, ako budú vyzerať Dluhého filmy, ktoré naozaj nebudú študentské.(5.1.2014)

• - Na filme sa celkovo podieľalo takmer 100 ľudí. (arie)

• - Rozpočet filmu bol 6,000 eur a bol naplnený prevažne z peňazí súkromného sektora. (arie)

• - Film sa nakrúcal v Pieninách a na Zamagurí v Červenom Kláštore, Spišskej Starej Vsi, v Zálesí a v Starej Ľubovni. (arie)