Věčný život, věčné mládí

(festivalový název) (studentský film)
  • Slovensko Večný život, večná mladosť (více)

Drevorubač Jaš je jednoduchý človek. Do jeho života však vstúpi magická bytosť - záhadná boginka, víla žijúca vo vodách jazera v spišskom Zamagurí. Poverčiví  dedinčania o nej odpradávna počúvajú strašidelné povesti. Jaš si však boginku privedie domov. Jeho život sa tak môže navždy zmeniť... Film podľa goralskej rozprávky Viktora Majerika a Petra Glocka. (oficiální text distributora)

tomashrabek

Videné na Kežmarskej premiére, 26. 12. 2013. Vôbec to nevyzerá ako študentský film. Preto som veľmi zvedavý, ako budú vyzerať Dluhého filmy, ktoré naozaj nebudú študentské. ()

Johnny.ARN

Čierno-biely študentský film, ktorému okrem scenára hádam ani nieje čo vytknúť. Možno ešte to, že nebola vystihnutá dobová atmosféra. Inak, výprava sa dala ( nevravím, že sa nedalo ukázať viac ), kamera prekvapila, zvuk kvalitný. Fakt, jediná vec, ktorá mi nedá spávať bol scenár, konanie postáv. Bolo jednoducho citeľné, že to je rozprávka. Režisér má ale talent a dúfam, že nás ešte nejakým kvalitným snímkom poteší. 3 z 5 ()

• Na filme sa celkovo podieľalo takmer 100 ľudí. (arie)
  • Film sa nakrúcal v Pieninách a na Zamagurí v Červenom Kláštore, Spišskej Starej Vsi, v Zálesí a v Starej Ľubovni. (arie)
  • Rozpočet filmu bol 6,000 eur a bol naplnený prevažne z peňazí súkromného sektora. (arie)