Daepoongsoo (TV seriál)

The Great Seer

The Great Geomancer

Historický / Drama / Mysteriózní / Romantický / Fantasy

Jižní Korea, 2012, 36x60 min

• - Jedinečnou možnost ochutnat na vlastní kůži živý hmyz, měl během natáčení vybraných vězeňských scén jihokorejský herec Jae-woong Choi (Dong-ryoon). Ten tak během natáčení pozřel skutečnou pěticentimetrovou včelu a jen krátce poté dodal: „Když jsem si dal hmyz do úst, cítil jsem, jak se mi na jazyku nepříjemně pohybují drobné nožky." (Conspi)

• - Zvláštní pozornosti se dostalo vybraným bojovým scénám, v nichž královští strážci předvádějí samotnému králi Goryeo a zvláštnímu velvyslanci dynastie Yuan specifický tanec s meči. Ten je sám o sobě podřízen přísnému tradičnímu pojetí. Komplexní choreografie byla zkušenými umělci připravena celé dva roky před samotným natáčením. Za tuto dobu choreografie prošla pěti výraznými modifikacemi, aby ji byli samotní herci schopni pojmout a názorně předvést. Jejímu praktickému tréninku se vybraní herci věnovali celé dva měsíce.   (Conspi)

• - Navzdory jen několika málo vybraným záběrům, strávila jihokorejská herečka Jin Lee (Young-ji) během natáčení pronásledování prchajícího vězně Dong-ryoon (Jae-woong Choi) v ledové vodě ve skutečnosti takřka osm hodin. Pro co nejadekvátnější výsledek byl její skok, či pád, chcete-li, z koňského hřbetu do ledové vody za uprchlíkem opakován desetkrát. (Conspi)